emakeelepäev
#1

ei taha kellelegi miskit ette heita.
tänase kena päeva puhul teeks lihtsalt ühe ettepaneku.
foorumis ilmselt enim valesti kirjutatud sõna on variant.
kui prooviks kasvõi ainult täna kirjutada õigesti, ehk i tähega.
variant.
mitte varjant.

aitüma kõigile!
Vasta
#2

Suuri tähti kasutame ka! Neid lause alguses olevaid.
Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Veel paar päeva antakse vahtramahla otse puust!
Loen kirjutatu juba sellepärast kaks korda läbi, et shift klahv tahab mul tugevamat koksu saada kui teised ja üleüldse klaviatuuril kleepsud eesti tähestiku jaoks panemata. Ja uskumatult palju vigu leiab veel. Mulgikeelne sõna- las vahest jääb...
Vasta
#4

Mind häirib "õieti" (pigem) ja "õigesti" (korrektselt) väärkasutus. Ja Araabika purust leotatud jook on nimisõnana "kohv" mitte kohvi. 
"Kohvi" on sama sõna omastav kääne või hõradaks sõidetud bemmi mootor. 

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#5

Väga tihti käib siin foorumis ,,matmine,,. Näiteks ,,tegematta,, , ,,nägematta,,. Need sõnad kõlavad rääkides topeltkonsonandiga, kuid kirjapilt ainult ühega. Jääme ikka maa peale, eksju?
Samuti kipuvad mitmete sõnade tagant ära kaduma ,,d,, tähed. Näiteks ,,autosi,, , ,,nägusi,, , ,,tegusi,,.
Sõna ,,vagusi,, võib nõnda valesti kirjutades mõista kaheti, kas ei ole nõnda?
Jõuallikal on kena nimi-mootor. Teda ,,moto,,-ks nimetada on pisut väär. Kas moto ei ole mitte tunnuslause ehk epigraaf?
 
Vasta
#6

Samuti kasutatakse väga tihti valesti sõna "ära". ## Mine pese nõud ära... lähen pesen käed ära  ##
Kätelt ja nõudelt pestakse mustus ja toidujäägid ära. Käed ja nõud pestakse aga puhtaks. Enamasti eksivad naised kodus kamandades. 
Pesin nõud ära st. prügikasti. Nüüd valib naisterahvas sõnu korrektselt.  [Pilt: bounce2.gif]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#7

Muidugist ja ikkagist on ka toredad värdsönad, mis teksti edasise lugemise vastumeelseks teevad.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#8

(14-03-2016, 19:24 PM)hannest Kirjutas:  Mind häirib "õieti" (pigem) ja "õigesti" (korrektselt) väärkasutus. Ja Araabika purust leotatud jook on nimisõnana "kohv" mitte kohvi. 
"Kohvi" on sama sõna omastav kääne või hõradaks sõidetud bemmi mootor. 
 ÕIETI tähendab ’õigupoolest, tõtt-öelda, tegelikult’: me pole õieti tuttavadki, ma pole täna õieti midagi söönud, läksin sinna õieti ainult tema pärast.

ÕIGESTI tähendab ’nii nagu on õige, õigel moel’, vastand on valesti: õpilane vastas õigesti, kell käib õigesti.


Ma ei taha tarka panna aga lihtsalt huvipärast vaatasin ja arvan, et jagan ka teistele, kuidas kasutatakse korrektselt seda sõnapaari.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#9

Võtke siis ka see test ette ning trumbake minu 12 punkti üle Smile
http://forte.delfi.ee/news/varia/forte-t...d=73940295

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#10

alustame ikka sellest et täht "Õ"  pole mitte mingi öige täht, kena on kasutada ikka "ö" tähe, ja see on ikka hirmus kena
ps krt lapsest peale on seda sunnitud kasutama ja see pole ei kudes ega löimes

kas on õige õelda karbuss või karburaator ning samas on tavaliselt kasutusel lambada andur aga õige on elektrooniline kruvi
Vasta
#11

(14-03-2016, 22:19 PM)Rimsi Kirjutas:  Võtke siis ka see test ette ning trumbake minu 12 punkti üle Smile
http://forte.delfi.ee/news/varia/forte-t...d=73940295

Amatöör....

15/15 ehk "Võid uhkust tunda - tänu sulle on emakeel hoitud".

Test on väga hoolikalt üles ehitatud, eksimisvõimalusi on mitmeid.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#12

Test on mitte hoolikalt, vaid alatult üles ehitatud, lõkse on väga palju. Ma põrusin mõrudaga ja edasi ei läinud, kuna mind rahuldab ainult maksimaalne tulemus. Sealt ma läbi ei pääse, aga lohutan end sellega, et oskan viili ja ketaslõikurit käes hoida. Neen mõned laused siin on loodetavasti korrektsed.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

Sudoku vastus oli vääääga kaheldav. Põrusin.
Vasta
#14

http://meeldib.postimees.ee/2015/01/eest...asutusele/
Vasta
#15

(14-03-2016, 23:47 PM)vipi666 Kirjutas:  Sudoku vastus oli vääääga kaheldav. Põrusin.

Mitte ainult! Kuuendas küsimuses pole mu arvates üldse õiget vastust. Roheliseks läinud vastuses on minu teadmiste järgi viga lühendi kasutamises: kui lasti käibele ilma punktita lühendid, siis võis kasutada läbivalt ühte moodi, nt. antud lause kontekstis kas "s.o." või "so". Õigeks loetud vastuses aga oli kirjas "s.o", viimane täht ilma punktita.
Vasta
#16

Õnnestus 6 punkti saada, 49 aastat tagasi väljastatud keska lõputunnistus rohkemaks võimeline polnud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#17

Sain 9 punkti. Tänapäeval, arvestades et testi on koostanud konkreetne värdkeel sis ega palju rohkem ei ole ilmselt võimalik saada. On lauseid mida on võimalik kirjutada nii komaga kui ilma ja no see sudoku on iga normaalse inimese jaoks  debiilsus...

Tegelikult sinna see eesti keel kadunud ongi, selliste "kirjandusteadlaste" tõttu...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#18

12 punkti ja üldiselt väga hästi koostatud test. Smile 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#19

10 punkti ehk kolme-nelja vahel. Igavesed poostlid need koostajad. Ja sudoku peaks loogiliselt käänduma nagu noku...
Vasta
#20

Sain tulemuseks 8. Kuna ei ole kunagi kirjutada osanud, siis arvasin ikka palju hullemat.

Käisin sellel päeval sõitmas Soesaare-Põlva-Tartu-Põlva-Soesaare. Nägin kahte lippu. Üks oli Tatru võrutänaval ja teine oli Tartu ülikooli juures. Siis tuleb tegelasi ja väidavad, et kui ei ole ideaalset kirjaoskust, siis me hävime!?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne