Volvo P1800ES
#21

Nu mis modernset sinna ikka vaja, "wana hää" redblock türbu ja progeajuga. Modernsed kipuvad kena saast olema, tootjast sõltumata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#22

Tõstad originaalmootori ja kepikasti ES-i ümber?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

Volvo enda T5 mootoreid kasutatakse väga edukalt...
Vasta
#24

ES-i mootor on väiksema läbisõiduga kui E mootor. Kuidas volli automaat toimetab ma ei oska öelda. Kepikast on 4 käikku pluss overdrive Big Grin  Mis andis küll hea kütusekulu numbri aga sportauto lõppkiirusele mõjus see laastavalt, kuna overdrive käiguga ei jõudnud enam redline poole minna. Ehk siis 4 käikku ilma OD-ta kimas 190+ km/h ja 4 käikku +OD kimas mingi 180 km/h. Põhjuseks kindlasti ka see,et tagasilla ülekanne oli oluliselt erinev. Ehk kokkuvõttes oli mootoril liiga vähe jõudu,et võtta OD-st viimast. Natuke järgi aidatuna suutis see kombo täiesti talutavalt väidetavalt ületada 200+ km/h märgi.
Automaat on 3 käiguline, aga väidetavalt päris mugav.
Ausalt öeldes kui autod kohal, siis tuleb üks P1800 Rootsi entusiast neid vaatama. ES-il on puudu AC kompressor koos pudinatega(ilmselt läinud rikki ja eemaldatud). Seega see läheb kindlasti ES-i peale. Võluvad aluveljed leiavad ka tee ES-i alla.
Ei tahaks ES-i originaalsust väga rikkuda. Sest Rootslase sõnul tema väärtus selles seisnebki.
Kuna aga USA turu jaoks on paigaldatud ülirõvedad sidemarkerid, siis need ilmselt kuuluvad ES-il hävitamisele. Seda aga ainult siis kui tuleb auto üle värvida. Mida ilmselt tuleb teha, sest katusel on värv koledaks läinud ja küljekarbid tahavad alt ka kindlasti uut värvi.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#25

Selle käigumajanduse pärast ei ole vaja väga muretseda. Tean ühte bemmi, mis neljakäigulist automaatkasti omades saavutas maksimaalkiiruse siiski kolmandaga. Kahepooleliitrine mootor.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#26

Hetkel paistab tagaklaas maksvat 4200 rootsimaist.

Üks mu parimaid sõpru (Volvo tehasetaustaga) taastas ühe ES-i põhjalikult. Seega kui tulevikus infot või varuosakontakte vaja, võib lahkesti ühendust võtta.
Vasta
#27

Et siis värske trackingu järgi peaks kahte vollit sisaldav konteiner maarjamaad puudutama 16.02 või 23.02
Millest selline ajanihe on antud ei tea. Kuna Saksamaal vahelaadimine on ,siis äkki ei mahu kohe väiksema laeva peale kõik kondid.
Elame näeme.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#28

Et need vollid siis ka juba natuke aega kenasti kohal. Peale pusimist selgus,et mõlemal on otsa saanud bensupumbad.
Sai sõbralt pritsungile sobilik pump laenatud ning kankust kütet võetud. Ja voilaa. Mõlemad läksid käima.
Kui ES sõitis ja pidurdas kenasti siis kupeega oli natuke adrenaliini ka. Nimelt ma teadsin,et auto on võimeline ise sõitma ja pidurdama. Peale käima saamist loomulikult oli vaja ka natuke kiirendada. Sain jäisel lumel just teise sisse kui hoov hakkas lõppema. Ja no ega üks õige Eesti mees ju enne sõitmist just  USA-st tulnud ja konteinerist välja võetud ning 40+ aastat vanal autol igaks juhuks pidureid ei kontrolli. Ikka siis kui juba sõidad. Ja nii ta läks Big Grin Muljusin pedaali ja muffigi. Usun,et suutsin järgneva sekundi jooksul veel x60 pedaali pumbata enne kui arusaamisele jõudsin,et mida pole on pidurid. Panin kiiruga esimese käigu ja kuna hoov jääs siis sain vähemalt ühe tagaratta blokki Big Grin  Kässari kangi ei olnud ka seal kus tavalistel autodel(kahe istme vahel). Hiljem leidsin ta hoopis paiknevat juhiistme ja ukse vahel. Kuna hoovi lõpp lähenes ja seal oli pargitud ka mõned liikurid mille ees askeldasid inimesed karjusin aknast,et mul pole pidureid. Kuna nad mu tegemisi hoovis ka jälgisid said nad kiiresti aru asjast. Õnneks oli neid seal päris mitu. Kargasid teised auto külgedele ja haarasid kinni kust said. Ja nii me saimegi inimpidurite jõul libisedes volli meetrike enne objekti seisma.

Autot uurides sai selgeks,et pidurivedelikku pole. Sai peale kallatud ja uuesti pumbatud. Isegi tunnet ei teki. Siis üks kõrval seisja teatas,et esimese vasaku ratta juurest läheb lumi kollaseks ja tema seda ei teinud Big Grin
Ok. Ratas alt ära ja midagi nagu oleks puudu. Natuke kiilus korraks juhe kokku kuniks seljatagant kinnitati nähtut. Pidurisuportit polnud Big Grin   Keegi tolbajoob oli selle sealt ära varastanud. Rattamutrid olid kenasti kinni(aga mitte nii kinni kui teistel kolmel) aga piduritorud olid lihtsalt puruks väntsutatud. Sellised suht värsked jäljed.
Katus muidugi sõittis müüja peale ära ja õhtul kodus kohe helistasin talle,et mida kuradit. Tema kinnitas,et kõik oli korras ja mida ta selle suportiga teeks. Kuna see auto asus pärapõrgus siis treilerdati teda kokku kolm korda enne sadamasse jõudmist. Esimine treila tõi metsast välja väikesesse külasse, sealt järgmine treila viis juba suuremasse linna ja sealt siis suur autotreila viis otsa sadamasse. Transat tellides ma ütlesin,et auto sõidab ja pidurdab. Esimese kahe treilaga mingit kaebust ei olnud. Transafirma väitel aga viimase treila juht oli reklamatsiooni esitanud,et auto ei sõida ja ta pidi seda peale vintsima(see on muidu seal lisaraha eest).
Ehk siis keegi kuldnäpp oli selle seal eemaldanud. Aku mis oli mõned kuud tagasi uus pandud oli ka ära võetud.
Aga noh kuna aega palju möödas siis transa firma küll tegi mingi avalduse,aga arvas ka ise,et ega sealt midagi tarkka tule.
Suporti näppamine tundub ju suht imelik tegevus. Kui aga hakkasin ise otsima(harjumusest ikka USA-st) uut vasakut esimest suportit siis selgus, see on seal jube defitsiit. Premat võta palju jaksad aga vasak pool igas butiigist otsas ja tarneaega ei osata öelda. Ju siis sattus just õige inimene sinna ja nägi,et auto seal seidab(3ööd) ning ilmselt oli tal seda siis vaja.
Tuttav Rootslane teatas aga,et pole põhjust närvitseda ning saatis saksamaa butiigi lingi. Skandix nimeline koht. Seal vanadele vollidele ja saabidele asju nagu muda. Saatsin päringu ja tuli vastus,et kui soovin originaal volvo oma mis ka sobiliku numeratsiooniga siis see maksab 400+ eurikut. Kui aga ei soovi originaali siis see maksab 120+ eurtsi tükist. Tellisin tavalise koos uute piduritorude ja voolikutega. Samuti sai sealt uued bensupumbad mõlemale võetud. Piduriklotsid ka. Mis aga unustasin on need kuramuse poldid millega suport kinni käib. Nüüd saksast pakk kohal lõpuks ja mõlemad autod saavad jälle kütet bensupaagist ning käivituvad kenasti.
ES-i tõin täna koju garaazi ära ja kupee ajasin sisse,et pidurid korda teha kui aega tekib.

PS! kui mitsu teemas oli võrdlus volliga siis kodus garaaziz tekkis omakorda USA ja rootsi vaheline vastasseis Big Grin Mõlemad siis sportlikud autod. GTO aastast 71 ja volli aastast 73. Volli juba edumeelselt pritsungiga(igal silindril oma pihusti) ja puha.
PPS! Rootslase sõnul on see ainus automudel maamunal milledel on kupeel ja universaalil samad tagatiivad/liistud ning uksed. Uksel on vaid klaas teise kujuga. Üks mundrikandja arvas ka täna,et see Rootsi insener kes üliilusast kupeest selle universaali välja võlus oli ilmselt liiga palju nende rahvuskala söönud(no see mis natuke haiseb juba)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#29

Vanadele Volvodele saab juppe ka VeteranProdukterist, praeguse nimega VP-Autoparts, Rootsis.
Olen ise sealt korduvalt tellinud enda Amazonile ja mitme tuttavad paljude P1800 ja ES jaoks.
Laias laastus tundub, et sealt saab vist kõike või vähemalt peaaegu kõike:
http://www.vp-autoparts.com/

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
#30

Kuna sai kolitud hobigaraas pisut suurematesse ruumidesse ja sellega seonduvalt siis autodega vangerdatud natuke, liikus ka volli kodunt tööpostile. Aga,et bens oli näidiku järgi pea otsas sai mindud ka Viimsis Alexela jaamast kütet hankima. Otsisin just võtit pundist mis avaks bensupaagi ukse kui jäi silma,et teisel pool autot tankiv härrasmees volli ümber piilus. Sain luugi lahti ja hakkasin tankima kui härra tuli ja küsis,et kas selles kenast kupee "pühakust" on kellegi tellimusel matuseauto ehitatud? Vastasin siis ausalt,et tehas suisa ise tegi ja disainis selle ja mitte matuseautoks vaid sportlikuks universaaliks. Ega härra enne uskuma jäänudki kui näitasin talle ES(estate wagon) bukletti.
Ühiselt jagasime arusaama,et lisaks roiskunud kalale pidi kindlasti veel midagi juurde tarvitatama,et nii kena universaal suudeti valmis teha.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#31

Selle kupee disainis üks noor rootsi poiss Pelle kes oli vist mingi 20a vana kui ta sellega maha sai. Seda saladust hoiti kiivalt kuna taheti hoida sellist Itaalia sportauto hõngu. Aga ega auto disainerid lollid ei ole, nad nägid ära IKEA tugitooli jooned ja ega nad ei uskunud seda Itaalia disaini juttu. Aga jah omamoodi Jokk skeem. Joonistas rootsi poiss aga arve esitasid Itaallased.

Kui see sensatsioon välja tuli siis Pelle palus oma nime selle ES-iga mitte seostada, temale seda tööd ei pakutud. See oli tõeline värd kui ta tänavatele ilmus, aga täna ? 
Kes natukenegi on Volvo mudelitega kursis, siis uued universaalid on juba mitmeid aastad tagaluugiga mille disain tuleb just ES-ilt.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#32

Eks ta on tänaselgi päeval värd mis värd. Lihtsalt täna on tal tänu sellele olekule tekkinud lisaväärtus [Pilt: biggrin.gif]
Täna kulgesin ka Viimsi vahel ringi natuke ja pea iga kord kui kuhugi seisma jäin tuli keegi ligi ja päris,et mis imeasi see on. Vastasin,et volvo hästi hoitud saladus [Pilt: biggrin.gif]
Ja kui aus olla siis ega mul endalgi polnud enne seda saatuslikku öist telefuuni kõnet sellise auto olemasolust erilist aimdust.
Harimata mats mis teha [Pilt: biggrin.gif]
Aga nagu ka karta oli siis pidu lõppes vilkuritega kuna autol on ju kenasti peal USA numbrimärgid, TITLE peale kirjutasin küll ka oma nime ostja kohale aga no jah.
Mõistlikud inimesed olid ja palusid lihtsalt auto kenasti ära viia garaazi. Mida ma ka tegin.
Uue hobigaraazi naabrid arvasid ka,et ma olen nagu s**a magnet. Tõmban endale ligi igasugu imelikke autosid.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#33

(29-09-2016, 14:06 PM)wagoneer Kirjutas:  Eks ta on tänaselgi päeval värd mis värd. Lihtsalt täna on tal tänu sellele olekule tekkinud lisaväärtus [Pilt: biggrin.gif]

Ei ole häda midagi jah. Ega Aston Martin db6 shooting brake kah teab mis kaunotar ole, ent väheses (lisa)väärtuses ei süüdista seda vist keegi.
Aga 1800 puhul näeb isegi eestvaates see kollane kupee kenam välja Big Grin Ei tea kas asi on värvuses või ES kõveras stanges või vaataja silmas.
Vasta
#34

Mul on ikka täiesti väärastunud maitse, vaatan siinseid kirjutisi lugedes. Mulle Lumivalgekesekirst hakkas kohe meeldima, kui ta tekkis, ega ole see meeldimine tänasekski üle läinud.
Anoh, mulle meeldib enne-näolõikuse Multipla kah. Ja E-tüüp on minu meelest kole, olgu kupee või kabrioletina.
Vasta
#35

(29-09-2016, 15:59 PM)olevtoom Kirjutas:  Ja E-tüüp on minu meelest kole, olgu kupee või kabrioletina.

E tüübiga on samamoodi, et Sa pead tal kõrval seisma, siis on ilus.
Pildi peal ongi värd. Täitsa mõttetu plönn tundub. 

Aga sellega olen nõus, et "lumivalgeke" on isegi pildi peal nummi...

Ükspäev keegi kuskil usa vilmis karjatas, et "kesse kurat Gremlinit lukustab"  Toungue
Eks mikid üritasid kah oma "Pellet" teha, aga ei kukkunud päris välja.
Vasta
#36

(29-09-2016, 15:59 PM)olevtoom Kirjutas:  Mul on ikka täiesti väärastunud maitse, vaatan siinseid kirjutisi lugedes. Mulle Lumivalgekesekirst hakkas kohe meeldima, kui ta tekkis, ega ole see meeldimine tänasekski üle läinud.
Anoh, mulle meeldib enne-näolõikuse Multipla kah. Ja E-tüüp on minu meelest kole, olgu kupee või kabrioletina.

See on huvitav kuidas omal ajal über ägeda disainiga autod tunduvad tanapäeval niiii tavalised ja igavad. Kas mäletate veel kui imelik oli esimene Sierra oma jämedate aknaraamidega ja kui eba seda oli vaadata. Ja kui ülbe oli esimene kurvasilmne mersu ? Aga täna tavalisest tavalisem auto.

Ja vastupidi, autod mis olid sündides niiii jubedad, on täna ilusad kui unenägu. Nagu Jeremy Clarkson ütles, et kui auto käivitamiseks peaks lakkuma laest alla rippuvat rabarberit ... siis ta teeks seda meeleldi. Autol peab olema oma eripära. See ongi just see mis on 99% tänastest autodest puudu.

Auto ilu on tihti kinni ajas. Ma ei ole kindel ja ei viitsi guugeldada ka, kas sellel ES-il üldse disainerit taga on, aga Pelle palus mingis intervjuus enda nime selle ES-iga seoses mitte mainida. Tema jaoks oli see pühaduse teotus. Päris ägedad on US ja A 50-60-nendate universaalid. Tihti jääb mulje, et (väga) hea maitsega plekud on lihtsalt vintis peaga mässanud. Ja nende tootmis arvud reeglina vaid mõned tuhanded.

 Jage E-Type lühikese uksega nn series 1,5 kupee oli minu lapsepõlve lemmik. A täna pigem Alpine 110. Jah, maitse muutub koos ajaga.
Käisin umbes 15 a tagasi Hollandis Classic car shopis, kus ES-e oli tükki 15 riiulisse laotud as-is. Omanik ütles, et need pole müügis vaid ootavad oma aega Wink  .... Sel aastal vist üks oli.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#37

(29-09-2016, 22:18 PM)spitfire Kirjutas:  
(29-09-2016, 15:59 PM)olevtoom Kirjutas:  Mul on ikka täiesti väärastunud maitse, vaatan siinseid kirjutisi lugedes. Mulle Lumivalgekesekirst hakkas kohe meeldima, kui ta tekkis, ega ole see meeldimine tänasekski üle läinud.
Anoh, mulle meeldib enne-näolõikuse Multipla kah. Ja E-tüüp on minu meelest kole, olgu kupee või kabrioletina.

Auto ilu on tihti kinni ajas. Ma ei ole kindel ja ei viitsi guugeldada ka, kas sellel ES-il üldse disainerit taga on, aga Pelle palus mingis intervjuus enda nime selle ES-iga seoses mitte mainida. Tema jaoks oli see pühaduse teotus.
Mina Pelle Pettersoni asemel ei lubaks oma nime mainida näiteks Maxi 77 puhul Big Grin Ok, see on minu enda kiiks, tegelikult on tegu super asjaga, kui võtta aasta 1972 aluseks! Jah, üks enimtoodetud koopiarvuga purjekaid üldse aga siiski: Tema nooruspõlves Torinos Pietro Frua juures disaini õppides kujundatud P1800 on geniaalne, küll Frua enda mõjutustega, aga purjekate maailmas Ta midagi nii erakordset teinud polegi. 
Ahjah, Tema sünnipärane pärisnimi peaks olema Per Helmer Petterson, ning tegu on kahekorde Ölümpiamängude medalistiga Star-klassis, maailmameistriga jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne