munakiivri värvimine
#1

Küsimus vana vene munakiivri värimise kohta. Nimelt tahaks ühe sellise ilusaks ja muidu korda teha, vana värv on juba maas ja pahteldatud ka sealt kus vaja, aga kuna värvimisega eriti kogemusi ei ole, siis ei oska valida, millist krunt-, pealis- ja lakkvärvi kasutada? Peale kannan värvi värvipritsiga ja värv tuleb must, kui see midagi muudab...
Vasta
#2

mihkel Kirjutas:...millist krunt-, pealis- ja lakkvärvi kasutada?
Niipalju võin/oskan soovitada, et soovitav oleks kasutada ühe firma tooteid iga värvikihi juures. Kuna kiiver suht väike asi on ja värvi palju ei kulu, siis kindlasti vali kallimate värvide hulgast - tulemus kaalub üle hinna Wink
Aga praktilisi nõuandeid leiaks siit heameelega isegi - endalgi paar küllaltki vana kiivrit vedelevad ja korrastamist ootavad...
Vasta
#3

Kui tegemist on ikka vana Salvo munakoorega, siis on pahtlite püsimine sellel pinnal kahtlane. See kiiver läheb maha kukkudeski katki, mis siis veel pahtli hoidmisest rääkida. Isegi epoksiid vaigud ei taha seal hästi püsida. Ehk oleks targem terve koor hoopis õhukese nahaga üle venitada? Siis see hoiaks kiivrit pisut koos.

Kõikide eeskirjade kohaselt ei tohi vana värvitud Salvo munakoort liikluses kasutada. Kuigi ma ise kasutan.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#4

Ma väga palju kiivri vastupidavusele rõhku ei plaani panna, kuna liiklusesse ta niikuinii ei jõua. Pigem jälle üks vana asi korda tehtud Smile Põhiline, et värvkate kena välja näeks ja päris maha ei pudeneks, kui käsi külge panna.
iz350, oskad sa äkki mõnda konkreetset nime soovitada või kuhugi kindlasse kauplusesse suunata? Mustas värvis olen ma sinu kurvastuseks üsna kindel Wink
Uued kangad koos juhistega on ka juba õmbleja juurde viidud, eks näis mis sealt välja tuleb.
Vasta
#5

Noh panen ka.Kiivriks oli lääne umb 90ndate alguse asi.Meenutas politsei kiivreid. Algul silikooni pesuga üle.Siis Motipi plastiku krunt.Ja selle peale Sadolini matt Khaki.
Kasutasin 2aastat suviti ja püsib küll.Wink
Vasta
#6

Minul on ka selline muna kiiver ilmselt vene oma,sellel on küll ilus kollane värv veel peal!Kas teil ei ole se kiiver peas nati kõva,selle kiivri polster on ju päris jäik.
Vasta
#7

Minulgi on paar munakiivrit. Ei oska küll öelda, mis ajast need pärinevad, ilmselt 60-70-ndatest. Rihmaga käib plastikust nokk külgeBig Grin. Kuna selle värv oli valge, oli see määrdunud ja aastakümnete kriimustusedki näha. Ükskord, nii aastaid 4-5 tagasi, lihtsalt proovisin , et kuidas \'märg asfalt\'(siis tikkurila tumehall metallik) sobiks sellisele kiivrile. Matistasin alt ja pihustiga värv peale. Isegi krunti ei pannud, sest see värvimine oli lihtsalt värvitooni proovimiseks. Tulemus oli üllatavalt hea ja seesama värv on püsinud seal siiamaani.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne