Klubi Unic 40 a. ja 120 a. autot Eestis 03.09.2016
#1

5.septembril 2016.a. möödub 120 aastat esimesest autosõidust Tallinnas ja Eestimaal!


23.augustil 1896.a. (5.septembril uue kalendri järgi) toimus Telliskopli tänaval (praegune Kopli tn) Tallinnas esimene autosõit Eestimaal. Autoks oli Benz Velo (toodeti 1894- 1902), maaletoojaks Eestis oli John Schümann, kes oli aasta varem organiseerinud mootorratta esmaesitluse Eestis ning oli tuntud sajandivahetusel ka suurima kodumaiseid jalgrattaid tootva ettevõtte omanikuna.
Aastal 2016 on otsustanud seda väärikat sündmust tähistada klubi “UNIC” koostöös teiste vanatehnika entusiastidega, kaasates ka erinevaid autoesindusi, et väljapanek oleks võimalikult mitmekesine ning hõlmaks auto, kui sellise, arengut kaugest minevikust tänapäevaste kaasaegseimate tehniliste lahendusteni.
Miks see sündmus on oluline:
- Tegemist oli esimese autosõiduga, mis on ametlikult fikseeritud ja tolleaegses meedias kajastatud. Selle sündmuse tähtsust on raske alahinnata nii Tallinna linna kui terve Eesti kultuuri-ja tehnikaajaloos;
- 120 aasta möödumine 1896 aastal toimunud esimesest autosõidust Eestimaa pinnal on igati väärikas verstapost, mida tähistada.
- Planeeritud on organiseerida 3.septembril 2016.a. oma aja parimate eksemplaride sõit ja väljanäitus alates eelmisest sajandist kuni tänapäevani 10-ndite kaupa (anname oma parima, et katta viimased 100 aastat). Selliseid üritusi ei ole Eestis tihti ning seekord tähistatakse konkreetse ja olulise juubeli möödumist ning üritus toimub selles kontekstis. Seega ei ole tegemist lihtsalt suvalise meelelahutusliku väljasõiduga. Samuti ka mitte ainult vanatehnika ürituse või uudismudelite esitlusega  - eesmärgiks ongi kajastada tehnika arengut ja võidukäiku kaugest minevikust kuni tänapäeva autonduse innovatiivseimate esindajateni. Info üritusest edastatakse ka välismaistele autoklubidele.
- Sündmus peaks pälvima üksjagu tähelepanu, sest  kulgeb läbi mitmete erinevate linnaosade – planeeritud on sõidukite kogunemine ja väljanäitus alates kl 12-st Lennusadama Lipuplatsil, misjärel sõidetakse läbi linna ning finišeerutakse esialgse ajakava järgi Saku Suurhalli ees parklas kl 14. Saku Suurhalli ees kestaks üritus maksimaalselt 3 tundi (koos sõnavõttude, näituse ja uudismudelite esitlusega).
- Sellega soovime tõestada, et ka palju aastakümneid hiljem on vanad autod sõitmiseks kõlbulikud ning sama tõsiselt võetavad kui kaasaegsed. Samuti väärtustame sellega oma kultuuripärandit ning propageerime vanatehnika lembust, mis on inimesi ühendav meelepärane hobi ka riikide ja rahvuste üleselt ning pakub huvi nii noortele kui ka küpsema põlvkonna esindajatele.
- Mitmete eksponaatide puhul on tegemist mitte üksnes silma rõõmustava kauni ja esteetilise vaatepildiga vaid tõeliste haruldustega, mida näha õnnestub harva (eriti veel linnaliikluses).

Ürituse lõpetame väljasõiduga Tallinnast Kloogaranna Noortelaagrisse (www.entk.ee/kloogarannanoortelaager), kus toimub after party ja tähistame ka 40 aasta möödumist Klubi Unic asutamisest. Kloogaranna Noortelaagrisse koguneme kell 18:00, siis palutakse kõik osalejad peolauda kus pakutakse seapraadi ja on külm laud. Toimub retrodisko, DJ on Erkki Vadi.

Päevase paraadi ja näituse kohta täpsustaks seda, et kuna Saku Suurhalli ees olevast parklast saame kasutada näituse jaoks osaliselt pinda, siis pidime piirama eksponaatide arvu.
Peakolonni, mis moodustatakse Lennusadama  Lipuplatsil ja pärast suundub näituseplatsile, paigutatakse kutsetega sõidukid vanimast uuemateni kümnedite kaupa.

Võtke kaasa must marker kirjutamiseks.

Teised osalejad vanatehnikaga kogunevad järelkolonniks Lennusadama sissepääsu lähedal olevale alae ja liiguvad peakolonni järel Saku Suurhalli juurde. Seal võite parkida oma äranägemise järgi, vastavalt liiklus(parkimis)korrale.

Tähelepanu! Marsruut muutus!

Kolonnis liigutakse mööda Kalaranna, Oda, Küti, Vana-Kalamaja, Kotzebue, Kopli tänavale. Sealt mööda Ristiku, Telliskivi, Paldiski maanteele Saku Suurhalli parklasse, kus on paari tunnine näitus. Jälgige parkimis abiliste korraldusi!
Marsruudi kaart:

http://kaart.delfi.ee//?bookmark=274984a...b31366ff69

Õhtuse peo osalistasu on 20.- eur. inimese kohta. Kuna kohapeal ei ole võimalik alkot osta, siis iga üks kes tarbib võtab omad joogid kaasa, et tuju ei langeks.
Oodatud on kõik Klubi Unic liikmed koos kaaslastega, Vanatehnika Klubide Liidu liikmed ja vanatehnika huvilised ning Unicu sõbrad kaaslastega.
Ööbimine kämpas maksab 13.-eur., dushiga kämpas 16.- eur. ja tubamajutuses 21.-eur. voodikoht.
Osalustasu tuleb ülekanda hiljemalt 27.augustiks. Kui jääte ööbima, siis ka  voodikoha tasu samaks kuupäevaks samale kontole.
Laekuri konto kuhu ülekanne teha on: Margus Kristjuhan EE142200221030856760
Selgitusse:  Unic 40 ,mitu osalejat ja kui on ööbijaid, siis voodikohtade arv ka.

Oma osavõtu soovist õhtusest peost ja ööbimisest saab veel märku anda Automoto foorumis, helistamise või e-maili teel kuni 30. augustini hiljemalt kella 10-ni hommikul.

Lugupidamisega,
Klubi “UNIC”
5038 007
Vasta
#2

Tähelepanu! Marsruut muutus!


http://kaart.delfi.ee//?bookmark=274984a...b31366ff69

Võtke kaasa must marker kirjutamiseks!
Vasta
#3

Täname kõiki osalejaid ja ürituse toetajaid! Samuti ka tsikklimehi ja -naisi Klubist Unic-Moto, kes aitasid eskortida kolonni.

Saku Suurhalli ees näitusel sai 90 neljarattalist kokku loetud.


Korraldajad
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne