Voshod esivelje võlli mutter
#1

Tere! Mure siis selline, et oleks vaja voshodile esivelje võlli mutrit ja siis saaks masina sõitma. Aga ma ei tea milline see välja näeb ja mida otsida või teha lasta. Kas kellegil oleks viitsimist ja võimalus sellisest asjast pilti teha ? Või müüa mingi hinna eest sellist asja ?
Vasta
#2

Raske teema,mutter on õhuke ja veel valepidi keermega ka. Kahtlen,et mul neid sahtlipõhjas rohkem kui üks veel alles on.


Vasta
#3

(09-09-2015, 22:09 PM)MAZ Kirjutas:  Raske teema,mutter on õhuke ja veel valepidi keermega ka. Kahtlen,et mul neid sahtlipõhjas rohkem kui üks veel alles on.

MAZ sa vaata järgmisesse sahtlisse seal on kindlasti veel.
Uskumattu, et tänapäeval ei leia ühte mutrit või kõik on nii kadedaks läinud ???
Minul pole ühtegi mutrit mis sobiksid mootorattale aga kui vajaksin seda ja keegi ei tahaks loovutada läheksin ostaksin valepidi keermega keermepulga ja treiksin oma väga vigase pingiga ühe jullstiki valmis.
Vasta
#4

No selleks pole vaja mingit vastupidi vindiga pulka vaid otsi üles mõni treial. Teraga saab teha vabalt valmis sihukese asja. Lihtsam on tõesti see,kui keegi leiab kohe valmis asja.
Vasta
#5

Kas kõikidel Voshodidel mudeliaastate lõikes on ühesugune mutter?
Vasta
#6

Ehk peaks panema teema algataja välja leiutasu Wink See motiveerib inimesi seda vidinat otsima. Kelle on mõistagi aega ja huvi,teist aidata.


Vasta
#7

(09-09-2015, 22:22 PM)Walter Kirjutas:  Kas kõikidel Voshodidel mudeliaastate lõikes on ühesugune mutter?

K-175 kuni Voshod 2M on sama mutter. Kuid Voshod 3 ja 3M puhul ma kindel ei ole, neil on esiratta võllid pikemad aga keerme osa võib sama olla??`?


Vasta
#8

Kas Baltic Boldist ei taheta nagu põhimõtte pärast küsida?
Vasta
#9

Ma raamatust vaatan, et K175-tel, (ka K-55/58-l) olevat olnud esiratta võlli mutter M12x1,5 keermega, vasakkeerme kohta raamat vaikib...
Vasta
#10

Vihje: Minskil on samasugune mutter. Juba 4 aastat otsin teist taga Big Grin Vastaskeerme lõikureid soovitan küll igast poest küsida, mis ette satub. Vastus on juba ette teada. Ei ole ja ei tule kaa. Tereial, kes teeb M12 vastaskeerme mutri, selle mehe ees kummardun maani. Enamus treialeid saadab pikale lainele selle murega. Ja see üks, kes oli nõus tegema, teeb seda juba 3 aastat Big Grin
Vasta
#11

(09-09-2015, 22:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No selleks pole vaja mingit vastupidi vindiga pulka vaid otsi üles mõni treial. Teraga saab teha vabalt valmis sihukese asja. Lihtsam on tõesti see,kui keegi leiab kohe valmis asja.
Ma usun et iga mees seda teraga valmis ei tee.Keere on oletatavalt14*1.5 või 16*1.5.
Vasta
#12

Tingituna keermete eripärast olen ammu loobunud mingeid lõikureid kohalikust kaubandusest otsimast, antud teemas vahest aitab see: 
http://www.ebay.de/itm/Handgewindebohrer...3f50a9dad5
paar mutrit peaks ta ikka valmis tegema.
Vasta
#13

Ehk saab asja teletorni motopoest või Narvast: http://www.jawavaruosad.com/
Vasta
#14

(09-09-2015, 23:01 PM)_rein_ Kirjutas:  
(09-09-2015, 22:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No selleks pole vaja mingit vastupidi vindiga pulka vaid otsi üles mõni treial. Teraga saab teha vabalt valmis sihukese asja. Lihtsam on tõesti see,kui keegi leiab kohe valmis asja.
Ma usun et iga mees seda teraga valmis ei tee.Keere on oletatavalt14*1.5 või 16*1.5.

No pole seal hullu midagi,iseasi on see,et kas treipingil sellised võimalused on,sest palju pinke on rüüstatud ja puudulikud. No jah,eks peab oskaja mees ka olema muidugi... Smile
Vasta
#15

mees kes teeks selle on mul vist olemas aga oleks talle näidist vaja vähemalt. Ma ei tea ei kujuta ette mis raha eest keegi väikest mutrit otsida viitsib ja mulle müüa, mingi 10-15euri maksan ühe mutri pärast ei taha eriti raha raisata. Aga pakkuda võib kas või koos esiveljega kes niisama juppideks müüa ei taha. Wink
Vasta
#16

Täpsusta mis aasta ja mudel su ratas on?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#17

ma võin muidugi eksida.
tavaliselt ma ju eksingi.
aga siiski tuli mõte, et te ajate asja äkki liiga keeruliseks.
võtsin kõne metallitööriista ja küsisin vasaku käe keermepuuride saadavuse kohta. pidi olema.
edasi mainisin mõõtu 12x1.5. peremees arvas, et võib ka täitsa olla, aga täpsemalt saab vaadata pealt nelja õhtal.
võib-olla mõni meie viimsilastest jalutab millaski säält läbi.
kui leidub, siis see mõni raha puuri eest maksta vast ei tapa.
lisaks jupp kuuskant materjali, treipink abiks ja võib neid tervele eestile toota.
Vasta
#18

masin 1966 aasta oma peaks voshod 1 olema
Vasta
#19

Mis siis nüüd, üks põnev teema jälle ära lõppenud? Teoreetikud ja kogenud praktikud juba väsinud seda keerulist küsimust lahkamast? Ehk Voshob juba kimab ringi, tagavaramuttergi riistakastis?
Kirjutama sundis mind aga mure, et ehk olen jällegi edastanud valeinfot venelaste tsikliraamatust, milles analoogsete isendite esiratta võlli keermeks on pakutud M12x1,5  ? Nimelt sattus mulle kätte üks esiratta võll, millel vasakkeere M12x1,25. Mida Te selle peale kostate?
Aga teemaalgatajale.... kui on tõesti mingi meistrimees treial, kes on nõus mutri valmis tegema, see tahaks ilmselt nagu nii võlli ka näha/katsuda saada, kui teraga keerme lõikab. Ja kui ka mõne muu viguriga sinna keerme tekitab, siis vaatab ta ise võlli järgi, mis keermega tegu on. Kui aga kavatsed kusagilt kaubandusvõrgust mutrit otsida, siis võiksid ise ka natuke vaeva näha ja endale selgeks teha, mis keermega ja muude mõõtudega mutter sinna sobib. Meie siin foorumis armastame rohkem muidu mulli ajada, selmet et midagi konkreetset kirjutada, millest tolku oleks, veelvähem kellelegi oma eelviimast mutrit loovutada, kruvid niigi juba logisevad.
Vasta
#20

kass teeb tänuväärt tööd, et teemat elus hoida.
lisan ka oma panuse.
ma eila õhta helistama enamb ei hakanud, kuna õigupoolest pole see ju minu mure ja minu pusinässi sellest ka ei saa.
aga justpraegast vaatsi metallitööriista hinnakirja. sääl on olemas keermepuurid 12x1  12x1.25  12x1.5  12x1.75. kõigil ühesugune tükihind - 5.30.
võib arvata, et pahempoolsed on sarnases hinnaklassis.
no võtke huvilised siis kätte ja helistage sinna. äkitse leidub.
ja kui sammu tuvastada ei suuda, siis võib ka kohale minna. peremees kamib keerme üle ja müüb pasliku puuri.
ja edasi leiab suvaline treial teile vajalikus mõõdus kuuskanti jupikese. ja teeb kunde keermepuuri abiga viie minutiga teile selle puuduva mutri valmis. no hüva, võib-olla läeb veerand tundi.
hind on ikka kümnekas, a sel juhul laseb ta ühe soojaga juba mitu muttert. ülejäänud müüte näituseks hinnaga 4.12 tükist siinsamas foorumis maha ja keik on lõppeks rahul.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne