Robotniiduk
#81

Mida Gardenast arvata? https://www.gardena.com/ee/tooted/muruho...botniiduk/
Suuri pindasid küll sellisega ei niida.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#82

(06-06-2019, 17:51 PM)Mart69x Kirjutas:  
(06-06-2019, 11:52 AM)mlsluik Kirjutas:  Ei leiagi sest erinevalt ambrogiost kirjutab HQ tootele reaalsed andmed peale...
Eks inimesed ongi oma arvamustes kinni ja tulistavad ilma fakte omamata puusalt. Husq ei kuva isegi ametlikult oma lehel aku andmeid aga netist on need leitavad. Võrdleme siis Husqi levinumat masinat Automoer 420 mis on kirjade järgi 2200 ruutu ja siis samaväärset Ambrogio masinat L85 Elite, mis tootja andmete järgi on ka 2200 ruudu masin.

Aku: Ambrogio 25,9V 7,5Ah  ja Husqu 18V 2,1Ah
Laadimisaeg: Ambrogio 180 min ja Husqu 50 min
Tööaeg: Ambrgio 180 min ja Husqu 75 min
Niidulaius: Ambgio 29 cm ja Husqu 24cm
Tera kiirus: Ambrogio 3000 Husqu 2300 
Max kallakud Ambrogio 55% ja Husqu 45%
Max kallakud traadi juures Ambrogio  35% Husqu 15%
Vihmasensor: Amrgio Jah ja Husgu Ei
Ambrogio võiks olla ka mõnisada odavam kui Husq

Teisi mudeleid ei viitsi hetkel võrdlema hakata

Sellest peaks juba aru saama kumb on võimekam ka tegeliku lubatud ala ära niitma. Husqu enamus ajast sõidabki krundi ühest otsast teise laadima ja tagasi ning künnab seetõttu muru sisse ka ilusad jäljed sisse.Reaalses elus peab Husqu terve päeva niitma ja robotivaba aeda ei saa endale lubada kuna siis jääks masin hätta ning samal põhjusel pole ka vihmaandurit peal.Kui juhtub 4 päeva järest vihma tibutama siis ei jõuaks järgi niita. Husqu laadimiskordade arv tuleb aasta jooksul kordades suurem kui Ambrogiol ja seetõttu aku eluiga ka kordades väiksem. Teine teema on tera, Ambrogio masinal on täistera ehk saab hakkama ka õunte ja käbidega Husqul seevastu lendtera ehk ziletid mis käbidega aias ei toimi kuigi hästi. Lendtera on kerge purunema (ei maksa küll suurt midagi ja vahetus lihtne) aga vaevalt tahaksid oma last saata aeda paljaste jalgadega jooksma kui tead, et seal on poolikud zileti tera jupid. Kui keegi kardab oma looma või lapse pärast siis on Ambriol võimalik panna ka "petsafe" kiip ehk võtmehoidja koera külge ja robot sinna ligi ei lähe või jätab läheduses kohe tera seisma. 

Üldiselt ega Husq pole paha masin ja lõplik tõde peitub selles, et oleks valitud krundile õige masin ja PAIGALDUS ja  SÄTTED on õigesti tehtud.

Mõned puusalt tulistamised Teie postitusest:
Husqvarna veebilehel on kirjas kõikide robotniidukite akuelemendi nominaalpinge ja -mahtuvus eesti keeles (erinevalt Ambrogiost, mis on kirjas inglise keeles), näiteks Automower 420'ne oma on leitav SIIT.

Muru sisse ei künna kumbki robotniiduk jälgi, kui on teostatud korrektne paigaldus ja antud maksimaalse laiusega kaablijärgimiskoridor, mida robotniiduk järgib ebakorrapäraselt.

Jah, vihmaanduri puudumine Automoweril on probleem, kuid mitte selline, et seetõttu jääb muru niitmata. Kui kasutajal on täisautonoomne süsteem, siis vihmaandur on vajalik niiduefektiivsuse (robotniiduki alla hakkab kogunema märg rohi ja robotniiduk läheb oluliselt raskemaks) ning puhastamise seisukohast.

Husqvarna suurem laadimiskordade arv ajakonstandis tähendaks vähendatud eluiga vaid siis kui mõlemal võrreldaval robotniidukil on Li-ion akupaki üksikelemendi nominaalpinge ja muud asjaolud identsed. Kuna aga Automower 420'l on see 18 V ja Ambrogio L85 Elite'l 25.9V, siis üksikelementide nominaalpinge pole teada. Näiteks iga 0.1 voldine akuelemendi nominaalpinge langetamine 4.2 voldist allapoole annab talle kaks korda pikema eluea, kuid mahtuvus sellel vähendatud pingega akuelemendil on oluliselt väiksem. Soovitan läbi lugeda antud lehekülg enne kui midagi Li-ion akude teemal väita.

Ambrogio täistera (jäik tera) väidetavalt kitib end puude õietolmu täis ja seda on vaja igapäevaselt puhastada. Automoweri lendtera purunemisest kuulen esimest korda. Palun too konkreetseid näiteid. Olen näinud vaid korra, et 0.6 mm paksusega lendtera on kõverdunud, seepärast kasutan vaid 0.75 mm paksusega terasid ja probleeme pole.

Vähe objektiivsem võrdlus on järgmine:

Automoweri eelised Ambrogio/Stiga ees:
Juhtkaablil(-tel) põhinev otsingu- ja niitmissüsteem (keskmine laadimisjaama leidmine olenevalt niidupiirkonnast 4 - 7 minutiga, Ambrogiol olenevalt niidupiirkonnast ca 30 minutit)
Elektrooniline lõikekõrguse seadmine
Ohutum ja vaiksem lõikesüsteem
Automower on sama võimsa robotniiduki klassis efektiivsem (sama suure maapinna niitmiseks kulutatakse vähem elektrienergiat). Tõestus
Lihtsam paigaldada ja programmeerida

Ambrogio/Stiga eelised Automoweri ees:
Laiemad, parema veo- ja kandevõimekusega rattad
Efektiivsem lõikesüsteem
Vihmaandur

Ehitusfoorumis on Ambrogiot ehk Stigat ja Automowerit analüüsitud veidi rohkem kui siin. Palun võta seal ka sõna ja lükka varasemalt öeldu ümber.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#83

Husqil on menüü valikutes ilmataimer, kas see pole midagi sama mis vihmasensor siis? Ise ma teda kyll ei kasuta ja ei tunne vajadust kah. Husq niidab ka suure vihmaga ja ei tee sealjuures teist nägugi. 
Naabril on see ambrogio, minul  h315x. Krundid ühesugused. Mõlemad niidukid teevad oma töö kenasti ära. Ambrogio liigub kiiremini. Samas olen näinud teda väga palju murul kinnijäänuna. Husq on 2a jooksul u. 4-5x kinni jäänud mu oma lolluse tõttu. Ja kui husq kinnijäädes saadab sõnumi siis ambrogio kaabib vist aku tyhjaks?
Nüüd kui suvel aiamajas magan siis igatahes ambrogio on mind oma täisterade plärinaga öösel üles äratanud. Samas kui husqi sirin ei ärata. Seega täisterad on kõvasti mürarikkamad.
Vasta
#84

(03-08-2019, 23:17 PM)martinjev Kirjutas:  Husqil on menüü valikutes ilmataimer, kas see pole midagi sama mis vihmasensor siis? Ise ma teda kyll ei kasuta ja ei tunne vajadust kah. Husq niidab ka suure vihmaga ja ei tee sealjuures teist nägugi. 
Naabril on see ambrogio, minul  h315x. Krundid ühesugused. Mõlemad niidukid teevad oma töö kenasti ära. Ambrogio liigub kiiremini. Samas olen näinud teda väga palju murul kinnijäänuna. Husq on 2a jooksul u. 4-5x kinni jäänud mu oma lolluse tõttu. Ja kui husq kinnijäädes saadab sõnumi siis ambrogio kaabib vist aku tyhjaks?
Nüüd kui suvel aiamajas magan siis igatahes ambrogio on mind oma täisterade plärinaga öösel üles äratanud. Samas kui husqi sirin ei ärata. Seega täisterad on kõvasti mürarikkamad.

Ilmataimer ei ole sama mis vihmaandur. Kui ilmataimer on kasutaja poolt aktiveeritud siis robotniiduk teeb iseseisvalt otsuseid, millal niitma minna ja millal mitte. Otsuste aluseks on niiduorgani lendteradele avaldunud keskmine kinemaatline takistus teatud aja jooksul: kui takistus on väike, järelikult muru on niidetud ja robotniiduk puhkab; kui takistus on suur, järelikult muru on niitmata ja robotniiduk teeb tööd. Ilmataimeri intensiivsust saab kasutaja muuta. Loomulikult vihm, rohu rõskus ja niiskus suurendavad niiduorganile avalduvat takistust, robotniiduk peab tööd tegema keskmiselt rohkem ning seepärast vihmaanduri puudumine on Automoweri puudus.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#85

Naised saunas rääkisid, et (enamus?) robotniidukid niidavad liiga madalalt ja natukenegi kuivemal perioodil muru kuivab ära. Rolleyes
Vasta
#86

(04-08-2019, 14:25 PM)veix__ Kirjutas:  Naised saunas rääkisid, et (enamus?) robotniidukid niidavad liiga madalalt ja natukenegi kuivemal perioodil muru kuivab ära. Rolleyes

Pigem on probleem selles, et kasutajad krutivad niidukõrguse minimaalse peale (Automoweri puhul 2 cm), et saada golfiväljaku laadne muruvaip ja siis tõepoolest on muru aldis ära kuivama kui teda ei väetata ja kasteta korrektselt. Olenevalt Automoweri mudelitest maksimaalne niidukõrgus on 6 kuni 9 cm, mis on piisav selleks, et muru lihtsasti ära ei kuivaks.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#87

Mina panin enda Ambrogio L15 õuna purustuseks 4 sm. peale ja see on minu jaoks miinimum.Kevadel läheb 6 peale tagasi.
Vasta
#88

Milleks on vihma andur niiduki töös vajalik yldse?
Vasta
#89

(04-08-2019, 21:25 PM)martinjev Kirjutas:  Milleks on vihma andur niiduki töös vajalik yldse?

Kui kasutajal on täisautonoomne süsteem, siis vihmaandur on vajalik niiduefektiivsuse (robotniiduki alla hakkab kogunema märg rohi ja robotniiduk läheb oluliselt raskemaks) ning puhastamise seisukohast.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#90

Seega kui ma oma husquvarna tööd ei sega, töötab taimeri järgi ise siis on ta autonoomne. Ja mul 2.. hooaja jooksul, vaatamata ka paduvihmas töötamisele pole ta eriliselt midagi alla kogunud ega midagi juhtunud. Seega mina omast kogemusest lähtudes ei näe sel vihmaanduril vajadust. Ja kui teda pole vaja siis pole ta ka ju niiduki puudus...
Vasta
#91

natuke emotsiooni.
mu ambrogio L85 (mis töötab kolmandat suve) on sel suvel liikunud nii, et üks abiratas oli kaablisidemega kõhu alla tõmmatud. Asjad kulusid seal ära (kusjuures korpuse enda küljes) ja jäi ajutiselt-igaveselt nii.
paar nädalat tagasi tõmbasin ka teise kinni - vänderdas päris kohutavalt.

möödunud nädalal astusin Stokkerist läbi ja sain teada, et Ambrogio kulujuppe osalt ei pakuta, osalt on need kullatud. Abistav kõhualuse pilt: https://static.landwirt.com/171-a53149a2...18-2vb.jpg
- abiratast kinnihoidvat tift-polti (abiratta ja korpuse vahel. Roostevaba) nn kataloogis ei ole, niiet seda ei saa
- ka ei saa pildil poldi ümber olevaid valgeid pukse/plastseibe. Mis on tegelikult kulumaterjal - ka neid ei ole ju kataloogis. Muidu mitte just terava pliiatsina tundunud müüjal oli kirkam hetk ja pakkus, et äkki on asjad korpuse koosseisus. Kui nii, siis palju õnne
- stangekinnitusvedrusid saab tellimisel "mõned nädalad" tarneajaga ning need maksavad (inimesele tänavalt) 11,82eur/tk. On küll toredad roostevabad, aga no kämmoon Smile

igatahes tänasin kenasti ning tõdesin, et hiljemalt järgmisel kevadel tuleb küll Saestuudiost või Aiatähest läbi käia - saab parema riista, millele leiab ehk ka vajalikke osi ning vast on ka hinnatase mõistlikum, kui "mõtle jubina eest suurim hind, mida oskad selle hinnaks ette kujutada ja korruta see kahega". Eks kontrollin enne ostu - Ambrogio valisin osalt eeldades, et Stokkeri müütatav asi omab nii praegu kui tulevikus varuosi.

...ning põhjus miks ma üldse juppe otsima läksin, on et mu niiduk ei taha enam ise dokki minna. Tunneb doki ära, liigub natuke V-meter rezhiimi asemel Follow-the-wire rezhiimis, aga vahetult enne dokki otsustab, et tal on vaja V-meteri hüpe teha ning paneb dokist mööda. Softi laadisin uuesti, mehaanika tegelikult sellist lollust tekitada ei tohiks - konspiratsiooniteooria on, et kui masin on saanud üle 2 aastaseks, on talle lolluse tegemine sisse kodeeritud: et inimene pöörduks murega edasimüüja poole ning see saaks tõdeda, et masina meh jupid vajavad pea kõik vahetamist ning neljakohalise summa eest saab seda teha. Enne selle teooria uskumist peaksin muidugi paar oma pinnasesse jäänud perimeetritraadi lappimist korralikult isoleerituna ära teostama - äkki on viga hoopis seal.
ma olen jätkuvalt seisukohal, et ma oma Ambrogiosse raha rohkema kui mõnekümne eero kaupa ei pane - kui nõuab kindlasti enamat, siis läheb pinsile. Kui sel aastal läheb, on muru niitmine Ambrogioga maksnud ca 700..800eur / aasta, mis ei ole kõige odavam. Ilmselt saab Husq, Vikingi või isegi Worx-ga odavamalt ja teen proovi Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#92

(03-09-2019, 09:29 AM)13piisab Kirjutas:  natuke emotsiooni.
mu ambrogio L85 (mis töötab kolmandat suve) on sel suvel liikunud nii, et üks abiratas oli kaablisidemega kõhu alla tõmmatud. Asjad kulusid seal ära (kusjuures korpuse enda küljes) ja jäi ajutiselt-igaveselt nii.
paar nädalat tagasi tõmbasin ka teise kinni - vänderdas päris kohutavalt.

Mina olen sama niidukiga saanud abi siit: http://www.tehnikaabi.eu/?page_id=20
Vasta
#93

Tõe huvides: mu Ambrogio on viimased 2 nädalat taas ülesannete kõrgusel. Ma ei ole kahel suvel viitsinud kas roboti või "labidaga kahejalgse" poolt lõhutud perimeetritraati lappida. Võtsin selle ette. 6..7 jätku sai viisakaks vormistatud. Traadi takistus kukkus 9,3ohm pealt 7,5ohm peale, isoleeritus maast paranes ilmselt veel enam ning niiduk läheb kenasti dokki.
eks sellele "varuosad = kullahind" tootjapoliitikale püüan talvel nn aretamistega vastu hääletada. See ei sobi puhtpõhimõtteliselt ja ehk saab ka abirataste mehaanika paremaks, kui tehase plastpuksi-süsteem Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#94

Natuke Jaan Tatika lähenemist ka tõsiste teemade otsa. 
Nimelt oli vaja robotile kaablit muru sisse paigaldada ja kuna aeg oli end arendada antud valdkonnas, tegin sellise "lõikuri" -->

[Pilt: IMG_20200503_143127_1_.jpg]
Ja sai väga hea. Kärule kivid raskuseks peale ja lõikas kenasti.
Ka kaabel oli vaja soonde saada. Selletarbeks tegin sellise asja -->

[Pilt: IMG_20200503_135357_1_.jpg] [Pilt: IMG_20200503_135515_1_.jpg]
Ja ka see toimis hästi.
Vasta
#95

(17-09-2019, 20:54 PM)13piisab Kirjutas:  Tõe huvides: mu Ambrogio on viimased 2 nädalat taas ülesannete kõrgusel. Ma ei ole kahel suvel viitsinud kas roboti või "labidaga kahejalgse" poolt lõhutud perimeetritraati lappida. Võtsin selle ette. 6..7 jätku sai viisakaks vormistatud. Traadi takistus kukkus 9,3ohm pealt 7,5ohm peale, isoleeritus maast paranes ilmselt veel enam ning niiduk läheb kenasti dokki.
eks sellele "varuosad = kullahind" tootjapoliitikale püüan talvel nn aretamistega vastu hääletada. See ei sobi puhtpõhimõtteliselt ja ehk saab ka abirataste mehaanika paremaks, kui tehase plastpuksi-süsteem Wink
Huvitav lahendus.
Kas lihtsam poleks olnud kaablipaigaldusmasin kuskilt rentida või lihtsalt olete põhimõtteline renditeenusest hoiduja?

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#96

Komistasin kuidagi antud teema otsa ja olen robotniiduki ostu meelega veel paar aastat edasi lükanud. Õue niidetava ala suurus ca 1500 ruutmeetrit ja valikusse võtsin kõik vähegi arvestavad tootjad, mis sellega toime tuleks:

1. Ambrogio L35 Deluxe https://www.stokker.ee/robotniiduk-l35-d.../400046761 
peamised eelised: suur aku, korralik koostekvaliteet, tugev tera (saaks hakkama ka käbide jms.) Miinused: Pole juhtkaablit kiireks laadima minekuks

2. Husqvarna 315 https://www.vlt.ee/toode/robotniiduk-hus...mower-315/- Eelised: kaubamärk tugev, niidab kvaliteetselt Miinus: Nõrgad mootorid väikesed terad
3. Gardena Sileno + 1600 https://saestuudio.ee/toode/gardena-sileno-1600/ Eelised: Korralik koostekvaliteet, kummirattad, veekindel, pestav alt ja pealt, omab eraldi juhtkaablit, saksa tootja. Miinused: Tera
4. Worx Landroid L1500- Suht hea hind ja koostekvaliteet, kogemus oemas, laiendatav, akud vahetatavad. Miinused: Lähenemisnurk ei tundu kõige parem ja una õues on kallakuid, sisi veidi kahtlen. Ei tea ka niidukvaliteeti.

Mulle tundusid kõik valikud suht safe kui mingit kindlat eelistust ei ole. Vastuväiteid kogemusi?
Vasta
#97

Naabrimehel on sarnane ambrogio oma tugevate teradega. Päris kõvasti pläriseb ja koliseb ikka niites. Kujutan ette et oma aias hakkaks see häirima. Tõsi, lõikejõud on tal ka suurem.
Samas mu husq315x oma pisikeste lendteradega pole ka midagi lõikamata jätnud, ja hääl on vaikne sirin ainult.
Vasta
#98

"Kaibs" on asja läbi mõelnud ja kodutöö ära teinud. Nendest zilett-teradest ma ei tea, aga päris-tera on hea muretu asi. Ka sügisel õunapuude all: viilutab õunu, aga masin ei virise. Ma teritasin enda masinal viimati 2018a - ilmselt ka seda liigsest agarusest Smile
lisaks mu tuttavatele Husq omanikele ei kurda ka paar Worxi omanikku oma valiku üle. Tõsi - neil on pisikesed murupinnad.
Vaatasin, et Ambrogio näitel on siiski hinnaerosioon olemas - 3a tagasi oli mu L85 letihind (millest alla sai lõpuks häbematult vähe) 2190eur, nüüd on 1690. Suund n õige...
Mingit plärinat või liigset lärmi mu oma küll ei tee. Kaugemalt on midagi kuulda vaid siis, kui muru on heina mõõtu. St kui enne jaanipäeva lasta murul 2+ nädalat kasvada ja siis masin peale saata. Või kui õuna ära fileerib.

ma olen sel aastal oma Ambrogioga väga rahul (ptui-ptui-ptui). Töötanud nädala, siis nädala seisnud, 3 päeva töötanud ja nüüd seisab ilmselt nädala. Muru saab kenasti niidetud ja kuna praegu kasvab see veel rahulikult, on masin ca 50% ajast dokis pausil.
Tõrked sel kevadel:
- 1 kord "grass too high" error. Alguses oli masinale jäetud sügisene madal lõikekõrgus muru arvestades liig. Esimest korda selline error ja lasin paar päeva kõrgemalt niita
- 2 korda kinni kuuri taga, kus kaldkatusel pole veel vihmaveerenne ja vesi on talvega renni tekitanud

ehk siis ca 3 aastaga tekib murust mätas, mis kannab lõpuks "raskest rauast" Ambrogiot kenasti.
kuna roboti tõttu olen õunapuud üpris maadligi kasvama lasknud, on puude all muru kidur. Ilmselt hakkab mu masin põuaperioodil (kui muld tuhalaadseks kuivab) sinna kinni kaevama ja pean ikka alumised puuoksad ära kaotama. Saab näha.

selle aasta esimestel päevadel oli mu roboti tööaeg kahtlaselt väike (1:30..1:40), aga kui muru lühemaks ja hõredamaks muutus, taastus tavapärane ca 3h töötsükkel. Uuena töötas mu masin mälu järgi ikka üle 3h ja pigem 3,5h - mingi akuressurss on ilmselt 2000 töötunniga (masina enda loendur. Loeb vist ka dokki tagasikoperdamise tööajaks) kaduma läinud.
mu masin on altpoolt üpris kole: nn tera kaitsepiidest on veel vaid mõni üksik alles ja happeline muru on ka korpuseplastile hakanud. Abirattad on mõlemad nipukaga korpuse külge tõmmatud ja stanget hoidvatest vedrudest pea kõikidelt on paar keerdu maha võetud (kas murdunud või väändumise järel ise maha võtnud). Ehk Ambrogio on küll justkui tugev tükk, aga kulujuppe sel jagub. Mida ma ei plaani jätkuvalt nn originaalosana ei Stokkerist ega netist tellida - need maksaks kokku mitusada raha või enamgi. Töötab kuni töötab ja siis lapin kas kättejuhtuvate vahenditega või lasen selle isendi pinsile.
nn rattaste puhastamise lapakaid ma uusi ei panekski: kui on kulunud, pole oksatükk või õunapabul ratta kidade vahel probleem. Kui see nn puhastaja on aga uus ja kulumata, kahhab võõrkeha vastu seda lapakat käima ja klõpsima.

Paigaldusest: mul oleks olnud "hinnas sees" kaabli kündmine, aga see oleks juhtunud nädal hiljem. Ei tahtnud "ajutiselt" fossiilipõletaja-muruniidukiga jännata ja samuti tahtsin oma käe järgi panna - eeldasin, et midagi on tulevikus ikka vaja muuta: kui on ise läbi mõeldud ja paika pandud, on asjad ka hiljem enda jaoks loogilised. Garaazi ehitamise, lillepeenarde asukoha muutumise jms-ga olen mitmes kohas kontuure muutnud. Vaiadega paigalduse puhul on see kerge ettevõtmine. Ma selle valiku üle ei kurda.

läksin kirjutamisega natuke hoogu. Igatahes Ambrogio pole halb valik, aga järgmisena proovin ma ilmselt siiski midagi muud. Pigem ikka nn täisteraga.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#99

(12-05-2020, 23:32 PM)13piisab Kirjutas:  "Kaibs" on asja läbi mõelnud ja kodutöö ära teinud. Nendest zilett-teradest ma ei tea, aga päris-tera on hea muretu asi. Ka sügisel õunapuude all: viilutab õunu, aga masin ei virise. Ma teritasin enda masinal viimati 2018a - ilmselt ka seda liigsest agarusest Smile
lisaks mu tuttavatele Husq omanikele ei kurda ka paar Worxi omanikku oma valiku üle. Tõsi - neil on pisikesed murupinnad.
Vaatasin, et Ambrogio näitel on siiski hinnaerosioon olemas - 3a tagasi oli mu L85 letihind (millest alla sai lõpuks häbematult vähe) 2190eur, nüüd on 1690. Suund n õige...
Mingit plärinat või liigset lärmi mu oma küll ei tee. Kaugemalt on midagi kuulda vaid siis, kui muru on heina mõõtu. St kui enne jaanipäeva lasta murul 2+ nädalat kasvada ja siis masin peale saata. Või kui õuna ära fileerib.

ma olen sel aastal oma Ambrogioga väga rahul (ptui-ptui-ptui). Töötanud nädala, siis nädala seisnud, 3 päeva töötanud ja nüüd seisab ilmselt nädala. Muru saab kenasti niidetud ja kuna praegu kasvab see veel rahulikult, on masin ca 50% ajast dokis pausil.
Tõrked sel kevadel:
- 1 kord "grass too high" error. Alguses oli masinale jäetud sügisene madal lõikekõrgus muru arvestades liig. Esimest korda selline error ja lasin paar päeva kõrgemalt niita
- 2 korda kinni kuuri taga, kus kaldkatusel pole veel vihmaveerenne ja vesi on talvega renni tekitanud

......
Tänud põhjaliku vastuse eest!
Ambrogio uuemad mudelid tunduvad abiratastele ja katsepiide osas tugevamad olevat. Rattad tunduvad päris masiivse roostevaba korpusega (ma ei saa aru, mis sinu omal katki läks) ja kaitsvad piid on servas nüüd kummisegust. Kallimatel mudelitel tundub veel veelgi suurema tugevusvaruga detailid olevat.
Youtubes leiab niidukite kohta rohkem infot pigem saksa keeles kui inglise keeles ja siin lühike jutt valikus oleva Ambrogio kohta:
https://youtu.be/ZKzp42qx8fI
https://youtu.be/J1fAu4A3bBg

Husqvarnast olen tegelikult väga heal arvamusel, sest hoolimata "odavamate" mudelite õhukesest ehitusest, teevad nad niitmise tööd päris hästi. Naabritel 4 Husqvarna 315 seeria mudelit ja 2 aasta vanust Stihli(hinnaklass hetkel väga sarnased) ja saavad korraliku ca 30% kallakuga mõlemad hakkama. Niidukvaliteedi osas on Husqvarna veidi parem (muru rohkem ühtlane). 

Husqvarna ja Ambrogio kallimate mudelite võrdlus
https://youtu.be/ELHsAsJooTw

Husqvarna 315x vs. 430
https://youtu.be/kQLfUgB6glI
https://youtu.be/kQLfUgB6glI

Gardena tundus mulle endale peale vaadates ja katsudes väga sümpaatne ja see puhastamise osa tundub päris oluline. Sarnaneb väliselt ja omadustelt väga Husqvarnale kuid materjalid tunduvad kallimad. Hetkel ka tasuta paigalduse kampaania.
Ootaks väga kommentaare selle masina kohta ja kui kõvateralistest, siis millised variandid peale Stihli ja Ambrogio üldse valikus on?
Vasta

(13-05-2020, 17:35 PM)Kaibs Kirjutas:  
(12-05-2020, 23:32 PM)13piisab Kirjutas:  "Kaibs" on asja läbi mõelnud ja kodutöö ära teinud. Nendest zilett-teradest ma ei tea, aga päris-tera on hea muretu asi. Ka sügisel õunapuude all: viilutab õunu, aga masin ei virise. Ma teritasin enda masinal viimati 2018a - ilmselt ka seda liigsest agarusest Smile
lisaks mu tuttavatele Husq omanikele ei kurda ka paar Worxi omanikku oma valiku üle. Tõsi - neil on pisikesed murupinnad.
Vaatasin, et Ambrogio näitel on siiski hinnaerosioon olemas - 3a tagasi oli mu L85 letihind (millest alla sai lõpuks häbematult vähe) 2190eur, nüüd on 1690. Suund n õige...
Mingit plärinat või liigset lärmi mu oma küll ei tee. Kaugemalt on midagi kuulda vaid siis, kui muru on heina mõõtu. St kui enne jaanipäeva lasta murul 2+ nädalat kasvada ja siis masin peale saata. Või kui õuna ära fileerib.

ma olen sel aastal oma Ambrogioga väga rahul (ptui-ptui-ptui). Töötanud nädala, siis nädala seisnud, 3 päeva töötanud ja nüüd seisab ilmselt nädala. Muru saab kenasti niidetud ja kuna praegu kasvab see veel rahulikult, on masin ca 50% ajast dokis pausil.
Tõrked sel kevadel:
- 1 kord "grass too high" error. Alguses oli masinale jäetud sügisene madal lõikekõrgus muru arvestades liig. Esimest korda selline error ja lasin paar päeva kõrgemalt niita
- 2 korda kinni kuuri taga, kus kaldkatusel pole veel vihmaveerenne ja vesi on talvega renni tekitanud

......
Tänud põhjaliku vastuse eest!
Ambrogio uuemad mudelid tunduvad abiratastele ja katsepiide osas tugevamad olevat. Rattad tunduvad päris masiivse roostevaba korpusega (ma ei saa aru, mis sinu omal katki läks) ja kaitsvad piid on servas nüüd kummisegust. Kallimatel mudelitel tundub veel veelgi suurema tugevusvaruga detailid olevat.
Youtubes leiab niidukite kohta rohkem infot pigem saksa keeles kui inglise keeles ja siin lühike jutt valikus oleva Ambrogio kohta:
https://youtu.be/ZKzp42qx8fI
https://youtu.be/J1fAu4A3bBg

Husqvarnast olen tegelikult väga heal arvamusel, sest hoolimata "odavamate" mudelite õhukesest ehitusest, teevad nad niitmise tööd päris hästi. Naabritel 4 Husqvarna 315 seeria mudelit ja 2 aasta vanust Stihli(hinnaklass hetkel väga sarnased) ja saavad korraliku ca 30% kallakuga mõlemad hakkama. Niidukvaliteedi osas on Husqvarna veidi parem (muru rohkem ühtlane). 

Husqvarna ja Ambrogio kallimate mudelite võrdlus
https://youtu.be/ELHsAsJooTw

Husqvarna 315x vs. 430
https://youtu.be/kQLfUgB6glI
https://youtu.be/kQLfUgB6glI

Gardena tundus mulle endale peale vaadates ja katsudes väga sümpaatne ja see puhastamise osa tundub päris oluline. Sarnaneb väliselt ja omadustelt väga Husqvarnale kuid materjalid tunduvad kallimad. Hetkel ka tasuta paigalduse kampaania.
Ootaks väga kommentaare selle masina kohta ja kui kõvateralistest, siis millised variandid peale Stihli ja Ambrogio üldse valikus on?
Alustame sellest,et lõpeta inkognito.Lisa profiili miinimum asukoht-siis vaatme kas saame Ambrogio infoga aidata? Andmed profiilis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne