UAZ 3303 diisel 88a.

Otsides "like" nuppu pole seda pean siis kirjutama Smile Tõsine töövahend sul. sain ise kasutada ka kastiga Uazi millel polnud esisilla kardaani, oh praktiliselt igas mülkas istusin aga lõpuks õppisin nii sõitma et polnud probleeme enam.

Veel pole maha löödud
Vasta

Yazikute häda on lahtikerivad poldid- nagu kovrovets mootorrattal. Sain aasta esiveolist Peugeot J5 kasutada. Läbivus tundus Yaz`ga võrdne olevat, aga muretu sõit. Sai vastsündinud vasikaid lepikust koju toodud, kraavikallastelt küttepuud toorelt peale ja koju, rapsikooki mitmekümne kilomeetri tagant jne. Kas keegi Yaz`le gaz 66 plekkasti on peale pannud? Need Yaz plekiribad ja pilpad- zajebal uze.
Vasta

Paar aastat pole siia midagi kirjutanud proovin siis pitidega midagi kirjutada.
Tegelikult on see paar aastat juba uazil peal T1 mersu pealt (om615) 2.4 53kw diisel. Sai võetud sellest sierra 2.3st nipalju kui sai aga raibe laiali ka ei läinud, õlirõhk oli ainult 20w50 olemas ( soojalt tühikäigul tuli põles) kolises ka igatepidi aga otsa ei lõppenud. 
2.4 sain sõbra käest vanaraua hinnaga, uazi kastis käivitus 3 pöördest (surematu mersu disla)

Meeldiv muidugi see, et käimiseks on vajalik ainult kütus, suretuse tegin ka trossipeale. Õhuvõtt on kabiini taga ehk põlveni vesi pole ka mingi takistus.
Peale mootori ülekäimist klapisääretihendid (nukk, kett jne 5 pluss seisus) ei käi see mootor laginaga nagu mersu vaid täitsa pehmelt ja vaikselt.

Pilte enne mersu mootori paigaldust.

[Pilt: 011237150323f90.jpg]

[Pilt: 01123715070b71d.jpg]

[Pilt: 01123715099c175.jpg]

[Pilt: 011237151133de7.jpg]

Ülekoorem julgelt 2 tonni taga, õnneks oli vaja sõita mingi 5km.

[Pilt: 011237151359f9d.jpg]

Nüüd siis mootorivahetus.
[Pilt: 0112371517807f2.jpg]

Käigukasti võll 1mm peenemaks.
[Pilt: 0112371519073e8.jpg]

Vaheplaat ühendamaks uazi kast mersu kojaga.
[Pilt: 0112371521d67fc.jpg]

[Pilt: 011237152547f95.jpg]

Üks ebameeldiv asi on õlifiltri vahetamine see tähendab kas eemaldada kogu kopsik või võtta käigukast maha. On võimalus saada üks 123 pealt pärit 2.4 kust saab püstise filtri kopsiku ja madalama sisselaskekollektori. 
Kast on muidugimõned  korrad juba maha käinud (siis panen ka uue filtri  Big Grin ), nimelt ei kesta uazi siduriketas väga pikalt. Kokku läinud neid mingi 3tk (üks läks sierra motoga), diisli vääne on käiguga pidurdades nii suur, et lõhub ketta keskel koos vedrudega puruks. Viimane on hetkel pikemalt kestnud kui sellega peaks sama juhtuma läheb prooviks sisse täielikult jäik ketas.
Mootor seisab volvo mootoripatjadel, vibra on kerest kadunud.
[Pilt: 01123715297ce6c.jpg]

[Pilt: 01123715318e2bc.jpg]




[Pilt: 0112371553be16e.jpg]
Liikuv pilt enne pihutiotse vahetus kus kuulda mersule iseloomulik laksutamine.


Metsategu 2018 kokku 6 koormat.

[Pilt: 01123715398f0e5.jpg]

[Pilt: 01123715415b6bc.jpg]

Vahepeal sai aidatud kaljahaagist transportida
[Pilt: 0112371537916f6.jpg]

Nostalgiapäevad 2018

[Pilt: 0112371547caf0f.jpg]

[Pilt: 0112371549864d0.jpg]

Nostalgipäevadelt sai aidatud ka üks kaasmaalane uaz kastikaga koju tagasi, peale seda kui tal üritusel juhtmestik maha põles ühendasin kogu volga mootori voolu tagant ära, otseks sai pandud süütevool ja kruvikaga käima. Saime lossihoovist tallinna mnt risti kui keset ristmikku uputas karbuss korralikult üle ja maha ta surigi. Õnneks sain trügida ta ette ja käbe köieotsas minema, et liiklust mitte kinni hoida. 

Sügisel 2019 said alla värskemad ja sirgemad rehvid, kohe hea on maanteel vibravabalt kulgeda.



[Pilt: 01123715438971f.jpg]

Viljavedu kevadel 2020
[Pilt: 01123715453f936.jpg]
Teravam silm näeb võretaga pidurivõimendit, seisma jääb nüüd varbaotsaga vajutades. Vajab kõvasti harjumist, olen mitukorda rooli lennanud vanast harjumusest hooga pedaali vajutada.
Paljud sügelevad teada kindlasti  küttekulu, suuresti oleneb muidugi tuulest (tegemist mitte väga voolujoonelise pilliga) Rasketes tingimustes üle 10ne pole saanud ning minimaalne kulu mis mõõtnud olen sõites maakohta tallinn-virtsu 85-90nega  on olnud 6.5l 100km

Mis oleks vaja teha:
kuskil aasta vana starter mis ei taha käivituda vahel võtmest, otse jälle läheb aga vaevaliselt veab.
Karterit oleks vaja veel ringi teha kui vedrud põhja lööb kipub differ nurgast pihta minema.
Käigu ja vahekastil loksuvad mõned laagrid.
Veokasti puitosa üle õlitada.
Piduriklotsid vahetada.
Uued tagavedrud ammu ootamas.
Kabiin tahaks uuenduskuuri selle hooaja sõidab veel ära ning siis ülevärv.
Vasta

lihtsalt huvi pärast,et miks käimar kogu täiega treipinki?lihtsam ainult võll.
Vasta

(06-04-2020, 15:53 PM)muska71 Kirjutas:  lihtsalt huvi pärast,et miks käimar kogu täiega treipinki?lihtsam ainult võll.
Lihtsam oli panna pinki kogu täiega ja oli 10min asi tehtud. Ei viitsinud lammutama hakata.
Vasta

Hei, mul ka uaz kastika peal diisel, nimelt trantsiti vabalthingav 2,5 d. Panin ka mootori otsa uaziku käigukasti ja siduri. Nüüd on tekkinud probleem, et sidur ei taha  vahest üldse (olen korduvalt siduri töösilidri käigupikkus reguleerinud ) korralikult lahutada, pole küll lahtin võtnud aga kahtlustan, sama et sidurketta vedrud läbi.
Vasta

(06-04-2020, 19:29 PM)HardiT Kirjutas:  Hei, mul ka uaz kastika peal diisel, nimelt trantsiti vabalthingav 2,5 d. Panin ka mootori otsa uaziku käigukasti ja siduri. Nüüd on tekkinud probleem, et sidur ei taha  vahest üldse (olen korduvalt siduri töösilidri käigupikkus reguleerinud ) korralikult lahutada, pole küll lahtin võtnud aga kahtlustan, sama et sidurketta vedrud läbi.
Vedrud on tegelt selleks, et leevendada ühendust kasti ja mootori vahel. Mul jooksis kahel kettal üks vedru korvi ja ketta vahele, lahutab kehvalt ja päris koledat häält teeb lahutatud asendis. Soovitan sul kiiremas korras üle vaadata muidu juhtub nagu mul esimese kettaga.

[Pilt: 0112372107266e4.jpg]
Vasta

Tundub et kõige töökindlam lahendus on diiselmootor originaalkäigukasti ja siduriga ning  GAZ 69 eraldiseisev vahekast. Mul on ka üks siduriketas puruks läinud aga siis oli ise aretatud Nissani mootor ja sidukoda+ GAZ 69 käigukast. Praegu uuema Nissani mootori ja käigukasti kombo on väga töökindel olnud. Kuidas maanteel pöörete ja kiirusega on?
Vasta

Kui kasutada kastika puhul diisel mootori originaal käigukasti tekib probleem käikude vahetamisega, sest käigukangi asukoht on väga vale. Aga no tõeline leidur suudab ka selle ära lahendada. 
Muide mul juba teebki sidurit lahutades sellist häält nagu surve laager oleks kuival. Varsti hakkan kabiin modeleerima siis võtan kõik asjad lahti.
Vasta

(06-04-2020, 21:18 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Tundub et kõige töökindlam lahendus on diiselmootor originaalkäigukasti ja siduriga ning  GAZ 69 eraldiseisev vahekast. Mul on ka üks siduriketas puruks läinud aga siis oli ise aretatud Nissani mootor ja sidukoda+ GAZ 69 käigukast. Praegu uuema Nissani mootori ja käigukasti kombo on väga töökindel olnud. Kuidas maanteel pöörete ja kiirusega on?
Orginaalkasti kasutada oli esimene mõte, sest mersu kast lülitub hoobadega nagu uazil aga lääne kastid on suht pikad tänu millele ei mahu vahekast kuhugi ära. Tahapoole viies läheks kardaani nurk tapvaks, ettepoole mootoriga minna ei saa sest radikas tuleb ette. 

Nagu vana mootoriga on ta maanteel pöördes küll, kõrvajärgi  midagi tapvat pole jookseb suht kergelt. Rehvimõõtudega mängisin ka ,alguses olid all madalad michelinid millega oli mnt pööre suht kõrge ja spido valetas pea 15kmh siis olid all orginaalrattad ,millega oli spido täpne, mnt pööre oli aga selline millega oli kõige ebamugavam sõita (resonants kabiinis) kannatas ka kiirendus.
Praegu all 31 tollised mudakad ning nendega on minujaoks kõige parem sõita.
Möödasõitu suudab ka teha. Spido valetab 5kmh rohkem. Tuulevaiksemal päeval jookseb kella põhja ka.
[Pilt: 011237229145997.jpg]
Vasta

Huvitaval kombel originaalmootori ja originaalrehvidega jookseb isegi 5 üle põhja nii et tuulevaikset päeva pole vaja oodatagi.
Vasta

Siiskivaid väga head isendid. Ning neid originaalrehve, millega kannatab üle 100 lasta, esines ka harva.

Igal juhul kihvt tegemine.

Siduriketta lõhub juhi oskamatus mootori pöördemomendiga säästlikult ümber käia, mitte diiselmootor vääramatult. Kui panete jäiga ketta, lähevad järgmisena kas defektiga poolteljed või mõni kardaanirist. Sõltuvalt sellest, kuidas konkreetse isendi tükid on juhtunud. KArdaaniristide eluiga saab pikendada, kui neid kvaliteetse puksimäärdega turgutada.
Vasta

Lihtsalt teadmiseks, et neid Uazi/Gazi sidurikettaid on erinevaid. Panen oma auto ehituse teemast 4x4 foorumist copy paste siia ka:

A. Volga orig.
B. Volga orig. mõõt aga Uazi nuutidele. Neid saab otse Volga korviga panna aga vedrud ka nõrgemad Volga omad.
C. Umbes 15mm. suurem Uaz nuutide ja vedrudega. Seda peaks Volga korvile pisut maha treima aga mitte niipalju, et peaks uuesti neetima.
D. Uaz orig. mis eelmisest omakorra u. 15 mm. suurem.
Mõõdud on umbkaudsed.

Mulle läks 24-10 mootori otsa Uazi vähemate vedrudega ketas. Kestab paremini kui originaal.
Vasta

(07-04-2020, 14:24 PM)taxopets Kirjutas:  Lihtsalt teadmiseks, et neid Uazi/Gazi sidurikettaid on erinevaid. Panen oma auto ehituse teemast 4x4 foorumist copy paste siia ka:

A. Volga orig.
B. Volga orig. mõõt aga Uazi nuutidele. Neid saab otse Volga korviga panna aga vedrud ka nõrgemad Volga omad.
C. Umbes 15mm. suurem Uaz nuutide ja vedrudega. Seda peaks Volga korvile pisut maha treima aga mitte niipalju, et peaks uuesti neetima.
D. Uaz orig. mis eelmisest omakorra u. 15 mm. suurem.
Mõõdud on umbkaudsed.

Mulle läks 24-10 mootori otsa Uazi vähemate vedrudega ketas. Kestab paremini kui originaal.

Mul praegu sees org ketas mis näeb vähe tummisem välja. Maha treinud olen nad kõik, kuna mersu hoorattasse  ei mahu org ketas ära.
Seda volga ketast mis uazi nuudiga proovisin ka, kestis vaevu nädala. Ühel hetkel teiselt kolmandale vahetades keeras südamikku pilbasteks. Juba enne sisse panemist nägin, et ketta lamellid näevad ikka väga õhukesed välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne