#41

Tsitaat:Originally posted by Jansa

Mosse mootor ongi bmw 4-silindrise pealt viksitud minuteada (millalgi 60ndatel), seega ei tohiks swap (mõõtmete osas) kuigi keeruline olla.
Peale vaadates näevad üsna sarnased välja kah (asend, klapikambrikaas).Wink

Räägitakse, et pidavat 1:1 vahele istuma. Bemmi M10 siis.
Vasta
#42

Tsitaat:Originally posted by nasa13
http://www.mzma.net/moskvich/english/models.shtml

Üldiselt 1,8 mosse versioone olen küll näinud, aga 2,0 :duh

2-liitrine Mosse mootor Niva kapoti all:
[Pilt: mosken01.jpg]
100HP just üle mõistuse palju ei ole 2 liitrist... Aga 412/2140 paneks üksjagu paremini edasi astuma küll Smile
Vasta
#43

[Pilt: file3366914_mosse.jpg]
Vasta
#44

jah, eks need plekid ümberringi üks ülearune ballast ole jah.
Big Grin
Vasta
#45

Leidsin puhkuse ajal Võrust M 433. Seisnud aastaid, ja seisab arvatavasti veel kui EMEXisse ei viida. Ühes Teedeameti \"vanarauahunnikus\". Numbreid küljes polnud. Muidu kere täiesti komplektne, läbivat roostet ei paistnud. Klaasid terved, sillad-rattad all, mõni tuli oli katki, kapott irvakil. Täitsa ligi ei pääsenud, kuna oli aia sees ja ei tahtnud ronima hakata. Kirun, et fotoka puhkuse ajaks Tallinnasse jätsin Sad Kui keegi soovib omandada, võin juhatada, kust leiab. Kui ei, võibolla vean ise millalgi suve jooksul minema. Asi on arvatavasti aastaid tagasi maha kantud ja arvelt maas.
Vasta
#46

kui millalgi sinnakanti hakkan sattuma, küsin sult koordinaate.
Lähiajal ei tundu asja olevat.
Vasta
#47

Pakun müügiks,sõitis siia kohale.H-1500kr.
Vasta
#48

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mesinik
Pakun müügiks,sõitis siia kohale.H-1500kr.

Kas see, et ta sõitis sinna kohale, tähendab et tal on olemas ka kehtivad dokumendid ja ülevaatus? (ülevaatus pole tegelikult oluline, kuid dok. peaksid ikka olema korras) Kui on, siis oleksin asjast vägagi huvitatud.

Mis aasta väljalase see on?

Milline on kere seisukord:??? Pildilt vaadates tundub olevat päris korralik...

Ah ja veel seda ka, et kas tal on peal 408 või 412 mootor:??? Olen veidi uurinud asja ja sain niimoodi aru, et 408 mootor oli 1360 cc ja 412 oma 1500 cc. Tean, et masin on M 426, kuid pole kuskilt leidnud andmeid tema mootorite kohta.

Olen juba mõnda aega otsinud sellist asja - tulevaks talveks tegemist...


Prospero@hot.ee
Vasta
#49

426 on 408 mootoriga, 427 412 omaga.
Vasta
#50

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: pppp
426 on 408 mootoriga, 427 412 omaga.

Kas 427 erinebki 426- st vaid mootori poolest?

Ma ei leidnud kusagilt selle pilti. Äkki keegi teab :???
Vasta
#51

Tsitaat:Originally posted by Prospero
Kas 427 erinebki 426- st vaid mootori poolest?
No muud 408 ja 412 erinevused kah (a la käimar etc)
Tsitaat:Ma ei leidnud kusagilt selle pilti. Äkki keegi teab :???

Vaata SIIA
Vasta
#52

Aitäh lingi eest pppp :duh, kuid ma mõtlesin tegelikult seda, et kas 426 välimuse poolest erineb 427-est?

Nimelt sinu antud lingil on 426-e pilt kuid 427 ei ole.

Seda sain ma aru küll, et tehnika on neil erinev. Välimus huvitab just seetõttu rohkem kui tehnika, et suurem osa tehnikast läheks niikuinii vahetamisele, kui selle projekti käima saan...:smug Välimuse aga kavatsen jätta võimalikult originaalilähedase:yes
Vasta
#53

Või äkki oskab keegi öelda kumb on see eespool pildil olev mosse, kas 426 või 427?
Huvitav oleks teada...:???:???:???
Vasta
#54

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Prospero
Või äkki oskab keegi öelda kumb on see eespool pildil olev mosse, kas 426 või 427?
Huvitav oleks teada...:???:???:???

Küsi omanikult järgi?
Vasta
#55

Leidsin sellised lehed:


http://www.hot.ee/inc11/moskvi~2.htm

http://www.hot.ee/inc11/m-427.htm


Nende järgi tundub küll, et tegemist on 427- ga... :yes


Vasta
#56

m-407 ja m-408 mootoril.
Kas on nii, et ainuke erinevus seisneb sisselaske kollektoris ja karbussis. 407-l ühe ja 408-l kahe lõõriga kollektor?
Nokitsen siin ühe 407 kallal ja on vanaisa vaatamas käind ja mitu tema sõpra aga keegi ei tea täpselt öelda.
Muidu veebist veic vaadates tundub, et kõik kolvimõõdud-käigud on täpselt samad.
Vasta
#57

Siin eespool oli juttu Mosse mootori vahetamisest BMW oma vastu.

Kas keegi oskab täpsemalt nõu anda, millise BMW mootor võiks asendada 412 oma, et sellest ka ARK-is probleeme ei tekiks? [mõtlen seda mootori töömahu (+-30%), võimsuse (+-20%) ja kaalu erinevust(+-10%)].
Antud piirides võiks muidugi võimalikult palju võimsust olla...

JA veel... mismoodi üldsegi tehakse sleeperit? Ma saan aru, mis asi ta põhimõtteliselt on, aga kuidas see asi praktikas välja näeb?
Vasta
#58

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Prospero
Siin eespool oli juttu Mosse mootori vahetamisest BMW oma vastu.

Kas keegi oskab täpsemalt nõu anda, millise BMW mootor võiks asendada 412 oma, et sellest ka ARK-is probleeme ei tekiks? [mõtlen seda mootori töömahu (+-30%), võimsuse (+-20%) ja kaalu erinevust(+-10%)].
Antud piirides võiks muidugi võimalikult palju võimsust olla...

JA veel... mismoodi üldsegi tehakse sleeperit? Ma saan aru, mis asi ta põhimõtteliselt on, aga kuidas see asi praktikas välja näeb?

Lambist ütleks, et 318 mootor (vanem), ehk midagi muud ka: peab uurima andmeid. --- peab uurima.....

NB! Soovitav on valida mootor, mis lähteandmetelt vastab ARK nõuetele, aga mida hea/odav/rentaabel modida....

Sleeperi puhul tavaliselt prepareeritakse algupärane auto koos uue motori vms. /suht. suure võimsuse/ puhul ka trummelpidurid ketaspiduritega või lihtsalt võimsamatega etc. jne. --> et laiali ei lendaks ja ka vastu peaks.... nagu pandi mossele Volga käigukast jne.....

Välimus ei tohi eriti reeta tegelikku potentsiaali......

IMO mossest saab sleeperi küll, päris kindlasti...... moraalne toetus minu poolt...

Aga ennem korralik \"luuretöö mootori jm. suhtes\"
----------

Sry hetk kiire, pole aega seletada Smile
Vasta
#59

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nasa13

Sry hetk kiire, pole aega seletada Smile

Suured tänud... Juba sellestki oli palju abi... Big Grin kui saad aega, siis tore oleks, kui vaataksid täpsemini järgi, milline mootor kõige parem oleks - ise ma neist asjust eriti ei jaga...

Ja veel: Ütleme, et panen peale mingi BMW mootori, aga tahan võmsust veel suuremaks.... 412 mootor on 1500 cm3 55kW... Isegi BMW omaga asendades ei luba ARK eriti võimsat mootorit panna...

Tähendab kas see on siis niimoodi, et ARK-is läheb kirja asendusmootori algne võimsus, aga see, mida ma sellega hiljem teen, pole enam nende jaoks tähtis?



Vasta
#60

Tsitaat:quote:7) mootor peab vastama võimsuselt, pöördemomendilt, pöörete arvult, töömahult ja massilt valmistaja poolt sellele sõidukile ette nähtule. Erandina, kui valmistaja ei ole ette näinud erinevate mootorimudelite paigaldamist, on lubatud sõidukile ümberehituse korras paigaldada mootor, mille võimsuse erinevus ei ületa 30%, töömahu erinevus 20% ja massi erinevus 10% valmistaja poolt ette nähtust;

Mosse 412 töömaht on=1478cm3
võimsus=75hj

sega võib vahetusmootoril olla kuni:
1) võimsus=kuni97,5hj
2)töömaht=1773,6cm3
3) kaalu ei tea, aga oletatavasti umbes samast suurusjärgust....

Kui mootorikinnitused enam - vähem sobivad, siis E30 BMW (300seeria, alates 1983a. toodeti) mootor mudelilt 316 sobib hästi...ta on muidu sama mahuga kui 318, aga 316 on karburaatormootor, 318 on sissepritsega...

See mootor peaks suht hästi ning legaalselt peale minema, uuri mootori kinnituskohtasid jm....5-käigukastiga oleks juba üsna mugav ning isegi 1,8 BMW mootorit annab ärritada...vastavalt rahakotile Smile

Aga selline mootorivahetus käib ametlikult ümberehituse korras, helista ARK-i ja uuri ennem muidu maad....
----------------

Tehn.passi läheb uus mootor/võimsus kirja ja maksad kindlustust ka vastavalt sellele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne