Robotniiduk
#1

 Seoses muru tärkamisega uurin robot-tolmuimejate kõrbval robotniidukite kohta. Millised kogemused on? 

Mitmelt poolt on pea ainukese asjaliku valikuna kiidetud Husqvarnat. Kas on õige väide? Lisaks huvitab, kas peaks lähtuma masina tehaseandmetes ette antud ruutmeetritest või peaks vaatama väikese võimsusevaruga ja võib-olla ka mingite lisafunktsioonide saamiseks klassi võrra suuremaid mudeleid. Muru vähe ja puhtalt ruutmeetrite järgi sobiks ka Husqvarna kõige väiksem ja soodsam Automower 105.
Vasta
#2

Husqvarnaga toimib täitsa hästi, teiste markidega kogemus puudub. Kevadeti kui rohi väga hooga kasvama hakkab on tulnud murutraktoiga esimene niide ära teha, edasi jõuab automower juba ise. Järsemad kallakud on murekohaks, eriti vihmase ilmaga. Kui õue väga sopiline ei ole, saab tehase antud ruutmeetritega vabalt hakkama.
Vasta
#3

Omalt poolt soovitan kas Husqvarnat. Ärge muretsega, mina nende müügiga pole kuidagi moodi seotud. 

Peamine asi mis jäetakse robotniiduki puhul silma vahele ennem ostu ning siis hiljem saadakse "külm vesi krae vahele" on õige mudeli valimine ning paigaldamine ja järel-teenindus!! 

Lihtsalt Husq oli üks esimesi kes hakkas robotit pakkuma ja seetõttu on Eesti kaupmeestel suhteliselt palju kogemusi võrreldes igasuguste X brändidega. Hinna poolest on muidugi Hiinakad odavamad kuid jällegi saad mille eest maksad. 

-----

Husqudele on eraldi kõrge klotsiga rattad ka olemas kui pidamine kehva. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#4

Naaber ostis Boschi. Aitasin tal seda paigaldada. Ei midagi keerulist. Esimese suve töötas küll tõrgeteta. Krunt suht sopiline ja sugugi mitte golfi muruga. Masin sai hakkama küll. Tegi endale olukorra selgeks ja toimetas. Mingit hullu seadistamist või progemist nagu ei vajanud. Ja toimetas suht järjekindlalt. Kui akut vaja laadida, käis ära, pärast tuli samasse kohta tagasi ja niitis edasi.
Vasta
#5

Sai elektrilamba tööd suhteliselt suures ja sopistustega väga lähedaste Inimeste hoovis vaadatud ja on hää asi küll... kuniks pihta pandi. Kuigi sellega varastel midagi teha pole, siis "kadunud" on see ju ikkagi. 
Üks asi on muretus ja püsiv madal muru, teine teema oli neil aga haigete jalgadega pensionärist ema. Kõigeks selleks täiesti ideaalne tegelane Big Grin Ahjah, Sõber rääkis, et kusagil Sauel on ridaelamu omale sarnase soetanud ja miskine pisem koer pidi sellega uhkelt koos "tööd" tegema ehk turjal sõitma Big Grin Veel seega lisaväärtus: elusolend saab omale "sõbra". 
Kallis ta ju on aga suures sileda muru ning maastikuga aias hoiab hooajaga julgelt 1-2 ööpäeva jagu aega kokku, mille ajal saab palju põnevamate tegevustega tegeleda. See 24-48 reaalset muru niitmisele kuluvat tundi tulevad jube kergelt... Ning kui on mure, et vaja näiteks vanemate muru a'la kümnete kilomeetrite kaugusel ka pügada ning see aed on sobiv elektrilambale, siis julgeks soovitada. 

EDIT: võtsin kaardipildi, pind krundil 0,3 ha ehk siis 3000 ruutu. Nähtav on siis elektrilamba töö, kusjuures sinna tagumisele platsile saab läbi konkreetse kitsa koha hekis ja õpib sellegi ära! Näha ka uued elupuud hekiks jms, mida ka ära ei "söö". Palju viljapuid ehk väga liigendatud hoov, kus trakatsiga pole suurt midagi teha. Niiduala võib olla isegi 1600-1900 ruutu, mida lammas läbi sõitis. Sai hakkama küll.
[Pilt: elektrilamba%2Bkarjamaa.jpg]
Vasta
#6

Huvitav asi, kust saaks lugeda ta võimete kohta, mul kahjuks aiata aed, lisaks mägieesti pinnavormid. Aga mesitarude juures niitmisega on probleeme - trimmri põrin või vikatiga vehkimine ajab putukad tigedaks, tuleb hästi vara või hilja niita, kui kiusavad sääsed. Vihmaga saab ka kuidagi hakkama. Masin ümber tarude toimetamas oleks vahva ...
Vasta
#7

(25-04-2016, 18:01 PM)honkomees Kirjutas:  Huvitav asi, kust saaks lugeda ta võimete kohta, mul kahjuks aiata aed.

TM kodu&ehitus on paaril korral kirjutanud.

Elektrilambaid saab karjatada ja elektripiirdega. Nagu koeriWink

Võimekus on hea. Üks müüja tõi võrdluse lükatavaga: seni, kuni lükatav vabalt veereda saab, jaksab ka lammas edasi pressida. Kui lükatav enam ei veere, ei pääse ka elektrilammas sealkaudu liikuma.

Mutimullahunnikute otsa oskavat ka ennast kinni sõita.
Vasta
#8

(26-04-2016, 09:24 AM)v6sa Kirjutas:  
(25-04-2016, 18:01 PM)honkomees Kirjutas:  Huvitav asi, kust saaks lugeda ta võimete kohta, mul kahjuks aiata aed.

Võimekus on hea. Üks müüja tõi võrdluse lükatavaga: seni, kuni lükatav vabalt veereda saab, jaksab ka lammas edasi pressida. 

Aga tõusunurgad 45...60 kraadi?
Vasta
#9

(26-04-2016, 09:32 AM)honkomees Kirjutas:  
(26-04-2016, 09:24 AM)v6sa Kirjutas:  
(25-04-2016, 18:01 PM)honkomees Kirjutas:  Huvitav asi, kust saaks lugeda ta võimete kohta, mul kahjuks aiata aed.

Võimekus on hea. Üks müüja tõi võrdluse lükatavaga: seni, kuni lükatav vabalt veereda saab, jaksab ka lammas edasi pressida. 

Aga tõusunurgad 45...60 kraadi?

Märjal murul ei ole selliste tõusude võtmine ilma kettideta võimalik. Kuival murul vast õnnestub, kui rattal klotsi jätkub. Tõsi, see jätab ilmselt jälje...

Spetsiaalsed nõlvaniidukid on olemas, kuid need on väga hinnalised ja enamasti jätavad oma trügimisest vastava jälje maha. Ning ega 60 kraadist tõusu naljalt rataskäiguosaga alt üles võtta kannatagi. Ülevalt alla võiks õnnestuda, kui nõlv pole liigendatud ja väga pikk.

Valmistajate lubadused näikse jääma sinna 20 kraadi kanti...
Vasta
#10

(26-04-2016, 09:32 AM)honkomees Kirjutas:  Aga tõusunurgad 45...60 kraadi?

See pole ju enam aed ka! Seina- või kraaviniiduk on vähe teine aparaat Wink Kuni 45 kraadi Husk aga "lubab" et suuremad saavad hakkama. 
250 raha on suurema pinna paigalduskomplekt ja elektrilamba võid õpetada ju järsakuid mitte niitma - neid siis trimmerdad vms. 

Oli seda teemat siis ka nüüd vaja... vaatan seda rohelust õues... Gardenal on odavamad isendid pisikesele linnaõuele ka olemas... kodus on ka elekter olemas... on samasugune haigete jalgadega lapsevanem... ja see muru niitmine on alati üks kuradi ikaldus murena Big Grin 
Vasta
#11

(26-04-2016, 16:24 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See pole ju enam aed ka! Seina- või kraaviniiduk on vähe teine aparaat Wink Kuni 45 kraadi Husk aga "lubab"
...

Khm, 45% siiski. See teeb on rammusad 20 kraadi... Isand Honkomees tahtis 60 kraadi peale ronima saata elektrilamba. See teeb > 100 %. 45 kraadi on 100 %: meetri edasiliikumise peale meeter tõusu. http://www.hariduskeskus.ee/pracmath/est/1.html

Aga tegelikult pani mõtlema küll. Murule ka meeldib, kui igal teisel hommikul näksitakse juurdekasvanud 3 mm maha, selmet pool lehte maha nüsida iga 10 päeva järel. Cool Mina jälle ei viitsi põristada...
Vasta
#12

(26-04-2016, 16:34 PM)v6sa Kirjutas:  Aga tegelikult pani mõtlema küll. Murule ka meeldib, kui igal teisel hommikul näksitakse juurdekasvanud 3 mm maha, selmet pool lehte maha nüsida iga 10 päeva järel. Cool Mina jälle ei viitsi põristada...

On jah protsentides antud, seega väga viltust pinda ei tee ka kallid masinad. 
OK, ma linnas enam ei põrista vaid on odav elektrikas aga see on jälle kitsas ehk nühkimist on omajagu + juhtmega mässamine. Kusjuures need elektrikad kardavad igasugust märga kui kurat ja Tiina puhastas esimese Stiga voolikuga ära... ja oligi kõik! Roostetas hetkega kinni ja garantii ei kehti. Just viskasin sisu minema ja mõtlen, mida saaks disainkerest teha Big Grin 3 niidet ja 60 rutsi... 
Vasta
#13

(26-04-2016, 16:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(26-04-2016, 16:24 PM)PlyVal64 Kirjutas:  See pole ju enam aed ka! Seina- või kraaviniiduk on vähe teine aparaat Wink Kuni 45 kraadi Husk aga "lubab"
...

Khm, 45% siiski. See teeb on rammusad 20 kraadi... Isand Honkomees tahtis 60 kraadi peale ronima saata elektrilamba. See teeb > 100 %. 45 kraadi on 100 %: meetri edasiliikumise peale meeter tõusu. ...
20 kraadi on minu õuepeal kõige tasasema lapikese peal  Big Grin  ühesõnaga ei aita mind see elektrilammas minu õunapuuaias tarude vahel toimetada. Krt, kitsed ju käivad mägesid pidi rohtu näksimas ... Mul sellised kalded, et trimmerdades võib hooletusest komistada ja alla veereda, järgmine õunapuu või tikripõõsas püüab kinni. Toungue löön ikka kannaga augu pinnasesse ja siis panen jala sinna toetuma ning küünitan niita nii kaugele kui saan, seejärel järgmine ettevaatlik samm. 
Vasta
#14

Ehk sobib teemasse
https://www.facebook.com/1truck/videos/vb.233999533395231/766112800183899/?type=2&theater
Vasta
#15

Nüüd siis ka üks Husqvarna paigaldatud. Täitsa tore jubin. Nädalakese juba toimetanud. Käisin täna vaatamas. Kui Bosch niitis sirgjooneliselt siis Husq kütab kaootiliselt. Ja huvitav omadus Husqil on see, et kui näiteks tööpiirkonna keskel on peenar vmt ja sinna on viidud traat, et mitte üle peenra sõita, siis peenart niiduk väldib aga traaadist, mis peenrani läheb ja ka tagasi tuleb, sõidab suvaliselt üle. Et mitte ringiga minna. Selle on ta ise kuidagi ära õppinud.
Vasta
#16

Kuna robotniidukid väga levinud pole, siis võiks arvata et see on mingi tehnika viimase aja saavutus, aga selle taustal tundub üsna uskumatu, et nägin Husqvarna robotniidukit Eestis esimest korda juba 18 või isegi 19 a tagasi.  Tont teab, võibolla oli ka 20 a tagasi e. 1996, aga seda saan kindlalt öelda et mitte hiljem kui 1998, sest siis lõpetasin tehnikumi ja niidukit nägin kui käisime kursusega kusagil Husqvarna esitlusel/messil vms. Justkui oleks see juhtunud veidi varem kui viimasel kursusel.
Cool
Vasta
#17

Sel kevadel hakkasin ka uurima robotniidukite kohta. Pinda on 10 000 m2 ja vb pisut pealegi. Pind on osaliselt suhteliselt liigendatud, aga on ka suuramaid alasid, mis on täiesti tühjad. Krundil tiigid, pargitud masinad, lahtiselt ringi liikuvad kanad, koerad jms, kuidas nendega hakkama saab? Nii suure ala jaoks pole veel näinud, et olemas oleks niidukit, aga mõtlesin, et näiteks mingile osale panna robot peale. 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#18

(15-05-2016, 22:03 PM)veix__ Kirjutas:  Kuna robotniidukid väga levinud pole, siis võiks arvata et see on mingi tehnika viimase aja saavutus, aga selle taustal tundub üsna uskumatu, et nägin Husqvarna robotniidukit Eestis esimest korda juba 18 või isegi 19 a tagasi. 

>Robotniiduk aastast 1969.  Patent ja kirjeldus

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#19

(26-04-2016, 17:00 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(26-04-2016, 16:34 PM)v6sa Kirjutas:  Aga tegelikult pani mõtlema küll. Murule ka meeldib, kui igal teisel hommikul näksitakse juurdekasvanud 3 mm maha, selmet pool lehte maha nüsida iga 10 päeva järel. Cool Mina jälle ei viitsi põristada...

On jah protsentides antud, seega väga viltust pinda ei tee ka kallid masinad. 
OK, ma linnas enam ei põrista vaid on odav elektrikas aga see on jälle kitsas ehk nühkimist on omajagu + juhtmega mässamine. Kusjuures need elektrikad kardavad igasugust märga kui kurat ja Tiina puhastas esimese Stiga voolikuga ära... ja oligi kõik! Roostetas hetkega kinni ja garantii ei kehti. Just viskasin sisu minema ja mõtlen, mida saaks disainkerest teha Big Grin 3 niidet ja 60 rutsi... 

 Selline, http://www.stiga.com/products/stiga_en/2...-50-e.html
 50 cm laiune asendaks bensukat ilusti. Nuhtlus nimega juhe jääb aga muidu oleks väga bro. Huvitav, kas keegi eestis ka nii laiu elektrikaid müüb?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#20

jätame teema ikka robotitele Wink

mul kaks murulappi, mõlemad <2000m2. Üks (tulevane) linnakodu, teine suvemaja. Mõte liikus roboti poole - et liigutaks teda endaga kaasa ja laseks masinal tööd teha. AGA sellisel kujul asja ilmselt siiski tööle ei saa - maal käin tihti üle kahe nädala ning ülekasvanud muru vajab ka 160ccm/5,5hp Honda mootoriga Husq taga mitte vaid jalutamist vaid ka tõukamist (ja nikerdamist). Konsulteerimine Salve tänavaga (Husq 420 võtmes) tõi vaatele kinnituse, lisaks ka viite, et kahe päevaga masin sellise ülesandega hakkama ei saa.
täiendava laadimisjaama hinda kohe telefonis ei saanud. Suurusjärguna saadud "äkki ca 1000eur" on loodetavasti siiski liialdus - number on päris mehine Smile

mõte mul veel päris maha maetud pole, niiet jälgin teemat.
lisaks Husqvarna 420-le vaatan ka Worx poole - neid saaks Husq hinna eest lausa 2tk ja kahe Worxi elektrilise käsitööriistaga (lintlihvija ja höövel) olen juba aastaid päris rahul...

kõhu alt näevad nad ilmselt kõik umbestäpselt sellised välja?
[Pilt: 218410]
pilt pärit sealt (mudel mainimata, aga paistab olevat Worxi väiksem mudel ehk M):
http://www.goodgearguide.com.au/review/w...id/561284/

kelle niidukeid veel uurida? Just suurema jõudlusega niidukite võtmes...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne