Robotniiduk

Kohalik tugijaam ja raadiomodem andmevahetuseks on äärmiselt tõhus ja veakindel süsteem (kuniks mingi odav Hiina toiteplokk kogu spektri täis karjubWink
Vasta

50m2 jaoks ka midagi oleks?   Big Grin Toungue
Sile ristkülik kolme sõstrapöösaga.
Vasta

(11-05-2022, 16:04 PM)MeelisV Kirjutas:  50m2 jaoks ka midagi oleks?   Big Grin Toungue
Sile ristkülik kolme sõstrapöösaga.

Viska pilk siia.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kui natuke teemaväliselt arutleda, siis pakkus tõsise üllatuse paar päeva tagasi Kadrioru pargis nähtud vähemalt kolm viisakat Husqvarna akuniidukit. Olid ilusti end laadimisdokkidesse parkinud ja ootasid muru tärkamist. Täitsa huvitab, kui kaua selline sotsiaalne eksperiment meie ühiskonnas kestab? Arvatavasti on neil mingid gps jubinad küljes, kaamerad kuskil puude otsas ja lootus inimeste aususele. Aga ikkagi, kui kaua mõni oma ala spetsialist sealt normaalse pulsiga mööda jalutada suudab, enne kui fooliumiga vooderdatud spordikotiga naaseb? Antud ürituse raskusaste poleks nagu möödajalutavalt lapselt jäätise ära võtmine, vaid nagu ta pistaks selle onule ise pihku.
Vasta

(11-05-2022, 21:06 PM)alfredo Kirjutas:  Kui natuke teemaväliselt arutleda, siis pakkus tõsise üllatuse paar päeva tagasi Kadrioru pargis nähtud vähemalt kolm viisakat Husqvarna akuniidukit. Olid ilusti end laadimisdokkidesse parkinud ja ootasid muru tärkamist. Täitsa huvitab, kui kaua selline sotsiaalne eksperiment meie ühiskonnas kestab? Arvatavasti on neil mingid gps jubinad küljes, kaamerad kuskil puude otsas ja lootus inimeste aususele. Aga ikkagi, kui kaua mõni oma ala spetsialist sealt normaalse pulsiga mööda jalutada suudab, enne kui fooliumiga vooderdatud spordikotiga naaseb? Antud ürituse raskusaste poleks nagu möödajalutavalt lapselt jäätise ära võtmine, vaid nagu ta pistaks selle onule ise pihku.
Pakirobotid ka rallivad ja passivad linnapeal. Pole kuulda old, et mõni oleks vangi langenud Smile
Vasta

Pakirobot on korda kümme keerulisem ettevõtmine. Enne kui sa selle omale põue jõuad pistad, tehakse sust miljon pilti, nii riietega kui ilma : ) Aga jah, ise lööks selle peale patsi, et hiljemalt Mai lõpus, kinnitatakse uued niidukid ketiga puu külge, nagu hea tava ette näeb.
Vasta

Kena ecxel. Ei teadnudki enne ausalt öelda, et sellised murutraktori võimetega robotid Husqvarnal tootmises. Talvel pole viitsinud muruniidu asja ajada ja vastavatel lehtedel kiibitsemas käia. Ja eks ta selle 15 k eest jääb ka praegu ostmata.
Vasta

Kunagi tahaks selle baasil endale ise niiduki ehitada:
https://github.com/ClemensElflein/OpenMower
Vasta

(11-05-2022, 21:06 PM)alfredo Kirjutas:  Aga ikkagi, kui kaua mõni oma ala spetsialist sealt normaalse pulsiga mööda jalutada suudab, enne kui fooliumiga vooderdatud spordikotiga naaseb?

Kuna neid pole veel "jailbreakitud", siis teadjam inimene seda sealt niisama minema viima ei kipu, sest sellega pole muud teha kui müüa varuosadeks ja nende masinate varuosaturgu passitakse nii Eestis kui välismaal kiivalt peale.

(12-05-2022, 09:31 AM)vant Kirjutas:  Kena ecxel.

Siin postituses on sellest rohkem juttu.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

On kellegil kogemust Ambrogio Twenty ZR, kas sobib aeda kus on HULGALISELT puid, põõsaid ja lillepeenraid ?
Minu arusaam oli ,et niidukid on võrreldes tolmuimejatega puhta lollid aga see isend kõlab juba täitsa targalt  Smile

https://www.stokker.ee/robotniiduk-twent...0r0k1z-amb

  • Twenty ZR on täiesti uus, kompaktne, kerge, võimas ja nobe robotniiduk, mis ei vaja opereerimiseks perimeetritraati. Robot on varustatud uusima tehnoloogiaga, mis võimaldab hallata, kaardistada ja õppida aia eripärasid. ZR tehnoloogiasse integreeritud tehisintellektii ja radaritega tuvastatakse muru, liikuvad ja liikumatud objektid, peenraservad ja perimeeter.
Vasta

(12-05-2022, 09:25 AM)alfredo Kirjutas:  Pakirobot on korda kümme keerulisem ettevõtmine. Enne kui sa selle omale põue jõuad pistad, tehakse sust miljon pilti, nii riietega kui ilma : ) Aga jah, ise lööks selle peale patsi, et hiljemalt Mai lõpus, kinnitatakse uued niidukid ketiga puu külge, nagu hea tava ette näeb.

Usaldusväärsest allikast pärit info ütles, et need niidukid seal on juba mitmendat aastat.
Vasta

Kui nii, siis on meie ühiskond küpsemaks saanud, isegi see ühiskond, mis sealt mõnisada meetrit eemal algab. Eelmisesl sügisel, kui seal viimati kondasin, nagu ei mäleta, et niidukid nii vabalt ringi sõitsid - või oli hooaeg juba läbi.
Vasta

Aidake otsustada, kas Worx Landroid L1000 või Ambrogio Twenty Elite ? Rolleyes
Vasta

Endal teist aastat järjest Husqu ja rahul. Niidetavat pinda oli ca 1700m2, keeruline ei olnud, aga eelmine aasta kui ostsin siis nagu samasse auku suurused teised firmad väga ei konkureerinudki. Works oli vist oma masinga 2000m2, aga see oleks vist liiga piiri peale jäänud. Igastahes kiidan Husqut. Valikuks jäi 430X, naabril on 420, mis teeb samasugust pinda ka probleemiteta.
Vasta

Täpselt sama kombo husqu 430x ja 1700rm.Kusjuures ressurssi on tal üle,mõeldud kuni 3200rm alale.Aga sai teadlikult võetud varuga,et äkki tuleb maad juurde.Ja töötab 14h ööpäevas hetkel ja saab hästi hakkama.Peale jaani sätin tõenäoliselt ca 10h peale.Täna just sai piirdekaabel ära lõhutud kopaga.Väike rem 10min ja asi jälle ok.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Husq omanikud ongi rahul (sh ma). Tundub, et ka Worxi omanikud (seda mul vaid paaril tuttaval väiksematel murulappidel). Ambrogio on aga mu ja ühe tuttava kogemuses üks õnnetusehunnik - konkreetsete mudelitena siis l85 ja l250. Siin teemas ülevalpool olen pikemalt lahanud, sh itaalia inseneritööd.

Mitte et ma ise sama reha peale teist korda astuks ja ambrogio ostaks, aga kas leidub ka mõni rahulolev Ambrogio-omanik? Smile
Kas Keila pargis on need veel alles ja saavad tõesti ilma igapäevase inimese abita hakkama?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Et kõik ausalt ära rääkida nagu oli, siis sel kevadel hindasin „kriidise“ pilguga oma väsivat Stiga järelkõnnitavat bensuniidukit ja otsisin võimalikult head asendust. Kuna mul on üsna keeruline niiduala, siis murutraktoriga saaks niita vaid umbes poole. Sedagi usinalt manööverdades. Ka isevedav käsiniiduk väsitab, kuna on palju kanna peal pööramist. Lisaks on murutraktorid väga kalliks läinud – minu krundi suurusel, 1500m2, niidualaga 750-1000m2, tuleb juba odavam robot osta. Tehtud-mõeldud! Siinses teemas on läbinisti positiivselt iseloomustatud Husquarnat ja tema „väikevenda“ Gardenat millel ka väidetavalt Husky sisu.
Valisin Gardena SILENO Life smart 1000m2
https://tanni.ee/toode/gardena-robotniid...-komplekt/
Tegemist on nö „vaese mehe Husquarnaga“, millel puudub ntx elektriline niidukõrguse muutmine, mis minu silma läbi tarbetu.
Algus Husquarna esindajaga Pärnus – Tanni poega, oli paljutõotav ega ennustanud edasist kadalippu millegagi. Rahad makstud, sain kasti sülle ja koju traati vedama. Tegin kõik manuaali järgi valmis ja jätsin roboti piduliku sisse lülitamise n.ö. kirsiks tordil. Tutkit! Elukas ei kõssanudki. Ka päev otsa laadijas viibimine ei muutnud midagi. Seega – enne kliendile andmist isegi ei kontrollitud kas käima läheb. Esindus, my ass!
Nutulaul Gardena kvaliteedi ja Tanni teeninduse teemal
Viisin poodi tagasi. Anti esimene paljudest lubadustest tegeleda ja kindlaks tähtajaks tagasi helistada. Ei midagi.
Mitu päeva hiljem ise kohale minnes hakati palavikulise kiiruga tegelema. Ilmselt anti akule ergutust ja võttis pildi ette. Pilt oli ees ka koju jõudes. Panin laadijasse, et saadan pärast niitma – jälle tumm. Viisin tagasi, igaks juhuks koos laadimisjaama ja adapteriga. Jälle lubadused ja aktiivne mittetegelemine. Telefoni harilikult vastu ei võetud. Lõpuks sain mitu korda kohal käies kätte. Oli aku vahetatud. Üritati ajada ka teemat et olen ise midagi valesti paigaldanud jne.
Robot niitis poolteist päeva, siis jäi jälle tummaks. Enne hakkas juhttraati ära kaotama ja ringi ekslema.
Viisin jälle tagasi. Tüüpiline Tanni poega suhtlemine oli järgmine:
Helistades või kohal käies ütles teenindaja, et ei tea asjast midagi ja ei saa ka ühendust kellegagi, kes teaks.  Telefoni naljalt vastu ei võetud ja korra visati toru lihtsalt hargile. Julgesin lihtsalt viisakalt kaks korda nädalas küsida, kuidas edeneb. Eelnevalt oli tehnik öelnud, et uus emaplaat kohal, kohe vahetab ära ja täna-homme saab kätte. Tegelikult läks veel nädal „varjuteatrit“ enne kui kätte sain.
Lõpuks, kuu aega peale ostmist, sain töötava masina kätte, kusjuures pidin jälle ise otsima minema. Tagasi ei helistatud, telefoni vastu ei võetud. Pidi palju tööd olema, st. läheb liiga hästi.
Garantiiliste asjadega silmnähtavalt ei taheta tegeleda, see ei too ju raha sisse. Kliendiga tegeletakse täpselt nii kaua kuni raha käes.
Vahetati ära kaks trükkplaati ja vähemalt tunnistati vabrikupraagiks.
Esmamuljed kasutamisel:
Niidukvaliteet   
Sile ja ühtlane. Algul tekkisid muidugi nähtavad rajad kuna remondi ajal oli muru jõudnud üle kasvada. Kirja järgi on ette nähtud käsitsi ette niita, aga kartsin piirdetraadi pärast maapinnal. Eriti jõhkra džungliga kohad said siiski trimmerdatud, et masin kinni ei jääks. Sai hakkama küll. Paari päevaga jäid ülekasvanud murust vaid üksikud tuustid-ribad. Lõpuks sai ühtlaselt siledaks.
Navigeerimine   
Niiduala on mul keeruline, mis oli üks põhjus, miks eelistasin Husquarna juhttraadiga tehnoloogia kasuks. Sai tükk aega nuputatud ja aia aerofotol värvilisi jooni veetud. Tulemus ei ole kõige parem, ühes aianurgas ekseldes läheb juhttraadi leidmisega kaua, maksimum on olnud ca pool tundi. Vaadates muhklikul maastikul totralt seiklevat robotit, meenus lasteraamat „Totu Kuul“. Kahe juhttraadiga mudel oleks olnud perfektne. Häda selles, et mul on niidualal palju nn. „saari“ milleni veetakse topelt piirdetraat. Juhttraati sellest risti üle vedada ei saa. Samas peab juhttraat läbima võimalikult palju kitsaid kohti ja koridore. Väga palju variante mul seega ei olnud. Üldiselt saab robot siiski hakkama ja varem või hiljem leiab tee laadima.
Rattaid pidi auku sattudes oskab masin end küllaltki osavalt välja rabeleda, selle kohta plusspunktid. Silusin küll eelnevalt krunti, aga ühe naabrimuti solgihunnik vastu minu aeda on meelitanud sinna elama rändrotid, kes kaevavad urge ning ajavad need jälle lahti kui kinni toppida. Rotid ise on urgude läbimõõtu arvestades põrsa suurused.
Müra   
Olin lugenud, et Sileno on ekstra vaikne mudel. Tõepoolest, maanteemüra taustal ei kuule üldse kas masin käib. Suuremat heinatuusti haugates teeb veidi vaikset sirinat, muidu peaaegu hääletu. Võrkkiiges lesides kuuleb vaid vaikset suminat kui otse alt läbi sõidab.
Tööaeg ja laadimine   
Ca tund aega tööd ja sama palju laadimist. 2-15 minutit laadimisjaama otsimiseks ja sinna sõiduks, olenevalt asukohast aku tühjaks saamisel.
Nutirakendus   
Valisin 100 euri kallima variandi „Smart“, millel ka võrguühendus, et tööl olles masina tegemistel silma peal hoida. Ühtlasi on äpis lihtsam seadistust muuta kui nupuvaese klaviatuuriga õiendada.
Gateway levi on üllatavalt hea. Arvasin, et pean maja hoovipoolsesse otsa aknale võrgukaabli vedama ja selle sinna paigaldama, et levi kogu aia ära kataks. Katsetamisel selgus, et pane karp kuhu tahad, signaali tugevus kogu krundil ikka „Excellent“.
Äpist saab jälgida mida robot parasjagu teeb, kas laeb, niidab, otsib jaama või ootab ajakava taga. Samuti tuleb teade kui mingi jama on, tõstmiskatse vms. Saab vaadata aku laetust ja laadimisel järelejäänud laadimisaega. Äpp näitab ka töötundide arvestust, hoiatab kehva ilma ja öökülma eest jne.
Kokkuvõtteks olen esialgu rahul. Kuni masin korras, toimetab ta hästi. Edaspidi panen mõne pildi ja video ka.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(25-05-2022, 15:57 PM)Basilio Kirjutas:  Gardena SILENO Life smart 1000

Sellel masinal on tarkvaraline piirang, loodetavasti teadsid sellest enne kui seadme ostsid.

(25-05-2022, 15:57 PM)Basilio Kirjutas:  Seega – enne kliendile andmist isegi ei kontrollitud kas käima läheb. Esindus, my ass!

Husqvarna puhul peab enne kliendile üleandmist tegema masinale PDI ehk pre-delivery inspection'i Autocheck 3 programmiga. Minu teada sama programm töötab ka Gardena masinatega.

(25-05-2022, 15:57 PM)Basilio Kirjutas:  Garantiiliste asjadega silmnähtavalt ei taheta tegeleda, see ei too ju raha sisse.

Tehas maksab edasimüüjale kinni nii varuosad kui ka tööraha, lihtsalt töötunni hind on kuuldavasti madalam kui tavaliselt.

Gardena garantiiremondi tegemiseks võid pöörduda ükskõik millise ametliku Husqvarna edasimüüja poole, kes on volitatud robotniidukeid parandama.

(25-05-2022, 15:57 PM)Basilio Kirjutas:  Lõpuks, kuu aega peale ostmist, sain töötava masina kätte, kusjuures pidin jälle ise otsima minema.

Husqvarna puhul tuleb garantiitöö teostada kahe nädala jooksul alates selle vastu võtmisest, tõenäoliselt Gardena puhul on see sama, sest ta kuulub sama kontserni.


Tõenäoliselt varsti pöördutakse Sinu poole, et ülaltoodud postituse eemaldaksid.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Tahtsin just sama ütelda, et ega garantiiremondiks ei pea samasse kohta tagsi pöörduma (see kehtib kõigi toodete kohta, millel mitu ametlikku töökoda).

Pähkliajude hirm
Vasta

Katsun järjekorras vastata.
Tarkvaralise piiranguga ei ole kursis, kuna vastavat infot pole ette jäänud. Teadjamad võiksid valgustada.
Mulle teadaolevalt ei ole minu piirkonnas teist Husquarna esindust. Tallinna või mõne teise suurema linna vahet käimine aja- ja rahakulukas. Tarvidus töölt ekstra vaba päev võtta jne.
Kui sunnitakse postitust eemaldama, siis eemaldan. Vana ja soliidse firmana võiks Husquarna oma maine hoidmisel siiski pigem huvi tunda oma esindajate töökultuuri ja suhtumise vastu, mitte praaktoote ostnud ja halvasti koheldud ostjat veel lisaks peedistada. No see on puhtalt minu arvamus.
Ma ei kutsu kedagi üles midagi tegema või mitte tegema. Ise robotit ja ostukohta valides oleksin sellise info eest tänulik olnud.
Olles ise kunagi ca 7a elektroonikatehastes töötanud tean hästi, kuidas tekib praak ja kuidas see vahel visuaalkontrollist ja testist läbi lipsab. Seepärast olin esimesed paar nädalat vägagi leplik ja kannatlik. Poel oli minu arvates mitu võimalust kogu see jama ära hoida või kiiresti klaarida. Ostueelne kontroll, toote ümbervahetamine kui viga ei leia või aega tegeleda pole, reaalse remondi tähtaja pakkumine vs raha tagasi kui ostjal kiire. Kõik variandid oleksid jätnud palju parema mulje ja oleks teine kordki julgenud kallist asja ostma minna. Minu viga see, et ei nõudnud kauba kätte saamisel käima panekut. Mul oli lihtsalt suur usaldus soliidse firma vastu. Eks loll saabki igal pool peksa...
Hoiame siis pöialt, et masin töötaks ja küllap tuleb edaspidi vajadusel mõne kaugema töökoja tee jalge alla võtta. 
Tehnoloogiliselt arvan endiselt Husquarna olevat arenenuima ja keerulisele niidualale sobivaima robotniiduki. Kahju et mõni esindaja mainet alla kisub.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne