EW ajalooga '37 Chevrolet Peterburis
#1

Peterburis müüakse ühte Eestist pärit Chevrolet'd. Gazi mootoriga ja tavalise 4-ukselise kerega. Hinnaks küsitakse "mõnusad" 12 000 euri.
https://www.avito.ru/sankt-peterburg/avt..._629827231

   

   


Peegelduse tõttu ei oleks Puhkide silti ära tundnudki, aga foorumis, kus viide sellele kuulutusele silma jäi, on ühel teisel masinal olev parem näidis lisatud.
http://www.retro-magic.ru/forum/index.ph...30.40.html

   


Meie päritolu sõjaeelseid masinaid võib Venemaal küllap veelgi elus olla.
Vasta
#2

Isegi originaal värv on säilinud tükati, täitsa asjalik projekti auto.


Vasta
#3

(05-10-2015, 15:22 PM)MAZ Kirjutas:  Isegi originaal värv on säilinud tükati, täitsa asjalik projekti auto.

Tõenäoliselt Eestist 1941. aastal varastatud auto, mille taganev Punaarmee kaasa võttis. 

Kuidas aga kuulutuses olevate piltide järgi on võimalik tuvastada, et kusagil on säilinud originaalvärv, sellest mina aru ei saa. Olen tänulik, kui saan sellekohase vihje, kus see säilinud tükk näha on. Kuulutuse teksti ja piltide järgi ei ole mootor ja tõenäoliselt ka sillad originaal, armatuurlaud tühi, tulesid ja liiste-linke ei ole näha, sisustus tundub ka puudu olevat. Nii et igati asjalik projekt jah, kui kellelgi just sellist kere vaja. Muidu on aga on selle masina väärtus üksnes see, et oli tõenäoliselt 4 esimest eluaastat seotud Eestiga. Ja see ei ole sugugi vähetähtis, kuigi üldiselt tundub, et Eesti ajalugu ei ole pigem meie harrastajate jaoks väärtuseks omaette. 

Indrek
Vasta
#4

Mitte ajalugu pole vähe tähtis vastupidi, pigem rahakott ei võimalda sellist asja soetada,keskmisel kodanikul Sad

Värvi kohapealt, ma ei tea kuidas kodanik Indrekul nägemine on aga kui sa vaatad pagasi luugi sisemust ja tulemüürile,siis seal paistab pärlmutter roheline värv! Ma ei ole nüüd 100% kindel,et see on päris algne värv,kuid pärlmutter värvi naljalt NL ajal saada polnud võimalik.

NB!All olevast viitest leidsin,et metallik/pärlmutter värvid olid 1930datel täitsa olemas Smile seega mälu ei petnud.

Siit saab siis 1930-1940date chevyde värvivalikuga tutvuda,kellel on huvi:
http://chevy.oldcarmanualproject.com/mod...nt3548.htm


Vasta
#5

Tuleb tunnistada kehva nägemist. See roheline värv pagasiruumi siseküljel ei tundu kuidagi pärlmutter, aga see ei olegi oluline. See värv on väga sarnane värviga, mis on Puhki sildi peal. Võib-olla lihtsalt sarnane, aga ise pean tõenäolisemaks, et küllap on keegi kokku seganud olemasolevatest vahenditest endale meeldiva värvi ja sellega kõik üle värvinud. Vaevalt, et Puhk saatis sildi Ameerikasse autole kinnitamiseks ja üle värvimiseks. Minul on samasugused Siegeli sildid, mis Auto Unioni sõidukitele kinnitati Eestis. Tuleb ka tunnistada, et see on üks väga hästi säilinud roheline värv ning üksnes väikeste roostekahjustustega luugi allservas. Samas on auto ise nii palju sõitnud, et tehnika välja vahetatud. Natuke kummaline on ka see, et uste siseküljed värvis keegi mustaks, aga tagaluugi jättis värvimise ajal seest värvimata. Natuke kummaline, aga võib muidugi olla võimalik, et Chevrolet tehases värviti pagasiruumi lukud ja mehhanismid kenasti roheliseks. 

Tegelikult pean vabandama oma tänase mölapidamatuse pärast. Ma ei tea tegelikult Ameerika autodest suurt midagi ning kirjutasin ainult kiusu pärast oma küsimused. Tunnen sellepärast piinlikust ning palun mitte solvuda. Vabandan. 
Vasta
#6

Kodanik Indreku sõnavõttu ei saa kuidagi liigitada "möla pidamatus" alla. Mees teab,mida räägib Wink
Ega minagi tea ameerika autodest kõike detailselt aga need,millega on tulnud ka kokkupuutuda päris elus,nende puhul julgen alati sõna võtta. 

Huvitav on tõesti värvilahendused sellel autol. Nagu ma rõhutasin ei ole ma 100% kindel,et see algne värv on aga tundub küllaltki sinna suunas. Samas nagu nende vanade autodega ikka mõnele värviti 10 kihti peale ja mine võta kinni,mis õige. Seda enam,et piltitelt ei saa kunagi täielikku ülevaadet. 
Pigem tuleks siit mõtte arendus edasi viia sellises suunas:

Minul tekkis antud autot vaadates küsimus,et milliste värvilahendustega ameerika autosid üldse müüdi 1930date teisel poolel Eesti Vabariigis? Tavalistele pigment värvidele võis kindlasti olla ka metallik/pärlmutter värvi masinaid?

Antud sildi alusel autost(pean silmas Puhk ja pojad) saaks edasi arendada mõtet,et kusagil arhiivis on selle auto müügipaber ka? Võimalik isegi algne omanik,värv jne tuvastada?


Vasta
#7

http://web.zone.ee/argine/Autod%20EW%20ajal/
Jüri Puhk on nimetatud seal diplomi ehk juhiloa saajana, autot tema puhul pole nimetatud.
"Huvitav žurnaal" sügis 1936.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne