impellerpump turbiiniks
#1

Selline mõte, et vedeleb siin Veterok-8 juppe kastitäis, muuhulgas mõned tutikad veepumbad, kummist impelleriga.
Teoreetiliselt peaks selline pump muutuma turbiiniks, kui talle surve all vett sisse pumbata?
Kuna maal on tasuta veevärk ja päris mehise survega, mõtlesin et prooviks sinna mudellennuki 3F-elektrimootori otsa istutada, saaks maja 12V süsteemile tagavara laadija...
Vasta
#2

Kui vahele jääd esitab veefirma sulle trassist energia virutamise eest arve tõenäoliselt...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

http://www.lowtechmagazine.com/2013/09/p...otors.html
Vasta
#4

Vana Eesti Wabariigi aeg oli Türil vend kes tootis elektrit raadiojaama saatja lainetest,elas seal lähedal.Jäi vahele ka ruttu.Täpsemalt ei tea nüansse,kohalik füüsikaõpetaja mäletas. Smile

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#5

Mul siin jookseb kõrvuti mitu elektri kõrgepingeliini,vist 330kV EÜL 3 tükki ja veel üks 110 kV EÜL. NSVL ajal ühes suvilas elas Leningradist mingi spetsialist, kes üritas nendest liinidest enda suvilasse elektrit varastada, seal muidu ei olnud elektrit. Mingist induktsioonvoolust oli jutt ja liini alla oli mitu antenni moodi asja paigaldatud, umbes nagu Poola aktiivantennid. Mul ei ole mingit aimu, kas see süsteem toimis või mitte.
Vasta
#6

Peltoni turbiiniga olen tuttav, kuid mõte oli just elastse impelleriga pumpa kasutada, kuna see töötab pigem survelt kui veejoa reaktiivenergialt. Äkki kulutab vähem vett...
Vasta
#7

Muidugi algses, küsivas postituses oli vee juures sõna "tasuta". Ja kõik  hakkavad kohe varastlemisest jutustama? Et mis meelel, see keelel... Toungue
Tõsi küll, ega ei mäletagi eriti selliseid asju, mida meie mätta pealt niimoodi ilma saada oleks võimalik, eriti veel tarbimisväärtust omavaid ressursse, kusjuures kõrge surve all. Mingi konks oleks asjas nagu sees?
Vasta
#8

(19-02-2016, 18:19 PM)vootele Kirjutas:  Selline mõte, et vedeleb siin Veterok-8 juppe kastitäis, muuhulgas mõned tutikad veepumbad, kummist impelleriga.
Teoreetiliselt peaks selline pump muutuma turbiiniks, kui talle surve all vett sisse pumbata?
Kuna maal on tasuta veevärk ja päris mehise survega, mõtlesin et prooviks sinna mudellennuki 3F-elektrimootori otsa istutada, saaks maja 12V süsteemile tagavara laadija...

Surve võib Sul ju kõva olla,aga kui tarbimist ei ole,pole ka vee liikumist ehk siis energiat impellerile.Kui tarbid sealt vett ainult Sina ,siis tegu ju nn. IGILIIKURIGA,millele pole teadaolevasti veel patenti antud Big Grin Big Grin
Vasta
#9

Eino mis varastamine???
Tegu on minu krundile tuleva veeliiniga.
Kui ma kraanist vett lasen, siis see ei ole ju varastamine. Kui ma nüüd sisnevale torule sellise jublaka vahele ehitan, siis peaks ju saama iga kord kui dushi all käin, akut laadida. Maja on mul ima elektriliitumiseta, 12V süsteem akupangaga, laeb paneel.
Samas, vahel päikesevaesel ajal oleks ehk vaja lisalaadimist.
Vasta
#10

No dush ega ka nõudepesu Sinu impellerit ära ei toida.Piltlikult sama asi sees Sinu veemõõtjas Sad Sad Big GrinJa kui Sa üritad sinna midagi vahele toppida,jääb Su veemõõtja lihtsalt seisma,ehk siis hakkad varastama
Vasta
#11

Voolamisele lisatakistuse paneku väärtuse energiafirmale (veefirmale) väljaarvutamine oleks muidugi kõrgeim pilotaž matemaatikas (loogikas?). Tõenäoliselt kaotad tiba duši surves ja muud midagi, samas kui uudis levib võib mõni peast ametnik tulla ja huvitavaid, isegi väga huvitavaid küsimusi esitada Big Grin
Teemapüstituse järgi arvas enamus vist, et kasutatud vesi läheb kolinal merre ja mõõdikule on traat sisse lükatud. Üldiselt on ideel jumet aga ära külavahel palju pasunda!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#12

No küllap on külavahel ka üdveemõõtja.Summa summarum tsekkavad ikka välja,kus kadu,Ehk siis nn.traat vahel Sad Big Grin Mõtteviis teemaalgatajal ju asjalik,selleks on siin foorumis ju küll jahutud tükk legaalsematest võimalustest,nt.tuuleveskid.Ilmajaamalt tuule varastamist on ikka päris raske tõestada
Vasta
#13

Mul ei ole veemõõtjat. Ja see asjandus oligi mõeldud pigem lühiajaliseks voolugenereerimiseks, mitte et tundide kaupa vett valamusse laseks Big Grin 
Lihtsalt praegu on see üks energia liik, mis kaotsi läheb. Veemõõtja on terve küla peale ühine, kuid see on statistika jaoks, raha vee eest ei küsita, kuna tegu on oma puurkaevuga.
Vasta
#14

(20-02-2016, 19:35 PM)Marko Kirjutas:  Voolamisele lisatakistuse paneku väärtuse energiafirmale (veefirmale) väljaarvutamine oleks muidugi kõrgeim pilotaž matemaatikas (loogikas?). Tõenäoliselt kaotad tiba duši surves ja muud midagi, samas kui uudis levib võib mõni peast ametnik tulla ja huvitavaid, isegi väga huvitavaid küsimusi esitada Big Grin
Teemapüstituse järgi arvas enamus vist, et kasutatud vesi läheb kolinal merre ja mõõdikule on traat sisse lükatud. Üldiselt on ideel jumet aga ära külavahel palju pasunda!
Asja point, Marko,on ju selles,kas Sa kasutad looduslikku energiat,HEJ;Vesiveski,vms või siis Veevärgi teenuseid
Vasta
#15

(20-02-2016, 20:03 PM)vootele Kirjutas:  Mul ei ole veemõõtjat. Ja see asjandus oligi mõeldud pigem lühiajaliseks voolugenereerimiseks, mitte et tundide kaupa vett valamusse laseks Big Grin 
Lihtsalt praegu on see üks energia liik, mis kaotsi läheb. Veemõõtja on terve küla peale ühine, kuid see on statistika jaoks, raha vee eest ei küsita, kuna tegu on oma puurkaevuga.

Vee raiskamine ju ikka.Nii globaalses kontekstis. SadEEldan muidugi,et kui keegi vett ei tarbi,see ikka lihtsalt ära ei voola.
Vasta
#16

Raiskamine oleks, kui see vesi lihtsalt valamusse voolaks. 
Vasta
#17

(20-02-2016, 20:26 PM)vootele Kirjutas:  Raiskamine oleks, kui see vesi lihtsalt valamusse voolaks. 
Ilmselt teemal ots peal.Kui ikka niisama ei voola pole kusagilt ka energiat oodata Big Grin
Vasta
#18

Surve ei muutu, jääb samaks, muutub lõpptarbijasse (segistisse) jõudva vee hulk. Veemõõtjat hakkaks siis kottima, kui seoksid oma aretatava süsteemi sellega mehaaniliselt.
Varastamist ei toimu, sest maksad ju vee kantide pealt, mitte surve pealt. Vastasel juhul oleksid keelatud kõik pöörlevad ja keerlevad vihmutid, millega muru kastetakse.

Ma ei saa aru, mida linnuke siristab, kas on mõne kohaliku veefirmakese volitatud revident Cool. Loe ikka idee rahulikult läbi ja süvene väheke sellesse ja siis selgita kõigile, miks veemõõtja peaks seisma jääma.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#19

Keskküttetorule selline turbiin vahele sättida, oleks ehk rohkem jumet asjal. Seal ju ringvool kogu aeg olemas ja vedeliku kadu ka ei ole. No saarel ei ole vist keskkütet selles külas.
Vasta
#20

Pranglil tasuta vesi-Etgargradis tasuta transport-teeb kohe kadedaks Big Grin ,oleks nagu kommunismieelne seisund.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne