Õhku annab kompressor CO 7
#1

Tekkis siis selline huvi soetada Leedukate kompressor CO7. Põhjuseks see, et hinna ja õhutootlikuse suhe on minuarvates hea kui mitte öelda parim Big Grin .Ning läänekad ei suutnud liivapritsi isu rahuldada. Saigi ühe Pärnumaa papiga kaubad tehtud ja kompressor koju tassitud. Koduteel juba kujutasin ette, kuidas suured õhupaagid hetkega täis lüüakse jne Big Grin .Kuna kompressor algselt töötas ja mingisugust õhkugi tootis siis ei osanud halba aimata. Reaalsus oli aga selline et  üle 3 bar see kompressor lüüa ei suutnud,lihtsalt ei suutnud ja kõik. Sai siis värsket ostu remontima asutud,selgus et kaks õhuklappi olid mingil ajal elust lahkunud ja klapi tükid olid endale uue pesa leidnud kolvi embuses..
  Klapide rikke põhjuseks oli ilmselt see, et keegi kunagi oli juba originaalid asendanud mingisuguse saelehe moodi metalliga,mis on selliseks tööks liiga rabe. Kiire konsulteerimine teadjamatega ja ohverdus metall joonlaua näol ning olidki "uued" klapid olemas. Sai ka paar tihendit lõigutud ning uued "katsed" võisid alata. Smile Seekord tekkis manomeetri näituks nagu naksti 9 bar i . Sai veel torustikust paar leket eemaldatud ja suurem puhumine võiski alata.
  Muret tekitas veel tõsiasi et see kompressor töötab niikaua kui keegi ta välja lülitab,ehk siis ei olnud rõhuautomaatikat. Sai natuke maad kuulatud ning kompressori keskus pakkus kõige odavamalt uut rõhulülitit ja tagasivooluklappi. Sai needki paigaldatud ning tänaseks päevaks töötab kompressor eeskujulikult 5-9 bari ulatuses.
  Algselt oli kompressoril täiskomplektsusest puudu kaks asja käepide millega seda riistapuud tirida saaks ning õlivarras,nende tarnimisega abistas Ksf H2rra.Tänud ohverduse eest Big Grin .
  Järgnevad mõtted on sellised, et töötame ja vaatame selle riistapuuga tuleva suve ,kui asi ennast õigustab siis võtan pulkadeks ning annan ka esteetiliselt ilusa välimuse uue värvkatte näol.

Andmed:
5,5 kw
550 l/min
õhupaagid olematud.


                                               

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#2

niipalju võin selle kompressori kohta ütelda, et pritsi jaoks jääb see väheseks. Ja nii kui pikemalt tööle jätad (õhu tarbimine) hakkab ära sulama rõhu maha laskmis plast toru. Endal see ümber tehtud - kompressori toru paaki on pandud vask ja vähe pikemalt, et õhu temp jõuaks ennem nati jahtuda. Nii on minu see plast toru kestnud. Muidu algul oli pidevalt pikema kasutusega pisike pauk ja susin lahti.
Vasta
#3

(19-03-2016, 21:02 PM)Dexter Kirjutas:  niipalju võin selle kompressori kohta ütelda, et pritsi jaoks jääb see väheseks. Ja nii kui pikemalt tööle jätad (õhu tarbimine) hakkab ära sulama rõhu maha laskmis plast toru. Endal see ümber tehtud - kompressori toru paaki on pandud vask ja vähe pikemalt, et õhu temp jõuaks ennem nati jahtuda. Nii on minu see plast toru kestnud. Muidu algul oli pidevalt pikema kasutusega pisike pauk ja susin lahti.

Oli omalgi regulaatoriga kaasas mingi plast toru aga suurema värvimise jooksul puhus selle lahti. Aircom`ist sain teflonist toru ja enam pole probleemi olnud.

Zurik käis minuoma enne ümberehitust piilumas .
Vasta
#4

Tuleviku mõte kui kompressor ennast õigustab on panna tööle kaks sellist pumpama ühte resiiver paaki. Teise kompressori alla on plaanis ehitada gaasiballoonidest resiiverid. See rõhutoru mis tundub plastikust on tegelikult mingisugune teflon toru mis peaks kuuma taluma, kompressori keskuses vähemalt öeldi nii. Aga selline tähelepanek küll, et see toru mis komressori peast tuleb, läheb 5 min tööga nii kuumaks et hakkab soojendama resiiver paaki mis on kompressori all. Toru peal aga ilmselt võiks teed teha Big Grin

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#5

Kuna õhk kokkusurudes kuumeneb ja tänu sellele vajab kompressor jahutust, saab seda soojust kasutada ruumi kütmiseks. Sisseimetava õhu filter ja toru tuleks viia õue, sest see tekitab kõige suuremat müra. Kompressorist väljuv õhk aga tahab saada koheselt kiiret jahutust, et aur kondenseeruks veeks ja selle saaks enne kasutamist kätte. Selleks oli mõte kasutada MAZ tüüpi veoki spiraal jahutit ja sellega koos on ka "sülitaja"           

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
#6

Olen natuke mööda internetti kolanud ja otsinud, aga pole leidnud, remont komplekti CO7 kompressorile. Enne kui joonlauda lõikama hakkan ja ise uusi tihendeid tegema, mõtlesin, et laoks võimalikult palju uusi juppe sisse. Otsides leidsin ainult ostu kuulutuse, aga selline komplekt nagu pildil pakuks kindlasti huvi https://www.okidoki.ee/item/3983263/   Niiet kui keegi oskab juhatada rem. komplekti suunas, oleksin väga tänulik.
Vasta
#7

http://akroprom.su/arsenal-zif-sb-243-1 
Kas sealt õnnestub miskit hankida, ei tea.

Инвалид информационной воины.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne