Vanad bussid?

2001.aasta 6.Jaanuaril nägin Tartumaal rongiga mööda sõites kusagil Uhti,või Reola kandis,ühe talu õues kollast värvi lõõtsaga Ikarus 280-nt,oli teine ära \"poolitatud\". Too talu asus päris raudtee lähedal,vist oli isegi suht lage koht ka. Kas see Ikarus veel seal alles on?:???
Vasta

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Regardman
lisan siia ühe pildi Paldiski omast.. http://kiirabi.loksark.ee/pildid.htm allpool on pildil näha 280 vrakki.
Kuskandis see Ikarus 280 seal Paldiskis praegu asub? Peaks seal millaski ära käima...
Vasta

see mingi õppeväljaku moodi asi seal vist ?
Vasta

see ikarus seisis enne paldiskit kohe tee ääres, see oli paar aastat tagasi ja just siis sattusin sinna ja käisin isegi seest poolt vaatamas, mootorit enam ei olnud , mõned istmed olid aga seda bussi pole enam seal, eks ta läks emexisse.
Vasta

Regardman Kirjutas:nonii, pikka otsimise käigus leidsin Astangu tn-ilt Laz tüüpi bussi. Asub ühe garaazi koperatiivi territooriumil.

Astanul autoparklas seisis veel eelmisel aastal päris mitu huvitavat asja, laz buss, migni paz ja miskit oli veel...kõik muidugi vraki seisukorras...

kui täna meeles, siis viskan päeval pilgu peale, kas midagi veel alles.

btw, see Laz mis Õismäel seisab ja millel kyljed grafitiga yle tõmmatud oli aastat 2 tagasi myygis, mäletamist mööda oli hind 40000 eek ja läbisõit alla 100k km, minu tutvusringkonnas ei tahtnud seda keegi ainult nähagi, kuna bensiinimootoriga versioon siis, samas aastat paar tagasi myys osta.ee\'s mingi Rapla mees 6keekiga diiselmootoriga suht kobedat Laz 699 (oli vist see) ...huvitav mis sellest saanud on? endal polnud tol hetkel kahjuks kohta, kuhu seda panna...Sad
Vasta

Regardman Kirjutas:Muideks, seda Õismäe LAZ-i pole enam.
Hüürust leidsin ühe TAK-i kunagise Scania lõõtsaga bussi.
Valingu ligidal raudtee ääres on mingi auto kere (tundus Tartu oma), ei tea millega tegu.
Seda Tartu oma Valingul tean isegi,aga sellest pole ka midagi muud järgi,kui ainult kere karkass.
Veel tean Mustjõel ühe talu juures metsas(aia sees muidugi) on üks buss GAZ-53-me ninaga,vist KAVZ. Too paistab eemalt(raudteelt vaadates) väliselt küll korralik olevat,vähemalt klaasid olid veel ees,ning sinivalget värvi. Seal metsasees paistab muudki olevat...
Vasta

[Pilt: l695e.jpg]

Üks selline või selle sarnane vedeleb Kavastu ja võrumaantee (vist) vahelisel teelõigul Ühe talu tagaBig Grin (loodan et saite kordinaatidest aru)

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe
Vasta

http://vana.www.postimees.ee/index.html?...number=274
Vasta

See 72. aasta Ikarus omab muide Eesti esimest musta numbrimärki: A-0001. Mul on senini tuline kahju, et suvel jäi nimetet isend Vägeva juures tee ääres seisnuna pildistamata.


Parimat,

Valdo


P.S. Kas keegi teab, mis on saanud veel 1980te aastate lõpul Tallinna Haljastustrusti poolt igapäevaselt kasutatud (tõenäoliselt 1930te aastate) Borgwardist?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

smolin Kirjutas:
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Varssavis liikunud busside (eriti just Poola autotööstuse loomingu) kohta
saab infot:
http://www.przegubowiec.com/bus/katalog/katalog.htm
Skoda 706 RTO-d toodeti peale Tšehhimaa ka Poolas (Jelczis)
Muide,kas keegi teab,mis buss oli Austro Fiat 5DN-120? Sattusin netis surfates ühele ZIL-158-d kirjeldavale lehele ( http://denisovets.narod.ru/zil/zilpages/zil158.html ),kus lühidalt kirjas ka 158 saamislugu ning katke \"Moskva noorsoofestivali ajal olid külaliste veoks kasutusel ka välismaised bussid Skoda 706 RTO ja Austro-Fiat 5DN-120\". Google\'i otsing sama bussi kohta andis umbes neli tulemust,kõik \"Kratkii Avtomobilnõi Spravotšnikust\" tuntud kütusekulunormide stiilis...Sad
Leidsin veoauto ÖAF 5 DN 110, buss oli äkki samal raamil või vähemalt samasuguse ninaga. ÖAF, Gräf & Stift ja Austro-Fiat on enam-vähem sama Austria firma, see kuulus pärast sõda kuni 1955 aastani venelastele (sõjakahjude hüvitamiseks), seepärast neid N-Liidus leiduski.
http://austrofiatgraef.seiten.cc/5ND110.HTM
Juhuslikult jäi õige bussi pilt ette.
[Pilt: af5DN120.jpg]

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Copyn siia samuti jutu \"Vaba teema\" alt,teemaks uued LiAZ-bussid.Mudelit LiAZ-5256 olen oma elus ühel korral näinud,see oli 1997.aasta Motorexil.Tehniliselt (nt KamAZi mootor ja automaatkast) oli neile suht lähedane ka n.ö.uus LAZ ehk mudelid 4202 (linna) ja 4207 (reisibuss).Minu teada ka neid Eestis eriti ei liikunud.Mudelit 4202 mäletan näinud olevat aastast 1990 Läänemaal,pärit oli ta kuskilt mujalt Eestist;4207-t olen samuti kõigest üks kord näinud,see oli samuti 1990,kuid hoopis Leedus Kaunases ning tuli vist Venemaalt.
Nende mudelite edasiarendused on siiani Lvovis tootmises,nime \"Lainer\" all.Vt ka http://www.avtolaz.ru

Pildil LAZ-4202.

Regardman Kirjutas:
mrali Kirjutas:LiAZ-idest olen juba \"Vanade busside\" all kirjutanud.Läänemaal neid praktiliselt ei liikunud,tean vaid kolme (oma harulduses need hästi meelde jäid). Too Taebla EPT buss rändas juba kuskil 90ndate keskel vist Venemaale tagasi ja seda autokauplust oli viimati näha ka kuskil kuus aastat tagasi (lõpuks läks mul igahommikune koolitee selle seisukohast mööda).Tehakse vist 677 mudelit mõnes Venemaa montaažitehases praeguseni. Pean vanaemakodu pööningult veel 1997.aasta Motorexi aegsed LiAZ-i reklaamkataloogid ka ükskord üles otsima...
Nii,ja tollelt Geocitiese lehelt leidsin,et Kohtla-Järve oli N.ajal üks väheseid linnu terves NL-is,kus reisijateveos kasutusel uued LiAZ-5256 bussid.

Need LIAZ 5256 olid tutikad bussid. Neil olid need kasutusel 4 aastat ainult!!! Ja siis mahakandimsele.Aga mis parata kui LiAZ-id on parajad parsad.
Vasta

Siin kõrvale ka LAZ-4207 pilt (tegu minu teada mudelite 697 ja 699 järeltulijaga)
Vasta

LiAZ-i tehas: http://www.bus.ru/factory.asp?factory=3
Vasta

Ega ka PAZ-busse enam paljudes kohtades eriti näe.Nüüd nädalavahetusel Võru kandis käies oli neid siiski näha,vanad 672 (nägin vähemalt kahte) sõidavad seal veel kohalikke liine.Kodukandis ja Tallinnas pole enam igiammu näinud.Võrus nägin ka veel kahte mudelit PAZ-3205 (uusim,ka praegu tootmises olev variant).
Vasta

mrali Kirjutas:Tehniliselt (nt KamAZi mootor ja automaatkast) oli neile suht lähedane ka n.ö.uus LAZ ehk mudelid 4202 (linna) ja 4207 (reisibuss).Minu teada ka neid Eestis eriti ei liikunud.
Rakveres oli 90-ndate algul paar LAZ 4202-te. Headeks bussideks neid ei peetud ja kuigi kaua ei kasutatud. Lugesin kunagi kusagilt, et neid toodeti üsna lühikest aega ja võeti kehva konstruktsiooni ja viletsa kvaliteedi pärast tootmisest maha.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Kas mitte Vôhma raudteeäärse teraviljalao nurga taga ei seisa Mingi ZIS tüüpi buss? Esiklaasid sissepoole längus, nagu mootorvedur TY2-l, katusel paistavad naljakad ventilatsioonikopsikud, nagu reisivagunil. Alati, kui mööda sôidan, vaatab viljaaida tagant vastu. Peale tema vedeleb seal mingeid traktoreid ja kombaine.

Ja Kehtna lähedal mingi talu hoovis seisvat Ikarus620 ja \"Ikaruse kaasaegne vene linnaliinibuss.\" See, kes jutustas, ei teadnud marki, küll aga teadis, et esimene partii Ikarus620-id tuli Leningradi, samas meil sôitsid \"need vene bussid\" Aga venelased ei saanud Ikaruse hooldusega hakkama ja Ikarused saadeti Eestisse, \"vene bussid\" venelastele. Edaspidi hakkasid Ikarused otse eestisse tulema.
Vasta

Yks KAvZ on käigus Trammipargil, vist trammijuhtide tööletoomiseks. Igatages ta podiseb hommikuti Pärnu mnt silla all parkla väravas, kui ma varahommikusi ronge sôitma lähen.

Aga kuskil Vigala lähedal vedeleb mingi muinasaegne PAZ.
Vasta

Ka üks vana siniste triiputega küljepeal PAZ(vist 672) on ka raudtee ääres Aruküla ja Raasiku vahel vasakul pool raudteed(võttes siinmärgitud sõidusuuna järgi).Mõni peab seda seal vist kolikambrina. Toogi on seal minu mäletamist mööda juba mitu aastat olnud ja üsna roostes ning rääbakas.
Vasta

Soobel Kirjutas:Kas mitte Vôhma raudteeäärse teraviljalao nurga taga ei seisa Mingi ZIS tüüpi buss? Esiklaasid sissepoole längus, nagu mootorvedur TY2-l, katusel paistavad naljakad ventilatsioonikopsikud, nagu reisivagunil. Alati, kui mööda sôidan, vaatab viljaaida tagant vastu. Peale tema vedeleb seal mingeid traktoreid ja kombaine

Ehk ZIS 155
[Pilt: z155.jpg]

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Kabiiniosa on selline jah. ülejäânu on aida varjus, teisel pool on vôsa ees. Paistab roostes ja punane. Isiklik kontakt temaga piirdub vaid veduri aknast umbes 50meetri pealt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne