Kuidas toimub Talveralli 2017?
#21

Meie ekipaaz pooldab kindlalt vaid praegust fun formaati. Jah kiirused läksid meilgi vahest suureks. Samas on teadmine,et sõit toimub avalikel teedel ja Hr. liikluspolitsei võib sind üllatada kus tahes, kindlasti siiski mingil määral tagasi hoidev tegur. Kui tulevad suletud kiiruskatsed ja muud asjad peavad ka autode/sõitjate varustused olema mingil tasemel jne. Ehk läheb ralliks(liiga kulukaks) kätte ära. Kas ma oleksin valmis oma konservikarbiga silm ruutus kella peale kihutades kaardilugeja elu ohtu seadma näiteks? Ilmselt ei oleks.
Las rallid jäävad rallideks ja kes hirmsasti tahab rallit sõitta siis on neid võimalusi ju küll. Tuleb endale vaid vastav sõiduk ehitada mis ka mingitki kaitset pakuks. Aga noh eks igal ühel on oma arvamus. See lihtsalt minu oma.
Ehk praeguses formaadis FUN üritus JAH (isegi kui peaks osalustasu tõusma)
Kella peale silm ruutus ilma ristsõna ja miljoni IT pulgaga üritus EI

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#22

(01-03-2016, 21:36 PM)M.K.R.1 Kirjutas:  hetkel on aga jama selles et teeotsad eksivad ca 30-80m ja ka hullemini. 

Sorry aga teeotsad on TÄPSEMINI, kui Sul üks kord sõites "arvad" olevat. Arvesta, palju teeotsi me oleme elus maha märkinud... ja kui mitu korda meie sam trassi sõidame + kontroll. See, et talverallitajad külg ees läbi vastassuundade sõidava dja teepikkuseid suuremaks ajavad, pole küll meie viga Big Grin Muuseas, me oleme ka mitme täppisseadme  + täppisodokas mõõtnud ja KÕIK riistad näitavad erinevat tulemust. Alati on lõpptulem kaalutud "keskmine", mida siis kontrolli käigus veel vajadusel parandatakse. 
Ahjah, mis puudutab "suuri" historic regulaarsusrallisid: mitte kusagil ei panda teid tavalisteks ülesõidu-regulaarsuslõikudeks kinni!!! Targa jms sõidud on täielik erand ja kel raha, võib osaleda!  

PS: me oleme KÕIK levinumad lisakatsete tüübid Talverallil ära teinud. KÕIK! KA regulaarsus kinnisel rajal, mitmed korrad ametlikult suletud avalikud teed, rahvaralli lisakatse jne. 
Vasta
#23

(01-03-2016, 21:36 PM)M.K.R.1 Kirjutas:   siis poleks raske teha ka historicu tüüpi regulaari( kus on keskmine ja kiirus paigas ja mõtet hoida ka), hetkel on aga jama selles et teeotsad eksivad ca 30-80m ja ka hullemini. Niimoodi ei saa küll seda täpsust nõuda kui teeotsad ei klapi. Lihtsalt tuleb ette olukordi kui peab hakkama seda eksitamist tagasivõtma. 

Ma arvan, et sul mõõteriist ei klapi. Sel aastal oli Talveralli legend väga täpne. Tähesõidu kalasaba jäi meil läbi närimata just selle mõõtevea tõttu. 

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#24

(01-03-2016, 23:13 PM)spitfire Kirjutas:  
(01-03-2016, 21:36 PM)M.K.R.1 Kirjutas:   siis poleks raske teha ka historicu tüüpi regulaari( kus on keskmine ja kiirus paigas ja mõtet hoida ka), hetkel on aga jama selles et teeotsad eksivad ca 30-80m ja ka hullemini. Niimoodi ei saa küll seda täpsust nõuda kui teeotsad ei klapi. Lihtsalt tuleb ette olukordi kui peab hakkama seda eksitamist tagasivõtma. 

Ma arvan, et sul mõõteriist ei klapi. Sel aastal oli Talveralli legend väga täpne. Tähesõidu kalasaba jäi meil läbi närimata just selle mõõtevea tõttu. 

Siinkohal kipub küll Tartu meeste kriitika väga valesse kapsaaeda minema. Viimase Talveralli ja Viimase Tähesõidu legendide täpsust ei kannata küll ühestki otsast võrrelda, sest Tähesõidu läbimine käis küll kõva ennustamise peale. 
Mõlemad legendid olid sõidetavad, Priidu oma väga hästi, Tartu meeste omaga tuli omajagu vaeva näha.
Vasta
#25

Olen sõitnud suletud rajal (kiiruskatsel) etteantud kiirusega jangtaimerit ja võin kinnitada, et see ei ole nii põnev kui zazik loodab. Põhjuseks on muidugi madal etteantud kiirus ja kiirus on madal kuna vastutada ei taha ju keegi. Teine põhjus: kuna rada on suletud, ei ole mingeid vasak-parem pöördeid vaja jälgida, kõik on lintide ja "publikuga" piiratud mingit eksimise ohtu ei ole. Pöörded ja orientiirid legendis on märgitud ainult aja arvutamiseks. Ehk siis see raja sulgemine ei ole üldse vajalik.

Kiired on olnud ainult linna katsed, aga ka seal pead sihtima aega. No katsu ise kadriorus või kalamaja majade vahel hoida 47,8 kmh Smile varem maandumise eest saad hea laksu, iga sekundi eest.

Toruraam, korviste ja traksipüksid ??! no kui stiili puhtuse mõttes siis ok.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#26

(01-03-2016, 16:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(01-03-2016, 14:16 PM)vilukas Kirjutas:  Pigem tuleks alustuseks küsida kes teeb ? Mitte kuidas teeb, sest üritus peaks olema tegija nägu siis on see asi jätkusuutlik.

"Kuidas" on siiski ka oluline. Päris reaalselt peaks Talveralli jagunema kaheks: sportlikuks ja igast aspektist ÕIGEKS vanatehnika regulaarsusralliks (mille poole oleme ju püüelnud ja see on olnud ka lõpp-eesmärk!) ja siis natukene väiksema seltskonna, kui praegu, jaoks  samane "Just FOR Fun" misiganes-kujuline "asi". Koos pullitegemise, peo ja pliiatsiga.
Ja see pole praegu üldse selge, kumba rohkem tahetakse ja kummas oleks rohkem osalejaid??? 

Ma tean, et väga pikalt ja põhjalikult Te ju Legendi esikaant ei vaata aga seal on kaks ülitähtsat põhimõtet kirjas: "Toetame ennast ise, sponsoreid ei ole!" ja "Korraldavad vanatehnikasõbrad omakeskis!"
Kui teise poolega äkki isegi ei teki probleeme, siis esimene raudne põhimõte mistahes spordi puhul ei kehti! Need kolm korda, kus Te Talveralli sees "sporti" tegite, olid Turistid Teile sponsoriteks. Kuna osalustasu per naase oli kõigil sama ja ka muu kõik sama, siis 2-liikmelise ekipaažiga ei tule asi kohe kuidagi rahaliselt välja. Millegi peab ära jätma: söömised, peo jne. Kõik aastad on tulnud keskmiseks 3 nägu jõuvankris ja see kokku annab "jõu" erinevaid läbirääkimisi pidada Wink  Aga selle juures ei pea oma aega raiskama mingitele sponsoritele meelepärase olemisega! 

Julgen väita, et näiteks 50 autot/100 sportlast, 100 eur per NÄGU ilma söökide ja suurema peota, ehk eelarve 10K tuleb välja ühepäevase ja mõne laheda lisakatsega asja tegemine. Raskustega aga tuleb. Sest "spordiga" kaasnevad kohe päris suured kulud! Kapitalism - muidugi on meil lisakatsed maksma läinud (ei ole näiteks Jaanimäe lahti kaevamine või Taali lahti hoidmine odav või vähe töömahukas) aga see on olnud "hobinumber omasugustele" ja samamoodi "Just FOR Fun"! Ka kõikmõeldavate radade päälikud ja ka valdade inimesed on selles mõistes "vanatehnikasõbrad omakeskis"!!! Teed juba sporti, mis on tõsisem tegevus, kui naljakalt riides olles vanatehnikal Ristsõna lahendamine, on ka küsitav number tõsisem. Absoluutselt mõistlik. 
Järgi jääb siis ütleme 120 jõuvankrit X 3 võiduajajast krutsiverbalisti *40 per naase, 14,4K ja sama asi: napilt aga joonistab kokku siiani tavapärase Talveralli. 5-rahane hinnatõus annaks juba 1,8K puhver-mänguruumi. See on puhas auhindadele kuluv raha... Ning ikkagi jääks see, et maksad vähem ja saad päeva jooksul rohkem vastu. 

Kuna Talveralli on läbi aja olnud igati avalik ja aus, puhtalt Teie USALDUSELE põhinev ja 100% eraisikutepõhine, siis nii need asjalood lihtsalt on. 

Härra Veski põikleb väga osavalt küsimusest mööda. See on selge, et tema järgmist üritust ei korralda, seega on kaks variant, kas järgmist üritust enam ei tule või keegi hakkab seda korraldama.

Mina kindlasti ei pretendeeri ürituse korraldamisele või legendi koostamisele.

Mina ei ole härra Veski sõprade ringis, UNIC klubis ega kuidagi kellegagi seotud. Olen lihtsalt koos sõpradega üritusel osalenud. 
IT vahendite kasutamise küsimus tekkis seoses sellega, et härra Veski on pidevalt maininud ürituse mõju perekonnale jne. Kuna selles vallas suudaks tasuta vabast tahtest aidata, siis sai see teema tõstatatud.

"Õige-Kella peale silm ruutus ilma ristsõna ja miljoni IT pulgaga üritus EI"
Keegi pole midagi sellist pakkunud. Kui tulemus ei huvita, siis pole ka praegu vaja ristsõna ju ära anda ega AKPdesse sõita jne. 
Alati võiks küsida, et kui praegu oli ka ideaalaeg, punktiarvestamise reeglid jne. miks siis juba praegu osaleda. Andmed jõuvad ikka excel tabelisse andmesisestaja kaudu.


Kuna ristsõnade kontroll on nüri töö ja tekib näpukaid, siis võiks seda teha masin ja andmesisestaja võiks olla osaleja ise. Kui mitte sõidu ajal, siis lõunal või spetsiaalne aeg peale viimast KP-d. Kui AKPst jookseks info ise serverisse ei peaks pärast pabereid korjama ning andmeid käsitsi sisestama. 
Kui nõue on muidugi see, et sobib ainult see, et saab paberile pliiatsiga kirjutada ning see ongi põhiline, siis IT vahendeid ei saa tõesti elu lihtsamaks tegemiseks kasutada. 

Päris historic ralli punti ei saa kindlasti kokku, kuna see maksab mitu suurusjärku rohkem ja autod hakkavad ka suurusjärgu võrra rohkem lagunema. Viimase ürituse formaat on igati sobiv.
Väga heas korras uunikumiga ei osaleta, kuna sellistel teedel autot ei raatsita rikkuda ja hetkel on enamus masinatest ikka suhteliselt amortiseerunud (minu auto kaasaarvatud, kuigi alles 28 aastat vana). Seega hea ettevalmistusega spetsiaalmasinate ettevalmistamist sama seltskonna poolt loota ei ole reaalne.

Reaalsus on see, et härra Veski enam ei korralda ja kui ärgatakse sügisel, siis on arvatavasti liiga hilja.
Vasta
#27

Jah Joonasel õigus. Ka praegu on see ju võistlus. Mõnedele ülioluliste sekundite ja karistuspunktidega, teiste jaoks aga võistlus pigem selle nimel,et kas suudab jälle ühe vanakese selleks ürituseks elustada. Ja no loomulikult siis suurim väljakutse,et kas selle liikuriga ka finisini jõuab.
Selle võistluse formaat on lihtsalt selline mis sobib paljudele kes ei taha osaleda rallidel.
Ma ei saa aru miks need, kes hirmsasti mingeid mega katseid ja IT ajavõtte jne. soovivad ei lähe ja osale siis vastavatel üritustel(rallidel) kus see kõik võimaldatud on. Neid ju igasuguseid korraldatakse.
Las see üritus jääb just selliseks suht vabas vormis vanaautode vabasõiduks, kus vajadusel võimalik sõitta kohtadele(kel huvi) või lihtsalt lahedalt üks pikk päev omasuguste natuke isemoodi(vaatame nüüd peeglisse ja tõdeme hallist massist eristumist natuke) mõtlevate tuttavate/sõpradega veeta.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#28

Joonas, pojake, arvuti taga paistad kui lektor aga reaalses elus väga ei hiilga vist..

Elektroonilise ajavõtu ja märkimise peale minnes esimese ajana mainin ära et siinsed sooja auru suust välja ajavad lasevad TÖÖTAVA lahenduse hinda nähes end lihtsalt täis. Siinkohal pole midagi muud ka lisada, nii see lihtsalt on ja seda hinda ei kannata osavõtutasule ka juurde lüüa, sest muidu oled üksinda koos oma "ralliga" Tehakse lihtsalt uus üritus ja minnakse vanaviisi edasi nagu enamustele meeldib.

Talveralli korraldamisega on ka selline lugu et küll vast Priit võtab nurkavisatud püssi taas kaasa ja teeb ikka veel, sest ega neid kellele teatepulka üle anda ei ole väga nagu tähele pannud.

Nii Unic klubi kui ka muud "tegijad" ikka üritavad kuid välja kukub nagu tavaliselt, selline odav hiina koopia mis lõppkokkuvõttes näeb välja nagu mustlastsirkus sügisesel kargel hommikul - soe sõnnik veel maas auramas.






Talveralli on juba üsna ideaalilähedane, pole mõtet vinti üle keerata ja sedagi üritust sinna sammusesse keerata.
Kes soovib auhinnalist kohta näeb rohkem vaeva, kes lihtsalt sõpradega kvaliteet aega viita kulgeb lihtsalt raja läbi, teeb kontrollpunktides pilte ja kino, võtab vabalt ja suhtleb inimestega.

Sellises formaadis saab igaüks midagi, peaeesmärk ehk FUN saab igal juhul täidetud.

Kes ihaldab tõsist rallit siis ümberringi meil neid korraldatakse pidevat, alati on võimalik ehitada siis endale ralliauto ja sõita rallit.
Jällegi niisama ääremärkusena lisan ära et sel juhul ei pääse tuhande eurise investeeringuga autosse....    Seisab mul siin nüüd viiene mis sai just valmis, lõppkokkuvõttes tuli auto hinnaks suurem summa kui terve talveralli korraldamiseks vaja oleks....    

Tasub tulla maa peale ja mõelda reaalselt.... hetkel tundub jutt suht sarnane Toompealt tulevaga, selline elukauge ja natuke omamoodi... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#29

Panen kah oma tagasihoidliku arvamuse.

Elektroonika, internett, pulgad'n'shit ei käi vanatehnikaga kokku ja võiks jääda muudele rallidele. Ehe paber+pliiats ja auto odometer või tripmaster on ikkagi see õige fiiling.

Suletud teed ja 150+ kiirused - ka need jäägu teistele rallidele. See tehnika, millega praegu sõidame, on siiski vanatehnika, mitte rallikad. Ok, mõningaid erandeid jah on, aga neid on üpris vähe ja kes silm krõllis rallida tahab - palun, kihutage rahvarallidel vms. Mina ei näe sportklassil mingit pointi. Asi võiks olla ikkagi vaid FUN, seetõttu on mul hea meel, et siiani on olnud põhirõhk ristsõnal, ning liiga kiire kulgemine toob räiged trahvipunktid.

Varasemalt pole nagu tähele pannud, kuid peale selle aasta Talverallit on kuidagi ERITI palju neid ohkijaid ja vigisejaid, et keegi jäi ette või mõni punkt jäi saamata. Mul on teist tõsiselt kahju, et teil FUNi jaoks üldse aega ei jäänud!
Vasta
#30

(02-03-2016, 09:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Joonas, pojake, arvuti taga paistad kui lektor aga reaalses elus väga ei hiilga vist..

Krt küll. See on vist eestlasele ainuomane stiil juba EOS nullida midagi korraldada tahtvate tegelaste entusiasm. 

Mul on siiralt hea meel, et MKR1 Tähesõidu korraldamise ette võttis. Loodan, et poisid võtavad ka sel aastal selle projekti ette, kõik oli ju äge, eks nüüd on üx kogemus all ja siit on lihtsam edasi liikuda. 

Ma jätaks PlyValile aega atra seada. Eks ta jõuab ise oma otsuseni ja annab otsad üle kui vaja. 

Seevastu kel entusiasmi on, võiks ikkagi selle nov-dets-jan augu ära täita. Jaanuari esimene nädalavahetus näiteks? Siis see ei ole mitte konkureeriv, vaid pigem toetav ürr. 

Mina väga osalejatelt ei küsiks kas nad tahavad sõita pulgaga või kepiga, minu arvates sel tähtsust pole, pigem peab see pool korraldajale sobima. Mis puutub ristsõnade netti toksimisse... siis kõigil ei ole feissbukki, nuti telefoni ja mingit krt pakette ja äppe mis iga põõsa taga onlainis on. Ja ilmselt selles elus olema ei saa. Ristsõna mõte on ju ainult selles, et fikseerida et sa oled mingi koha üles leidnud. Selleks sobib ka mingi tempel (nagu ilves teade) või foto (nagu fotoorienteerumine). Ristsõna suur miinus on, et see lõpplahendus on netis üleval enne kui viimane auto starti läheb, (no see on muidugi ilmne liialdus, aga saate aru millest jutt).

Rohkem entusiasmi seltsimehed ! Igatahes.. Kui tarvis toetame Smile

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#31

(02-03-2016, 12:20 PM)spitfire Kirjutas:  
(02-03-2016, 09:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Joonas, pojake, arvuti taga paistad kui lektor aga reaalses elus väga ei hiilga vist..

Krt küll. See on vist eestlasele ainuomane stiil juba EOS nullida midagi korraldada tahtvate tegelaste entusiasm. 
....
Ma jätaks PlyValile aega atra seada. Eks ta jõuab ise oma otsuseni ja annab otsad üle kui vaja. 
...
Rohkem entusiasmi seltsimehed ! Igatahes.. Kui tarvis toetame Smile

Just! Cool

Aga ilma kohustusliku itinutita. Toungue
Vasta
#32

(02-03-2016, 12:14 PM)wax Kirjutas:  Varasemalt pole nagu tähele pannud, kuid peale selle aasta Talverallit on kuidagi ERITI palju neid ohkijaid ja vigisejaid, et keegi jäi ette või mõni punkt jäi saamata. Mul on teist tõsiselt kahju, et teil FUNi jaoks üldse aega ei jäänud!
Tead, ma üldse ei pane seda pahaks vaid pigem ongi see hea! Kõigil on ju tegelikult õigus Big Grin 

See ongi üks tahk, miks ütlesime, et see jääb viimaseks - vanamoodi sellise massiga enam ei saa, on näha et vajatakse ka ehedamat sporti ning meie ei ole need, kes NOORED kirutud plaststangedega minema ajaks! Sünniaastaga 1996 noore Mehe jaoks on sünniaastaga 1986 iidkole kandiline "tojoota" või "issand" mitte lihtsalt vana- vaid iidvanakoletehnika Big Grin Ammu on jutt olnud, et tuleb teha "roop" - aga kuidas? Vaatad noorele entusiastile otsa ja ütled, et "Sa pole vääriline" või et "Sinu restaureeritud Lada on ilgeim jama"??? 

Eriti siis, kui ollakse kasvanud keskkonnas, kus isal-emal on kogu aeg olnud tähtis "naabrist parem" ja üks moodne koleauto on teist taga ajanud... aga poiss-tüdruk on tahtnud midagi teistmoodi ja ilusat! Kõigil lastel ei ole elus olnud õnne kasvada Kristjuhani, Karu, Kitse, Veski, Nõmmiku või Lepp'ana Wink Keskkonnas, kus "vanemad on vähe omamoodi, nende sõbrad samasugused ja mingi vana panniga pulli tegemine on igapäevane pere ühistegevus". "Hullemad" käivad ja teevad seda suisa külade kaupa Wink
Ka sellele peab mõtlema, et kes siis meie järel kunagi tulevad! Näiteks esimest korda oli otseselt vanatehnikasõidul Tõnis Pappeli "poiss" (tegelikult suur ja "suur" Mees juba ammu) ja võitis kohe lisakatse plaststangega paljuvedusega. Kuhu mujale kunagi tulevikus kõik Tõnise restaureeritud tehnika ikka jääb, kui järgmisele põlvele... ehk küll see Dodge ka kunagi mingile vanatehnika rallile jõuab Big Grin Kas just talvel aga suvel ikka. 

Ehk see korraldamise pool on vaid üks osake kogu asjast, mis on 15 aastaga välja kukkunud...
Vasta
#33

See on väga alatu sinust, Priit. Mul kulus kaks aastat ja tohutu kogus õlut, et saada valmis oma kolemootorratas. See sai ehitatud spetsiaalselt uunikute talveralliks - vanadest juppidest, talvisteks oludeks ja pidevalt remonti vajavaks peale seda, kui ma sain aru soolotsiklil legendi lugemise võimatusest.
Kuhu ma selle peletisega nüüd lähen? Elefantentreff-ile? Tõenäoliselt ei lasta mind sellega üle ühegi piiri. Pean järgmise ehitama või? Maks on niigi juba auklik, ei jaksa enam.
Lihtsalt alatu...väga alatu ja hoolimatu ja egoistlik ja alatu ja ......no ei jätku lihtsalt sõnu.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#34

(02-03-2016, 14:13 PM)isandpauk Kirjutas:  Kuhu ma selle peletisega nüüd lähen?
See ei sobi siis või??? Big Grin Ma ütleks, et sellise mutaporri jaoks on üritusi piisavalt. Ja kui eelnimetatud üritus on läbi, võid sinna jätta... kui muud tarka pole teha Wink 
Vasta
#35

(02-03-2016, 14:45 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(02-03-2016, 14:13 PM)isandpauk Kirjutas:  Kuhu ma selle peletisega nüüd lähen?
See ei sobi siis või??? Big Grin Ma ütleks, et sellise mutaporri jaoks on üritusi piisavalt. Ja kui eelnimetatud üritus on läbi, võid sinna jätta... kui muud tarka pole teha Wink 

Pidasin ikka talve silmas. Suvel pole probleemi.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#36

IT lahenduse mõte oleks kergendada uute korraldajate, mitte osalejate tööd. Teemaalgataja on pakkunud abi (oma vabast ajast), kuna on kokku puutunud ühe teise autospordi ürituse ajavõtu loomisega ja mingisugune kogemus on olemas. Muidugi meeldiks kõigile osalejatele, kui kõik läheks vanamoodi edasi, aga praegu otsitakse/pakutakse lahendusi, et üldse midagi tuleval talvel toimuma saaks.

Tänase info kohaselt viskasid vanad korraldajad pidulikult "pliiatsi" nurka, või sain ma aktusel millegist valesti aru?
Seni, kuni uusi korraldajaid pole, ei saa ka midagi arvata.
Vasta
#37

mina olen seda meelt, et säilitada ikka analoog tehnika, ok pulgaga ajavõtt on ju proovitud ja see ei kahjustanud ralli iseloomu, aga mingi ristsõna või muu ülessanne peaks jääma, hoolimatta sellest et nn "silm punnis" ei sõida on ju ikka mingi võistlus moment vajalik  ka neile kes helikiirusi ei soovi või ei suuda arendada, vanatehnika on ikka vanatehnika ehk mida vähem igasugu äppe ja muid kräppe, seda parema, sest see peakski olema asja mõte
loomulikult oli mul ka seda korda finsheerides mõte, et sain jumala hea koha kuna ristsõna nagu klappis, kiirus oli aeglane jne, see ikka lööb adrelaniini ülesse, olgugi , et reaalses elus platseerusin teises sajas - tunne oli ikka enne tulemuste väljakuulutamist, selline et, noh see aasta sai ikka esi kümnesse saadud ja see tunne peab säilima ning see säilib ainult analoog näidikute kasutamisel vist
viimasel tähesõidul oli vist mingi kaardi viga, miks kõik ära eksisid, aga ka see oli tore, sest no miks ma lähen sellisele sõidule, siis eesmärk on veeta lõbus kuid pingeline nädalavahetus vanatehnikaga ning selline viperus lisab asjale vürtsi
Vasta
#38

(02-03-2016, 19:16 PM)tonis Kirjutas:  IT lahenduse mõte oleks kergendada uute korraldajate, mitte osalejate tööd. Teemaalgataja on pakkunud abi (oma vabast ajast), kuna on kokku puutunud ühe teise autospordi ürituse ajavõtu loomisega ja mingisugune kogemus on olemas. Muidugi meeldiks kõigile osalejatele, kui kõik läheks vanamoodi edasi, aga praegu otsitakse/pakutakse lahendusi, et üldse midagi tuleval talvel toimuma saaks.

Tänase info kohaselt viskasid vanad korraldajad pidulikult "pliiatsi" nurka, või sain ma aktusel millegist valesti aru?
Seni, kuni uusi korraldajaid pole, ei saa ka midagi arvata.

IT iiteeks - eks oleme ka proovinud neidsinaseid SI-pulkasid, mõelnud näiteks QR-koodi peale (täiesti teostatav aga Ajakaardi tegemine võtab siis omajagu aega), Ristsõna kontrolli lihtsustamisele jne. Eks aegade edastamise automatiseerimine on igal juhul tulevik aga see pole üldse (nii) oluline. Vanatehnikasõidul ei pea "kõike ja kohe" saama!  

Reaalselt: niipea, kui Te ise mitte ühte elektroonilist vidinat VANAS meh.odokaga autos käima ei pane ja kasutate VAID historicus lubatud tripmeetreid/ralli"kompuutreid", soetate omale üleskeeratavad stopperid, kaob kohe ka seesama huvi "siin, nüüd ja kohe" kõik teada saada Wink Online on küll jube tore asi siin ja praegu mõtteid vahetada aga ma merekaru ja vanatehnikuna oskan hinnata ka aja hoopis teistsugust kulgu Wink Tund, päev ja ka nädal siia-sinna ei muuda suurt midagi Big Grin Käsitööl ja aja kulgemisel on omad võlud...

Aga see ei tähenda, et "sport" ei peaks olema kiire ja konkreetne või et Talvetalli 2017 ei tule! Lihtsalt 100% kindel on see, et "selline nagu siiani" see ei tule. Tuleb - natuke teistsugune. Kes teeb - see pole veel teada. Me pole öelnud, et me (oma sõpruskonnaga) üldse enam midagi vanatehnikavallas ei tee... aga 170 vahendit ja 500 nägu võidu ajamas on liig, kui nendest kolmandik tahaks tegelikult tõsisemalt "sporti" teha. Sellele siiani tuntud formaadile ja mahule tõmbasime joone alla.

Variant "õhus" kutsete või mitme kutse saanud soovitajaga osalemine jms.
Vasta
#39

Tsitaat:Variant "õhus" kutsete või mitme kutse saanud soovitajaga osalemine jms.

Ok. Mina sain aru, et korraldamine oli nii töömahukas, et selle tõttu enam ei korraldata, seepärast üritatud kaasa mõelda, kuidas saaks kergemini. 

Kui järgmine Talveralli on kinnine klubiüritus, siis asi selge. Saan aru, jõudu.
Vasta
#40

(03-03-2016, 01:44 AM)joonas_ Kirjutas:  
Tsitaat:Variant "õhus" kutsete või mitme kutse saanud soovitajaga osalemine jms.

Ok. Mina sain aru, et korraldamine oli nii töömahukas, et selle tõttu enam ei korraldata, seepärast üritatud kaasa mõelda, kuidas saaks kergemini. 

Kui järgmine Talveralli on kinnine klubiüritus, siis asi selge. Saan aru, jõudu.

Ma olen seda vist isegi kunagi Priidule maininud, et oleks nö. kutsetega ja just sõidukitele, mis on Historicu või replica sarnased ja vanadele
a) see tagab ilusama kvaliteetsema sõidukite pargi, kaovad ära üheks korraks elule aetud pannid mis läbiks 300km kuidagi (nagu ma seda ise tegin 2014 kus Datsun eemaldas endalt tagasilla)
b) osalejad oleksid sel juhul variant (a) tõttu ka tõsised tehnikahuvilised
c) uued saaksid kui on ette näidata vastav sõiduk, mis on esteetiline ja saanud soovitusi, osalenud ka teistel analoogsetel üritustel (Lustisõit, Tähesõit jne)

Rivi puhastuks, kaoks ära juhid, kes sõidavad üle haljasala autoga otse teaete sildi juurde (tervitused selleaastasele mustale maasturile), prahi maha loopijad, niisama laaberdajad.

See oleks minu nägemus, jah rivi tõmbaks kokku kõvasti aga pilt oleks selgem ja kenam.

Kas mul endal oleks vastav masin täna olemas? EI OLE peas on paar replica mõtet ja neid tuleb hakata keevituse ja relakaga kasvatama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne