Magrock plaat
#1

Kas on kedagi "Kalevipoegadest" või muidu omal käel katsetajatest, kes oleks kokku puutunud sellise materjaliga?  Estis juba vast 10 aastat.

https://www.google.ee/search?q=tilgan%C3%A4ppija&client=opera&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl&oq=&gs_l

Kõik kõvad ehitajad, kelle käest olen nõu pärinud on ainult "küprokipanijad".  Vaja oleks ehitada pesuruumile vahesein ümber.

https://youtu.be/EIDLL-b62i4

https://youtu.be/ECCs5Eeer98

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#2

oleksin peaaegu puutunud sellega kokku, kuid ruutmeetri hind oli kole kallis. Kergem tsementplaadist, olevat tule ja vee kindel tehtud gyprocist ja veel mingitest mineraalidest...
Vasta
#3

8x1200x2700mm /plaat  22.00 €
Mul vaja duššinurk sauna vormida - tundub ahvatlev. Alternatiive nagu ei olegi.
Kas peaks üle plaatima või kõlbaks ka originaalkonsistentsis?
Vasta
#4

Aga milles siis täpsemalt see küsimus oleks, millele kalevid-sulevid vastata ei suuda?


Ise olen kokkupuutunud sellise asjaga, tundub olema selle magrock sugulane vist. Ütleme nii, et igavesti kehv on lõigata ja kinnitada, raske teine, ning kui tõsta või hoida vaja ja samal ajal kolmanda käega kruvi tahad keerata, näiteks fikseerimiseks, siis on pusimist. Korraliku kinnituse jaoks tahtis saada faasiga auku ette, sest spetskruvid ei jaksanud seda kivi ühekorraga läbida ja faasi ette kruttida. Hea tulemus vajab seega natuke rohkem, kui tavaline kipsivärk. Aga ei midagi ületamatut.
Vasta
#5

Alternatiiviks on PUR või PIR plaat.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#6

Tsitaat: "Aga milles siis täpsemalt see küsimus oleks, millele kalevid-sulevid vastata ei suuda?"


Paraku on nii, et kui oled ühe asja selgeks õppinud, siis oledki kõva tegija, kuid ainult selle materjaliga. Kellelgi pole kogemusi.  Soiuvad mulle "veekindlast küprokist "ja puidust karkassi tegemisest ja siis plaatimisest ja teiselt poolt lillelisest tapeedist...    
  Masendav... ei mingit arenemist, aga küprokit panevad elu lõpuni....    Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#7

Aga kuhu nendel ehitajatel ikka areneda nii väga?
Näeh, ratas leiutati tuhandeid aastaid tagasi ja ikka sobib see asjade veeretamiseks. 
Kuna ehitus on võrdlemisi kallis tegevus siis tuleb siin ekstra tähelepanelikult kaaluda milliseid materjale kasutada, valiku võimalusi tehes vastavalt siis nende hinna, tehniliste omaduste, paigalduse ajakulu, viimistlus võimaluste ja veel saja erineva nüansi vahel. 
See magrock plaat on väga tore ja märja/niiske ruumi ehituseks väga sobiv materjal nii, et kui rahakott kannatab siis anna aga minna. Alt sellega kindlasti ei lähe. Ise küsimus on kas see plaat on parim valik, sellel küsimusele vastamiseks on mul kahjuks informatsiooni antud ehituslike soovide ja olemas oleva olukorra kohta liiga vähe.
Mina teenin oma igapäevast leiba vannitubasid ehitades ja reeglina kasutan igasuguste vaheseinte, niššide ja muude ker.plaadi aluste konstruktsioonide ehitamisel niiskuskindlat kipsplaati ja puit sõrestikku. Miks? Sest see on lihtne, mugav ja odav. Kui võrrelda magrock vs kipsplaat siis hinnavahe on peaaegu kolmekordne kipsi kasuks. Muud kulud on samad, mõlemad vajavad samas mahus kruve, sõrestikku ja vajalikes kohtades hüdroisolatsiooni. See kas sul on ker.plaadi all natuke kõvem või pehmema pinnaga ehitusplaat ei oma mingit tähtsust.

Kui tuua välja veel mõnda alternatiivset materjali, siis väga hea toode märgade ruumide ehituseks on näiteks Wedi plaat.
Mõlemaltpoolt segu- ja võrguga armeeritud vahtpolüstereen plaat, väga kerge, mugav, liimiga monteeritav, palju erinevaid mõõte ja valmis detaile. Aga hind võtab mõne mehe kohe väga ohkima. 
[Pilt: wedi-seinaplaat_i3ed-ir_oep9-xu.jpg]




 
Vasta
#8

Kas Skamotec plaat on Magrockiga sarnane või väga erinev?
Vasta
#9

Nii 4-5 meetri kauguselt näevad äravahetamiseni sarnased välja ja sellega ühised omadused ka piirduvad. 
Vasta
#10

Tänud Hr.  RIHO. Tegid tuleviku väljavaated roosilisemaks, et on ka arenemisvõimelisi inimesi, mitte ainult tuimasi "naelalööjaid"   Big Grin  Samuti on heameel tõdeda, et mõni tunneb oma tööd ka sügavuti.  Loodan, et ka tulevikus tohib ehitustarkust juurde küsida.
  
  Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne