Sandwich paneeli värvimine
#1

Tekkis küsimus, et kas seda värvitud paneeeli võiks peale karestamist kruntimist värvida ka mingi "suvalise" pestava vesialuselise värviga. Need ju jäävad ka kuivades igale poole nii kinni, et pärast mahasaamisega tõsiseid probleeme.

Nt. värvid seina ja pärast on plastikakna äärel või aknal värvitriibud, siis annab teda sealt maha kraapida.

Igasugused väited on head, isegi vastu väited.
Üks on kindel, kui asjad kokku saan, st maja katuse alla ja uksed aknad ette, siis proovin järgi kui hästi halvasti see värv sinna tegelikult kinni jääb. Värvida on ca 250 ruutu.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#2

Kas see aluspind on ennem alküüdvärviga kaetud? Ma olen ostnud poest sellist keemiat mis ongi mõeldud alküüdvärvi ettevalmistamiseks ennem vesivärvide pealekandmist. Selle peale määrinud...oodanud vajaliku aja ja siis maha pesnud. Pind jääb selline matt ja nakkuv.
Vasta
#3

(21-01-2016, 09:37 AM)Martin460 Kirjutas:  Kas see aluspind on ennem alküüdvärviga kaetud? Ma olen ostnud poest sellist keemiat mis ongi mõeldud alküüdvärvi ettevalmistamiseks ennem vesivärvide pealekandmist. Selle peale määrinud...oodanud vajaliku aja ja siis maha pesnud. Pind jääb selline matt ja nakkuv.

See võib olla ka mingi nn. PUR kate aga ei pruugi kuna see paneel on väga ammu aega tagasi toodetud. See vana/olemas olev värv on kas deformeerunud või määrdunud ja nüüd sooviks teda uuendada.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#4

Sees või väljas
Kui väljas siis märksõnaks on UV kindlus ja elastsus
Mängib see paneel temperatuuride mõjul ikka vääääga palju.
Ühel objektil pandi kunagi 12m paneelid ja need kaeti varsti üle teise voodriga sest tõmbasid seinas vibuks kui päike peale paistis.
Vasta
#5

Plekk/teras paisub siis jah, 1m kohta 1mm kui temperatuuride erinevus on 100 kraadi. Elastus ja UV on välitöödel esmatähtis.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#6

Värvin seest poolt st toast. Välja jääb puitkarkass.
Temperatuuride erinevus kõige suurem või tekkida talvel kui toas on +25 ja õues nt -30. Muul juhul on temperatuur kontrolli all.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne