Robotniiduk

Kas mõni robotniiduk veel peale STIHL-i nii öelda klassikalise teralahendusega ka on, või on kõik lendteradega?
Leidsin,et STIHL IMow RMI 422 P, 1500m2 on tavateraga. On kellegil kogemust Stihl robotniidukitega?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

See sama ambrogio on teraga, seetõttu sai ka kunagi valtud. Hetkel vist ostaks midagi muud...
Vasta

(20-06-2022, 00:08 AM)mart284 Kirjutas:  See sama ambrogio on teraga, seetõttu sai ka kunagi valtud. Hetkel vist ostaks midagi muud...
Ma selle Ambrogioga ei tahaks katsetada. Huvitaks just Stihli kogemused. Ja noh eriti lux oleks kui oleks kellegil lausa Stihl IMow RMI 422 P kogemustest pajatada.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(19-06-2022, 17:20 PM)mart284 Kirjutas:  samas tera on L350 oma, ehk 36cm, ülejäänud 29cm vist.

See tera peabki olema 36 cm.


Vaadates ja mõeldes kastis sees, siis ei saa ju olla mootor, mis on mõeldud 29cm tera tarvis jaksata ka 36cm tera edukalt ringi ajada? Niidetava muru pindala tera all on päris palju suurem + ka tera ise peaks olema suurema massiga. Hetkel jääb just selline mulje, et mootor on püsivalt nörk...
Vasta

kas siin võib olla asi tarkvaralises piiramises ?
sama nagu autodega mootor sama aga väidetavad kw on erinevad.
käib mees arvutiga üle ja kw hoopis teine

väiksemas niidukis piiratakse mootorit natuke, et ei oleks nii hea ?
näiteks piiratakse pöördeid ehk siis tera otsa joonkiirust ?
üks ja sama mootor on tootjale ja remontijale hea lahendus ehk lihtsam ja mugavam.
Vasta

(20-06-2022, 09:24 AM)MeelisV Kirjutas:  kas siin võib olla asi tarkvaralises piiramises ?
sama nagu autodega mootor sama aga väidetavad kw on erinevad.
käib mees arvutiga üle ja kw hoopis teine

väiksemas niidukis piiratakse mootorit natuke, et ei oleks nii hea ?
näiteks piiratakse pöördeid ehk siis tera otsa joonkiirust ?
üks ja sama mootor on tootjale ja remontijale hea lahendus ehk lihtsam ja mugavam.

Teises 36cm niidukis (L350) on suurem mootor C02165 koodiga ja see mootor tundub olevat kõigis 36cm niidukites. Service menüüst saab mootori piirangud maha võtta ja seda ma juba tegin, ei päästnud päeva kahjuks.
Vasta

Kui tera mootor läheb liiga kergelt errorisse siis on tera liiga madalal ja muru liiga tihe ja ei jõua piisavalt välja visata kuna terakaitse takistab ja eriti märja muru puhul. Võta tera kaitse alt ära ja probleem võiks laheneda.
Vasta

(21-06-2022, 19:38 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui tera mootor läheb liiga kergelt errorisse siis on tera liiga madalal ja muru liiga tihe ja ei jõua piisavalt välja visata kuna terakaitse takistab ja eriti märja muru puhul. Võta tera kaitse alt ära ja probleem võiks laheneda.

Tere
Kaitse sai ostes eemaldatud - hetkel on "konn" hoovis tööl ja niitmine päris kõrgeks tõstetud. 
Mootori kohapealt ongi ikkagi sama mootor, mis dokumentatsioonis, leidsime nurgast üles ka vana mootori ja on täpselt sama, mis asemele läks. 36cm teraga teistel on mootorisse minevad juhtmed juba veidi jämedamad ja ühendused erinevad. Ehk tuleb lihtsalt kannatada ja planeerida üleminekut teisele tootjale tulevikus.
Vasta

(22-06-2022, 13:20 PM)mart284 Kirjutas:   Ehk tuleb lihtsalt kannatada ja planeerida üleminekut teisele tootjale tulevikus.

Kleebi sellele õnnetule multimeeter selja peale ja ühenda juhtmed otse akuga! Saad lõpuks aru mis toimub.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(22-06-2022, 13:31 PM)Marko Kirjutas:  
(22-06-2022, 13:20 PM)mart284 Kirjutas:   Ehk tuleb lihtsalt kannatada ja planeerida üleminekut teisele tootjale tulevikus.

Kleebi sellele õnnetule multimeeter selja peale ja ühenda juhtmed otse akuga! Saad lõpuks aru mis toimub.

Akusi on isendil lausa kolm, ma ei tea kahjuks, kuidas nad omavahel ühenduses on, kuid tööaeg on piisavalt pikk, et akut kahtlustada.
Vasta

Husqvarna automower 430x ,laadimisjaamast enam välja ise ei sõida,äpp näitab et lahkub laadimisjaamast,tegelikkuses passib seal,tõmbad jõuga välja,näitab äpp ka ilusti ,et niidab.Kuni uue laadimis tsüklini,laeb aku ilusti 100 prossa täis ja äpp jälle näitab ,et lahkub,tegelikult ikka vahib seal.Ja jälle rebid jõuga välja kuni järgmise tsüklini.Mis teema võiks olla,et vabatahtlikult liikuma ei hakka?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(28-06-2022, 19:51 PM)mart284 Kirjutas:  Akusi on isendil lausa kolm, ma ei tea kahjuks, kuidas nad omavahel ühenduses on, kuid tööaeg on piisavalt pikk, et akut kahtlustada.
L85 omab kahte akukohta, tehasest oli aku ühes (7,5Ah). Teise jaoks olid juhtmed olemas - akud tuimalt paralleelis ehk siis akukaablid koos. Ma mängisin veidi akudega, mõtlesin valjult ja koostasin ca 30eur materjalikuluga ühe teoorias 9,5Ah akupaki. Pilte ja juttu seal: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=64235
(Liitiumakud on palju huvitavamad-keerukamad, kui esiti arvaks)

dieselist - mu 430x on küll ca nädala seisnud (säästan põuaga muru), aga selle eel valetas kah äpp paar korda masina staatuse kohta (laadimas vs tööl vs laadima siirdumas). Masin ise toimetas, niiet kehitasin lihtsalt õlgu - et ilmselt miski softiuuendus, millel bugi sees ning küll peagi parandatakse. Panin nüüd Su viite peale ca 40min tagasi niiduki tööle ja ca 30 min tagasi kaotas see äpiga ühenduse ja enam äpiga ei ühenda - ei aita ei masina restart (sisse-välja nupust), äpi restart ega äpis välja-sisse logimine. Võimalik, et sarnased teemad - enne pole selliseid nalju korraldanud. Muide mu kodune aluskaart uuenes Huq äpis ca 2 nädalat tagasi - eelnev oli ca 5a vana orto, nüüd on tänavune varakevad (varasem, kui maa-ameti orto, millel muru juba roheline) Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ja tundubki nii et oli mitte ainult minu probleem,täna jälle toimib iseenesest.Tõenäoliselt äpi viga üldisemalt.....
Aga mul ka seisis ta jaanist saati,eile vaatasin ,et mõnes niiskemas kohas on korralikult kasvanud muru,et panen tööle.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(28-06-2022, 19:51 PM)mart284 Kirjutas:  tööaeg on piisavalt pikk, et akut kahtlustada.

Mitte midagi ei saa välistada kuni akut pole testitud, mil viga tekib. Võta seda kui pahupidi süütuse presumptsiooni ehk süüdi kuni pole tõestatud süütus (levinud näiteks Jaapani õigussüsteemis).


(29-06-2022, 07:34 AM)diselist Kirjutas:  Tõenäoliselt äpi viga üldisemalt.....

Tulevikus võta linnuke "Kasuta Automower Connecti" eest ära, et vea asukohta kitsendada.
Probleem võib olla robotniiduki ja äpi kellaaegade erinevuses, IFTTT või muu sellise programmi parameetrites, ilmataimeris kuni lõpetades selleni, et nutitelefon, millel äpp jookseb, ei toimi korralikult antud robotniidukiga.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

(29-06-2022, 07:34 AM)diselist Kirjutas:  Ja tundubki nii et oli mitte ainult minu probleem,täna jälle toimib iseenesest.Tõenäoliselt äpi viga üldisemalt.....
avaldasin ülal arvamust, et küllap teeb Husq niiduk-server-masin infovahetuse peagi korda, aga vist on miski kotermann jätkuvalt sees: mu äpp valetas taas masina staatuse kohta ja masina ega äpi taaskäivitamised ning äpis välja-sisse logimised ei aidanud.
Helistasin masina müünud Expormarketi Rannamõisa poodi ja sain vastanud inimesega teha kohe lihtsad menüüde muudatused (väga asjalik!). Põhilootus oli "kasuta Automower connecti" välja- ja sisselülitamisel robotil. 10min telefonikõne jooksul see ühendust ei taastanud, hiljem tehtud sama tsükkel tõi aga niiduki taas pildile.
kuna müüja-kõne lõpus masin veel pildil ei olnud, jäi järgmiseks sammuks viia masin hooldusesse, kus uuendatakse masina enda tarkvara. Et see ei uuene automaatselt ja ise ei saa.
Husq nimetab OTA-uuendamist (see on üldtermin: Over The Air ...) "FOTA"ks (Firmware-OTA) ja suht vana mudelina 430x seda ei toeta - tarkvarauuenduseks peab viima niiduki reseller-hooldaja juurde. Point: omamoodi hoolduskulu on OTA-uuendamise toeta Husq robotitel justkui olemas Smile
muidugi ma vaevun sellega tegelema alles siis, kui asi päriselt segama hakkab. Ptui-ptui-ptui...

Muidu ega vahepeal ei ole oma masinaga kas klassikaliselt rahulolematuid või meeldiva üllatusena lausa rahulolevaid Ambrogio omanikke lisandunud? Allan viitas kevadel lahkesti tol hetkel veel mitte müügiküpsele Ambrogio ZR-le. Mis tundus mu praktika taustal kahtlane - et kas tõesti suudab 5a taguste mudelite puhul softi osas kiviajas toimetanud Ambrogio edukalt koopa-ajastust välja tulla. Või on see taas üks itaallaste asi, mis paistab hea ja äge slaididel ja poes - kui aga tööle hakata tuleb, ajab üks jama teist taga Big Grin

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(09-06-2022, 12:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Poole hektari jaoks sobivad niidukid on Husqvarnal 450X ja Stihl RMI 632 PC, Stihliga on mul palju muresid olnud ja pigem ei soovitaks. Eelmise suve lõpupoole kui mured lahendatud olid ja uusi veel tekkinud ei olnud sai 7500 ruuduga hakkama ilusti. Muidu neil tüüpveaks veomootorite errorid, selle hooaja alguses vahetati mõlemad ära, lisaks aku ka veel, eile viskas aku häire ette. Jälle garantiisse minek, seal nad menetlevad ja tellivad juppe ja jälle vaja murutraktor välja ajada.
Kevadel sai garantii käigus mootorid, kontrollerid ja aku ka ära vahetatud, selle aku vea andis pärast vahetust. Ei viitsinud kohe reageerida ja mõtlesin et kui järgmine kord annab häiret viin garantiisse. Nüüd on terve suve ilma aku või mootori häireteta niitnud. Eelmine suvi sai 7500 m2-ga ilusti hakkama, seesuvi on muru kasv kiirem olnud ja ilma nähtavate niidujälgedeta on muru viimased paar nädalat olnud. Hetkel on niidukiga kaks probleemi:
1. Aegajalt ei saa laadimisjaamale pihta. Rammib laadimisjaamast 1 cm mööda, tavaliselt põrkab sisse, umbes korra nädalas annab häiret et ei leia laadimisjaama. Vahepeal jääb kohe jaama juurde seisma, vahepeal läheb uuele ringile laadimisjaama otsima ja suvalises kohas saab aku tühjaks. 
2. Kõige suurema platsi keskel hakkas andma häiret "signaali viga". Kui ma õieti mäletan siis kasutusjuhendis oli kirjas et piirdekaabel peab olema paigaldatud selliselt, et niiduk ei saaks minna kaugemale kui 30m. Seal suurema platsi keskel on võibolla 20m kaablist. Olen tähele pannud et tavaliselt juhtub see vihmasajus või kastesel ööl.

Aga üldiselt olen rahul ja murutraktori seljas sõidetud tunde olen vabaks saanud ilmselt sadu  Smile
Vasta

(22-08-2022, 11:51 AM)13piisab Kirjutas:  
(29-06-2022, 07:34 AM)diselist Kirjutas:  Ja tundubki nii et oli mitte ainult minu probleem,täna jälle toimib iseenesest.Tõenäoliselt äpi viga üldisemalt.....
avaldasin ülal arvamust, et küllap teeb Husq niiduk-server-masin infovahetuse peagi korda, aga vist on miski kotermann jätkuvalt sees: mu äpp valetas taas masina staatuse kohta ja masina ega äpi taaskäivitamised ning äpis välja-sisse logimised ei aidanud.
Helistasin masina müünud Expormarketi Rannamõisa poodi ja sain vastanud inimesega teha kohe lihtsad menüüde muudatused (väga asjalik!). Põhilootus oli "kasuta Automower connecti" välja- ja sisselülitamisel robotil. 10min telefonikõne jooksul see ühendust ei taastanud, hiljem tehtud sama tsükkel tõi aga niiduki taas pildile.
kuna müüja-kõne lõpus masin veel pildil ei olnud, jäi järgmiseks sammuks viia masin hooldusesse, kus uuendatakse masina enda tarkvara. Et see ei uuene automaatselt ja ise ei saa.
Husq nimetab OTA-uuendamist (see on üldtermin: Over The Air ...) "FOTA"ks (Firmware-OTA) ja suht vana mudelina 430x seda ei toeta - tarkvarauuenduseks peab viima niiduki reseller-hooldaja juurde. Point: omamoodi hoolduskulu on OTA-uuendamise toeta Husq robotitel justkui olemas Smile
muidugi ma vaevun sellega tegelema alles siis, kui asi päriselt segama hakkab. Ptui-ptui-ptui...

Muidu ega vahepeal ei ole oma masinaga kas klassikaliselt rahulolematuid või meeldiva üllatusena lausa rahulolevaid Ambrogio omanikke lisandunud? Allan viitas kevadel lahkesti tol hetkel veel mitte müügiküpsele Ambrogio ZR-le. Mis tundus mu praktika taustal kahtlane - et kas tõesti suudab 5a taguste mudelite puhul softi osas kiviajas toimetanud Ambrogio edukalt koopa-ajastust välja tulla. Või on see taas üks itaallaste asi, mis paistab hea ja äge slaididel ja poes - kui aga tööle hakata tuleb, ajab üks jama teist taga Big Grin
Minu Endel töötab hetkel probleemivabalt,softiuuendus kuluks ikka ära ,usun.Aga teen seda kindlasti siis kui hätta jään juba. Toungue

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(22-08-2022, 12:05 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kõige suurema platsi keskel hakkas andma häiret "signaali viga". Kui ma õieti mäletan siis kasutusjuhendis oli kirjas et piirdekaabel peab olema paigaldatud selliselt, et niiduk ei saaks minna kaugemale kui 30m. Seal suurema platsi keskel on võibolla 20m kaablist. Olen tähele pannud et tavaliselt juhtub see vihmasajus või kastesel ööl.

Kasutusjuhendis on kirjas 35 meetrit eeldusel, et piirdekaabli pikkus ei ületa 500 meetrit ja kasutatakse Stihl ARB 501 või sellega samaväärset või paremat paigalduskaablit. Stihl RMI 632 PC on mõeldud kuni 5000 m² pinnale, tavaliselt kulub piirdekaablit 5000 m² pinna puhul üle 800 meetri, rääkimata 7500 m²'st. Arvestades, et Automoweril võib piirdekaabli pikkus olla sama jämeda paigalduskaabli puhul kuni 800 meetrit siis mõõtmisi tegemata pakun, et Stihl'i laadimisjaama signaaligeneraatori väljundvõimsus on Automoweri omast mõnevõrra väiksem. Kuna väljundvõimsus on nõrgem, siis probleemid algavad Stihl'il võrreldes Automoweriga samades tingimustes varem. Mida vanemaks kaabel maa sees saab, seda rohkem probleeme signaaliga tekib. Kui Te tahtsite minna 7500 m² peale, siis minu soovitus enne paigaldust oleks olnud 2,5 mm² plankkaabel koos jootmisega (Automoweril 1,5 mm² kaabel veab kuni 1600 meetrit välja, eeldusel, et maapinnas rauda ja terast on piisavalt vähe). Praeguses olukorras joodaksin jätkud üle (niiskus ühes jätkuklemmis), kui see ei aita, siis paigaldus tuleb teha 2,5 mm² kaabliga uuesti või vähendada olemasoleva piirdekaabli pikkust. Piirdekaabli kontuuri takistus 1000 meetri kohta peaks olema Stihl ARB 501 (1,5 mm²) puhul ca 12 Ω, kui see on 15 ja enam Ω, võivadki tekkida signaaliprobleemid. Seega lühidalt, see ei ole robotniiduki vaid paigalduse viga. Samuti võib laadimisjaama paigaldamisel olla tehtud viga, näiteks pole ta korralikult piki- ja põiktelje suhtes loodis ning aeg-ajalt on dokkimisega probleem.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Tähelepanuks, et kuidas edukalt pihta panna robotniiduk.
Esiteks on vaja õhukest vineeri, näiteks kolmekihiline ja umbes 60x60cm.
Selle võiks värvida roheliseks, et ta kohe silma ei torka.
See tuleb ümbritseda kaabliga ja paigaldada signaali generaator.
Suvaline paari transiga ja patareiga asi ilmselt.
Sõidab niiduk sinna peale ühendab oma raskusega kontaktid ja jääb nõutult sealt väljapääsu otsima ning et ta kiiremalt kätte saada panna ruut piirdekaabli äärde.
Nüüd on sobiv hetk ära tuua laadimisjaam või hankida varuosana.
Võtta see ruut kaasa ilma niidukit üles tõstmata, kuna muidu küsib koodi.
Viia oma aeda ja asetada maha ning katkestada vooluring ja robot jätkab rõõmsalt tööd seal kus pooleli jäi.

Ise ei teinud vaid vaatasime kaamera salvestust protsessist.
Vasta

(23-08-2022, 09:28 AM)2715 Kirjutas:  See tuleb ümbritseda kaabliga ja paigaldada signaali generaator.

Selleks, et robotniiduk võõra signaali omaks võtaks peab võõras signaaligeneraator tõelise signaali üks-ühele matkima, mingi patarei ja transistoriga seda ei tee.
Robotniiduk ei sõida suletud võõra ringi sisse, suletud võõra ringi käivitamisel peab ta olema juba selle sees ja tõeline peab olema välja lülitatud.
Isegi kui see kõik õnnestub, kui näiteks Automower Connectiga varustatud niiduk viiakse Geofence (mõnesaja meetrine perimeeter varastatud robotniiduki töötamise asukohas) alast välja, läheb robotniiduk häiresse olenemata sellest, kas robotniiduk on väljalülitud, sisestatud on õige PIN-kood või ta töötab autentse signaaliringi sees. Ja isegi kui kõigele sellele on mõeldud, siis ühel hetkel robotniiduk küsib PIN-koodi.
Robotniiduki varastamiseks on lihtsamaid meetodeid.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne