Natuke autosid, tsikleid ja kurba ajalugu
#1

26.04.1986
Vasta
#2

AU ja sygav kummardus sellele inimesele ..........väga julge inimene !!!
Vasta
#3

Huvitav miks enamus autodel on puudu esituled .......ja muud väiksed jubinad ....ning huvitav kuhu kadusid need motikad mis seal olid ja radioaktiivsed on .
Kuhu kadusid juhtmed ja muu väärismetallist kraam ?
Kas meil on võimalik nyyd sattuda sellise vana motika otsa mis on radioaktiivne või osta mingit juppi oma vanale masinale mis on radioaktiivne ?????? ......

Kurb on mõelda ...et yhel päeval äkitselt lõppes inimeste elu ......ja algas piin need kes surid ruttu need olid vist ikka õnnelikumad kui need kes ellu jäid ja piinlesid Sad

Ema rääkis ,et kui see plahvatus toimus ja radiaktiivne pilv jõudis eest lähedusse siis olid mul näol põletused ja villid .
Vasta
#4

Jubedad surmapõlgurid need vennadi ikkagi, kes kokku kogutud tehnikalt radioaktiivseid juppe varastasid, et neid kusagil Kiievis või mujal maha parseldada.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#5

Landy Kirjutas:Jubedad surmapõlgurid need vennadi ikkagi, kes kokku kogutud tehnikalt radioaktiivseid juppe varastasid, et neid kusagil Kiievis või mujal maha parseldada.

Sellised tuleks maha lasta.......ja loota et võimalikult vähe jõudis sellest radioaktiivsest kraamist inimeste kätte......aga mõelge palju väärismetalli on sealt kindlasti varastatud ...ja seda kindlasti nende samade sõdurite poolt kes valvavad seda kohta seal !
Vasta
#6

Pisidetailid kindlalt maha krutitud ja parseldatud. Ega üksik irddetail eriti radioaktiivne muus keskkonnas ei ole (eriti kui ta on ära pestud), aga sealne keskkond suurte esemetega on ikka küll. Aga eks need rüüstajad/lammutajad said ikka paraja doosi vast küll. Eks see ka oleneb inimesest, kuivõrd see halba teeb (nagu ka alkoholi ja tubaka pruukimisega). Nagu seal lehel ka kirjas, on ohtlik kaasajal eelkõige majade sees jms. Ja vaevalt sealne keskkond lähikümnendeilgi inimesele sõbralikuks muutub, kuigi radioaktiivsus tasapisi hajub kindlasti.

Eestisse seda kola vaevalt et (nüüd) jõudnud on, sest olen kindel, et suurem rüüstamistöö tehti 1980te lõpul ja 1990te algul kohalike poolt ja tükid hajusid üle Ukraina/Valgevene ja võib-olla ka Venemaa Valgevene poolses otsas.

Ise võin vastu rinda taguda ja öelda, et minust läks radioaktiivne pilv mööda, sest olin just selle paugu ajal ja lähipäevadel Vene avarustes kaugel-kaugel teisel pool Tsernobõli... õnneks... ja kuulasin uudiseid Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Kole asi! Tänavu saab sest jamast 18 aastat mööda aga jama iseenesest pole sugugi möödas, kestab veel aastasadu, enne kui sääl miskit mõistlikku kasvama hakkab. (Kui hakkab.) Mõned tuttavad inimesed käisid sealkandis nn. sõjaväe \"kordusõppustel\". Rääkisid lugusi kuidas keset toda kõrbe, kus nemad maskiga ringi käisid, tsurkad puu otsast õunu sõivad- baltiiski brat, põle sel häda miskit, kuushai aga terviseks. Et sedaviisi siis. Autoakusid polnd N-Liidus tol ajal saada- kogu plii läks reaktori kinnivalamiseks. Kuuldavasti olla sinna õige mitme meetri paksune tinakest ümber valatud. Too pagana radiasitahunnik aga kiirgab veel õite mitusada aastat. Tol kaheksakümnekuuendal aga saime meiegi sest sodist ühtteist kaela, õnneks mitte liiga palju, tuul oli meie jaoks soodne. Kogu kaastunne naabritele, suurem jagu sitta läks vist leedukate kukile.
Igatepidi õudne lugu aga ei tee sugugi paha sellist paarikümne aasta järel meelde tuletada, et see mitte mälust ei kustuks. Vastik küll aga mälu treenib vastutust.

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#8

Nende autoosadega oli nii, et enamik autosid on seal tuttuued, otse tehasest viidud ja tulesid ja muud neile külge ei kruvitudki. tehastes pandi lihtsalt tempo peale ja milleks raisata aega ja kruvida liikumiseks mittevajalikke detaile külge autodele mida võib kasutada maksimaalselt pool tundi. Sest umbes nii pikk nende autode eluiga oligi vist.

vähemalt sellist juttu olen ma kuulnud oma isa ja veel mingite vanemate ja targemate inimeste käest.

Martti
Vasta
#9

See uute autode jutt võib osalt küll tõsi olla aga... rüüstamas on seal käidud küll ja palju. Ja mitte ainult autoosi, vaid ka mööblit, riideid ja kõike, mis sealt võtta andis. N Liidu lagunemiseks oli plats juba suures osas puhtaks tehtud. Nagu üks minu tuttav, kes seal kordusõppustel käis, ütles, et seal olnud 1980te lõpul \"tegev\" üksjagu põhjajoonud rahvast, kes oli öelnud otse välja et neil on sügavalt p$#£¤@i, kas surevad viina kätte nagu naabri Vasja või muu sodi kätte. Kurb.

Nii et seal turgudel praegu liikuv radiatsiooniohtlik kola ei ole kaasajal enam suur probleem (oli 10 ja enam aastat tagasi osalt), probleemiks oli, on ja jääb aga puu- ja köögivili, metsaannid ja eriti metsulukiliha. Eriti see viimane liigub ilma inimese osavõtuta. Igat viimast kui näputäit ju ei kontrolli ka.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

Seal pidavat isegi praktiliselt uued kopterid vedelema! Ei mäleta täpselt, kas lugesin kusagilt või olen kuulnud kelleltki!
Vasta
#11

vivus Kirjutas:Seal pidavat isegi praktiliselt uued kopterid vedelema! Ei mäleta täpselt, kas lugesin kusagilt või olen kuulnud kelleltki!

Loomulikult vedelevad. Vt nt http://www.pripyat.com/pictures/tschernobyl_03.jpg ja http://www.kiddofspeed.com/chapter6.html

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Samal kodulehel on ka kirjas, et kui Kiievi turule hakkasid jõudma radioaktiivsed telekad, hakkas miilits Tšernobõlis rüüstajaid armuta maha laskma.
Vasta
#13

Nüüd on Tšernobõlist tore mäng ka tehtud
http://www.stalker-game.com
Täitsa lahe paistab olevat, puha muhk, mossed, nivad ka mängus. Kuigi pistut räsitud kujul:
NIVA
MUHK
Vasta
#14

Hea lehekülg!!! Tänud Valdo!!! Nii palju pilte polegi antud teemal näinud!
Vasta
#15

Kadari Kirjutas:26.04.1986
Lugesin ja imestasin minagi paar kuud tagasi seda \"kidofspeed\" veebilehte, aga kahjuks on vägagi tõenäoline, et see veebileht on puhas fantaasiavili.

Lugege seda allikat:
http://www.uer.ca/forum_showthread.asp?f...eadid=8951
Vasta
#16

valdo Kirjutas:Eestisse seda kola vaevalt et (nüüd) jõudnud on, sest olen kindel, et suurem rüüstamistöö tehti 1980te lõpul ja 1990te algul kohalike poolt ja tükid hajusid üle Ukraina/Valgevene ja võib-olla ka Venemaa Valgevene poolses otsas.

Mäletan vähemalt ühte korda, kui Narva piiril peeti kinni ziguli millel üks stangedest dosimeetri üürgama pani.

Dad.
Vasta
#17

Kas seal on praegu ka mingisugune keelutsoon ja valve peal, pean silmas just linna mis inimtühi peaks olema? Kui valve on olemas kuidas siis tsikliga naine sinna ligi pääses?
Vasta
#18

valve on seal peal ja see naine sai sinna mingi loaga,loa kirjutas valmis ta isa,kes töötab kõrgel kohal.pilte vaadates tekib jube kahju tunne,kahju on neist inimestest kes selles kannatasid ja nende maisest varast.
Vasta
#19

Martti Kirjutas:Kas seal on praegu ka mingisugune keelutsoon ja valve peal, pean silmas just linna mis inimtühi peaks olema? Kui valve on olemas kuidas siis tsikliga naine sinna ligi pääses?

Loomulikult on valve peal, sest seal vabalt ringiuitamine võib nii enda kui teiste tervise tuksi keerata. Kõige ohtlikumad on seal radioaktiivset saasta saanud hoonete sisemused ja suured saastunud metallesemed (mis on sekundaarse kiirguse allikaks). Hetkeline viibimine neis kohtades ei ole väga ohtlik, kuid kestev viibimine ehk siis pikaajaline kõrge doos võib olla surmav. Kiirgusel on inimorganismis omadus kumuleeruda. Vabas õhus olemine ei ole eriti ohtlik, sest seal ei ole kiirguse allikaid - pinnase on vihm aastatega üsna puhtaks pesnud ehk saasta loodusliku ringkäigu käigus piisavalt laiali hajutanud. Metall ja muud \"kõvad\" konstruktsioonid on selle suhtes aga väga ohtlikud.

Kui inimese enda tervis on suuresti inimese enda asi, siis teiste tervis enam ei ole. Ja see on minu arvates peamine põhjus, miks seal valve peal on. Nimelt - on palju inimesi, kes on nõus sealt midagi enda jaoks või müügiks ära tooma ja selle rahaks tegema ja keda enda tervis eriti ei huvita (nt põhjakäinud joodikud). Palju lihtsam on valvata \"tsooni\" kontrollpunkte kui kõiki ümbruskonna turge, firmasid, majapidamisi jms dosimeetriga üle käia, et kontrollida, et keegi ei ole midagi endale \"tsoonist\" toonud. Eks muidugi seal tehti ja tehakse ka seda viimast aga seda siiski pisteliselt.

Muidugi - kui vaadata selle kandi fotosid (autodesurnuaial nt enamikel väikesed jupid maha kruvitud, korterid peenemast kolast tühjad jms), siis seda kola sealt siiski pätsu pandi ja see ümbruskonnas ka levis. Venelase altkäemaksualdisus ja äraostetavus on ju teada. Muidugi - ma olen ka kuulnud, et peale katastroofi toimus selle kola kokkukogumine ja jäätmehoidlatesse mahamatmine ka süstematiseeritult ning seda just selleks, et säästa ümbruskonna turukraami ostjaid. Iseasi on, et millises mahus. Kindlasti et mitte täies mahus.

Ma isiklikult kardan, et näiteks saastunud autode surnuaed võib olla rasketehnika juures seal üks ohtlikemaid paike reaktori ja selle ümbruse kõrval.

Samal põhjusel elavad linna valvurid ja komamdandid sinna toodud vagunelamutes - olemasolevaid saastunud hooneid ei saa selleks kasutada.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#20

soovitan siiski ka eelpoolmainitud teisel netilehel ära käia. see jätab asjast veidi teise mulje.
http://www.uer.ca/forum_showthread.asp?fid=1&threadid=8951


kuvalda Kirjutas:valve on seal peal ja see naine sai sinna mingi loaga,loa kirjutas valmis ta isa,kes töötab kõrgel kohal.pilte vaadates tekib jube kahju tunne,kahju on neist inimestest kes selles kannatasid ja nende maisest varast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne