Minsk 51 aasta
#21

> oskad ehk rääkida ka sellisest joonistusest paagil nagu
> viisnurk mis nagu lendab ja neli vai viis sädemetriipu on järel.
> Lendab siis sõidusuunas.

See ongi Moskva tehaste vanema tüübi M-1-A-de embleem. Sädemetriipude peal on kalliograafiline kiri Moskva. Minu seniste teadmiste kohaselt oli selline joonistus M-1-A-del alates 1946 vähemalt kui 1950ni; hiljem lisandusid kummist põlvetoed ja Moskva kiri muutus sissepressituks (vt uuema malli fotod). Vanal mallil oli see asi kõik värvitud.

Minu M-1-A -l (1948) on paak säilinud väga heas korras tehasevärvis, embleem praktiliselt nagu uus. Kui on soovi, võin suve poole (kui pori kaob) isendi kuuri alt välja lükata ja embleemid suurelt maha pildistada. Praegu ei saa seda teha, kuna koli (loe: vanasõidukid) on tihedalt koos.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#22

> .Peale paagi külgede on vanematel M 1 A-del vesikleeps veel
> paagi ülemisel küljel ja tagaporilaual(vähemalt tsikliga kaasas
> olnud väikeses manuaalis on nad fotodel täitsa olemas).

Need vesikleepsud paagi ülaküljel ja tagaporilaual on üksteisega identsed. Tagaporilaua oma on mul säilinud perfektses korras täiesti uue tehasevälimusega, paagi oma on miskipärast aga kulunud, nagu mingi pehme asi oleks teda pikema aja jooksul nühkinud.

Kes on huvitatud fotodest, siis kehtib sama, mis viisnurgaga embleemi korral - maa tahenemisel saab isendi välja lükata ja korralikult embleemi üle pildistada.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#23

K-125 oma näeb välja selline:

[Pilt: 009853089ba05b.jpg]

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne