[poolita] Hoone akupaagi jutt "Nutumüüri" alt
#1

(04-09-2015, 09:53 AM)maisalup Kirjutas:  ega kellegil ei juhtu üle olevat mõnd vana mittetöötavat ja soojustatud veeboilerit? Suurusega 250-300liitrit
Nii suuri ei tea kuskohast saada, aga tavalisi 50-150? liitrised saab kortermajade prügikastide kõrvalt kui vähe ringi sõita ja silmi lahti hoida. Üks naljakas rakendus ka: ise olen kasutanud prügikasti veeboilerit abivahendina nt. mosse pooltelgede eemaldamiseks  Big Grin:

[Pilt: 226251498e7f6c_m.jpg]
Vasta
#2

mul oli plaan teha sellest akumulatsiooni paak. Kuna keldri uksed väiksed ja originaal paak maksab raha ning on ka soojustamatta, siis selline mõte tekkis. 50liitriseid ei jõua nii palju kokku tassida kui vaja, kuid 3x300 liitrit ajaks esialgu asja ilusti ära...
Vasta
#3

(04-09-2015, 22:31 PM)maisalup Kirjutas:  mul oli plaan teha sellest akumulatsiooni paak. 
Väikeseks ei jää? Palju majal soojatarve on erinevatel temperatuuridel? Kui kaua tahad, et paak radikad sooja hoiaks? Katla võimsus? Need asjad peavad ikka enamvähem proportsioonis olema, muidu teed omale nuhtluse kaela. Endal on see projekt läbi tehtud ja arvutused klappisid. Paak on minul 1,5m3 ja see oli rehkenduse järgi miinimum, mis külmal talveööl ilusti hommikuni kestaks. Maksimum oleks olnud 2,5m3 ja selle ära mahutamine ning olemasoleva katlaga üleskütmine juba paras pain in ass.
Põhjalikumat juttu:
http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=28386

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#4

see kütaks esialgu 5m2 vannituba, hiljem tuleks ehk kokku 15m2. Kuna putru hommikuti niikui nii keedan, talvel 3 korda päevas pliidil tuli all, siis oli mõte et võiks kütta ka. Teised toad on ahiküttega. Kunagi väga kauges tulevikus tuleks ehk 2. korrus ka keskküte(+60m2) kui välja mõtlen kuhu katel mahub, eks see peab ka senna keldrisse mahtuma.. Ja kelder tuleb siis uus ja suurem ehitada hoidiste jaoks Big Grin
Vasta
#5

Kui tahad 3x300 liitrit pliidi abil soojaks ajada, siis pead ikka hommikust õhtuni putru keetma, muuks tegevuseks ei jää aega enam. Vannitoa soojana hoidmiseks piisab vähemast ka. Seda esiteks, teiseks poolpidune ehk parim enne ammu möödas boiler ei kesta sul kuigi kaua. Jamad sajavad kaela kõige ebasobivamal ajal.
Aga eks sa ise tead, kuidas tegutsed.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#6

Eh krt, õige küsimus on kas kaks või kümme kanti, jäädki koguma neid vanu boilereid.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

2 kanti kütab ära terve maja, kui pistan 0,9 keldrisse, siis sellest on küll, et väikest ruumi soojana hoida. Suurim õige mahuti mis minu keldrisse mahub on 450-500liitrit, muul juhul pean meetripaksuse maakivist seina sisse ukse augu laiemaks lõhkuma. kui võrrelda 300liitrise kasutatud boileri hind vanaraua hinnaga versus õige soojustamatta mahuti 20x kallimalt, siis pigem leiutaks esialgu vanade boileritega. Rolleyes ja kolmesajaseid ei lähe tervet hunnikut, täpselt 3tk horisontaalselt üksteise peale või vertikaalselt üksteise kõrvale, sest kõrgusega on ka kitsas, 1,7meetrit kõrge...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne