Tartu Autode Remondi Katsetehas
#21

Nonii, seesama ülal mainitud TA-6 on nüüd OSTA.EE-s müügil. Kirjeldus on igal juhul ahvatlev.

http://www.osta.ee/listings/details/inde...=936436503

Vasta
#22

Minus tekitas küsimust väljalaskeaasta, 1955. Esimesed seeriaautod tulid ju alates 1957?

19K on ka liiga palju, ma usun, et miski dokumetideta kobeda isendi saaks mõningase otsimise järel ka alla 10K, sinna alla läheb ka mustade numbrite/paberite ajamine.

Asp
Vasta
#23

Vestlesin müüjaga, nimelt on tehn.passis kirjas aasta 1955 kuid selle õigsuse kohta rohkemat midagi teada pole. Kap.remondi läbis 1987 aastal - uus kabiin ja istmekatted. Peale remonti sõitis nii 200 km, siis seisis kuni 1998. aastani Eesti Energia garaažis.

Aga jah, hind on muidugi parajalt soolane, arvatavasti annab sellele oma osa stereo ja muud vidinad. Kuid väidetavalt on buss siiski koheselt võimeline ülevaatuse läbima ja edasi vurama...
Vasta
#24

Sai täna Raplast-Virtsu vuratud mööda raudteetammi. Sealt kaudu Virtsu sisse sõites jäi miski endise asutuse territooriumil silma nukralt ainaurgas seisev puitkastiga tartlane .
Esiosa oli TA3760 moodi.
Digifotokat paraku käepärast polnud Sad

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#25

Kõiksepealt TA-6. Üks täiesti korralik leidus Järvakandi asulast läbi sõites u. 1 km. peale piiri pika vasakkurvi välisservas(ehk paremal tee äärest paplite taga). Tundub, et tehtud saunaks, kuid muidu igati OK. On see eraldi esiakendega mudel(ehk nurgaaknad eraldi), Ja siis veel paar km. edasi maakonna piiril paremat kätt on talu hoov ja selt paistis uuema TA-6\'e nina. Oli roheline ja kaugelt kah täiesti kobe. Kahjuks oli digiaparaat Saaremaa rallil, seega pilti njetuSad

Aga nüüd TA-24\'st ehk tollest metallkerega Gaz-69\'sast. Ma \"kardan\", et tean kohta, kus üks uus kere kuivas kuuris puuriida all vedeleb. Täiskomplektne, koos klaasidega. See peaks olema , TA-24, see nn. Räpna metallkere. Räpinas oli ju Tartu osakond, kus \"villiseid\" kapiti? Jgastahes, selline on olemas veel, ma loodan. Omanik on küll hull, kuid ka sellest saab jagu, i quess.
On huvilisi?
Vasta
#26

Eile tõi mulle üks sõber raamatu \"Mootorisport\" aastast kuskil 1973 ja seal avastasin sellise pildi: (nüüd hommikult avastasin TARK saidilt ka pildi ja jutu) http://kodu.pri.ee/ta/Tartu-1_1.jpg
Vot sellisest oleks pidand Eesti oma kit-car\'i tegema Smile Ikka tõsiselt lahedaid riistu on maarjamaa pinnal tehtud!
Vasta
#27

NO SEE ON JU TÄITSA ILUDUS :o :o Cool :bounce

Sellisest tasuks kohe replika teha :eureka :yes
Vasta
#28

Tänases (06.11.2003) Maalehes oli miski pilt sellest Tartu 1-st. Jutt oli ka juures, aga kahjuks polnud aega lugeda. Lisaks sellele veel üks piltidega artikkel vanadest autodest.
Vasta
#29

Tallinnas Mustamäel ühes Vilde ja Akadeemia tee hoovis (1. mikrorajoonis) seisab mingi kahtlane isend.Ma ennem arvasin, et tegu on Tartu toodanguga, kuid sellel TARK-i kodulehel sellist mudelit ei tundu olevat ja tal on ees K-täht.Saadaks pildi kah kui saaks.
Vasta
#30

[Pilt: ta.jpg]
Pilt pärit R.Raju fotokogust.

Ise elan Tartu lähistel endises suvila- ja aiandus koperatiivis, ning kodu ümbruses on vaat et igal neljandal krundil mingi kandiline TA furgoonivrakk. Olen täheldanud et, asula keskuse poole e. varem välja antud kruntidel on ümarate vrakkide (TA-6 jt.) konsentratsioon kõrgem.
Vasta
#31

Nimelt on avanenud võimalus säilitada Tartu tehnikat Järva-Jaani tuletõrjujate juures. Kuna neil raha laialt käes pole, siis saaks sinna viia vaid neid sõidukeid, millel enam omanikke pole või mille omanikud on nõus oma varast tasuta loobuma. Nii, et kui kellelgi on teada huvitavaid leide, mis oleksid taastamiskõlblikud või veel parem enam-vähem korras, siis andke aga teada kas siia foorumisse või TA-lehe kaudu: http://kodu.pri.ee/ta/

Tuletõrjujate juures on juba kohal kaks uuemat tüüpi TA-6 bussi ja piimakogumisfurgoon TA-943H3. Mõlemad vajaksid hädasti ka doonorit.

TAR
Vasta
#32

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: stretch
Tallinnas Mustamäel ühes Vilde ja Akadeemia tee hoovis (1. mikrorajoonis) seisab mingi kahtlane isend.

Roheline? Kui jah, siis on see Kuban.
Vasta
#33

See on seal kindlalt Kuban. Ja juba tükk aega seisab seal.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#34

Rakveres vedeleb üks selline...
Vasta
#35

....
Vasta
#36

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unicman
Rakveres vedeleb üks selline...

Paistab, et tegu on hübriidiga (sellele vihjab kabiini ja furgooni vahel olev vahe), millel TA-943 kabiin ja peal ETKVL-i furgoon A-38. See peaks sellisel juhul kuuluma ETKVL-i TA-9 leivaveofurgoonide seeriasse, mis kõik alates 1974. a. Tartusse taasteremonti saadeti. Sealt tagasi tulid uute kabiinidega kered kuhu ETKVL ise paigaldas furgoonkasti koos tagaluuktõstukiga. Uksel isegi paistab veel ETKVL-i koondise Auto embleem.
Vasta
#37

Minumeelest tegi Tartu ka UAZ 469 baasil täis metallkerega masinaid, nina/raam/käiguosa 469-lt, kabiiniosa GAZ53-lt. Olen sellisega sõitnud, suhteliselt mugav ja avar.
Vasta
#38

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: grynno
Minumeelest tegi Tartu ka UAZ 469 baasil täis metallkerega masinaid, nina/raam/käiguosa 469-lt, kabiiniosa GAZ53-lt. Olen sellisega sõitnud, suhteliselt mugav ja avar.

UAZ-469 kohta ei tea öelda, aga täismetallkerega GAZ-69 tehti küll. Margi nimeks oli TA-24.
Vasta
#39

UAZ-i raamil,53 pikendatud kabiinist kerega aparaate tegi minu teada Nuia EPT (võin ka eksida).
Vasta
#40

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
UAZ-i raamil,53 pikendatud kabiinist kerega aparaate tegi minu teada Nuia EPT (võin ka eksida).
Üks selline seisab vahel maja ees Ramsil ,kus ma elan ,ja just täna kui seda liikurit nägin ,siis mõtisklesin ,et ei tea ,kas on tegemist tehasetoodanguga või kellegi omaloominguga. Kuigi samas ,samasuguse kabiiniga GAZ-69 olen vahel näinud Paistus ühe maja õuel.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne