Traktori veljekilp
#1

Kas keegi oskab öelda, mis masinale kuulub järgmine veljekilp.

Minuni jõudis ta t25a tagavelje küljes 9,5x32".  Kuna velg ise oli uuemat tüüpi, siis komplekti need kaks ei kuulunud.
Velje kilbi ja rõnga kinnituspoldid olid ka kahtlaselt omalooming (kuuskant peadega ja pikkade mutritega)
Kilp ise ei oma jällegi tugevdusrõngast võrreldes uuemaga ja omab keskel mitut pressi kumerust.

[Pilt: IMG_2587.JPG]


[Pilt: IMG_2589.JPG]


[Pilt: IMG_2586.JPG]


Minule tuttav kilp, mida kasutati 32" ratastega on selline:
[Pilt: IMG_2593.JPG]



Oskab keegi öelda, millele kuulus esimene kilp. (mis traktorile või mis haakeriistale). Hea oleks teada, ka mis ajavahemikul sellist kilpi kasutati, kuna toimus muutus. Smile

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#2

Tundub,et ka mul kuskil on selline rattakilp. See peaks olema mingi vanema trakatsi või külvimasina oma. Mul mingeid andmeid pole ja neid pole eriti liikunud ka. Oleks endalgi huvitav teada.
Vasta
#3

Vene külviku all olen sellist kilpi näinud. Ehk on abiks.
Vasta
#4

Nu 32" rattaid kasutati ju:

a) szu 3,6 külvikute all.  Kohtas neid ka 1,8m all, tänapäeva szu 5,4m kasutab juba 28"
b) op2000 pritsi all
Rohkem ei tulegi meelde, millistel haakeriistadel neid veel all.
Väga ei kipuks uskuma, et haakeriista oma alt. Sest nii külvik, kui prits on tuntud selle poolest, et murravad isegi tugevdatud velgi pooleks. - paljudel ju suured tugevdused küljes või veljed  kokku keevitatud.  Samas võta sa kinni, kuidas see oli "esmaste katsetuste" seas.


Traktoritest
Minu teadmiste järgi dt 20 omas juba uuemat tüüpi kilpi. Esimestel harkovi  t25 masinatel olid ka uuemat tüüpi kilbid.
dt 14 pidi ka olema uuemat tüüpi kilbid, ühte olen näppinud, seal küll rattateljest läbivad poldid jääksid liiga pikaks, et oleks nii õhuke kilp.
Kuna eriti ei taha uskuda, et see kilp kinnitus mutri alla, pigem usun, et koonuspolt hoidis seda millegi küljes.

Ei ole häid pilte ka kuidas nägi htz 7 ja dt14 tehasest tulles välja. Esikastiga masinad t16 ja vanemad on ka tume maa.

[Pilt: 1_1_14247911.jpg]
Taastatud masinal oli ka selline kilp all, kuid sellel masinal teisigi mitteoriginaal osasid küljes seega minule see ammendavat vastust ei anna. Eriti veel arvestades, et netis teist samasugust ei kohanud.


To Talupoeg taluja  Ma nägin su velge, millel samasugune kilp, kuid väheke kahtlen kas seegi on originaalis nii.
Aastakümned on velgedele mõjunud halvasti, kilpe vahetati kuidas jutub ja veljerõngad asendati teistega.  Pildimaterjali aga netistki raske kätte saada, miline oli originaalis tehasest tulles.

[Pilt: 213459773b1dd8_l.jpg]


http://soov-ee.postimees.ee/24795-trakto...tails.html
Asi muutub juba kahtlaseks. Sest neid kilpe on ikka päris korralikult liikvel.
Üks dt14 ka omab sellist velge nagu eelneva pildi peal Talupoeg taluja omal. Samas seal isegi velje rõngas nende vanatüübi kinnitustega.
Seega ikkagi see velg tundub olevat dt14 ja htz 7 ajastust. Kuid kelle oma??

[Pilt: 5421506114.jpg]

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne