Äädikas rooste eemaldajana
#1

Mõtlesin, et lisaks infoks siia ühe teema. Loodetavasti on kellegile sellest abi. Võibolla on juba kuskilt läbi käinud aga ise kunagi otsides ei leidnud.
Nimelt otsisin pikalt ainet millega pisematelt asjadelt roostet eemaldada. Leidsin  SELLE lingi ja tegin loomkatse. Minu jaoks oli tulemus rohkem kui rahuldav. 
Tegemist siis torpedo tagarummuga mille võtsin osadeks puhastasin õlist ja sodist ning roostes jupid töötlesin äädikaga. mainin ära et mingit hõõrumist ega mehaanilist töötlemist peale kareda köögikäsnaga puhastust ei teinud. Pilte ka:

Siin rumm enne 
[Pilt: P1070156.jpg]

Siin pidurilink, mutter ja seib seal all

[Pilt: P1070157.jpg]

Ja siin lõpptulemus peale 18h äädikat, neutraliseerimist, ja sissemäärimist 

[Pilt: IMAG1052_1.jpg]

Hea on selle juures äädika kättesaadavus aga halb on lõhn. Coca-colaga ei anna võrreldagi.
Vasta
#2

eks kõik happed toimivad enam-vähem rooste vastu, äädikhape, oblikhape aga enim kasutatav on fosforhape, absoluutne enamik poes müüdavaid roostemuundureid on tegelikult ortofosforhappe baasil, lisaks ka nt köögis kasutatav Cillit Bang ja igasugu muud katlakivi eemaldajad. 
Tsitaat:Cllit Bang Grime and Lime Spray (known in some countries as Easy off Bang/Bam Power Grime and Lime Cleaner Trigger) product icontains two acids: sulfamic acid and phosphoric acid. Phosphoric acid (also known as orthophosphoric acid or phosphoric (V) acid) is a weak mineral acid with the chemical formula H3PO4 and applied to rusted iron or steel tools or surfaces to convert iron (III) oxide (rust) to a water-soluble phosphate compound.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne