Robotniiduk
#61

Peale husqvarna iskilikult ei viitsiks küll midagi vaadata, on husku olnud robotniidukite eestvedaja ja arendaja algusest peale ja nende niidukid üldiselt ka kestavad paremini.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#62

Vaatan hirmuga seda nutivikatite pealetungi ning mõtlen mis tulevikust saab - niigi väheneb aktiivse liigutamise osakaal inimeste elus, endalgi lükkab poiss tagahoovi korra nädalas kerosiinijoojaga siledaks mida sai ise enne tehtud, naine teeb (liigagi) sagedasti märkuseid mingi kasvava saku lihase kohta. Üha vähem tuleb tulevikus end liigutada ja üha rohkem mingit ekraani toksida et teod tehtud ja elu elatud saaks.
Teemasse kah - endal rohkem vajadust mingi trimmeri/noalõikuri laadse asja järgi mis maakodus põlvekõrguse liigse segakasvuga hakkama saaks kuna aastast-aastasse jõuan sinna liiga hilja - kellelgi midagi sellist pole silma jäänud? Maapind ka liiga ebatasane et tavaline siinne teemakohane nutivikat sellega ühele poole saaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#63

(05-06-2019, 19:50 PM)Walter Kirjutas:  ... naine teeb (liigagi) sagedasti märkuseid mingi kasvava saku lihase kohta....
Teemasse kah - endal rohkem vajadust mingi trimmeri/noalõikuri laadse asja järgi mis maakodus põlvekõrguse liigse segakasvuga hakkama saaks kuna aastast-aastasse jõuan sinna liiga hilja - kellelgi midagi sellist pole silma jäänud? 

On küll - VIKAT
Teine asi on ennast liigutada ja tihedamalt kohal käia. 
Kolmas: haagis ja murutraktor. 

Sellest robotite värgist saan ma aru küll vaid vanainimeste aedaede puhul. Siis, kui enam murutraktorit ka kasutada ei suudeta. Muus osas on see ikka nii arusaamatu hinnaga mõttetu asi - mis siis üldse omal teha jääb? See tunnike-paar on ju olematu aeg trakatsiga põristada. Ja seda maad, mida ma 4-5 tundi niidan, ei suuda mitte üksainsam robot ka teha.
Vasta
#64

(05-06-2019, 22:05 PM)PlyVal64 Kirjutas:  On küll - VIKAT
Teine asi on ennast liigutada ja tihedamalt kohal käia. 
Olen küll proovinud ja jätnud analoogilise tööriista maja seinaveerde aga suurt abi ei olnud - järgmine kord tulles oli töö ikka tegemata ja hein niitmata... Sad Järgmiseks proovin paar lammast hankida ehk piiravad seda kasvu paremini.
Ning kuidas meie pensionärid sellise paaritonnise murunärija suudavad omale soetada ning sellega läbi nutiekraani asjatada oleks kohe huvitav teada saada.
Huvitav kas mingi oirotoetuse projekt või maaelu meede ei oleks abiks robotniiduki ostul - on keegi proovinud?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#65

Kadestan inimesi kellel ainuke aktiivne tegevus on muruniiduki järel käimine Wink. Igatahes eelmine aasta ostsin husq 420 omale aeda toimetama. Umbes 1200 ruutu, peenraid sopikesi, puid, põõsaid omajagu. Ja küll teeb head tööd. Paar korda kinni ka jäänud aga see ju normaalne. Eelmine aasta tuli töötunde 777. 7 päeva nädalas ja 00:00-07:00 magab. Kui kord muru sile siis sõidab vaikselt märkamatult ringi kuna niitmistakistuse puudumisel pöörded langevad. Olime 2 nädalat kodust eemal ja tagasi tulles aed korras, mis sa veel hing ihaldad. Jah, tütar käis vahest töötamist kontrollimas ja valvuriks päris tige kaukaaslase ja kesk-aasialase segu. Ma ütleks, et üks parimaid oste mida teinud olen.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#66

Olen selle teema ise läbi käinud ja jõudnud robotini. Ja väga rahul.  
Pinda suht palju - ümber maja niita on vist ca 2500 m2 ja paar aastat ajasin läbi tavalise vedava 46cm laiuse niidukiga. Kuna lõigatud ei tahtnud murule jätta, siis sai kogujaga võetud ja see kokkuvõttes oli suht vaevaline. Kõik pinnad jõudsin korraga üle käia ca 3 päevaga. Seda oli palju, kuna pidi jälgima ilma ja siis läks suvest ikka palju tähelepanu ja aega niitmisele. Seetõttu asusin siis traktorit otsima-valima. Aga nende traktorite kogumissüsteemid ei olnud veenvad ning siis ühes poes teemat jälle uurides pakuti välja roboti teema. Alguses tundus kahtlane, kuna krunt keeruline ja ka mitte väga tasane. Aga poes veendi et see pole probleem. Seedisin ja vaagisin ning otsustasin proovida järgmistel kaalutlustel:
- vaikus, robot ei tekita helireostust
- puudub kulu kütusele ja hooldusele (natuke küll läks esimese hooaja  - hoiustamise tasu koos laadmiste, hoolduse, tarkvara uuenduste ja väikse remonidga - kokku 140 eur)
- kuna robot "triigib" pidevalt ja natuke puudub vajadus lõigatava kogumiseks ja eemaldamiseks ning kõik lõigatav jääb n.ö väetiseks
- hinnaklass korraliku traktoriga sama
- ja siis lõpuks minu aeg. Suvel võiks muud teha kui pühenduda niitmisele. Väike niitmine ja trimmerdamine jääb nii kui nii - kõike ei pannud roboti alla.

Ja kokkvõttes nüüd teisel aastal võiks öelda, et õige valik. Kõik ootused on täidetud. Maja ümber vaikus, muru niidetud ja kulud väiksed. 


-
Vasta
#67

(05-06-2019, 19:23 PM)mlsluik Kirjutas:  Peale husqvarna iskilikult ei viitsiks küll midagi vaadata, on husku olnud robotniidukite eestvedaja ja arendaja algusest peale ja nende niidukid üldiselt ka kestavad paremini.

Huvitav, aga mina ei suuda leida HQ masinat, mis oleks ca 10000m2 tarvis...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#68

Ei leiagi sest erinevalt ambrogiost kirjutab HQ tootele reaalsed andmed peale...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#69

(05-06-2019, 16:13 PM)saarrand Kirjutas:  Olen ka tõsiselt valimas robotniidukit. Pinda ikka 10000m2 kanti aga niiduki paneks vast ca 7000m2 alale niitma. Mida soovitate? Ise valiksin selle: https://www.stokker.ee/robotniiduk-l350i.../-66896624 Oskab keegi head-halba öelda ? Ja paremat hinda?
mul on kolmandat suve väiksem Ambrogio,. Kronoloogia (leitav ka siit teemast):
- esimesel aastal (kui muru oli värske ja ei moodustanud tugevat mättakihti) ei olnud üldse rahul
- teisel aastal oli juba ok
- nüüd kolmandal aastal vajab aitamist eelkõige sellistes kohtades, kus on midagi harukordset toimetatud (mingid lillepotid, tänu talvel tegutsenud muttidele pehme pinnas õunapuude all)
tööaega on ka päriselt ca 3,5h.

teisel aastal otsustasin ma, et ma oma Ambrogiosse raha ei pane. St võtan teda "as is" ja kui nõuab raha, viin selle raha parem Husq edasimüüjale ja ostan uue H-tähega isendi. Ning kindlasti ei anna ma niiduki elushoidmisega seonduvat (teenuse)raha Stokkerile. Kui Stokkeril "hooldada" laseks, oleksin ilmselt masinasse juba teise niiduki hinna sisse tagunud:
- "kerge survepesuri näitamise" jutu peale hirmutati hirmkalli aju vms niiskuskahjustusega ja kästi sinna viia. Avati-kuivatati ning kirjutati arve (mida mul vist väiksemaks "viriseda" ei õnnestunudki). Garantiijärgselt ise lahates leidsin seest vaid robustse 1-kihilise trükkplaadi plus lihtsad komponendid - kui kolb peos seisab, ei ole ilmselt olemas sellist asja nagu "poole masina hinna suurusjärgus niiskuskahjustus" Smile
- ühe tugijala piiraja kulus teisel suvel ära ja tugijalg hakkas vikatisse käima. Ma korrigeerisin kaablisidemega tugijala korpuse külge fikseerides - nn kulunud koht on osa kogu alumist poolt hõlmavast korpusest ja ma ei taha teada, mis selle vahetus maksaks
- pamprid on vedrudel ja kui neile rakendub valetpidi jõud, venitab vedrud paigast. Mis ajab põrkeanduri hullu panema, kuna pamper ei paikne nende suhtes ok-lt
- vikati ümber korpuse osana olevad nn kaitsepiid on mu masinal vähemalt ühel masinaküljel täiesti kadunud

point: kui amortiseerid raamatupidamuslikult soetamismaksumuse igaks-juhuks paari-kolme aasta peale (Sul siis 1..1,5keur/aasta), ei tule Sul vast Ambrogios suurt pettuda (juhul, kui masin lihtsalt mehaaniliselt ära väsib). Mehaanika tundub küll nt rattlaagride jms näol kvaliteetne olevat, aga tegu on siiski itaallasega, mis "kulub" mujalt.
juhul, kui mu Ambrogio on veel järgmisel suvel töövõimeline, viin ta ilmselt maale - kui naabrimees soostub tal silma peal hoidma, niitku seal 2000..2500m2 platsi (mille ettevalmistus saab muidugi tüütu olema). Ning koju tuleb ca 1600m2 muru hooldama uus Husq (või Viking - nanu Ambrogiotel, on ka neil täissuuruses tera all ja see mulle meeldib).

tuttaval on natuke suurem A-täht ja kuna ta liivapinnasel muru kipub ära kuivama ja nn kamar seetõttu koostöös kraapiva raske niidukiga kaduma, siis tema ei ole just kõige õnnelikum robotniiduki omanik:
https://www.stokker.ee/robotniiduk-l250i.../400011186
muidu mu Ambrogiol on sees kaks akukohta ja kui mälu ei peta, olid ka juhtmed teiseks akuks valmis. Teoorias peaks seega saama tõsta akumahtu 7,5Ah pealt 2x7,5Ah peale. Lihtsalt üks vaade.

roboti vajalikkus on eri võimaluste ja vajaduste puhul erinev. Nt mina leian enda ja oma lähikondsete ajale paremat rakendust, kui mingi kolaka taga (või peal) vantsimine. Osa töid on nn masinatööd ja kui masin suudab ja rahakott lubab, jäägu need masinale. Analoog jalakäimisega: kui aega on ja kiiret pole, siis võib tõesti kõikjal jala käia ja se eon kahtlemata tervislik. Vaesemad inimesed (aeg = raha) sõidavad aga autode, jalgrataste ja muu mehhaniseerituga. Analoog iseteeninduskassadega ja automaattanklatega: kellele ema, kellele tütar. Suures plaanis on nii SKP kui inimeste elukvaliteet kõrgem, kui masinad teevad masina tööd.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#70

(06-06-2019, 11:52 AM)mlsluik Kirjutas:  Ei leiagi sest erinevalt ambrogiost kirjutab HQ tootele reaalsed andmed peale...

kas see on faktipõhine väide ja mis faktidel põhineb? Ambrogio tuleb mu teada nn tööstuslike niidukite poolt, samas kui Husq kodutarbija-platsikeste poolt. Ehk siis algprofiilina siga ja kägu.

mu 2200m2 nominaaliga Ambro saaks kindlasti meie laiuskraadil sellise pindalaga hakkama - ka juhul, kui plats oleks keerukam-liigendatum (nagu mu 1600m2 on).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#71

keda robot näeb? tirtsud ja muud sitikad tehakse ilmselt peeneks? konnad küllap ka? aga näiteks kassipojad või lapsed või napsuse peaga õue magama jäänud peremees?
kas lisaks mehhaanilisele alla mahtumisele on mingeid näppe-varbaid säästvaid toimivaid sisteeme veel küljes?
Vasta
#72

Jah, ikka. Korpus on n-ö puutetundlik. Väidetavalt ka murul vedelev pall sunnib roboti trajektoori muutma. Rääkimata raskematest esemetest.
Vasta
#73

See vist ongi üks keeruline teema. Tean kodanikku, kes niidab sellisega nagu mina valima solen, ca 12000m2 ja toimib. Aga kõik oleneb lihtsalt väga paljudest aspektidest, muru keerukusest, kasvust, pinnasest jpm...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#74

(06-06-2019, 12:27 PM)diesel Kirjutas:  keda robot näeb? tirtsud ja muud sitikad tehakse ilmselt peeneks? konnad küllap ka? aga näiteks kassipojad või lapsed või napsuse peaga õue magama jäänud peremees?
kas lisaks mehhaanilisele alla mahtumisele on mingeid näppe-varbaid säästvaid toimivaid sisteeme veel küljes?
Tirtsule ja konnale see pidevalt roboti hooldatud golfimuru väga ei meeldi, need püsivad pigem muru kõrval peenras. Üks säästev süsteem on see, et tera on korpuse keskel ja üsna väikese diameetriga. Ei välgu tera kohe korpuse äärest välja nagu pärisniidukil.
Vasta
#75

Husqul on väike viga ka. Pealüliti on all, tagaosas. Sügisel sajab õunu, niiduk sõidab üle ja õun lülitab klõpsti lüliti OFFi.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#76

(06-06-2019, 11:52 AM)mlsluik Kirjutas:  Ei leiagi sest erinevalt ambrogiost kirjutab HQ tootele reaalsed andmed peale...
Eks inimesed ongi oma arvamustes kinni ja tulistavad ilma fakte omamata puusalt. Husq ei kuva isegi ametlikult oma lehel aku andmeid aga netist on need leitavad. Võrdleme siis Husqi levinumat masinat Automoer 420 mis on kirjade järgi 2200 ruutu ja siis samaväärset Ambrogio masinat L85 Elite, mis tootja andmete järgi on ka 2200 ruudu masin.

Aku: Ambrogio 25,9V 7,5Ah  ja Husqu 18V 2,1Ah
Laadimisaeg: Ambrogio 180 min ja Husqu 50 min
Tööaeg: Ambrgio 180 min ja Husqu 75 min
Niidulaius: Ambgio 29 cm ja Husqu 24cm
Tera kiirus: Ambrogio 3000 Husqu 2300 
Max kallakud Ambrogio 55% ja Husqu 45%
Max kallakud traadi juures Ambrogio  35% Husqu 15%
Vihmasensor: Amrgio Jah ja Husgu Ei
Ambrogio võiks olla ka mõnisada odavam kui Husq

Teisi mudeleid ei viitsi hetkel võrdlema hakata

Sellest peaks juba aru saama kumb on võimekam ka tegeliku lubatud ala ära niitma. Husqu enamus ajast sõidabki krundi ühest otsast teise laadima ja tagasi ning künnab seetõttu muru sisse ka ilusad jäljed sisse.Reaalses elus peab Husqu terve päeva niitma ja robotivaba aeda ei saa endale lubada kuna siis jääks masin hätta ning samal põhjusel pole ka vihmaandurit peal.Kui juhtub 4 päeva järest vihma tibutama siis ei jõuaks järgi niita. Husqu laadimiskordade arv tuleb aasta jooksul kordades suurem kui Ambrogiol ja seetõttu aku eluiga ka kordades väiksem. Teine teema on tera, Ambrogio masinal on täistera ehk saab hakkama ka õunte ja käbidega Husqul seevastu lendtera ehk ziletid mis käbidega aias ei toimi kuigi hästi. Lendtera on kerge purunema (ei maksa küll suurt midagi ja vahetus lihtne) aga vaevalt tahaksid oma last saata aeda paljaste jalgadega jooksma kui tead, et seal on poolikud zileti tera jupid. Kui keegi kardab oma looma või lapse pärast siis on Ambriol võimalik panna ka "petsafe" kiip ehk võtmehoidja koera külge ja robot sinna ligi ei lähe või jätab läheduses kohe tera seisma. 

Üldiselt ega Husq pole paha masin ja lõplik tõde peitub selles, et oleks valitud krundile õige masin ja PAIGALDUS ja  SÄTTED on õigesti tehtud.
Vasta
#77

Kõhedust tekitav on see, et peale selle teema lugemist hakkasid mul robotniiduki reklaamid igale poole ilmuma.
Vasta
#78

(06-06-2019, 18:27 PM)Romka Kirjutas:  Kõhedust tekitav on see, et peale selle teema lugemist hakkasid mul robotniiduki reklaamid igale poole ilmuma.

Huvitav jah, mina näiteks ei planeeri veel roboti ostu ja seetõttu ilmus minu ekraani alaserva käsitsi tõugatava bensiinimuruniiduki reklaam. Ehk siis, nagu hetke olukord ongi. Müstika...

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#79

Kes teab, et mul pole tõstukijuhi luba? Muruniidukit ei pakuta, sest niidan elektriga. Seda nad teavad.
Ai-kurjam, nüüd lobisesin välja.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#80

(06-06-2019, 21:11 PM)Wiki432 Kirjutas:  Huvitav jah, mina näiteks ei planeeri veel roboti ostu ja seetõttu ilmus minu ekraani alaserva käsitsi tõugatava bensiinimuruniiduki reklaam. Ehk siis, nagu hetke olukord ongi. Müstika...

Suur Vend on veel vägevam kui arvasime. Vilets värk...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne