Robotniiduk

(05-06-2021, 15:16 PM)diesel Kirjutas:  akude võimekuse rehnut on "pisut" nihkesse läinud.
Õigus - Wh ühiku ette on miskipärast pudenenud tarbetud k-tähed. Tõe huvides eemaldasin, aga pointi ehk energiasisalduste suhet see ei muuda.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(05-06-2021, 16:25 PM)diselist Kirjutas:  Kas keegi husqule on aliexpressist tellinud terasi?
Hind hea ,aga kvaliteet ?
Herizoni lehelt ehk ksf hendriku vaade:
"Automoweritele sobivaid lõiketeri on võimalik soetada soodsalt AliExpressist. Soovitatav on kasutada ainult lõiketeri, mille paksus on 0,75 mm, sest õhemad lõiketerad kipuvad niitmise käigus väänduma."

Soovitan ksf hendriku lahkelt jagatava kogemuse läbi lugeda - kaablipaigalduse ja nõuannete sektsioonid: https://herizon.ee/#valik

...ja minu kaabukergitus ksf hendrikule, et ta infot jagab. Samas nn personaalkonsultatsioonid olgu arusaadavalt hinnastatud, sest kes meist ikka võõrastele tasuta töö tegemisest unistab Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Jätkuks minu eelnevale postitusele:
Võib ju muidugi olla, et hiinast (mis on väga lai ja laialivalguv mõiste) tuleb ka kehva kvaliteediga teri, aga minu tellitud olid just konkreetselt need ja samalt müüjalt Klikk
Ksf! Hendriku vihjed olid sealjuures kaasatud. Respect!

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Kõigepealt mainin ära, et antud foorumi PHP vajaks uuendamist, sest esineb mitmeid Bug’isid. Näiteks iga kord, kui antud teemasse postitan või olemasolevat postitust täielikult muudan, selle teema tellimus tühistatakse, sest mul unus panna nupuke postitusaknas õigesse kohta, mis pole kaasaegne lahendus. Vahel on selle tühistamise päästik kuskil mujal. Lisaks kaob vahel pikemate postituste tegemisel osa teksti postitusaknast ära, kuid eelvaates see on olemas. Seetõttu nägin kaasfoorumlase 13piisab postitust alles nüüd.

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  Lõikekõrguse seadistamine äpist on Husq-l mugav ja muide mu masinal on see kuni 9cm. Eespool on viited, et on max 6cm
Kui maksimaalne niidukõrgus on 9 cm, siis tegemist pole mitte 430X’ga vaid 430XH’ga, mida Euroopa turul ametlikult ei müüda (s.t teatud varuosade kättesaadavusega võib olla probleeme).

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  - Husq-l ei ole võimalust masina liikumist äpist juhtida, ambrogio äpil on see sisuliselt ainuke funktsionaalsus. Husq puhul tunnen sellest puudust - kohati tahaks käsitsi juhtides eemale juhatada vms, aga husq peab kinni panema ja masinat tassima.
Robotniiduki eesmärk on autonoomne, mitte telefoniga niitmine. Juhul kui niidukit peab kuhugi tassima, et ära niidaks, on kas paigaldus või seadistus vale.

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  Ning erinevalt ambrogiost, mille saab panna pausile ja tõstmise järel lihtsalt "play" vajutada, nõuab husq kergitamise järel vähemalt tehase-turvaseadete puhul pin-i
Kui Automower turvaseadete menüü puhul üldse PIN-koodi ei küsiks, siis oleks antud robotniidukit ju väga lihtne varastada. Selle PIN-koodi küsimine oleneb muuhulgas ka turvatasemest: juhul kui turvatase on kõrge, nõuab robotniiduk alati korrektse PIN-koodi sisestamist, kui STOP-nuppu on vajutatud.

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  - husq juhtkaablid on väga mõistlik disain ja teevad niidualade disainimise palju lihtsamaks ning paindlikumaks. Loodan, et ka teised tootjad (sh ambrogio) on oma veidi suurematel masinatel tänapäeval kasutusele võtnud. Ambrogio oskus ainult perimeetritraati kasutada ning ka seda vaid kellaosuti liikumise suunas - see on ikka väga primitiivne
Ambrogio ja Stihl ei saa seda juhtkaablite lahendust kasutada, sest see tehnoloogia on Husqvarna poolt patenteeritud ja see on minu hinnangul põhipõhjus, miks Husqvarna valitseb üle 1500 m² pindade puhul hetkel robotniidukite turgu.

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  Üldiselt numbrite ja "macholikkuse" vaates on ambrogio justkui husq-st kõvem tükk, aga leidlik disain ja asjalik ning paindlik soft teevad husq kokkuvõttes võimekamaks. Ambrogio on ilmselt disaininud "raua-mehed" ja andnud talle nt suure aku (25,2Vx7,5Ah=189,5Wh, husq-l ainult 18Vx5Ah=90Wh) ja lõikelaiuse (29cm täisteraga, husq lendterakesed 24cm). Aga husq, mis on peale vaadates "plastisem", on päeva lõpuks asjalikum.
Võta asja nii: juhul kui väiksem aku teeb sama töö ära kui teise masina puhul suurem aku, tähendab see rahalist võitu, sest väiksem aku on odavam välja vahetada ning robotniidukil kergem kaasas kanda. Väiksem aku viitab ka sellele, et robotniiduk on teisest efektiivsem, st tühja tööd tehakse vähem (näiteks laadimisjaama otsimisaeg on lühem).

(05-06-2021, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  Ei saa aru, miks husq oma masinale suuremat akut pannud ei ole, mis suurendaks maamehe loogika järgi niigi võimeka masina võimekust veelgi. Aga küllap on "rootsi inseneridel" mingi põhjus, sest tervikuna on nad teinud hulka asjalikuma masina, kui itaallased.
Robotniiduki suurusele ei sea piiranguid mitte tahtlik aku mahtuvuse väiksuse hoidmine vaid Euroopa Komisjoni poolt etteantud piirang signaaligeneraatori väljundvõimsusele laadimisjaamas, kuna suurem väljundvõimsus võib tekitada kantserogeenseid muutuseid elusorganismide rakkudes. See tähendab, et piirde- ja juhtkaabli pikkus on piiratud, sest laadimisjaama signaalide väljundvõimsus on piiratud, see omakorda seab piirangud niidupiirkonna suurusele. Samas olen pannud 450X ka 7000 m² vurama 1.5 mm² plankkaabliga ja kui kasutada 2.5 mm² plankkaablit, saaks teoreetiliselt ka 10 000 m² ala ühe modifitseeritud 450X masinaga katta. Rohkem on küsimus, kui palju maksab 2.5 mm² läbilõike pindalaga paigalduskaabel 10 000 m² alasse paigaldamisel? Teine probleem on selles, et üldlevinud kaablipaigaldusmasina kõrist ei lähe see koos jätkuga läbi, s.t paigaldusmasinat peab ümber ehitama või hakkama seda keset objekti iga 200 meetri tagant jätkama (sest üle 200 meetriseid 2.5 mm² rulle pole väikestes kogustes saada).

Vahepeal on Ehitusfoorumis selgunud, et Ambrogio L300R (niiduvõimekus kuni 4000 m²) 15 Ah originaalaku maksab Stokkeris kosmilised 842 €, kui Automower 430X (niiduvõimekus kuni 3840 ) originaalaku maksab 178 €. Samas mitteoriginaalse Ambrogio L300R 15 Ah akupatarei saab Aliexpressist ca 230 € + tollimaks + km eest. Olen täheldanud, et Zucchetti Centro Sistemi (kes toodab nii Ambrogio, Stiga robotniidukeid kui ka EcoTechi kaablipaigaldusmasinat) poolt toodetud originaalvaruosad on kallid. Näiteks kaablipaigaldusmasina originaalne varu pöördtera Z7403H maksab Eestis ca 40 € / tk ja see kestab ca 5 objekti, kui tera, mis masina ostuga kaasa tuli, kestis ca kaks hooaega. Samas samalaadset tera müüb ratioparts Stokkeri kaudu üle nelja korra odavamalt.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne