Tagadi restauraatorite päev 4.10.2015
#21

Naljamehed  Smile Tagadi Restauraatorite päev leiab aset 40ndat korda ehk esimesest laadast möödus sel aastal 20 aastat. Ja plaan on seda ka edaspidi korraldada Cool
T-särgi hinnaks on Unic-Moto liikmetele 7 eurot ning teistele 10 eurot.
Vasta
#22

(01-10-2015, 11:51 AM)ProZ. Kirjutas:  Naljamehed  Smile Tagadi Restauraatorite päev leiab aset 40ndat korda ehk esimesest laadast möödus sel aastal 20 aastat. Ja plaan on seda ka edaspidi korraldada Cool
T-särgi hinnaks on Unic-Moto liikmetele 7 eurot ning teistele 10 eurot.

Kui korraldaja ei saa korra hoidmisega hakkama, siis võib see üritus varsti ära jääda ...
Vasta
#23

tegelikult  ma  mingil  kolmandal  ülelugemisel   enamvähem  mõtet  mõistsin  ,  inttrigeerin  siin  niisama , kuna  kõiksugu  jutte  liigub  dzungli  telegraafi  mööda ja  huvitav  oleks  teada .
  on olnud  kuulda  ühte  koma teist , mis  vastakad . alates  territooriumiomaniku  hirmsast  rahahimust , lõpetades  paralleelse  ürituse korraldamisega  kuskil  kõrvalpõllul .   muide  Luige  üritus  oli  päris  hea .
Vasta
#24

Rindeleht.ee arvamused käesoleva aasta sügisesest laadast, mõnigad nopped:

Tsitaat:Kohe sissejuhatuseks - minu kui militaarfänni jaoks on sest saanud täiesti mõttetu üritus. 

ise olen täägikoguja. Kas teist või isegi kolmandat laata järjest on korraldajad kauplejatel keelanud igasuguse täägimüügi.. Balti juhtiv täägidiiler Riiast ei tule seepärast enam teist laata järjest kohale, paari Tallinna diileriga võin ma linnaski kohtuda ega pea seepärast sinna kolkasse sõitma.

Mõtsin siis laadal vähemalt koduõlutki saada - s_ttagi.. tuiasin ja tuiasin niikaua, kui kuulsin ühelt kaljamüüjalt, et laadakorraldajad keelanud koduõllede müügi konkreetselt ära.

Mul lõpetuseks lihtne küsimus - mis krd käsen-keelan-poon-jalasen jaburad füürerid on selle asja korralduse etteotsa saanud?

Veel tähelepanek - aastatetagused soomlaste ja venelaste hordid ostjatena on tänaseks sealt laadalt praktiliselt kadunud.. Kohtab veel vaid Läti müüjaid aga kauaks neidki.

Sama siin...viimast ja tõepoolest viimast korda käisin möödunud sügisel ning ainsateks ostudeks burger ja tass kohvi.

Lasin ka lootusel end taas kord ära petta. Tahtsin paremat, kuid läks nagu alati. Jääb ka ilmselt viimaseks korraks.

http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/viewtopic.php?f=63&t=12227

Varasemalt olnud laat ka militaarhuviliste kogunemispaigaks, sest on ju võimalus trehvata kolleege, osta, müüa ja vahetada aga nüüd pole enam väga asja. Need arvamused ei pretendeeri ülimale tõele aga viidatud sihtgrupi jaoks on (oli) laat siiski oodatud sünduseks igal aastal.
Vasta
#25

(04-10-2015, 21:29 PM)speedsta Kirjutas:  Varasemalt olnud laat ka militaarhuviliste kogunemispaigaks, sest on ju võimalus trehvata kolleege, osta, müüa ja vahetada aga nüüd pole enam väga asja. Need arvamused ei pretendeeri ülimale tõele aga viidatud sihtgrupi jaoks on (oli) laat siiski oodatud sünduseks igal aastal.

Käisin türi Lillelaadal ja seal ei olnud vanu tsikliosi üldse. Jama värk, enam ei lähe sinna.

Tagadi restauraatorite päevast ka: Sain teha tõstesporti - käru asju täis ja taas tühjaks. Nägin palju tuttavaid nägusi ja nalja sai palju. Ruumi oli napilt ja plaan järgmisel aastal laieneda nii kohtade arvu kui kauba valiku osas.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#26

Mul jäid särgi hinnad kripeldama. Polnud päris need mis paar posti eespool kirjutatud, aga see selleks.
Ilm nagu kuld ja rahvast nagu murdu, midagi sai ka koju toodud. Lootused olid suuremad Wink
Vasta
#27

nn ametliku pressi fotogalerii:
http://www.ohtuleht.ee/697362/suur-galer...iigilaadal

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#28

Ürituse korralduslik pool oli parem kui eelmistel aastatel, aga kõik muu ei kannata enam mingit teemat välja ... ehk nagu juba mainiti: Iga asi saab ükskord otsa.

Dad.
Vasta
#29

Kuna saabusin liiga hilja, siis jäin niiöelda põhirahvamassi kinni ning see segas ringi käimist. Sai ostetud väikeseid, kuid vajalikke pudinaid. Asjad, mis kallid tundusid, jätsin ostmata ja üldiselt jäin rahule. Palju kuulsin, et kaupa on vähe - kes ütles, et võiks rohkem maale ja portselani olla, teine jälle kurtis autode juppide puuduse üle, kolmas mootorrataste juppide puuduse üle. Ostjad kirusid hindu, müüjad jälle, et keegi väga ei osta midagi. Tundub, et laadal oli palju eestlaseid Smile

Ise kunagi müünud ei ole, kuid mõtlesin, et järgmisel laadal võiks sõbra müügiplatsile ka oma kaubanatukese üles seada.
Vasta
#30

Käidud ja võib rahule jääda.
Saabudes lohistasin ühe GAZ66 ristmikult ära,oli teine õnnetult välja surnud ja hakkas liiklust segama.
Ostsin mõned pidurisilindrid .
Vasta
#31

Ole sa tänatud lohistamise eest  Wink. Pärast käivitus poolest pöördest ja sõitis edasi.. Anomaalia.
Vasta
#32

Täitsa ok laat oli, said ostetud mõned pisividinad.

Kummaline, kuidas teatud aparaatide jupid laadale hooti tekivad ja sealt kaovad - aastat 3 tagasi polnud kavrossile vaat et miskit saada, nüüd kola lademetes. Ju siis on restaureerijad projektidest üle jäänud kola laadale tagasi toonud Smile
Vasta
#33

Käisin ka, sain hea hinnaga mõned mootorrataste jupid, mida varem pole müügis näinud.
Kevadel proovin vast müüjana õnne.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#34

Vingujaid on alati ja on inimesi kes ei ole mitte kunagi ja mittemillega rahul,ei lõpe see laat ära ja rahvast käib seal nagu muda ,vana toriseja las toriseb edasi.Ütleme nii las koerad hauguvad aga karavan läheb ikka edasi.
Vasta
#35

  Kirjutan spetsiaalselt "NooreKaru" kasutajanime alt. 1995.aastal, kui toimus esimene Tagadi laat oli NoorKaru 12-ne aastane. 20 aastat on peaaegu üks sugupõlv. Sügisene laat 04.ooktoobril 2015.a. toimus 40-ndat korda, samal päeval, kui kogunes 40 aastat tagasi esimest korda klubi "UNIC" orgkomitee. Idee algataja Valeri Kirss.. Esimisel laadal, millel koos Urmas Teearuga käima lükkasime oli müüjaid umbes 21 ja ostjaid natuke rohkem.  Igal järgneval aastal, sõltumata ilmast on osavõtjate arv kasvanud. Organiseerimisel on esinenud  probleeme, kuid need on ületatud. Igavesti kestvat ajalooos ei ole. Hävis Rooma riik, NSVL ja saab ükskord otsa ka Tagadi Restauraatorite Päev. Seni aga tunneme rõõmu, et ta meil olemas on, kus näha hobikaaslasi, leida oma vanatehnikale sobivaid detaile ja vastavalt tehnika vanusele sobivat staffi. Tänud kõigile, kes Eesti Vanamootorrattaklubi "Unic-Moto" Tagadi Restauraatorite Päeva on aidanud kahekümn aasta jooksul korraldada müüjana, ostjana, organiseerijana. Suur aitäh maaomanikele, kes on lubanud kasutada oma territooriume müügiplatsina, parklatena ja positiivse suhtumise eest Tagadi küla rahvast ning Saku valda.
  Natuke veel kaudselt Restauraatorite Päevaga seotud linformatsiooni. 2015.a. möödus 130 aastat mootorratta leiutamisest, 120 aastat tagasi kevadel nähti  Eestis esimest korda mootorratast, millega sügisel püstitati kiirusrekord 36,58 km/h.
  2016.a. on auto juubelite aasta: 130 aastat tagasi leiutati auto , 120 aastat tagasi  23.augustil 1896.a.(vana kalender) demonstreeris John Schümann Telliskopli teel, Tallinnas 1  1/2hj Benz Velo nimelist autot.
  Saagu parim vanatehnika juubeliks restaureeritud! Ehk aitab sellele kaasa  ka Tagadi Restauraatorite Päev!

Tervitades Märt Karu (VanaKaru)
Vasta
#36

Soovin avaldada kiitust korraldajatele - nii praegustele kui eelmiste aastate vaevanägijatele. Minu vaatevinklist tore ja hästi korraldatud üritus. Kuigi ma juba aastaid ei ole leidnud mind huvitavale teemale (kuni 1945 valmistatud Saksa autod ja mootorrattad, eelkõige Auto Union) peaaegu midagi, on sellel üritusel oma kindel koht. See on suur töö, et selline üritus ladusalt toimima panna. On lausa patt viriseda, et miks ma ei leia endale vajalikku kraami ja miks vanamootorratturite korraldatud üritusel ei ole militaartehnikat. On ikka, aga seadused on täitmiseks kohustuslikud ning korraldajatel on ka vastutus. Vestlusi KAPO töötajatega on jäänud vähemaks ning isegi 2007. aastal pärast aprillirahutusi, kui kõik avalikud üritused Harjumaal keelati, tehti sellele üritusele erand. Kuna relvade ja alkoholi käitlemisele on kehtestatud seadustega selged nõuded, siis laada korraldajaid seaduste täitmises süüdistada on kohatu. Kümme aastat tagasi kaevati selle üle, et purjus militaristid paugutavad relvadest. Nüüd saab seda kõike nautida Ikskiles juuni ja septembri esimesel pühapäeval. 

Mul tegelikult ei ole vana militaarteema vastu midagi ning see kuulub igati õigustatult sellise ürituse raamidesse, kuid relvade käitlemise nõuded seavad siiski piirangud. 
Vasta
#37

(04-10-2015, 21:29 PM)speedsta Kirjutas:  Rindeleht.ee arvamused käesoleva aasta sügisesest laadast, mõnigad nopped:





Tsitaat:Kohe sissejuhatuseks - minu kui militaarfänni jaoks on sest saanud täiesti mõttetu üritus. 

ise olen täägikoguja. Kas teist või isegi kolmandat laata järjest on korraldajad kauplejatel keelanud igasuguse täägimüügi.. Balti juhtiv täägidiiler Riiast ei tule seepärast enam teist laata järjest kohale, paari Tallinna diileriga võin ma linnaski kohtuda ega pea seepärast sinna kolkasse sõitma.

Mõtsin siis laadal vähemalt koduõlutki saada - s_ttagi.. tuiasin ja tuiasin niikaua, kui kuulsin ühelt kaljamüüjalt, et laadakorraldajad keelanud koduõllede müügi konkreetselt ära.

Mul lõpetuseks lihtne küsimus - mis krd käsen-keelan-poon-jalasen jaburad füürerid on selle asja korralduse etteotsa saanud?

Veel tähelepanek - aastatetagused soomlaste ja venelaste hordid ostjatena on tänaseks sealt laadalt praktiliselt kadunud.. Kohtab veel vaid Läti müüjaid aga kauaks neidki.

Sama siin...viimast ja tõepoolest viimast korda käisin möödunud sügisel ning ainsateks ostudeks burger ja tass kohvi.

Lasin ka lootusel end taas kord ära petta. Tahtsin paremat, kuid läks nagu alati. Jääb ka ilmselt viimaseks korraks.

http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/viewtopic.php?f=63&t=12227

Varasemalt olnud laat ka militaarhuviliste kogunemispaigaks, sest on ju võimalus trehvata kolleege, osta, müüa ja vahetada aga nüüd pole enam väga asja. Need arvamused ei pretendeeri ülimale tõele aga viidatud sihtgrupi jaoks on (oli) laat siiski oodatud sünduseks igal aastal.
Võimuesindajad keelasid meil lubada selliseid asju müüa, seda nimekirja meie välja ei mõelnud. Nii mõnigi ürituse korraldaja on kutse saanud ülekuulamisele.


Palju pilte üritusest!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.862684650505094.1073741836.150420038398229&type=3
Vasta
#38

Olen viimased 8 aastat alati laadal kohal olnud ja minu arvates muutub korraldamise pool iga aastaga paremaks. Vajaminevaid osi õnnestus ka sel korral üllatuslikult palju soetada.

Jawa 559 -65a, Jawa 360-+velorex560 -65a, Jawa 638 -89a, V-150 Elektron -74a, Ford Taunus -75a, Ford Sierra 2,9 -83a, M 412 -84a, Chrysler 300C 2007a, Ford Ranger 2007a, Chrysler Sebring Cabrio 2003a., Gaz M20 -48a.
Vasta
#39

Sissepääsude vastaspoole peal müüsid 2 vene meest(noorem ja vana) freese,freesipeade vaheseibe,pneumotööristu jne...
Võttis keegi nende kontakti või juhuslikult tunneb-teab neid?Läksin mingi aeg sinna tagasi,kuid siis olid nad oma poe kinni pannud ja ei saanud enam kontakti.

Mööbel eritellimisel,aknad-uksed       
https://www.facebook.com/profile.php?id=...96&fref=ts
Puhtavuugi ladumine
https://www.facebook.com/groups/1062476653862492/



Vasta
#40

sissepääse  ju   mitu  , kui  täpsustaksid , moment  nagu  ei  haagi  küll  . üks  venemees , ei noor ega vana  , on   põhiliselt  rauaasjadele  spetsialiseerunud  , käib  ka  lätis  oma  letiga  , samas  kohtab  teda  ka  kadaka autoturul , mõnikord .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne