kas koduveini kannatab "kankus" teha?
#21

Mina lisasin noorele õunaveinile suhkrut ja keldrisse pikemalt seisma jäänud rabarberimahla. Pagana hea sai! 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

(30-05-2016, 11:59 AM)Fanfarist Kirjutas:  ........... kui selgitajat (Handymani oma tundub parem olevat) ka panna, siis ka päris selge.

Selgitajana saab ära kasutada emakest loodust. Lase talvel see vein korraks ära külmuda ja kui üles sulab on kogu sodi põhjas nagu savi. (kui muidugi säilib talveni) Katse tehtud veel nõuka ajal kogemata kui sõbraga unustasime kaks 20L potsikut õuna veiniga suvilasse. Kevadeks olid nad valged nagu risling ja potsiku põhjas oli oma 5cm pruuni möginat. Maitse oli ka hea ja toimis sihtotstarbeliselt. 

Aquila captas non muscas.
Vasta
#23

(30-05-2016, 15:05 PM)Basilio Kirjutas:  
(30-05-2016, 11:59 AM)Fanfarist Kirjutas:  Panin paar aastat tagasi klaas-veininõu ostukuulutuse üles ja  pakuti piisavalt neid vanu klaasnõusid. Kummipunn ja mulksutaja (Magaziinist, paar eurot) peale. 
Mulksutaja võib rahulikult ostmata jätta. Toimib küll, aga veekogus liiga väike ja peab pidevalt kontrollima. Nii kui õhk sisse pääseb, on vein raisus. Kavalam ja odavam on kasutada mulksutajana tavalist pudelit veega, millele voolik sisse torgatud. 

Õunavein, käima pandud eelm aasta sügisel. Mul jäi korra kuivale, aga ilmselt väga lühikeseks ajaks. Panin vett juurde mulistajasse ja käis edasi. Paari päeva eest võtsin pudelitesse villimise käsile ja maitsesin siis esmakordselt produkti ka ära- kuradi hea sai. Ja mitte peet vaid ürituse lõpp kiskus häguseksSmile
Vasta
#24

Keegi siin kirjutas, et õige koduveini saab aastaga ja kasutades ainult suhkrut. No aeg on peaaegu õige (tegelikult juba poole aastaga saab hea asja) aga kindlasti tuleks kasutada tavalist veinipärmi. Ilma pärmita ei teki õige käärmine (käärimine hakkab toimuma õhus leiduva pärmiseene mõjul, mis ei pruugi aga just veinile sobiv olla) ja ka alkoholisisaldus jääb väikseks Smile
 Mina kasutan 25 liitrist plastist või 20 liitrist klaasist kääritusnõud, maitsevahest ei suuda küll aru saada. 25 liitri veini kohta lisan 6-7 kg suhkrut, veinipärmi ja umbes kolmandik kuni pool mahust mahla. Hetkel siis rabarberimahla, mille pressisin õunamahla atripuutikaga rabarberist välja. Ülejäänud osa vett, et 25 l täis saaks. Umbes 3 nädalaga käib valmis, alkoholi umbes 16-17 kraadi. Siis pudelitesse ja keldrisse selginema. Tavaliselt võib juba paari kuu pärast juua- värv on selge ja maitse hea. Aga on ka erandeid, näiteks maasikavein ei lähe kunagi selgeks.
 Olen üle 20 aasta koduveini teinud ja kunagi pole kellelgi kõhuprobleeme tekkinud ega ka pea ainult veinist valutanud Wink
Vasta
#25

mul tekkis klaaspudel 25l üle koos kastiga.
Viljandimaal
5139361.

Veel pole maha löödud
Vasta
#26

Sattus kätte selline leht alkohoolikute ravi veiniga. Kes paremini englishmani keelt tönkab, võiks seletada laiemalt. neil oma veinitegemine

[Pilt: _90306735_barrels.jpg]

http://www.bbc.com/news/magazine-36717557

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne