Robotniiduk

(23-09-2020, 09:53 AM)margus61 Kirjutas:  hendrik:
Muide, akupatarei amortisatsiooni mõjutab ka tühjenemise sügavus, mida mida suurem sügavus, seda suurem amortisatsioon. Näiteks Husqvarna robotniiduk hakkab laadimisjaama otsima, kui akupatarei pinge on 17.5 volti või mahtuvus 600 mAh. See on ca 15% akupatarei maksimaalsest mahtuvusest.

Mul Husq 315, kui hakkab kodu otsima, avaneb selline pilt:

Piktogrammi järgi oleks nagu oma 30% järel ja võiks veel niita. Niitnud 1:18, laadijas tavaliselt 0:50. Akut näitab järel 1600/1600 mAh, laadimisi ca 600. On see OK? Saab seda ise seadistada, kui vaja? Peidetud menüüst ei leidnud.

Mul ühele alale seadistatud 25% väljumisi, aga vahel on juba ülejärgmine kord sinna poole teel. Võib olla, et panin vahepeal vihmapäeval pausile. Millise loogikaga neid väljumisi valitakse, on seal mingi juhuslikkuse komponent ka sees? Mu loogika ütleb, et iga neljas väljumine võiks sinna olla.

Aitäh ette asjaliku info eest.

Wagoneerile - Husq 315 niidukõrgusel 7/8 männikäbidega konflikti ei ole.

Enne, kui kahtlustada akupatareid, tuleb selle mahtuvust testida, millest olen kirjutanud siin.

Täpse aku laetuse taseme protsendi teadasaamiseks tuleb see välja arvutada peidetud menüüst 0.
Seda 1600/1600 mAh näete Te siis, kui akupatarei on täis laetud. Vaadake antud menüüd siis, kui robotniiduk on hakanud laadimisjaama otsima. Tõenäoliselt on see midagi sellist: 400/1600. Näitena 400/1600 = 25% - laetuse tase
Laadimisjaama otsimise alustamise sõltuvust akupatarei pingest või hetkmahtuvusest kasutaja reguleerida ei saa.

See seadistuse teema on pikk teema, lihtsam on lugeda robotniiduki kasutusjuhendit, kus põhikraam kirjas, kuid lühidalt väljumisi mõjutavad kasutaja poolt tehtud alad ja virtuaalsed alad (robotniiduk alustab niitmist laadimisjaamast), mille alla käib ka seadistus "väljumisnurgad". Näiteks A1: 25%, A2: 35%. Virtuaalne on seega 40%, kuid seda pole robotniiduki menüüs kuskil kirjas.
Samuti arvestage, et robotniiduk satub kaugematesse tööpunktidesse/pudelikaelade taha, kus asub A1 seadistus, ka suvaliselt. Kui A1 on 25%, siis igal neljandal korral, kui robotniiduk laadimisjaamast väljub, sõidab ta A1'te mittejuhuslikult.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne