klaasitõstukite mootorid
#1

Küsin targematelt nõu. 71 a ameeriklasel on raamita uksed ja akende tõstukid on väääääga vaevalised. Lahtiste ustega lükkavad aknad veel kinni, aga kinniste ustega ei suuda suuri klaase lõpuni üles lükata. Ma ei jaga väga elektrimootorite hingeelu, aga kas need mootorid väsivad pika peale lihtsalt ära? Kas selliseid asju on võimalik veel elustada, ümber mähkida vms trikka teha või on mõistlikum lombi tagant kohe uued hankida?
Vasta
#2

(15-09-2015, 22:15 PM)zwanes Kirjutas:  Küsin targematelt nõu. 71 a ameeriklasel on raamita uksed ja akende tõstukid on väääääga vaevalised. Lahtiste ustega lükkavad aknad veel kinni, aga kinniste ustega ei suuda suuri klaase lõpuni üles lükata. Ma ei jaga väga elektrimootorite hingeelu, aga kas need mootorid väsivad pika peale lihtsalt ära? Kas selliseid asju on võimalik veel elustada, ümber mähkida vms trikka teha või on mõistlikum lombi tagant kohe uued hankida?
Mitte et ma nüüd targem oleksin, aga hardtopi pidanuna leian, et tuleks

1) uksed lahti võtta ja tõstuki kõik liigendid määrida.
2) tihendeid, mida mööda aken liigub, talgiga libedamaks teha.

Klaaside liikumistee reguleerimine võib kah aidata. Ja järgmine liigutus oleks mootori lahtivõtmine ning harjade seisundi uurimine. Muud sääl väsimas küll pole.
Vasta
#3

Kui seal vesi ligi on saanud, siis on veel võimalus, et magnetite ja mootori kesta vahele on hakanud rooste kasvama, mis surub magnetid rootori vastu.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#4

Kogu hoovastik on puhastatud ja määritud, liikusid ilusti. Tihendid vahetasin ära ja need on küll tiba tihked. Mis nende talgistatud tihenditega siis juhtub, kui need vett/niiskust saavad?
Vasta
#5

Tee üks lihtne katse: anna mootorile ukse seest otse akult pinge peale.

Kui klaas hakkab liikuma nagu giljotiin, siis on selge, et pingelang läbi vana juhtme, lüliti jne on liiga suur.
(mul Jaguaril jõudis ukse sisse vist ainult 8V kohale)

Kui siis ka ei liigu, siis kontrollida
- ega hoovastik klaasi kuidagi viltu/pingesse jne ei proovi keerata..? Ukse sees olevaid siine saab reeglina kõiki ka liigutada/reguleerida.
- tuleks mootor lahti võtta ja vaadata, mis seal sees põnevat on, mis takistab. 
Vesi, roostesodi, kuivanud määre vms.

Aga üldjuhul need magnetid ikka nii ära ei väsi, et enam klaasi liigutada ei jõua, pea alati on mingi muu jama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne