Teema on suletud

Väheke mõtteainet tehnoülevaatuse koha pealt
#81

mind pani imestama teema algupoolel välja käidud nummer.
kui fordi bb ja kasti eest tublisti viiekohaline raha välja käiakse, siis
on kas juba üsna racing värk ja seljuhul radika ebapiisavus omaniku räme möödalask.
või siis on keegi kuskil väga hästi teeninud ja sel juhul on omanik ilmselgelt nii jõukas,
et kogu oma ebapädevus ilma liigsete emotsioonideta kinni maksta.

ülevaatajate pädevus muidugi väärib arutelu, aga antud juhtumi puhul on küll millegi muuga tegu.
püütakse kervega kurge või midagi sarnast vähemasti.
#82

(26-08-2016, 19:44 PM)veix__ Kirjutas:  
(26-08-2016, 16:29 PM)viplala Kirjutas:  Ma sain viimati korduvülevaatuse kuna armatuuris põles ABS tuluke. Kusjuures pidurid olid korras. Vot siis, mõned ülevaatajad vahivad ikka päris usinalt armatuuris olevaid tulukesi.


See on ikka väga selgelt nähtav asi ja raske oleks uskuda, et mõni ülevaataja selle tähelepanuta jätaks. Mul on selline asi, et "airbag" tule pirni pole sees. Isegi seda märgati, et kui süüde sisse panna, siis peaks see hakkama põlema, aga mul ei hakanud. Rolleyes
Ka oli niimoodi, et ühes märgiti salongi tahavaatepeegli puudumine veaks, teises kohas mitte. Milleks seda tahavaatepeeglit vaja peaks olema kui tagaklaas võib ka täiesti läbipaistmatu olla, samas aga nõuete järgi olema peab.

Enne 2007 oli euroopas toodetud autodel ABS lisavarustusena nagu valuveljed või automakk ning airbag on vist siiani, seega ei tohiks nagu ülevaataja asi olla, kas lisavarustus parasjagu töötab või mitte. Pidurite stend suudab enivei kontrollida ainult tavalisi pidureid ja see kas mu armatuuris põleb mõni tuluke või mitte ei tohiks olla ülevaatuselt korduse saamise põhjuseks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#83

(27-08-2016, 14:24 PM)viplala Kirjutas:  
(26-08-2016, 19:44 PM)veix__ Kirjutas:  
(26-08-2016, 16:29 PM)viplala Kirjutas:  Ma sain viimati korduvülevaatuse kuna armatuuris põles ABS tuluke. Kusjuures pidurid olid korras. Vot siis, mõned ülevaatajad vahivad ikka päris usinalt armatuuris olevaid tulukesi.


See on ikka väga selgelt nähtav asi ja raske oleks uskuda, et mõni ülevaataja selle tähelepanuta jätaks. Mul on selline asi, et "airbag" tule pirni pole sees. Isegi seda märgati, et kui süüde sisse panna, siis peaks see hakkama põlema, aga mul ei hakanud. Rolleyes
Ka oli niimoodi, et ühes märgiti salongi tahavaatepeegli puudumine veaks, teises kohas mitte. Milleks seda tahavaatepeeglit vaja peaks olema kui tagaklaas võib ka täiesti läbipaistmatu olla, samas aga nõuete järgi olema peab.

Enne 2007 oli euroopas toodetud autodel ABS lisavarustusena nagu valuveljed või automakk ning airbag on vist siiani, seega ei tohiks nagu ülevaataja asi olla, kas lisavarustus parasjagu töötab või mitte. Pidurite stend suudab enivei kontrollida ainult tavalisi pidureid ja see kas mu armatuuris põleb mõni tuluke või mitte ei tohiks olla ülevaatuselt korduse saamise põhjuseks.
Täiesti nõus.
Kui auto piduri stendist läbi saab ei tohiks ülevaatajal midagi öelda olla, viga võib ju peituda hoopis auto ajus mis aga ei tähenda, et pidurid ei töötaks ja auto ei sõidaks normaalselt. 
Endal kunagiammu oli saksas ülevaatusel probleem, et pagasniku võti ei keeranud, aga luuki sai ju avada seest kangist ning nendele see ei meeldinud aga ülevaatuse sain tehtud.
See ülevaatuse jama on eluaeg nii, et oleneb ülevaataja tujust suurest.
Samas on ju autod vähe keerulisemaks läinud aga ülevaataja on lõppetanud ametikooli näiteks 95 aastal siis kõik tuled meenutavadki talle tuuma katastroofi Big Grin
#84

(27-08-2016, 14:24 PM)viplala Kirjutas:  Enne 2007 oli euroopas toodetud autodel ABS lisavarustusena nagu valuveljed või automakk ning airbag on vist siiani, seega ei tohiks nagu ülevaataja asi olla, kas lisavarustus parasjagu töötab või mitte. Pidurite stend suudab enivei kontrollida ainult tavalisi pidureid ja see kas mu armatuuris põleb mõni tuluke või mitte ei tohiks olla ülevaatuselt korduse saamise põhjuseks.

Ülevaatausel jällegi nõme värk,et käik seadmed mis on masinale külge kruvitud peavad ka ülevaatusel töötama,kasvõi lisatuled ees,kedagi ei loksuta,et ma neid ei kasuta.
#85

Muidugi ülevaataja süüdi,oleks pidanud auto millel käigud käivad nagu jumal juhatab ja väikese podisemisega veel kellad punasesse lähevad viisakalt ukse taha ajama ja paluma auto ära remontida .Läks nagu tavaliselt ,et tahtis parimat aga läks nagu tavaliselt.Ükski heategu ei jää karistuseta.
#86

Siint siis ikkagi loo moraal,külasta TUTTAVAT nn.ihu ülevaatajat,kes mainib ära kõik head vead ja asi korras Big Grin
#87

Kas ma saan kogu seda pikka saagat lugedes nüüd õigesti aru, et autole oli kogemata peale pandud p...sses hiina radikakork (vedruga, mis kõva nagu karu m) ning kuna selle läbi juhtus just seal punktis 300€ maksev radikaõnnetus, siis üritati süü oma pealt ülevatuspunktile veeretada ning neilt mingit raha pressida? (a`la gaasid olid kanalis soojenenud, suhtumine oli vilets jne bla bla)

Minu kogemus B osadega selline: sa ei pea mitte uuele korgile survetesti tegema, VAID sa PEAD 3 (loe kolm!) korki ostma ja sealt parima välja valima. Ja siis selle paigaldama.
Sest see osade kvaliteet, mis täna vanade autode juppidel on, on ikka alla igasugust arvestust.
Ja shit nendega happens. Ja uus ja pakendis ei tähenda absoluutselt, et ta sobib, on hea ja töötab hästi.

Kusjuures sa ju ise ka tunnistasid, et "oli plaanis sellega tegeleda". 
Mul on (näiteks) tagapidurivoolikud pragulised ja samuti plaanis need kunagi vahetada; kas ÜV punkt on süüdi, kui nad need piduristendis täna mul puruks pressivad???
Vist mitte. Pigem, hea, et nad seda tegid.


P.S. Mis lisavarustusse puutub, mis paigaldati autodele, siis see peab ka ülevaatuspunktis töötama. 
Kui ntx. mingile 2008a Polole on pandud el. aknad (tehasest) ja juhiaken ei tööta, siis ülevaatust ta läbi ei saa. Sel lihtsal põhjusel, et kui sul homme ntx suunad enam ei tööta, siis sa ei saa ka juhiakna kaudu ja jalgratturi kombel käega vasakut suunda näidata. Lihtne.
#88

paneme õige selle liigselt intrigeeriva teema (pärast mõningate solvavate postituste kustutamist) siinkohal kinni - algataja tõdes ju et suuremas konsiiliumis jõuti vähem mustvalgele tulemile kui algne ülbik-ülevaataja "liiklemiskeelu" seadmise ähvardus. Ning see on ju mõistlik - ca 40a vanale suuuuure mootoriga hobisõidukiga tegelemisel võiks ikka masina näitudel silma peal hoida.

(23-08-2016, 10:01 AM)rnx69 Kirjutas:  Hetkeseisuga on lugu saanud kõiki otseselt asjassepuutuvaid osapooli rahuldava ning positiivse lahenduse ja mina isiklikult põhjust pretensioonideks ei näe.

(ma julgeks oma kuuest masinast vaid ühe-kahega TÜV-l pikalt "kuuma anda" - vanakeste jahutussüsteemid ei ole uued ja sellest võiks ju ülevaataja aru saada ja kui masinal on temp näidik (mu kahel masinal pole), siis sellel ja vast ikka ka muul silma peal hoida: selleks ju näidikud ongi. Minul lõhkus '91 vectra radika nt kohalik remondikoda just käesoleva aasta veebruaris - masin jäeti tööde järel maja ette tühikäigul tiksuma ja autole järele minnes ootas mind tilkuv ja aurav kapotialune)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne