Teema on suletud

Väheke mõtteainet tehnoülevaatuse koha pealt
#21

(23-08-2016, 16:24 PM)h2rra Kirjutas:  Kõige pullim on et nad ei saa 4x4 vedulistega piduristendis hakkama.   Big Grin
Neljaveolise jaoks peab spets. piduristend olema või tuleb tavastendis mittekontrollitav veosild samuti rullikutele tõsta.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
#22

(23-08-2016, 16:40 PM)Walter Kirjutas:  
(23-08-2016, 16:24 PM)h2rra Kirjutas:  Kõige pullim on et nad ei saa 4x4 vedulistega piduristendis hakkama.   Big Grin
Neljaveolise jaoks peab spets. piduristend olema või tuleb tavastendis mittekontrollitav veosild samuti rullikutele tõsta.
Big Grin   õige... aga nemad punnitavad silmi, kui seletad veosildade  tööpõhimõtet   Big Grin    Eelnevalt kribasin, kuidas atesteerimine käib   Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
#23

Tsitaat: Ja vähemalt aeg-ajalt pilk armatuurile visata, ei tohiks ka meeletult keeruline toiming olla.
Ega keerulist polegi, ainult kes ütleb kas seier õigeid numbreid näitab? Pisike radikas ja automaadi neutraalasendi näidiku valetamine sinna juurde. Ega ise ei pakuks seda autot ülevaatusele. Või kui, siis suumulk on selgituste jagamiseks. Omanik oli ju kõrval ja viis minutit jälgis põnevusega nõksutamist. Äkki meelega? Ikka hea meelega!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#24

Ülevaataja: "Kuidas inimesed on nii lollid et ei saa aru sildis et auto peab olema töö soe kui ülevaatusele tule" (1,4hdi -15 30minutit ja auto näitas 40C peale 40-45minutit ootamis)
Klient: Peale auto sisse ajamist : Kuna ma nii LOLL et ei saa midagi aru siis minu advokaat seletab kui Lollid saavad inimesed solvamise eest olla kui ma ülevaatust ei saa Big Grin
#25

Need ülevaatus punktid igal pool tõsiselt erinevad.
Olen viimased aastad käinud autot üle vaatamasTallinnas Ehitajate tee 116. 
Härra ülevaataja alati küsib millal rihm vahetatud ja kas auto pööret kannatab, et midagi laiali ei lendaks ja keema läheks. Alati kutsub ka kanalisse kaasa, et asjad koos üle vaadata.

vabal ajal painutan kaablit...
#26

(23-08-2016, 19:15 PM)rocker Kirjutas:  Need ülevaatus punktid igal pool tõsiselt erinevad.
Olen viimased aastad käinud autot üle vaatamasTallinnas Ehitajate tee 116. 
Härra ülevaataja alati küsib millal rihm vahetatud ja kas auto pööret kannatab, et midagi laiali ei lendaks ja keema läheks. Alati kutsub ka kanalisse kaasa, et asjad koos üle vaadata.

Härra-ülevaataja teeb oma tööd südamega, kuid samas eirab meie amet nikkkude väljastatud "käsulaudasi" .   Klient ei tohi väljuda kliendialast, mis peab olema eraldatud töötsoonist... juba ohutuse tõttu. ja tehakse veel "peenhäälestust" Big Grin
Väljavõte ühe kodaniku mõttevälgatusest:
 "Reguleerimisfriigid võiksid luua oma riigi ja reguleerida seal ära kõik, mida on üldse mõeldav reguleerida, enamus inimesi saaks siiski palju normaalsemalt oma elu elatud."

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
#27

Saan aru, et teise foorumi reklaamimine pole soovitav aga siiski soovitan auto24-st lugeda Mait Millerti teemasid!
Lihtsalt niisama, üldhariduse mõttes.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#28

(23-08-2016, 10:30 AM)rnx69 Kirjutas:  Probleem oli pigem selles, et oleks reaalselt nutva ning oma viimased sendid auto alla matnud tütarlapsest autoomaniku ees vabandatudki ning öeldud, et tegijal juhtub ja pakutud kohe alguses välja mingisugunegi mõistlik lahendus tehnoosakonnaga ähvardamise asemel.

Pole vaja siis osta omale autot millele rahakott peale ei hakka !!!
Ülevaatajal täielik õigus ja kui oleks käinud pauk samal ajal kui ülevaataja kontrollib auto all summutaja korrasolekut töötava mootoriga ning läbi selle saab kannatada tema ihu, keeva tosooliga (kui oli tosool). Siis see rahatu tüdruk oleks ka nutnud ?
Tüüpiline Eestlase ving, et lõhuti ära ja makske kinni. Jõudis auto osta jõuab ka radika osta ja siin halamine ainult teeb asja hullemaks, kuna seda foorumit loevad väga paljud ülevaatajad ja järgmine kord kui ülevaatusele läheb siis suurem radiaator on ümberehitus millekohta peab olema märge teh. passis. 
Igatahes edu halaga Big Grin
#29

Nii hull asi pole ja kindlasti võib öelda - hea, et nii läits. Muidugi on halbade asjaolude kokkusattumine, kes selle korgi sisse näeb. Targemad ülevaatajad on ka alati paremad (ja tõenäoliselt teenivad rohkem) kui need, kes liinitööle läinud asjast eriti teadmata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#30

Mainin omaltpoolt sellise seiga,et ega see,et asi on kontrollitud ja isegi stenditud,ei tähenda veel seda,et asi on korras ja jääbki korda. Üks seik elust.... Mul oli ka siin üks põka  2 sektsiooniline jagaja mis kunagi spetsialisti poolt stendis kontrollitud,tihendid vahetatud jne... ja alles nüüd aastaid hiljem sain aega ära vahetada vana kulunud asemele. Mis te arvate,et see töötab? Tuhkagi. Kange liigutades asi esialgu toimib,10 min. pärast enam mitte. Säti ja pusi,ei midagi. Lõpuks lõin lahti ja klapi tööpinnal üks pisike vagu.....+ vedru ka surnud arvatavasti. Sai oma käega üle tehtud ja nüüd toimib. Mis aga homme ja edaspidi juhtub,pole teada. Big Grin  Ma saan alles mõne nädala pärast öelda,et kuidas on ja kas jäi pidama...  Sama on ka vana autoga. See,et asi toimib hetkel,ei tähenda veel seda,et asi peab.
Mis asjasse puutub siis eks kõigil juhtub,hea kui juhtub kodu ligidal ja hea kui tervis alles jääb. Ülejäänud on nohu. Ülejäänud saate poest. Big Grin
#31

Tsitaat:Ülejäänud saate poest.
Mitte kõike, vähemasti eestimaa pinnalt - isegi lähinaabritelt ei pruugi saada.
Paarinädala tagune juhtum: Ei ole saada õiget kliima jahutusradikat tuntud (Mondeo 93-96) liikurile. Pakutakse R12 külmainele aga mitte R134'le. Ainuke koht kust võib-olla saab on eritellimusel kuskilt kaugelt fordi tehasest meeletu hinna eest.
Rõhutan sõnu õiget ja võib-olla.

Teema laheneb ehk, järgmise generatsiooni oma paigaldusega, koos ühenduste modifitseerimisega.
Ka see on ümberehitamine aga mis teed kui õigeid asju saada pole.
#32

(23-08-2016, 21:44 PM)Dexter Kirjutas:  
Tsitaat:Ülejäänud saate poest.
Mitte kõike, vähemasti eestimaa pinnalt - isegi lähinaabritelt ei pruugi saada.
Paarinädala tagune juhtum: Ei ole saada õiget kliima jahutusradikat tuntud (Mondeo 93-96) liikurile. Pakutakse R12 külmainele aga mitte R134'le. Ainuke koht kust võib-olla saab on eritellimusel kuskilt kaugelt fordi tehasest meeletu hinna eest.
Rõhutan sõnu õiget ja võib-olla.

Teema laheneb ehk, järgmise generatsiooni oma paigaldusega, koos ühenduste modifitseerimisega.
Ka see on ümberehitamine aga mis teed kui õigeid asju saada pole.

Mis vahet on R12 (freoon) ja R134 (freeoni aseaine) kliima radiatoritel ? Peale täitmise niplite mida saab edukalt ümber modida.
See, et kompressorid kasutavad erinevad õlisid ei tähenda, et radikad ei sobi.
Kui süsteem on tühi ja uuel radikal pole kasutatud R12 gaasi ei takista teda kasutamast R134 gaasiga.
Või järsku mõni targem komenteerib ?
#33

Kasutades naaberfoorumist kasutaja Arnoldi lauset ja seda kergelt mugandades võib julgelt öelda et ma mõtli et vabaduse kustund pirne ei suuda oma orgaanilises traagikas miskit ületada! Võta tillist!   Autu läts keema ja õkva radiaatur katski...  ja otseluumulikult ülevaataja sakste herrä süü.   Mu pann olli nitsevoo massin.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#34

Kas nimetatud vana(l)autol oli ka selline punane tuli mis kuumenemisest märku andis? Kui oli aga ülevaataja ignoreeris sellisel juhul on tegemist ülevaataja süüga. Punase tule süttimine tähendab vist iga margi puhul, lõpetage see mida te teete.
See kui autol ei lülitu neutraal õige koha peal siis see on auto omaniku probleem sest ega ülevaataja ei pea teadama et auto see ja see töötab nii või naa. Astu juurde ja räägi ja kui siis ignoreeritakse siis on põhjust süüdistada.

Ja kuna mina olen töötanud ja olnud oma elus mõlemal pool letti siis mina kuulaks rõõmuga mõlemat poolt Big Grin
#35

Minul pole küll kunagi silma hakanud et ülevaataja ei oska sõita ning  ühtki masinat pole mul ka ära lõhutud.Kui  ülevaatajal päevast päeva tuleb sadu erinevaid masinaid liigutada , milledel enamjaolt erinevad käigud ja lülitused, pole ka ime et miski esimese laksuga ei õnnestu. Kui veel masin saast ka on siis võib ainult kaasa tunda.
#36

Tsitaat:Mis vahet on R12 (freoon) ja R134 (freeoni aseaine) kliima radiatoritel ? Peale täitmise niplite mida saab edukalt ümber modida.
See, et kompressorid kasutavad erinevad õlisid ei tähenda, et radikad ei sobi.
Kui süsteem on tühi ja uuel radikal pole kasutatud R12 gaasi ei takista teda kasutamast R134 gaasiga.
Ei ole küll spets selle alal aga: 
R12 ei tööta sellise rõhu all nagu R134a - sellest järeldame,  et soojuse teke on suurem ja vajab rohkem jahutust.
Ei tea kas oled tähele pannud aga R12 radikal on ribid hõredamalt ja suuremad kuid R134a radikatel väiksemad ja tihedamalt. Sellest võib järeldada, et R12 ei vaja niipalju jahutust kui "uuem" kaaslane.
Tänapäeval olevat veel ka kolmas aine mis on R134a'st ohutum, kuid selle nime ei tea. Nendel olevat seda survet veel kõrgemale krutitud.

Ehk teadjamad parandavad kui kuskil eksisin.

Pealegi, kui on tehasest tulnud tiheda ribistikuga ju siis on see nii ka ette nähtud. Teades tänapäeva b-tootjaid siis enamus on kräpp - peaasi, et saavad enda raha kätte ja jokk. Garantiiga saadavad sind pikalt jne. Siit ka vana ütlus: Parem karta kui kahetseda.

E: See uuem aine oo R1234yf
#37

(23-08-2016, 21:51 PM)Qunts Kirjutas:  Mis vahet on R12 (freoon) ja R134 (freeoni aseaine) kliima radiatoritel ? Peale täitmise niplite mida saab edukalt ümber modida.
See, et kompressorid kasutavad erinevad õlisid ei tähenda, et radikad ei sobi.
Kui süsteem on tühi ja uuel radikal pole kasutatud R12 gaasi ei takista teda kasutamast R134 gaasiga.
Või järsku mõni targem komenteerib ?

R-12 ja R-134A nn temperatuuri kõverad ja keemispunktid on pisut erinevad. Kuna R-134 A jahutusvõimsus on võrreldes R-12-ga kehvem, siis teoorias eeldaks R-134A- ga toimiv süsteem sama jahutusvõimsuse saavutamiseks vanemast vennast suurema soojusvaheti pindalaga kondensaatorit.
Seda teoorias, praktikas on erinevad insenerid neid süsteeme nagunii erinevalt kas siis pisut üle või ala dimensioneerinud.
#38

mis selle teemaga sooviti saavutada ?
kui ka teised autofoorumid on seda täis pritsitud ja igalt poolt tuleb põhimõtteliselt sama vastus, et auto oli katki ja pidigi katki minema ise süüdi

"jama" taga on aga puhas sutlemise probleem

vaadake kuhu iganes - õhtuleht, delfi jms. paljud teemad on seal sellised kus enne kui kirjutad "ajakirjandusse" oleks võinud suhelda asjaomastega
selles teemas läks asi käest ära kui hakati vaidlema inimesega kes hakkas enesekaitseks süüdistama ja ei omanud pädevust asja lahendada peale isikliku vastutuse.

oleks pannud sellel hetkel seal punkti ja palunud kohe juhatajaga kohtumist või rahumeelset rahunemist ja seletuskirju, et hiljem asja uuesti arutleda.

tehno ülevaatus on siiski TEHNO kontroll ja seal see auto ju tegelikult põrus - PUNKT.
#39

tehno ülevaatus on siiski TEHNO kontroll ja seal see auto ju tegelikult põrus - PUNKT.

Nagu kirjutati ei saanud ülevaataja hakkama auto korrekselt piduristendi ajamisega.No pole vahet kui pikk või lai see auto on,otse koridoris võiks ikka sõita osata ja ka tagurpidi-see elementaarne sõiduoskus juba ja kui ei suuda siis tuleb KERGEM amet valida.Juht on isik kes istub rooli taga ja juhi kohus jälgda masina seisundit antud hetkel kellasi armatuuril muidugu kui need töötavad õieti.Tavaolukorras mootor keema läheb siis aur taga,aga kork radikal umbne,siis poekarla poole pöörduda.
#40

(24-08-2016, 08:43 AM)MeelisV Kirjutas:  mis selle teemaga sooviti saavutada ?
kui ka teised autofoorumid on seda täis pritsitud ja igalt poolt tuleb põhimõtteliselt sama vastus, et auto oli katki ja pidigi katki minema ise süüdi

Teema oli mõeldud inimestele hoiatuseks ja mõtlemiseks, kui "tatipritsijad" oleks viitsinud algusest lõpuni selle rahulikult läbi lugeda, siis saaks aru, et teema ei olnudki ülevaataja süüdistamises - rikke tekkimise põhjus oli ka meile endile selge ning osaliselt enda lollus, osaliselt tootjapoolne praak. Ainsa asjana saame ette heita eksperdi hoolimatust ning tähelepanematust ja ka võib-olla veidi vähest tehnilist taipu. Pealegi eilses pikas jutus Maanteeametiga leiti ka seda, et siiski klient ei pruugi ja sisuliselt ei peagi teadma võimalikest sõiduki riketest ning nende ja ülevaatupunktide vahel tehtud lepingutes on siiski kogu vastutus autoga juhtuva eest sisuliselt sellel, kelle käes sõiduk hetkel on.

Antud ülevaatuspunktiga pole see mitte sugugi esimene kokkupuude ning ausalt öeldes ma olen päris mitu aastat enda isiklike autodega seal käinud, sest noored poisid, kes seal töötavad tunduvad olevat tehnikahuvilised ja alati on naeratanud, kui mõni ameeriklane sisse sõidab. Blazeri puhul võttis sildade kontroll päris omajagu aega, sest ülevaatajad imetlesid selle põllumajanduslikku veermikulahendust ja robustsust. Pidurite kontrolli juures tõmmati katki käsipiduri vabastamise tross, kuigi seda on paras piin vahetada, kiitsin ma ainult takka, et las olla, ju oligi vaja vahetada ning näitasin, kus on avariilink, mis piduri vabastab. Ka päris paljudel mu tuttavatel on nende teenuse koha pealt põhjus olla rahuloluks.

Küll aga olen ma eelnevalt aastate eest jagelenud konkreetse ülevaatajaga kusagil mujal teemal, kas täiesti legaalselt põlevad kollased ääretuled üle 20 aasta vanuse USA päritolu auto küljes on ohtlik viga või mitte ning minu mäletamist mööda päädis see üheskoos tehnonõuete lugemisega ning sellega, et mõlemad tunnistasime, et tuled siiski on täiesti legaalsed.

"Oleks" on alati tore väljend. Reaalselt oleks võinud tõesti ka hullemini minna ning kodanik keeva jahutusvedeliku endale kanalis krae vahele saada. Õnneks seda ei juhtunud ja kõik läks niigi hästi. Aga minu seisukoht ühtib endiselt Maanteeameti seisukohaga - ülevaatus tuleb koheselt katkestada, kui on oht inimese tervist või sõiduki tehnoseisukorda kahjustada ja elementaarne oleks lisaks seinal olevatele numbritele ka pilk armatuurlauale visata. Oleks auto lihtsalt keema läinud, see õigel hetkel avastatud ning meid ülevaatuseta tagasi saadetud, viisaka palvega auto korda teha ning tagasi tulla, siis ilmselt oleks need hoiatavad teemad siia ja paari teise foorumisse ka tekkimata jäänud. Oleks paar päeva hiljem võetud ülevaatuspunktist omanikuga veidi vähem üleoleval toonil ühendust ning vähemalt tunnistatud, et KA ülevaataja on inimene ja vahest eksib, oleks sama lugu. Selleks ajaks oli ka omanik rahunenud ning saanud aru, et pikka pidu poleks selle radiaatoriga nagunii olnud, küll aga solvas teda justnimelt see, kui üleolevalt teatati, et tegelikult keegi teine ei tea tuhkagi ja et konkreetne persoon, kes toru otsas oli, on "tegelenud võistlusmootorite ehitamisega". Lisaks on kummaline kuulda eksperdi suust, kes peaks kontrollima auto vastavust kehtivatele normidele soovitust see ümber ehitada, kuigi eelnevalt oleks justkui tema kolleeg viidanud sellele, et sellised ümberehitused on keelatud (mida nad ka reaalselt seaduse silmis on).

Ma ei pea ennast maailma kõige targemaks inimeseks, oh ei. Aga on asju, mis on alati mulle vastukarva olnud ning üks neist on see, kui keegi, kes töötab olulisel ametikohal teeb ennast tähtsaks ning arvab, et tema seisukoht on ainuõige. Ennast antud spetsialisti asemele asetades ma siiski suudaksin oma eksimust tunnistada, kui ma tõesti unustaksin näidikuid vaadata ning midagi sellist juhtuks. Ja ausalt öeldes oleksin ka nõus tekkinud kahjud silmagi pilgutamata hüvitama, sest tegu oli siiski minu hoolimatusega. Ning mind teeks vägagi ettevaatlikuks see, kui punkti veereb sõiduk, mis on silmnähtavalt värskelt suures ulatuses remonditud ja mitte just kõige igapäevasemalt kohatav. Seda enam juba puhtalt ajaloolise tehnika säästmise huvides ma oleksin sellega topelt ettevaatlik. Aga... ma olen ka entusiast, igasugune tehnika on mulle hobi, mis aitab lõõgastuda ning ma hindan asju, mis sündisid enne kui mina. Ma ei pretendeeri selle arvamusega absoluutsele tõele ning leian, et üks fundamentaalsetest inimõigustest on õigus ka oma arvamusele. Ja just seda ma hetkel olen ka avaldanud.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne