NL autotööstuse ajaloost
#21

Aasta 1971  Kiirabi Nõukogudemaal.   1.50 kohal

https://www.ntv.ru/video/1829321/

   

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#22

Ei väsi see NSVL autotööstus endiselt üllatamast. Tuleb välja, et Oka-nimelist väikeautot taheti tootma hakata juba Stalini ajal, ainult et viimane öelnud: "Зачем нам "Ока"? У нас еще "Волги" нет". Ometigi, nagu allikas väidab, tehtud neid 1954-1958.a. lausa u. 1200 tükki ikkagi valmis. Huvitav, et neist kuskil midagi varem kuulda pole olnud. http://smotra.ru/users/udalilsya_sam/blog/114361/
[Pilt: sm_users_img-279791.jpg]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#23

Photoshop. Seda on juba arutletud. Keegi naljanina on selle pildi slaavipatriootlikuks muutnud. Kui tuleb meelde, kust otsida, panen pildi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#24

Piltidelt on näha, et see "leitud jäänus" oli hoopis teist nägu kui "vanadel piltidel" olev auto.
Vasta
#25

(02-10-2020, 14:38 PM)zazik Kirjutas:  Piltidelt on näha, et see "leitud jäänus" oli hoopis teist nägu kui "vanadel piltidel" olev auto.
Paistab natuke nagu Mini Clubman, millele on "kazjol" aknale kirjutatud Smile
Vasta
#26

(02-10-2020, 14:38 PM)zazik Kirjutas:  Piltidelt on näha, et see "leitud jäänus" oli hoopis teist nägu kui "vanadel piltidel" olev auto.
Nägu on jah teine, aga seda võiks seletada nt. esiosa avariiga. Originaalplekke taastamiseks polnud ju kuskilt võtta ja tehti siis nii, kuidas sai. Või siis soovis omanik autole lihtsalt tiba kaasaegsemat välimust anda. Aga kui tegu photoshopiga, siis igatahes hästi tehtud. Ainult et milleks? Pigem oleks usutavam, et tegu mingi prototüübiga, mida kindlasti üle 1000 ei ehitatud, vaid ehk ainult 1-2 eksemplari. Iseehitatu kohta tundub natuke liiga ilus olevat. Aga tõsi on see, et viiekümnendatel mõeldi N. Liidus üsna tõsiselt väikese rahvaauto peale. M400/401 oli juba selgelt ajast ja arust ja sellele otsiti asendust, mis siis lõpuks muhk-sapaka näol ka tootmisse läks. Aga ideid oli enne seda mitmesuguseid ja ei imestaks, kui mõnest ka sõitev katseeksemplar valmis tehti.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#27

Leidsin. Datsun Sedan, mudel 112. Neid realselt toodeti ja kindlasti mõni on säilinud. Pilte temast on sadu, ehk isegi tuhandeid. Oka-st on ainult üks pilt ja seegi hämara taustaga. Ei autot, ei jäänuseid, ei mingeid fakte. Pilt on ka kahtlaselt justkui netist osaliselt pätsatud, näiteks siit. Igaks juhuks kopeerin pildi ka teemasse, et kui läheb seal nii, nagu meil Albumiga...
   

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#28

Uskumatu Big Grin . Keegi on ikka tublisti vaeva näinud, et sedavõrd realistlik tulemus saada. Isegi taustalolev kütuseveok on kenasti ZIS-150-ks muudetud, kui väga tähelepanelikut vaadata, siis ukseakna kuju on ainult natuke liiga kandiline ZIS-i jaoks. Mustvalgel pildil ei saa ka tagapool olevast valgest autost täpselt aru, on see Volga või mitte.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#29

(02-10-2020, 19:19 PM)Mossemees Kirjutas:  Uskumatu Big Grin . Keegi on ikka tublisti vaeva näinud, et sedavõrd realistlik tulemus saada. Isegi taustalolev kütuseveok on kenasti ZIS-150-ks muudetud, kui väga tähelepanelikut vaadata, siis ukseakna kuju on ainult natuke liiga kandiline ZIS-i jaoks. Mustvalgel pildil ei saa ka tagapool olevast valgest autost täpselt aru, on see Volga või mitte.
Ju oli selle 53. või 54. aasta Fordi ümberfotošoppimine liiga peen töö. Ja ZiS-i jaoks on kaitseraud liiga kõrgele jäänud.
A' naabrid ikka hirmsasti tahavad näidata, nagu oleksid midagi ise välja mõelnud.
Vasta
#30

oh olge nüüd. fotopoega pildi modimine pole küll teab mis keeruline ja aeganõudev tegevus.
Vasta
#31

Ise nad ütlevad selle foto kohta:
Единственное сохранившееся фото первой "Оки"из архива семьи Соколовских   Big Grin
http://www.oka-club-oka.narod.ru/history.html

Aga selle nn oka jäänuse pildi esiosa meenutab mulle kangesti Leyland Mini 70ndate lõpust

         

...
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne