soovitused (netis) shoppamiseks
#21

Kopipasteet ühe saksa autojupimüüja lehelt:
"Runtime:
NORMALLY DHL NEEDS 2-3 DAYS TO MOST OF THE NEIGHBORING COUNTRIES.
But pls note sometimes delivery takes up to 1 week within Europe.
ca. 2-4 DAYS für Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Sweden, Switzerland, Slowakei, Slowenien, Spain, Czech Republic, Hungary
ca. 3-5 DAYS für Guernsey, Jersey, Croatia, Latvia, Lithuania, Portugal, Romania
ca. 4-6 DAYS für Andorra, Bulgaria, Gibraltar, San Marino
ca. 5-6 DAYS für Estonia, Monaco" "


Niisiis jõuab kaup Saksast Soome kaks korda kiiremini kui Eestisse. Ka Läti ja Leedu on kiiremad. Mis siis meil lahti on?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

Paljuski põhineb see loend kogemustel (kas siis müüja või postiasutuse omadel) ja erineb müüjate lõikes, ei tasu neid päris tõepähe võtta. Hea kui üldse nimekirjas oleme, mõni ei taha üldse tšuhnaariiki tunnistada (ka EU siseselt).

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#23

(06-09-2016, 11:05 AM)Basilio Kirjutas:  Niisiis jõuab kaup Saksast Soome kaks korda kiiremini kui Eestisse. Ka Läti ja Leedu on kiiremad. Mis siis meil lahti on?

Mul üks üliaktiivne kunde, kes kõik jupid ise tahab tuua.

Eelmisel teisipäeval ütlesin talle sisselaske kolle tihendi koodi, et seda vaja.
Tellis ta kohe ära siit: https://www.famousfour.co.uk/, kus ta on stammkunde.
Need alul vastasid, et kohe saab, pole probleemi, aga DHL-i süsteemis (tracking numberite järgi saab ju vaadata) oli asi sisestatud DHL-i süsteemi alles kolmapäeva õhtul.
Ja talina dhl-i lasna laos oli see juba neljapäeva lõunaks. Seega, inglisest tuli ära alla ööpäeva, bennyhill ise venitas üle ööpäeva et seda linna pealt leida.

Jupp oli hoopis britpart.com kirjadega kastis ja tihendi enda küljes AllMakes4x4 lipakas.
Saa siis aru. Ja kunde ütles, et kui ta DHL-i poleks torkinud, oleks nad eestis kauem venitanud.

Omnivaga on tal mõnikord täiesti pekkis olnud, ntx. ebay kaudu usast tuleb nädalaga Omniva sorteerimisjaama eestis ja siis veel 6 päeva tuleb Lasnnamäe jaamast Nõmme postkontorisse.  Rolleyes

.........

Ise olen Leedust velojuppe tellinud (http://www.bikko.ee/) ja trackingu järgi on näha, et leedus viibis asi mõned tunnid, teel oli mõned tunnid ja Omnivas mitu päeva.

Ilmselt lihtsalt Eesti omapära, et post liigub aeglaselt. Täpselt nagu ka see, et kingad ja teksad on kallid ning talina linnapeal on kodus 2sotti sula. Ja kõik on harjunud, et miks mitte...
Vasta
#24

(06-09-2016, 11:37 AM)stihl Kirjutas:  Omnivaga on tal mõnikord täiesti pekkis olnud, ntx. ebay kaudu usast tuleb nädalaga Omniva sorteerimisjaama eestis ja siis veel 6 päeva tuleb Lasnnamäe jaamast Nõmme postkontorisse.  Rolleyes

.........

Ise olen Leedust velojuppe tellinud (http://www.bikko.ee/) ja trackingu järgi on näha, et leedus viibis asi mõned tunnid, teel oli mõned tunnid ja Omnivas mitu päeva.

Ilmselt lihtsalt Eesti omapära, et post liigub aeglaselt. Täpselt nagu ka see, et kingad ja teksad on kallid ning talina linnapeal on kodus 2sotti sula. Ja kõik on harjunud, et miks mitte...

25. juuli sai iibeist asi ostetud, asukohaga taiwan.
tracking näitas, et 26. oli asi "shipped", samal päeval logistikas ja siis 5p ootas mingi asja tasumist. Peale seda 10.aug. kuskil NL terminaalis ja 15. august Terminal G20  Tallinn, EST.
Edasi oli vaikus... Omniva saatja trackingut ei tunnistanud, nimeliselt pakki ei leitud ja eile, 20 päeva peale Tallinna saabumist tuli omnivalt sms et pakike saabus. Jala päälinnast 210km tulles oleks ka kiiremini tulnud... kokku siis Iinamaalt 46 päevaga.


Vasta
#25

(07-09-2016, 09:40 AM)hulgus Kirjutas:  tracking näitas, et 26. oli asi "shipped", samal päeval logistikas ja siis 5p ootas mingi asja tasumist. Peale seda 10.aug. kuskil NL terminaalis ja 15. august Terminal G20  Tallinn, EST.
Edasi oli vaikus... Omniva saatja trackingut ei tunnistanud, nimeliselt pakki ei leitud ja eile, 20 päeva peale Tallinna saabumist tuli omnivalt sms et pakike saabus. Jala päälinnast 210km tulles oleks ka kiiremini tulnud... kokku siis Iinamaalt 46 päevaga.
Sõltub nii paljudest asjadest, Hiinast/Hong-Kongist on asi ka 3p. päevaga ära tulnud, see küll otse postkasti.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#26

(06-09-2016, 11:37 AM)stihl Kirjutas:  Omnivaga on tal mõnikord täiesti pekkis olnud, ntx. ebay kaudu usast tuleb nädalaga Omniva sorteerimisjaama eestis ja siis veel 6 päeva tuleb Lasnnamäe jaamast Nõmme postkontorisse.  Rolleyes

.........

Ise olen Leedust velojuppe tellinud (http://www.bikko.ee/) ja trackingu järgi on näha, et leedus viibis asi mõned tunnid, teel oli mõned tunnid ja Omnivas mitu päeva.

Ja nii ongi... Mul tuli ka pakk Inglismaalt, trackingu järgi enam-vähem nagu lubati 5-6 päeva ja Tallinnas. Siis päevake, kuni Nõmmele jõudis. Järgmisel päeval oleks nad mulle teadet saatma hakanud ja siis veel paari päeva pärast selle kohale toimetanud (sest nädalavahetus jäi ka sisse ja pühapäeval ju keegi end ei liiguta) ja siis oleks ma selle alles kätte saanud peaaegu nädal hiljem, kui kohale jõudis... Õnneks nägin ma trackingust ära asja ja läksin postkontorisse küsima ja sain varem kätte selle. Teate saatsid nad sellegipoolest tagantjärgi..Toungue
Vasta
#27

mul proua ka tellib sealt iinamaalt vahest. Pilud saadavad 3-5päevaga tallinna ja seal vedeleb 30-50 päeva kuni minuni postiljon jõuab...
Vasta
#28

(07-09-2016, 17:08 PM)maisalup Kirjutas:  mul proua ka tellib sealt iinamaalt vahest. Pilud saadavad 3-5päevaga tallinna ja seal vedeleb 30-50 päeva kuni minuni postiljon jõuab...

Krt, mingi EU salajane direktiiv äkki?
Et hoidke kinni, niikaua, kui saate, et nad kurat mujalt asju ei telliks.
Ja valgustage läbi ja uurige ja pange kõvasti tollimaksu otsa... Toungue

Huvitav, kuidas soomes post liigub?

Tegelt on see ikka täielik lollimaja, mis seal omnivas toimub. Ja isegi mõnikord DHL-is.
Samas, riigist välja liiguvad asjad palju kiiremini - ükskord saatsin Ford Capri V6 spidoploki (ebay kaudu müüdud) kuskile karupe..se usasse (omniva küsis 17€), juba 10ne päeva pärast ostja kilkas, et on käes ja kõik oolrait ja vandeful diil.

Ja kolmas asi on see, et kui sa midagi ebay`s müüd, siis paypali käest raha kättesaamine on 2x omniva aeglus. No ikka täielik teokari.
Meil on selle kõrval lausa välkpangad. Smile

...
Vasta
#29

(07-09-2016, 10:09 AM)cyber Kirjutas:  Õnneks nägin ma trackingust ära asja ja läksin postkontorisse küsima ja sain varem kätte selle. Teate saatsid nad sellegipoolest tagantjärgi..Toungue
Pärnu kesklinna postkontoris öeldakse küsimise peale automaatselt "ei ole!". Ka siis kui pakk sealsamas riiulis.
Ega Tallinnas lugu parem ole. Kord tuli mulle tollist järelepärimine kauba maksumuse jne kohta. Seejärel esitati arve. Kõik võttis muidugi stx aega nagu ikka. Mina kiristan hambaid, kirjutan, maksan, ootan. Kui siis nädala jooksul ikka midagi ei tulnud ja helistasin, vastati "sellise trackingu numbriga pakk ei ole kahjuks Eestisse jõudnud!". Kui ma siis reljeefselt väljendusin ja küsisin, mille kuradi eest siis toll minult raha välja pressis, siis "vaadati veel korra" ja oh imet, asi oli Eestis ja Pärnus isegi, aga suvalisse postkontorisse saadetud, kus ma varem käinudki polnud ja vedeles ilma, et keegi oleks suvatsenud teatada...
Aeg-ajalt kui täiesti üle viskab, olen esitanud kirjaliku kaebuse, kus faktid kirjas. Ükskord saatsin neile ka videovalve ülesvõtte tühjast uksetagusest kellaajal mil postiljon justkui käis pakki toomas ja "adressaat ei olnud kättesaadav". Tulemus on alati sama - null. Kirjaliku pöördumise peale saad vastuse stiilis "arendame, parandame, tõhustame" ja bardakk läheb samamoodi edasi.
Muide, kui saatja valib DHL-i odavaima teenuse, antakse pakk samuti kohalikule postile üle, koju kätte ei tooda. Vähemalt minul on selline kogemus olemas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#30

Nagu luuletaja on öelnud: "Üks kast meil seisis õues..."
Hiinast ja kustiganes ostetud saadetise pakiautomaati tellimine nüüd omal nahal korduvalt järele proovitud ja täitsa toimib! Juhend:
https://www.omniva.ee/era/kiri/aliexpress_pakiautomaati
Kehtib peale Ali ka mujalt tellitud nännile. Tegelikult pole vist vahet kust tellid, paned lihtsalt koduse aadressi asemel automaadi oma. Jebais on võimalik sisestada ka mitu aadressi, mis puhul tellimisel tekib valik, kuhu sa seekord pakki tahad. 
Üks finess siiski on - automaat tahab iga paki eest ühte rublat saada.  Rolleyes  Mulle siiski sobib, kuna elukohajärgne postkontor on lahti ainult mõnel päeval nädalas ja suletakse enne tööpäeva lõppu. Automaadist mine või südaöösel võtma. Ehk sobib veel kellelegi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#31

(02-11-2016, 11:21 AM)Basilio Kirjutas:  Hiinast ja kustiganes ostetud saadetise pakiautomaati tellimine nüüd omal nahal korduvalt järele proovitud ja täitsa toimib! Juhend:
https://www.omniva.ee/era/kiri/aliexpress_pakiautomaati

Aga maksud olgu makstud

Võib vaid rõõmu tunda, et oma jope - andruss seal asja ajab. Ikke meie hüvanguks.....
Vasta
#32

Tõenäoline stsenaarium - kuna pakke tuleb mehiselt ja puhtfüüsiliselt ei jõuta neid kontrollida/maksustada, siis koguneb kiiresti suur mägi ja inimesed ei saa enam üldse pakke kätte. Maksku siis makse või mitte. Aeg-ajalt on seda ju üritatud. Üks ülemus annab "käsu kontrollida ja maksustada!" ja koguneb mägi. Kui pahandus väga suureks ähvardab minna, annab teine ülemus käsu "laiali jagada!" ja kõik läheb vanamoodi edasi ... kuni järgmise korrani. Sellist tõmblemist on aimata juba mitu aastat. Kes tihedalt tellib, see on omal nahal tundnud. Iga kord kui meedias ilmub artikkel netikaubanduse kohta, peatub pakkide voog mitmeks nädalaks. Mitte midagi ei tule läbi. Siis hakkab tasapisi tilkuma ja paari kuu pärast taastub loomulik voog.
Iseasi kui kehtestatakse maks kõigile pisipakkidele olenemata väärtusest ja kasseeritakse pakiautomaadi kaudu sisse. Ehk ühe rubla asemel küsiks see rohkem. See paneks küll hambaid kiristama kui paaridollarilise paki kättesaamiseks tuleb maksta ntx 5 euri, aga kui pakid hakkaksid liikuma nagu õlitatud välk, siis kannataks ehk ära ja telliks korraga rohkem ja ühe müüja käest. Paraku on ette näha, et laekuvate maksude raha ei kasutata vastava teenuse parandamiseks vaid kanditakse kuhugi mujale kus must auk kõike endasse ahmib. Nii juhtus minu teada kütuseaktsiisiga, millest lubati lappida asfaldiauke, aga lapiti hoopis eelarveauke.
Alkoholiaktsiisi tõstmisega anti hoogu Lätist käraka ostmisele, Maksuameti musklinäitamise peale kolis hulga ettevõtjaid aruandluse samuti Lätti jne. Küllap saab ka pakid Riia kaudu käima panna. Smile
P.S. Suurematel hiina müüjatel on juba Euroopas oma vahelaod. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#33

(07-09-2016, 18:14 PM)stihl Kirjutas:  
(07-09-2016, 17:08 PM)maisalup Kirjutas:  mul proua ka tellib sealt iinamaalt vahest. Pilud saadavad 3-5päevaga tallinna ja seal vedeleb 30-50 päeva kuni minuni postiljon jõuab...

Krt, mingi EU salajane direktiiv äkki?
Et hoidke kinni, niikaua, kui saate, et nad kurat mujalt asju ei telliks.
Ja valgustage läbi ja uurige ja pange kõvasti tollimaksu otsa... Toungue
...

Tegelt on see ikka täielik lollimaja, mis seal omnivas toimub. ...
Novembri alul sai ühelt müüjalt Iinamaal 2 asja samast teemast tellitud, mingil imelikul põhjusel ei saada nad neid kunagi koos, summad 5-10€. Ja nii jõudiski esimene pakk enne jõule kenasti kohale, aga teine jäi kadunuks. Iina tracking nr. näitab, et 16.12 on mõlemad koos Ominvasse saabunud, aga sealtmaalt jäljed kaovad. Omniva laiutab käsi, numbrit ei tunnista, müüja maksis tagasi, mina tellisin uuesti jne. Asi siiani kadunud.
Kuskilt Hong-Kongist postitati DHL-ga kastitäis tulesid 16.12 ja 26.12 oli pakk kodus ukse taga.
Ok hinnavahe asjadel oli tuntav ja DHL-i eest maksin kah 10% ostust, aga vist peab edaspidigi raha eest saatmise võtma, et Omnivat vältida.
Ps. kuu hiljem paika pannes, avastasin, et samadest tuledest 1 oli vigane, kirjutasin, 24h hiljem oli papp tagasi arvel.
Võrreldes osta vm kohaliku keskkonna ja müüjatega on ikka väga lihtne ja rahulik.


Vasta
#34

omnivaga on ikaldus igast otsast igal ajal
pidevalt on pakid ebaloomulikult pika aja kinni
kuller käib ukse taga lolli järjekindlusega vaid tööpäeviti ja tööaegadel ning ei helista jms.

klienditeenindus on mõtetu ehk ei tea kunagi midagi ja ei oska ka selgitada ning kohaliku postipunkti avatud oleku ajad muutuvad kiiremini kui jõuad hääldada ommmnnnnnnivaaaa Big Grin

just värske näide Amazonist
kaks pakki ühe tellimusega tellitud erinevatelt müüjatelt 26.12
üks pandi kinnituste kohaselt teele samal päeval teine kaks päeva hiljem mõlemad standard delivery

esimene pakk mis ka varem teelepandi sai algselt tellimuse tegemise ajal saabumise ajaks 6...11.01 ja pärast teele panekut sai täpsustatud aja 13.01
tegelikult oli mul pakk juba käes 30.12!!! vau ja sellele eelnes teade telefoni SMS, et minu pakk on kohalikus postkontoris.

teine pakk mis sai tellimuse ajal saabumise tähtajaks 10.01 aga ei andnud endast märki kuidagi ja kui ma lõpuks 16.01 helistasin omnivasse siis öeldi, et minu nimele pole laekunud ehk registreeritud ühtegi pakki.
amazon vastas selle peale, et on arvatavasti veel teel ja ning nendel on häbi ja kahetsevad aga oota veel 3 päeva siis maksame kogu raha tagasi aga seni hüvitame sulle transpordi kulud mis olid pea 9 eur.

lõpuks 18.01 leidsin postkastist jälle paberteatise mis oli kuupäevaga 16.01 ??? ehk kui 16.01 pole klienditeeninduse väitel pakki olemas siis samal päeval on see kohalikus postkontoris kohal ja juba ka teade olemas.

miks üks pakk saab SMS aga teine paberteate miks klienditeenindus ei leia pakki süsteemist mis tegelikult on juba sorteerimiskeskusest läbi käinud  

aga see oli vaid üks juhus sellest aastast
eelmiste aastate jamasid ma ei taha enam ka meenutada

igaljuhul kui võimalik tellin kulleriga kui selline võimalus on olemas ja väldin igati Omnivat
kahjuks see alati ei õnnestu ja siis hakkab sama tants jälle pihta.
Vasta
#35

Omnivaga isegi riigisiseste pakkidega probleeme. Sügisel ostsin paar kasutatud autojuppi ja lasin need Omnivaga saata, läks poolteist nädalat kuni paki lõpuks kätte sain, küll väideti, et ühtegi pakki pole sellisel numbril registreeritud jne. Oleks siis, et ühest Eestimaa otsast teise, aga Viljandist Põltsamaale, mis nagu ei ole väga kaugel üksteisest.
Mingi aeg sain jälgida paralleelselt Omniva ja Smartposti tööd, ühega saatsin paki ja teisega tuli mulle pakk. Smartpostil asi lihtne, kapist sorteerimisse ja sealt edasi juba sihtpunkti. Omniva pakk sõitis pool Eestit läbi, enne sihtpunkti oli pakk teinud 6-7 peatust, igas piirkonnas oma pakivahetuspunkt jne.
Ise väldin ka Omnivat nii palju kui võimalik.
Vasta
#36

AE-st ostmise ohud, küll vene keeles aga saab vast aru.

Isegi vaatasin viimasel osturallil, et mõne asjaga alguses saatmine tasuta, kui maksmise juurde jõuad, on  summad sujuvalt suuremaks muutunud. Mismoodi küll videos toodud olukorrani jõuti, on kergelt müstiline. Tundub, et mõnedel vigurväntadel on seal süsteemis käsi sees ja üritavad siis omavahelises koostöös heauskselt ostjalt üleliigse raha ära võtta.  Mõni ehk ei panegi tähele, kui kergelt tulnud millid arvelt maha tiksunud.
Vasta
#37

(27-01-2017, 00:03 AM)alfredo Kirjutas:  AE-st ostmise ohud, küll vene keeles aga saab vast aru.

Isegi vaatasin viimasel osturallil, et mõne asjaga alguses saatmine tasuta, kui maksmise juurde jõuad, on  summad sujuvalt suuremaks muutunud. Mismoodi küll videos toodud olukorrani jõuti, on kergelt müstiline. Tundub, et mõnedel vigurväntadel on seal süsteemis käsi sees ja üritavad siis omavahelises koostöös heauskselt ostjalt üleliigse raha ära võtta.  Mõni ehk ei panegi tähele, kui kergelt tulnud millid arvelt maha tiksunud.

Selles videos näidatu on väga heaks põhjenduseks, miks on hea hiinamaalastega  rahaasju ajades hea kasutada SEB virtuaalkaarti. Paned sobiva limiidi peale, kehtivusaeg on lühike ja susserdamisvõimalused kahanevad kordades.
Teised pangad sellist toodet ei paku miskipärast. Olgu see siis SEB-le tasuta promo selle eest.

Viidatud lingi ma postitaks ka hinnavaatluse aliexpressi teemasse, loodetavasti ei ole lugupeetaval selle vastu midagi.
Panen siia ka lingi, kuhu ma selle posti tegin. Asi võib laiemat huvi pakkuda.
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic....02#9351702
Vasta
#38

Nii see on jah, hea tcumen, et sellesama SEEBI virtuaalkaardi abil alfredogi omad vähesed ostud sooritab. Hea, et ta olemas on, aga negatiivse poole pealt kaedes on ka selle hind mõne aastaga sujuvalt kolmekordistunud. Krooniajal oli 10krooni, siis mingi aeg küsiti 64eurosenti... 1€ ja nüüd maksaa 2€, kehtivusaeg 40 päeva. Mis on iseenesest heagi, sest kui virtuaalvarganäod ükskord oma portsu kaardiandmeid kokku jõudnud varastada ja kokkuostjale edasimüünud, on kehtivusaeg arvatavasti läbi juba.

Ise teen tavaliselt veel ostueelse ekraanitõmmise, et selle hinnaga nüüd ostan ja lubati sellist asja, nagu tutvustuses kirjas. Pärast pilukatega lihtsam vaielda. Seni väga hullusti lakki saanud ei ole, aga pahna on ka saadetud ja rahasidki tagasi küsitud. Kes maksab kohe, kes AE vaieluse järgselt, kuidas härrad hiinamaalt soovivad, mul seda vaba aega jätkub.
Vasta
#39

Ma tellisin Alist jämedalt 3 nädalat tagasi ühe lõppvõimu kivi ja 2 transsi mida ei olnud eestist isegi väga hea tahtmise juures saada... Ühte Sony keskust elustan....

Võtsin free shippingu ja meelega ei valinud mitte kõige odavamat, vaid umbes 3 - 4 € kallima mõlemal puhul. Tasutud sai kaasa swedi deebetkaardiga. Seal mingi teema, et pead pangast isiklikult läbi käima ja pank annab tõestuse, et sinu tehingud on tagatud vms. Täpselt enam ei mäleta kuna juba mõni aeg möödas sellest ja ei käinud ise...

Igaljuhul sain päev või kaks hiljem peale maksmist ühelt müüjalt mailile teate, et kui pakk käes ja probleeme on, siis võtku ma jumala eest ennem temaga ühendust ja ta üritab probleemid lahendada, kui et ma talle negatiivse kommi panen...

Pakid on muidugi minu teadmisel veel teel eesti posti postkontorisse Türile(shipping oli vist kuni 46 päeva), aga ega ma ei tea kah muidugi kust ja kuidas seda trackingut teha...

Hind ei ole ka muidugi selline, et kui miskit ei jõua, siis ei ole ka midagi taga nutta... Äkki mingi 25€ kokku kui oli niigipalju... Rohkem on muidugi kahju raisatud ooteajast... Tahaks pilli häälde saada uuesti....

Eks näeme ja ootame

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#40

Üks väike soovitus, kui te soovite, et teie pakk ei läbiks tolli millegi pärast (näiteks min maksumuse teema vms), siis ärge valige DHL'i teenust, sest viimane suudab kõik väljast poolt EL tulnud pakid läbi tolli lasta, on siis selleks põhjust või mitte.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne