Head kosmonautika päeva!
#1

Täna sai 55 aastat Gagarini lennust, ja seega 35 aastat esimese Shuttle'i lennust.

Muide, kui palju põhjapanevaid avastusi-leiutisi on pärast Apollo-programmi lõppemist tehtud? (Higgsi bosoni ja gravitatsioonilainete avastamised ei lähe arvesse, sest need olid teoreetiliselt juba varem ennustatud).
Kui inimestel pole suurt eesmärki, siis nad stagneeruvad. Ameerikale oleks vaja uut JFK-d, kes viiks inimesed Marsile nagu tema Kuule.
Sest "Maa on inimkonna häll. Kuid ei saa eluaeg hällis elada".
Vasta
#2

Rolleyes    
Vasta
#3

http://video.postimees.ee/3650919/video-...ik-portree

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#4

(12-04-2016, 09:28 AM)olevtoom Kirjutas:  Kui inimestel pole suurt eesmärki, siis nad stagneeruvad. Ameerikale oleks vaja uut JFK-d, kes viiks inimesed Marsile nagu tema Kuule.
Räägi seda neile, kes kõike lastehaiglateks ringi arvutavad, siis sa alles saad teada, kes niisugune oled!  Wink
NASA teeks küll asju ja küllap oleks inimenegi juba Marsil ära käinud, aga pappi antakse järjest vähem.
Tõenäoline on, et suurkorporatsioonid ja Hiina on järgmised Kuu külastajad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

(12-04-2016, 12:42 PM)Basilio Kirjutas:  Räägi seda neile, kes kõike lastehaiglateks ringi arvutavad, siis sa alles saad teada, kes niisugune oled!  Wink
NASA teeks küll asju ja küllap oleks inimenegi juba Marsil ära käinud, aga pappi antakse järjest vähem.
Tõenäoline on, et suurkorporatsioonid ja Hiina on järgmised Kuu külastajad.
Robert Zubrin kirjutab oma raamatus Case for Mars, et NASA on aastakümneid saanud enam-vähem sama palju raha, ca 19 miljardit aastas. Tõsi, protsent USA rahvuslikust kogutoodangust on vähenenud, aga sellepärast, et USA on rikkamaks saanud.
Zubrin märgib ka, et osa NASAga seotud jamast on põhjustanud arutult suure rahahulga küsimine -- kui Bush 1989. aastal SEI (Space Exploration Initiative) välja kuulutas, esitati analüüs, mille järgi lend Marsile pidi maksma $480 000 000 000, mille peale Kongress muidugi sõrme näitas. Zubrin ütleb, et kümnendikuga selelst saaks NASA vabalt asja ära teha.
Muide, Zubrini raamatut tasub lugeda, ma olen tema arvutused üle kontrollinud Wink

Mis lastehaiglatesse puutub, siis nende eest ja kosmoselendude vastu võitlejad unustavad ära selle pisiasja, et kosmoseprogramm ei käi nii, et võetakse miljard dollarit, seotakse ristpaelaga kokku ja visatakse kosmosesse. Suurem jagu kogu kulutatud rahast kulub ikka Maa peal ja suur osa läheb tavaliste tööinimeste taskutesse. Palgana.
Ma ei hakka sellest rääkima, missugust kasu tehnika arengule üks säärane tipptasemel projekt üldiselt toob.
Vasta
#6

Tsitaat:Kui inimestel pole suurt eesmärki, siis nad stagneeruvad.

Põhimõtteliselt nõus. Väga kauget paralleeli vedades saab näiteks tuua, et kui inimene (Edgar Savisaar) oma suurest eesmärgist loobub, ideaalid (Eesti Vabariik) maha müüb ja moraalselt laostub, siis lõpptulemuseks on ikkagi krahh (Eesti riiki vihkava Yana Toomi võimulepääs).

Tsitaat:Muide, kui palju põhjapanevaid avastusi-leiutisi on pärast Apollo-programmi lõppemist tehtud?

Kui me bosonit ja gravitatsioonilainete olemasolu tõestust avastuseks ei loe, siis mida veel? Smile Teooriaid võib igasuguseid olla. Täpselt samamoodi saab küsida, et mida see Apollo-programm ikka andis, enne olid ju fundamentaalsed teooriad olemas?
Vasta
#7

Tsitaat:Räägi seda neile, kes kõike lastehaiglateks ringi arvutavad, siis sa alles saad teada, kes niisugune oled!  [Pilt: wink.gif]

NASA teeks küll asju ja küllap oleks inimenegi juba Marsil ära käinud, aga pappi antakse järjest vähem.

Kummatigi on mõlemal poolel õigus. Loomulikult on lastehaiglaid vaja, samas kukub ilma (moraalse-)selgroota riik kokku. Eesti on väike riik, siin kipub lastehaigla-loogika peale jääma. Kosmosevallutuste mõttekus tuleb siiski  selgemalt esile suurriikide juures, kus tuleb aktiivselt ka strateegilisel skaalal tööd teha - inimestele elamise siht anda. Pakun, et Gagarini lend on kindlasti üks positiivsemaid 20. saj sündmusi kogu maailmas, venekestele muidugi eriti. Kommunistid lammutasid ju vene identiteedi laiali, alles mitukümmend aastat hiljem taibati Gagarini näol midagi positiivset asemele anda.
Vasta
#8

Vaadates telest neid Apollo-ajastust saateid ja dokke, siis üks suur erinevus tänasega ikkagi on: SIIS ajasid asja verinoored Mehed, täiesti UUT asja ja keegi iganenud arusaamadega pässidest ei teinud takistusi sest ka JFK oli omas ametis ikka verinoor.
Siis said paljud nendest vanaks ja muutusid piduriteks, mida nüüd NASA ka ise kipub tunnistama. Oma korduvkasutuse jms jäädi ajast maha. 
Täna pole aga enam mõeldav, et mingi "selline hunnik pappi" antaks noortele ja teistmoodi mõtlevatele kätte. Sest mis on veel arenenud Apollo-programmist alates - on totaalne korruptsioon! Korruptantid on ringkaitses ja kõik tahavad sealt oma kilekotid kätte saada. Ega siis USA ei erine Eestist, Venemaast ega ühestki teisest arenenud demokraatlikust riigist. 
Apollo-ajastul oli mentaliteet ja hirm veel üheselt II MS aegne... pätile lasti sitamaja taga kuul pähe ja käsuliini üle ei arutletud (kohtus).
Vasta
#9

Head kosmonautikapäeva! Nagu me veerand sajandit tagasi tähistasime. Kosmosevallutamise kohta on mul oma peas üks teooria. Nagu iga organism paratamatult sureb ja enne seda hoolitseb, et oleksid järglased, nii on väga palju kordi juba juhtunud ja juhtub ka edaspidi. See elu maal on nagu pika keti üks pisike lüli keti keskel.
Piibel ütleb, et Noa laevast tuleme. Seda ma usun ja usun, et praegu käib ka uue noa laeva ehitamine. Vähemalt juba mahuvad kõik, absoluutselt kõik maal seni leitud elusorganismid sinna laeva. Nii vetikad, loomad, taimed, viirused ja muu rämps. Ühele pangakaardi suurusele alusele mahuvad nad kenasti ära ja hunt ei söö kitse. Kunagi, kui siin planeedil läheb elu käest, stardib see (või need) järjekordne noa laev.
Ka see variant on võimalik!
Meie teame: 1. Katseklaasis amööbi, lammast, inimlast oskame kasvatada.

2. On lastud kosmoserakett väljapoole päikesesüsteemi.
3. Kõigi maapealsete elusolendite esindajatena 1 rakk igaühest peaks mahtuma pangakaardi suurusele esemele.
4. Arvuti oskab raketi (Noa laeva) maandada sobival planeedil mingis xtähtkujus miljardite aastate pärast peale teelesaatmist.
Mis punkt meil juba praegu üle jõu peaks käima?
Kas "Merivälja objekt" võiks olla kasutatud Noa laev. Tema ülesanne on täidetud, nüüd peidab ta end kuni inimühiskond on saavutanud teatava arengutaseme (ei peeta sõdu, teaduse kõrge tase, mingid muud kriteeriumid). Alles siis avab ta järgmise meile adresseeritud sõnumi. Ka nii võib mõelda, nagu hea lõpuga muinasjutus. Meeldiv on mõelda, et Merivälja objekt võib osutuda Noa laevaks. Siis tsivilisatsioon algas ju Maal meie koduväravast!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#10

(12-04-2016, 16:03 PM)aavu Kirjutas:  Kas "Merivälja objekt" võiks olla kasutatud Noa laev. Tema ülesanne on täidetud, nüüd peidab ta end kuni inimühiskond on saavutanud teatava arengutaseme (ei peeta sõdu, teaduse kõrge tase, mingid muud kriteeriumid). Alles siis avab ta järgmise meile adresseeritud sõnumi. Ka nii võib mõelda, nagu hea lõpuga muinasjutus. Meeldiv on mõelda, et Merivälja objekt võib osutuda Noa laevaks. Siis tsivilisatsioon algas ju Maal meie koduväravast!
Ühe teooria järgi tekkis elu Maal tulnukate käe läbi, kuid tahtmatult. Peatuti vee võtmiseks ja noh, kemmergu sisu jäi ka maha...  Big Grin
Meeldiv mõelda küll, jah.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

(12-04-2016, 16:12 PM)Basilio Kirjutas:  Ühe teooria järgi tekkis elu Maal tulnukate käe läbi, kuid tahtmatult. Peatuti vee võtmiseks ja noh, kemmergu sisu jäi ka maha...  Big Grin

Täitsa nõus aga ikkagi häirib mind see,et kuidas meie hulgas ikkagi niipalju tarku inimesi on? Arvestades Sinu väidet..... Big Grin
Vasta
#12

(12-04-2016, 14:39 PM)Envir Kirjutas:  Kui me bosonit ja gravitatsioonilainete olemasolu tõestust avastuseks ei loe, siis mida veel? Smile Teooriaid võib igasuguseid olla. Täpselt samamoodi saab küsida, et mida see Apollo-programm ikka andis, enne olid ju fundamentaalsed teooriad olemas?
Jah, need on avastused küll. Kuid kaudselt oli mõlemate olemasolu nii hästi ära põhjendatud, et momeelest kummagi peale oli reaktsioon umbes "oh, lõpuks ometi..."
Apollo puhul ei oleg avastustest suurt midagi rääkida, see oli minu arvates täiesti praktiline samm inimkonna kosmose-teel. Uskumatult organiseeritud ja läbi viidud. Ning ühegi lennuohvrita -- Grissom, White ja Chaffee hukkusid ju Maa peal.

Muide, ksf! PlyVal kirjutas siin, et üks Apollo programmi edu põhjustest oli see, et seal tegutsesid noored. Ma ei vaidle vastu, lisades, et natsi-Saksamaa oli siis ju eriti progressiivne, kui lasi kolmekümneaastasel Wernheril oma kindralitele raketikärbseid pähe ajada Smile.
Vasta
#13

Mõistusliku elu tekkimine kemmergust või lihtsalt soojast veest tundub üsna utoopiline.
Kõik saavad loomulikult väikesest  naljast aru ja jätaksime selle väite täht-tähelt närimata.
Aga siiski, selle ootuse kohta on ka häid tähelepanekuid. Kahjuks ei mäleta, kes küll isikuliselt seesuguse võrdluse välja tõi, kuid tsitaat oli aus ja  midagi sellist siis...
"Inimese iseeneslik tekkimine on sama reaalne, kui autolammutust tabava tornaado tulemusena tekiks lennuvõimeline Boening747 "

Kellel huvi veidi nostalgitseda, soovitaks vaadata filmi "Kosmos kui eelaimdus", lõpuosa sobib tänasesse päeva nagu valatult.
Kunagi sai isegi papist rakette ja jahika hülssidest mootoreid meisterdatud, lendasid küll.
Vasta
#14

(12-04-2016, 16:03 PM)aavu Kirjutas:  Kas "Merivälja objekt" võiks olla kasutatud Noa laev. Tema ülesanne on täidetud, nüüd peidab ta end kuni inimühiskond on saavutanud teatava arengutaseme (ei peeta sõdu, teaduse kõrge tase, mingid muud kriteeriumid). Alles siis avab ta järgmise meile adresseeritud sõnumi. Ka nii võib mõelda, nagu hea lõpuga muinasjutus. Meeldiv on mõelda, et Merivälja objekt võib osutuda Noa laevaks. Siis tsivilisatsioon algas ju Maal meie koduväravast!

Me siin uurisime hiljuti seda "Merivälja objekti" Smile

Vasta
#15

Mis puutub Gagarinisse,siis juhtusin sündima nimelt sel päeval-Ema jutu järgi said kõik poisslapsed nimeks Jura ehk Jüri. Big GrinKuna minu Emmel nooruses R natuke plärises,siis jäi see nimi panemata.Sellised lood.
Vasta
#16

Peaks sobib siia teemasse selline pildike.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne