Tuunime pisut puulõhkujat
#1

Sai siis sebitud selline uus puulõhkuja poest        
Muidu ilus tore kena,AGA no ei ole inimestele see lodud Sad Nupp millest mootori käivitad ikka sigaraske isegi meesterahvale     kui peaks terve päeva tööd tegema siis ma ei tea...Teise käega tuleb kangi vajutada     minule meeldiks üldse teisel pool masinat tööd teha,parema käega liigutan kangi ja vasakuga tõstan haaratsiga pakku.
Andmed sellised     survejõud 6,5 tonni,kilp seest         .Kilbis lüliti olemuselt ju ei midagi enamat kui kontaktor lihtsalt teistsugune ja vajutatav?Mõte ongi nupu asemele kontaktor ja kontaktori juhtimine väikse nupuga mis läheb juhtkangi külge.Ühe käega käivitan ja teise käega hoian halgu vastu kiilu just sealt kust tahan pooleks saada.*See puitklots mis masinal on juba tuuningu teise etapi algus Big Grin hiljem saab see olema kena teras tükk ja kinni masina küljes.See vajalik selleks,et lühemad okslised ja haralised patsiendid saaks kiil kuni lõpuni läbi suruda ja puruks.
Sellisega megahea isegi toas puid lõhkuda Big Grin Toungue
Vasta
#2

Tere.
Äge värk,mul ka sama massin kasutuses 7-8 aastat,väike ja igast tubli.Tavaliselt keib meil puulõhkumine koperatiivina,koos külje-luuga.Väga lõbus ja saab naha ikka peris soojaks,huvitav ma küll ei tunne eriti puudust,vajadust nende asjade muutmiste osas.Muidu mootor võiks jh koguaeg podiseda,et siis poleks muudkui hüdro päästikut vajutada.Aga vist ikka mitte,see teeks töö protsessi veel kiiremaks ja oleks oht näppudest ilma jääda.
Lgp.
Vasta
#3

Mina lõhun ise ja külapeale ei anna.Teadupärast ju masin halgu lõpuni lõhki ei suru,kui ise lõhki ei hüppa siis on kiilu otses kinni ja kuku kangutama-milleks?Selleks ongi hetkel klots vahel ja kõige jändrikumad lasen teadlikult saagides lühikeseks,lühikese klotsiga vahele ja pressib ilusti lõpuni lõhki.No jääb see paar pindu hoidma siis selle kiiniga läbi ja korras.Ja nood jändrikud ju ei püsi soovitud asendis kelgul,keegi peab ju hoidma ja mitmekesi suurem oht näpud vahele jätta kui üksinda.he käega nuppu ja kangi ja teisega hoiad halgu ,et näpud ju saagi vahele jääda või siis tahtlikult.
Vasta
#4

 Ahah..ma mõtlesin koperatiivi all,et naasega koos teeme,kahekesi mitte koos külaga vms. Big Grin  Korra olen tal õli vahetanud.Eks kasutame me ka neid lisa klotse,pole viitsinud vist lihtsalt teha,mingit pikendust,midagi keerulist justkui pole.Kiilu otsa keib ka rist,aga seda pole tarvis,viidab aega.Nupud ja kang liiguvad vääga kergelt,naine mul tavaliselt pulkade taga. Smile Väga harva,kui mingi nott kinni kiilub,see siis ka rohkem omma lollusest,Et sai vähe valesti peale sätitud,vbl.hooaja jooksul 1-2 tk.
Vasta
#5

Mis selle sellised masinad ka maksavad? Peab endale ka soetama, kuna parem käsi ei taha juba pikemat aega paraneda, puude lõhkumine teeb põrutamisega eriti veel liiga.
5 tonnist vast pole mõtet? 
Vasta
#6

mul on 5 tonnine al-ko, 40cm läbimõõduga kasekändu lööb pooleks vaid teaud kraadide juures. Aga selleks pole seee ka ette nähtud.
Vähegi normaalset puud lõhub armsasti.
Lülitussüsteemi tahaks ka ringi teha, aga ei saanud inseneride  kavalusest võitu.
Vasta
#7

Nuujh,mul on vist mõistlik märkida,et suuremalt osalt mul lepp ja kask.Kinni kiiluvad tavaliselt mingid alumise otsa jämmed jupid ja mudugi kuusk.Selletarvis on igaksjuhuks suur aamer,puu pakk soov.Igatahes me oleme selle nikatsiga rahul,suureks tööks ta mudugi ei sobi.1 tegi ringi,el.lülituse nupu jala alla,et siis jääks 1 käsi vabaks. Wink
Vasta
#8

Bauhofis letihind mingi 350 ja soodukaga sain mingi kampaanja raames 250 ja minu.K rauta pakub 7 tonni jõuga 400 euri,
Märjad notid raisad libedad,kaks kätt kinni nagu insenerid arvavad ja sain vasta nina pakuga.Praegu vasaku põlvega hoian kangi siis saab vasaku käega pakku hoida ja paremaga nuppu ja toimetab.Muidu siiani rahul.Kuurist jämedad puud tuppa ja toas masinaga hea lõhkuda.Peab kangi otsa sobiva lüliti hankima siis teen kohe ümber,kui peaks midagi juhtuma ja garantiise siis taastame tehase seade ja voilaa Big Grin
Vasta
#9

http://www.ramirent.ee/tooted/ehitussead...ensiin-840

Üks väga hea puulõkumismasin.

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#10

(01-11-2015, 21:38 PM)muskaa71 Kirjutas:  Bauhofis letihind mingi 350 ja soodukaga sain mingi kampaanja raames 250 ja minu ja voilaa Big Grin

https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0CD4QFjAHahUKEwjvpYmrgfDIAhXF7nIKHerbB1k&url=http%3A%2F%2Fwww.hansapost.ee%2Fp%2Fhecht-puulohkumismasin-hecht-650%2F903792969&usg=AFQjCNEg_VNsZ-bD5nj2kA3jvF-L56F9xA

 Mudugi ei tea ma sellest hehist essugi,aga see mis mul,no name,toodud soome maalt,suvalisest tee äärsest riista marketist
Vasta
#11

(01-11-2015, 23:06 PM)Veskioja Kirjutas:  https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0CD4QFjAHahUKEwjvpYmrgfDIAhXF7nIKHerbB1k&url=http%3A%2F%2Fwww.hansapost.ee%2Fp%2Fhecht-puulohkumismasin-hecht-650%2F903792969&usg=AFQjCNEg_VNsZ-bD5nj2kA3jvF-L56F9xA

 Mudugi ei tea ma sellest hehist essugi,aga see mis mul,no name,toodud soome maalt,suvalisest tee äärsest riista marketist

Hiinas tehtud Tšehhi kaup. Paar tuttavat omandasid läinud talvel sama firma lumepuhurid. Kuigi talv lumevaene, emotsioonid negatiivsed.
Vasta
#12

Tuuning teostatud ja saab mõlemi lülitiga töötada,paraleelselt.Kõik lõhkujad on tuuningut proovinud ja keegi tehaseversjooni kasutada ei taha kuna ebanugav.Ohutustehnika inseneridele kui sürm vahele jääb on mõnusalt valus ja tõmbad käpad eemale ja ei juhtu midagi.Kaks kätt nuppude all kinni märg puu ei taha peal püsida ja tuiskab minema ja vastu koonu,korralik pea põrutus Sad korra sain ja teist korda ei soovi.Nüüd üks käsi lülitil ja teisega hoian pakku,kui peakski vahelt putku panema siis käega hoides ei juhtu midagi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#13

Mul isa kasutab sarnast masinat juba umbes 10 aastat ja tema tegi selle lülituse värgi oma käe (või õigemini jala) järgi ümber. Põhimõte on selline, et lõhkuja on sellise paraja aluse peal, et oleks mugavam kõrgus asjatamiseks. Nupu juurde tegi ta ühe hoova, mis nuppu vajutab kui teisest otsast tõmmata. Kangi ja selle hoova küljes on kett, mis jookseb maapinnani kus on jalaga vajutatav pedaal, nii et jalaga vajutades lülitab mõlemad asjad järgi ja samal ajal on käed vabad paku hoidmiseks ja sättimiseks. Ma arvan, et ega keegi sellisest kirjeldusest midagi suurt aru ei saanud, aga igatahes on see täiesti toimiv lahendus.
Vasta
#14

(07-02-2016, 21:45 PM)Toffel Kirjutas:  Mul isa kasutab sarnast masinat juba umbes 10 aastat ja tema tegi selle lülituse värgi oma käe (või õigemini jala) järgi ümber. Põhimõte on selline, et lõhkuja on sellise paraja aluse peal, et oleks mugavam kõrgus asjatamiseks. Nupu juurde tegi ta ühe hoova, mis nuppu vajutab kui teisest otsast tõmmata. Kangi ja selle hoova küljes on kett, mis jookseb maapinnani kus on jalaga vajutatav pedaal, nii et jalaga vajutades lülitab mõlemad asjad järgi ja samal ajal on käed vabad paku hoidmiseks ja sättimiseks. Ma arvan, et ega keegi sellisest kirjeldusest midagi suurt aru ei saanud, aga igatahes on see täiesti toimiv lahendus.

Sain aru küll ja ka hea varjant.Mul lülitiks mingi tööriistamarketist ostetud plast junn ja on palju kergem vajutada kui orginaali.Hetkel lõhun toas enne pliiti alla panekut ja masin põrandal.Kui vaja väljas lõhkuda toorest siis ilmselt tuleb masin ka kõrgemale tõsta ja miks mitte hoovast kett alla ja seesama lüliti ka jalglülitisse,aga elu näitab.
Vasta
#15

(08-02-2016, 10:04 AM)muska71 Kirjutas:  
(07-02-2016, 21:45 PM)Toffel Kirjutas:  Mul isa kasutab sarnast masinat juba umbes 10 aastat ja tema tegi selle lülituse värgi oma käe (või õigemini jala) järgi ümber. Põhimõte on selline, et lõhkuja on sellise paraja aluse peal, et oleks mugavam kõrgus asjatamiseks. Nupu juurde tegi ta ühe hoova, mis nuppu vajutab kui teisest otsast tõmmata. Kangi ja selle hoova küljes on kett, mis jookseb maapinnani kus on jalaga vajutatav pedaal, nii et jalaga vajutades lülitab mõlemad asjad järgi ja samal ajal on käed vabad paku hoidmiseks ja sättimiseks. Ma arvan, et ega keegi sellisest kirjeldusest midagi suurt aru ei saanud, aga igatahes on see täiesti toimiv lahendus.

Sain aru küll ja ka hea varjant.Mul lülitiks mingi tööriistamarketist ostetud plast junn ja on palju kergem vajutada kui orginaali.Hetkel lõhun toas enne pliiti alla panekut ja masin põrandal.Kui vaja väljas lõhkuda toorest siis ilmselt tuleb masin ka kõrgemale tõsta ja miks mitte hoovast kett alla ja seesama lüliti ka jalglülitisse,aga elu näitab.

Lisan ka siia viite koos teema lõpus oleva pildiga. Lahenduseni jõudsin iseseisvalt, häda ajas nimelt härja kaevu...
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=47479&pid=420680#pid420680


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne