Robotniiduk

Ning sinu esitatud 430 tööaja andmed on ka valed. Tootja väidab, et tööaeg 135 min ning laadimisaeg 65 minutit. Husqil peakski nendesse numbritesse suhtuma ka natuke eelarvamusega kuna näiteks 430 aku on 18V ja 5.2 AH ning Husq 450 aku on 18V ja 10,4 AH. Mõlemal masinal on TÄPSELT sama laadija kuidas on siis võimalik, et 430 laeb ennast 65 minutit ja 450 saab ennast laetud 60 minutiga. Laadija annab mõlemal täpselt sama palju voolu välja.
 

https://www.husqvarna.com/za/products/ro...967622508/
https://www.husqvarna.com/za/products/ro...967673408/
Vasta

(12-09-2020, 13:04 PM)Mart69x Kirjutas:  Ning sinu esitatud 430 tööaja andmed on ka valed. Tootja väidab, et tööaeg 135 min ning laadimisaeg 65 minutit. Husqil peakski nendesse numbritesse suhtuma ka natuke eelarvamusega kuna näiteks 430 aku on 18V ja 5.2 AH ning Husq 450 aku on 18V ja 10,4 AH. Mõlemal masinal on TÄPSELT sama laadija kuidas on siis võimalik, et 430 laeb ennast 65 minutit ja 450 saab ennast laetud 60 minutiga. Laadija annab mõlemal täpselt sama palju voolu välja.
 

https://www.husqvarna.com/za/products/ro...967622508/
https://www.husqvarna.com/za/products/ro...967673408/

Tõepoolest 430X algandmed on veidi valed (tänud veale osutamast), 2016. aasta mudelitel on vastavad näitajad 135 ja 65 minutit (allikas), siis praegu 145 ja 50 (allikas). Korrigeerisin eelmist postitust ja tsüklite vahe kordaja 1,6'lt 1,85 peale.

430X'l ja 450X'i ei ole sama laadimisadapter, 450X'i laadimisadapter on 430X'i omast pea kaks korda võimsam (allikas).


Minul ei vura 430X ühegi graafiku alusel, niiduk niidab rohtu siis kui teda on: s.o kevadel, suve esimeses pooles rohkem, hiljem vähem.

Aiman, et Te üritate öelda, et 430X peaks niitma 3200 m², mitte 2200 m² ja seepärast on amortisatsioon väga väike. Nõus, amortisatsioon ongi väike, sest robotniiduk on valitud üledimensioneerimisega selliselt, et akude ekspluatatsiooniaeg oleks pikem (sest akupatareide vahetamine antud niidukil on suurem ettevõtmine) ja et niiduk saaks hakkama ka raskemates tingimustes (nürid terad, kõva lible, kiire muru kasvukiirus ja rõske muru). Võib juhtuda, et antud niiduki akupatareid peavad vastu ca kümme aastat, eks näis.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kui need Husqu akud nii head ja vastupidavad  siis miks ei kuulu akud pikendatud lisagarantii alla ? Isegi pikendatud garantiiga annab tootja akudele ainult 2 aastat ja seda ka siis kui masin on käinud volitatud edasimüüja juures hoolduses.
Vasta

(12-09-2020, 14:29 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui need Husqu akud nii head ja vastupidavad  siis miks ei kuulu akud pikendatud lisagarantii alla ? Isegi pikendatud garantiiga annab tootja akudele ainult 2 aastat ja seda ka siis kui masin on käinud volitatud edasimüüja juures hoolduses.

Seepärast, et kui akupatareid on laetud valedel temperatuuridel alla 0°C ja üle 45°C või hoiustatud valedes tingimustes (100% laetuse tase, liiga madal või kõrge termperatuur), ei suuda mitte keegi seda hiljem tõestada ja klient saab enda süü läbi tasuta uue akupatarei koos paigaldusega.

Samas ei saa väita, et akupatareile üldse garantii ei kehti: näiteks ühel kliendil hakkas akupatarei andma esimesel kasutusaastal veateadet (tõenäoliselt akupatarei temperatuuriandur oli defektne või üks akuelement laadimisel kuumenes üle) ja see vahetati ilma pikema jututa tasuta ümber, kuna oli ilmne, et akupatarei ülekuumenemist ei põhjusta miski muu kui tehasepraak.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Ma saan aru, et sa ise müüd Husqusid ja suur H täht on otsa ees ning must on ka vaja valgeks rääkida. Kui mul on Husqust võetud kuld pakett (kevadel toote masina ja sügisel viite masina ning talvel on teie juures hoiul) ning kõik hooldused tellin koha peale kus kuradi kohast ta saab siis 0 kraadi külma või 45 kraadi sooja. Tõesti arvad, et karistuseks panen roboti vahepeal sügavkülma ja kui sõbrad külla ei tule siis võtan laupäeva õhtul sauna kaasa kui ei taha üksi õlut juua? 

Husqu probleemid hakkavadki nõrgast akust. Ning tootja ongi teinud odavama masina omahinnas ning enamus raha läheb brändingu peale.

1. Peab kasutama lendterasid kuna täistera jaoks ei jätku voolu. Täistera on parem ja muretum ning kokkuvõttes odavam räägi mis sa tahad. 
2. Vihamandurit pole. Tehasel jälle kokkuhoid rahaliselt. Kui oleks peal vihmaandur siis masin ei suudaks sisse lülitatud anduriga tänu vihmastele päevadele platsi niidetuna hoida. Vihmaanduri puudumine põhjustab ka Husqude puhul väga tihti niiskuskahjustused (mis ei kuulu garantii alla). Kui muru aluspinnaseks on savine pinnas mis ei ime piisavalt kiirelt vett endasse siis enamasti suudab masin leida saju korral suurema lombi, mis tema jaoks saab tiigiks.
3. Tänu nõrgale akule on vaja vedada suundkaablid läbi hoovi ja seda mõnel juhul lausa 3tk. Seda jälle selle tõttu, et aku on nõrk ja võib juhtuda, et ennem saab ala tagumises otsas niites vool otsa kui laadijani jõuab. Normaalse muru puhul käib tahestahtmata võitlus võielilledega ja kui muidu tean, et niidetava ala ääres ca 20 cm pole soovitatav võilille napsikuga möllata siis suundkaablite puhul ei saa seda teha tervel krundil.

Enamus toas ringi askeldavaid robottolmuimejad mis lasevad ca 60 ruuduseid tubasid kasutavad samasuguseid akusid nagu husqu robot. Kui Husqul oleks võimsad akud , täistera, vihmaandu siis ei jõuaks sinu kiidulaulu vist ära kuulata. 

Husqu aku
[Pilt: 41vjdv%2BKYEL._SR600%2C315_PIWhiteStrip%...ZZZZZ_.jpg]

Ambrogio aku
[Pilt: lithium-ion-battery-pack-75-ah-robot-mow...nstore.jpg]
Vasta

Ma ei ole väga viitsinud süveneda robotniidukitesse,aga tuttava aiapood müüb/paigaldab/hooldab jne ka kõisuguseid. Ja krt no kuidagi ei tahetud soovitada käbidega võitluseks lendteraga niidukit. Ikka täisteraga. Ja hind kui selline ei olnud üldse küsimus. Ainus kriteerium,et suudaks käbidega aias normaalselt asjatada ilma nõmeda pideva errorita. Ja käbide riisumine peale igat tuuleiili ei ole küll eriti motiveeriv H niiduki soetamiseks. Nah seda siis vaja on kui pean higimull otsaees jälgima igat tuuleiili ja ilmateadet.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

siis tuleb niidukile ette monteerida selline asi  Big Grin

https://youtu.be/JMw0ic44t1Q
Vasta

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  Ma saan aru, et sa ise müüd Husqusid ja suur H täht on otsa ees ning must on ka vaja valgeks rääkida.

Olen korduvalt rääkinud erinevatest Husqvarna robotniidukite nõrkustest, millest teadaolevalt ükski ametlik edasimüüja Eestis avalikult ei räägi. Näiteks siin, siin, siin ja isegi veebilehel herizon.ee

Ma ei ole absoluutselt Husqvarna usku, olen trampinud avalikult Eesti kõige suuremat edasimüüjat jalge alla nende teadmatuse ja oskamatuse tõttu ning mitteametliku edasimüüjana võin homne päev sussid varna visata ja uutele jahimaadele minna, kuid hetkel neid lihtsalt pole.

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui mul on Husqust võetud kuld pakett (kevadel toote masina ja sügisel viite masina ning talvel on teie juures hoiul) ning kõik hooldused tellin koha peale kus kuradi kohast ta saab siis 0 kraadi külma või 45 kraadi sooja. Tõesti arvad, et karistuseks panen roboti vahepeal sügavkülma ja kui sõbrad külla ei tule siis võtan laupäeva õhtul sauna kaasa kui ei taha üksi õlut juua?

Öökülmad septembris ja oktoobris ning päiksepaistelised 30 °C päevad suvel, mis on piisavad, et suurendada oluliselt akupatarei amortisatsiooni. Lugege sellest täpsemalt siit.

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  Husqu probleemid hakkavadki nõrgast akust. Ning tootja ongi teinud odavama masina omahinnas ning enamus raha läheb brändingu peale.

Kuidas Te saate seda väita, kui kaasfoorumlasel 13piisab on Ambrogio L85 Elite akuressurss nelja niiduhooajaga läbi, kui sama klassi Automoweril kestaks see veel mitu head hooaega?

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  1. Peab kasutama lendterasid kuna täistera jaoks ei jätku voolu. Täistera on parem ja muretum ning kokkuvõttes odavam räägi mis sa tahad.

Olen sellel teemal korduvalt sõna võtnud näiteks siin ja ise pooldan samuti jäika tera.

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  2. Vihamandurit pole. Tehasel jälle kokkuhoid rahaliselt. Kui oleks peal vihmaandur siis masin ei suudaks sisse lülitatud anduriga tänu vihmastele päevadele platsi niidetuna hoida. Vihmaanduri puudumine põhjustab ka Husqude puhul väga tihti niiskuskahjustused (mis ei kuulu garantii alla). Kui muru aluspinnaseks on savine pinnas mis ei ime piisavalt kiirelt vett endasse siis enamasti suudab masin leida saju korral suurema lombi, mis tema jaoks saab tiigiks.

Olen vihmaanduri teemal samuti korduvalt sõna võtnud, näiteks siin. Jällegi, olen sama meelt, vihmaanduri puudumine on Husqvarna nõrkus.
See, et vihmaanduri puudumine on taotluslik, et muidu ei niida niidupiirkonda ära, on täielik jama. Minul askeldab 430X aias keskmiselt kahel päeval nädalas, ülejäänud aja puhkab.
Niiskuskahjustustest kuulen esimest korda, palun rääkige konkreetsetest juhtumistest. Ise olen puutunud kokku juhtumiga, kus Automower 440 vajus tiiki, kuid ära ei uppunud ega niiskuskahjustust ei saanud, sest tihendid pidasid.

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  3. Tänu nõrgale akule on vaja vedada suundkaablid läbi hoovi ja seda mõnel juhul lausa 3tk. Seda jälle selle tõttu, et aku on nõrk ja võib juhtuda, et ennem saab ala tagumises otsas niites vool otsa kui laadijani jõuab. Normaalse muru puhul käib tahestahtmata võitlus võielilledega ja kui muidu tean, et niidetava ala ääres ca 20 cm pole soovitatav võilille napsikuga möllata siis suundkaablite puhul ei saa seda teha tervel krundil.

Enamus toas ringi askeldavaid robottolmuimejad mis lasevad ca 60 ruuduseid tubasid kasutavad samasuguseid akusid nagu husqu robot. Kui Husqul oleks võimsad akud , täistera, vihmaandu siis ei jõuaks sinu kiidulaulu vist ära kuulata. 

Võtke asja teistpidi, juhtkaablite tõttu ei pea akupatarei olema nii suur ja kallis nagu Ambrogiol.
Kui akupatarei saab ennem tühjaks, kui robotniiduk laadimisjaamani jõuab, järelikult on akupatarei amortiseerunud või on muud probleemid.
Võilillega võitlemisel töötavad teravad lendterad ja madal niidukõrgus, kuid loomulikult jäik tera on selles olukorras parem.

(12-09-2020, 18:19 PM)Mart69x Kirjutas:  Husqu aku

Teie poolt antud pilt akust on iganenud, uued Husqvarna akupatareid on kinnised nagu Ambrogiol (googeldage näiteks tootekoodi: 593247401).

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kas kellegil on juba Ambrogio 4.36-ga kogemusi?
Tal ka suhteliselt lühike tööaeg (4h), et kuidas ta lubatud 6000 ruuduga hakkama saab?
Vasta

(10-09-2020, 07:39 AM)ogram Kirjutas:  Menüüsse saan Pausil olles: Home, nool üless, nool alla (mul on 300R), äkki on neil kõigil nii.
Mina tegin nii, et peale 4 aastat ostsin uued akud ja nüüd kahetsen. Oleks pidanud kohe uue masina ostma, sest see vedrude ja tsentri pulga vahetamine ka ei aidanud.
L85 puhul on midagi muud. 300R oma isegi leidsin netist.

Ma arvestan uue ostuga, aga juba sportlikust huvist püüan siiski ka vana lappida. Loodetavasti oskan piiri pidada - muruniidukit kui hobi küll vaja ei ole Big Grin
igatahes leidsin veel asju, mis on katki. Stokkeri hinnad olid selle kohaga sarnased, niiet visualiseerin, mis materjaliraha küsiks Stokker - kui lisada 200..300eur tööraha, saaks soodsamate hetkede uue hinnast (1490eur) üle 50% kokku küll:
- aku 7,5Ah 336GBP (võtan hiinaka - ca 50eur asi + 10eur saatmine)
- terakaitse 19,68GBP (see mul kah nüüdseks mõraga. Selle võtan nn õige)
- abiratta RV poldid, 2x15,96GBP. Haige hind ja nendega käsikäes käivaid plastpukse ei pakuta (ka Stokker ei paku - nad ajavad viitega samasugustes piltides näpuga järge), niiet koost vaja ise teha. Panen ilmselt laagritele
- 1 ratas, 63,84GBP. Kuna pöörab end vist alati üht pidi, on üks ratas kulunud. Vaatan, kas tellin õige või mõtlen "veljele rehvi"
- 6tk pampri vedru +2 varuks. Netis ei paista, aga Stokkeris olid 6..7eur/tk
(Stokker lisaks ilmselt ka rataste puhastuskummid, 4 x 12,06GBP).
Kokku oleks siis ca 580eur plus töö. Äkki veel ka teine ratas (ca 70eur) juurde ja 650eur. Ning abirattad jääksid ilmselt laperdama.

Eks ma tegelen mehaanikaga talvel, aga kuna viimasel ajal on mitmed asjad hiinamaalt üllatavalt kiirelt tulnud, siis akuruumi mõõtmise järel telliks ma aku ära ja vaataks, kas on abi. Kas hiinlaste akudega võib mingit jama olla? Kui gabariidid sobivad, prooviks 7,5Ah asemele 12Ah pista:
https://m.aliexpress.com/item/3306187087...3061870879&
...või siis 10Ah:
https://m.aliexpress.com/item/4000983063...0983063462&

Mille tarbeks on neil akupakkidel see otsastatud juhe?
Neid pakke annab ju ka poolitada? St sinist kilet eemaldades saab teha nt 2 füüsilist pakki? Mu ambrogio kõhus oli kaks akupaki-kohta, millest kasutuses on vaid üks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(16-09-2020, 00:17 AM)13piisab Kirjutas:  Kaane külge minevad laadimisjuhtmed on peened niidid (vast 0,5mm2) ja ka aku külge minev on üpris peen (max 1,0mm2)

Need niidid peavad, kui rööbiti elemente juurde ei lisa. Vaata näiteks antud lehekülge, kus on kirjas, et 20 °C välistemperatuuri korral kuumeneb üksik 0.518 mm² läbimõõdu pindalaga juhe 5 ampri juures 60 °C'ni. Antud robotniiduki laadimisadaptri maksimaalne väljundvool on 5 amprit, kuid keskmine laadimise ajal 2.5 (7.5 Ah / 3 h), seega insenertehniline varu piisav.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

(16-09-2020, 00:51 AM)hendrik Kirjutas:  
(16-09-2020, 00:17 AM)13piisab Kirjutas:  Kaane külge minevad laadimisjuhtmed on peened niidid (vast 0,5mm2) ja ka aku külge minev on üpris peen (max 1,0mm2)

Need niidid peavad, kui rööbiti elemente juurde ei lisa. Vaata näiteks antud lehekülge, kus on kirjas, et 20 °C välistemperatuuri korral kuumeneb üksik 0.518 mm² läbimõõdu pindalaga juhe 5 ampri juures 60 °C'ni. Antud robotniiduki laadimisadaptri maksimaalne väljundvool on 5 amprit, kuid keskmine laadimise ajal 2.5 (7.5 Ah / 3 h), seega insenertehniline varu piisav.
Mis need lisa elemendid muudavad, kui laadija ei luba rohkem kui 5A? Laadimise aeg pikeneb, aga vool ei tõuse.
Vasta

Kiidaks oma Husqut. Mudeliks 420. Niita umbes 1200 ruutu. Puud, põõsad, laste mänguväljak, tõusud-langused, kuusk turritavate juurtega jne. Ühesõnaga takistusi jagub, kõik ilma traadita. Piire ainult ümber niidetava ala. Kolmas hooaeg, põhimõtteliselt kevadel lasen lahti ja sügisel püüan kinni. Töötab 7:00-0:00. Korda viis mõne juurika või kivi otsa kinni jäänud. Teri vahetan kolm korda hooaja jooksul, ühtegi katkist pole veel olnud. Vihmaga niidab ka, lompe õnneks pole. Selles suhtes olen halb peremees, et hoolduses pole käinud, (ja-jaa, ma tean), remondis ka mitte. Ühesõnaga muruniiduki õudusunenägu aga töötab. Ilmselt sõnusin ära ja nüüd annab otsad. Eile panin kaamera külge, laadimisest väljus 17:48 ja tagasi tuli 19:39. Üks paremaid asju mida raha eest saab.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

elementidega (LI) akud on ilmselt pikem ja laiem jutt: poolitasin teema: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=64235

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

ogram Kirjutas:Kas kellegil on juba Ambrogio 4.36-ga kogemusi?
Tal ka suhteliselt lühike tööaeg (4h), et kuidas ta lubatud 6000 ruuduga hakkama saab?

Panime just Keila parki 4 tk ringi asjatama Smile
https://www.stokker.ee/uudis/4-ambrogio-robotit-keila-pargis
Vasta

(16-09-2020, 11:55 AM)wax Kirjutas:  
ogram Kirjutas:Kas kellegil on juba Ambrogio 4.36-ga kogemusi?
Tal ka suhteliselt lühike tööaeg (4h), et kuidas ta lubatud 6000 ruuduga hakkama saab?

Panime just Keila parki 4 tk ringi asjatama Smile
https://www.stokker.ee/uudis/4-ambrogio-robotit-keila-pargis
Kui suurt pinda 1 masin teeb, mitu tundi ööpäevas töötab ja kas tõesti rattad püsivad puhtad märjaga (nii tootja lubas)?
Vasta

Pindu on raske arvutada, kuna seal väga palju puid, põõsaid, peenraid ja erinevaid ülesõitudega alasid. Aga kolmekordsed pehmed kummirattad toimivad väga hästi, erinevalt osade tootjate plastikust "saeketastest", mis kõik lehed ja õunad endale külge korjavad Big Grin
Vasta

Kuidas robotniiduk koeramiinidesse suhtub? Selge, et tuleb koristada, aga üsna tõenäoline, et niiduk jõuab koristajast ette.
Vasta

(14-09-2020, 20:39 PM)13piisab Kirjutas:  
(10-09-2020, 07:39 AM)ogram Kirjutas:  Menüüsse saan Pausil olles: Home, nool üless, nool alla (mul on 300R), äkki on neil kõigil nii.
Mina tegin nii, et peale 4 aastat ostsin uued akud ja nüüd kahetsen. Oleks pidanud kohe uue masina ostma, sest see vedrude ja tsentri pulga vahetamine ka ei aidanud.
L85 puhul on midagi muud. 300R oma isegi leidsin netist.

Pange niiduk pausile, seejärel vajutage järjestikku nuppe HOME WORK, +, - või hoidke neid korraga all. Vähemalt selline info on kirjas L85'e service manualis.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

hendrik:
Muide, akupatarei amortisatsiooni mõjutab ka tühjenemise sügavus, mida mida suurem sügavus, seda suurem amortisatsioon. Näiteks Husqvarna robotniiduk hakkab laadimisjaama otsima, kui akupatarei pinge on 17.5 volti või mahtuvus 600 mAh. See on ca 15% akupatarei maksimaalsest mahtuvusest.

Mul Husq 315, kui hakkab kodu otsima, avaneb selline pilt:
   
Piktogrammi järgi oleks nagu oma 30% järel ja võiks veel niita. Niitnud 1:18, laadijas tavaliselt 0:50. Akut näitab järel 1600/1600 mAh, laadimisi ca 600. On see OK? Saab seda ise seadistada, kui vaja? Peidetud menüüst ei leidnud.

Mul ühele alale seadistatud 25% väljumisi, aga vahel on juba ülejärgmine kord sinna poole teel. Võib olla, et panin vahepeal vihmapäeval pausile. Millise loogikaga neid väljumisi valitakse, on seal mingi juhuslikkuse komponent ka sees? Mu loogika ütleb, et iga neljas väljumine võiks sinna olla.

Aitäh ette asjaliku info eest.

Wagoneerile - Husq 315 niidukõrgusel 7/8 männikäbidega konflikti ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne