maaelust. Ja sotsialismist natuke kah
#1

Pole otseselt punnis põskedega silindrite, ega  zili kojameeste teemasse. Aga. 
Hooldemehena saan käia päris ohtralt klientide juures masinaid remontimas. Sellega kaasneb ka Eesti avastamine ja uute inimestega tutvumine. Eile käisin valgamaal ühe väiksema taluniku juures. Ja miskipärast hakkas kuidagi vastik. Mitte sellepärast, et ma lehmi kardaks või, et peremees jube oli vms. Vastupidi. Tundsin end kui kodus, kui peremehega ruloonpressi remontisin. Pidin küll peale töö lõppu kiiruga lahkuma, kuid oleks tahtnud kauemgi seal olla. Veel juttu puhuda ja ringi vaadata. Lehmi paitada ja kasvõi ise mõne silorulli pressida. Olen eluaeg maal elanud. Paar kuud linnas elamist on mulle selgeks teinud, et see ei ole minu rida. Aga laudas hommikul kirev kukk ja rebasekutsikate haukumine on minu rida. Ehk siis maaelu. 
Siit ka veidi muret täis küsimus. See võib tunduda veider. Kohati isegi debiilne. 
Aga mille kuradi pärast mul on tunne, et varsti sellist asja enam ei ole nagu väiketalu? On ainult mingid onud pealinnas, kes ei tea põllumajandusest halli aisugi ja siis loobivad seadusi kirjutada. Miks mulle viimasel ajal lööb noa selga tunne, et kõik see on varsti ainult pildil või videol. Või siis raamatus või kuuled nende suust, kes legende räägivad. Maal tundub kõik hääbuvat. Kas ma olen segi läinud või ma iiveldan üleliia muretseda? 
Sain täna korraliku kolaka pressi valsirulliga vastu pead, kui laoriiulit vahel tuigerdasin. See ehk pani põntsu. Aga siiski. Iga väiksemgi talu, olgu see kasvõi tutvusringkonnas või olgu see kliendi oma. Kõik tundub nii kuradi alla käivat. Ma ei teagi, mida ma otsin, kas mingit lohutust või lihtsalt kinnitust, et see ongi nii ja vaikselt hääbub. 

Ignoreerige seda postitust, kui see liiga veider tundub.

Almost Again
Vasta
#2

See asi,et kõik hääbub,ongi tõsi! Seda on igast august näha. Liikuge Tallinnast kaugemale ja näete ise mis toimub. Kohati tundub elu ilus aga tegelikult on asi hull ja hullemgi veel. Ladvas on aetud sellist poliitikat,et see peakski nii minema. Olen seda varemgi ütelnud,et kõik hakkas siis pihta,kui mutikestelt enam piima vastu ei võetud. Sad  Kui nii edasi läheb siis lõpeb asi nii,et korraldatakse,et ise vabatahtlikult anname kõik ära. Ka maad. Kui maa on "puhastatud" kõigest siis järgmisena istume kuskil supiköögis üheskoos ja meenutame vanu ilusaid aegu.
Ps. Niikaua kui elan,kireb meie talus kukk ja haugub koer! Seda võin lubada. Smile
Vasta
#3

(25-08-2016, 20:46 PM)Necro Kirjutas:  Pole otseselt punnis põskedega silindrite, ega  zili kojameeste teemasse. Aga. 
Hooldemehena saan käia päris ohtralt klientide juures masinaid remontimas. Sellega kaasneb ka Eesti avastamine ja uute inimestega tutvumine. Eile käisin valgamaal ühe väiksema taluniku juures. Ja miskipärast hakkas kuidagi vastik. Mitte sellepärast, et ma lehmi kardaks või, et peremees jube oli vms. Vastupidi. Tundsin end kui kodus, kui peremehega ruloonpressi remontisin. Pidin küll peale töö lõppu kiiruga lahkuma, kuid oleks tahtnud kauemgi seal olla. Veel juttu puhuda ja ringi vaadata. Lehmi paitada ja kasvõi ise mõne silorulli pressida. Olen eluaeg maal elanud. Paar kuud linnas elamist on mulle selgeks teinud, et see ei ole minu rida. Aga laudas hommikul kirev kukk ja rebasekutsikate haukumine on minu rida. Ehk siis maaelu. 
Siit ka veidi muret täis küsimus. See võib tunduda veider. Kohati isegi debiilne. 
Aga mille kuradi pärast mul on tunne, et varsti sellist asja enam ei ole nagu väiketu? On ainult mingid onud pealinnas, kes ei tea põllumajandusest halli aisugi ja siis loobivad seadusi kirjutada. Miks mulle viimasel ajal lööb noa selga tunne, et kõik see on varsti ainult pildil või videol. Või siis raamatus või kuuled nende suust, kes legende räägivad. Maal tundub kõik hääbuvat. Kas ma olen segi läinud või ma iiveldan üleliia muretseda? 
Sain täna korraliku kolaka pressi valsirulliga vastu pead, kui laoriiulit vahel tuigerdasin. See ehk pani põntsu. Aga siiski. Iga väiksemgi talu, olgu see kasvõi tutvusringkonnas või olgu see kliendi oma. Kõik tundub nii kuradi alla käivat. Ma ei teagi, mida ma otsin, kas mingit lohutust või lihtsalt kinnitust, et see ongi nii ja vaikselt hääbub. 

Ignoreerige seda postitust, kui see liiga veider tundub.
Aga siin pole midagi imestada..   90-ndate keskel lõpetasid kaks noort Tallinlast ja äsja abiellunut,  Tartu Ülikooli majandusteaduste erialal ja kui maal kohtudes isane "majandusteadlane" nägi minu odavalt soetatud T-40 koos käruga, siis lõi rinna ette ja kuulutas, et Meil Eestis ei ole põllumajandust tarvis.  Varsti saame kõik vajaliku Euroopa-Ühendusest...
 Ja nii tema hüüdnimeks saigi "Euroopa-ühendus".  Juba siis taoti noortele see tees ajudesse.   Masendav.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#4

Kui suur toodab odavamalt, siis on väikesel temaga ikka raske võidelda. Mind teeb linnainimesena kurvaks, et peaaegu täielikult on kadunud väikepoed, kuna nad ei suutnud pakkuda head hinda ja valikut. Maapoodidega sama lugu - kohalikke on vähe, nendest ka osa käib tööl linnas ja toob oma kraami linna supermarketitest. Veel paar aastat tagasi sai sõpradega igasuvist rattamatka tehes suht kindel olla, et järgmises asulas on võimalik kohalikust poest läbi hüpata. Täna see enam nii kindel ei ole. Kui vaadata Soome poole siis niipalju, kui seal kahes erinevas pärapõrgus töötanud ja elanud olen, siis seal sama lugu nii põllumajanduse, kui ka poodidega. 
  Aga ka kingseppi ja rätseppi on tänapäeval imevähe, sest poest ostetakse nii uued kingad, kui ka riided ja kes see enam kingi parandab või pleekinud mantliriiet ümber keerata laseb.
  Olen ka ise õppinud selgeks ja töötanud 10+ aastat väga spetsiifilisel ametikohal, mida põhimõtteliselt enam ei ole ei meil ega mujal. Viimasega seoses vaatan vahel harva maakodusse sattudes seal ikka sellise pilguga ringi, et äkki annaks midagi välja mõelda, et toota, kasvatada... Samamoodi sai mingi aeg elukaaslasest lahutatuna arvutatud, et äkki kannataks maakodust KUHUGI tööle käia. Lõpuks oli ikka odavam linna korter üürida ja linnas tööd leida.  
 Järgmine massiline töötajäämine tabab mingi aeg kõiksuguseid autojuhte, kuna nii rekkad, kui taksod/bussid saavad varsti ise hakkama.
Vasta
#5

"Necro" maaelu jätkuks: ei ole nii tulevik nii tume. Tõsi - tõsisem põllumajandamine jääb proffidele, aga kaugtöö levik (kontor kodus) muudab ilmselt arvestatava osa töökohti geograafiast sõltumatuks. Ning mingi hulk inimesi kasutab seda, et elada mujal kui linnas. Maaelu muutub / areneb käsikäes agraarsektori efektiivistumisega (ja paratamatult ka põllumajanduse üldise osakaalu vähenemisega).
Poliitikate kirujad - meil pole ju mõtet banaane kasvatada? Ka muu kasvatamiseks on sobivamaid kohti - mis me siis punnime? Tegeleme parem millegi (siinsel laiuskraadil) efektiivsemaga! ...ja kui väikesel pildil see nt kedagi tööta jätab, siis suurel pildil on see vabanenud tööjõud muudeks tegevusteks. Me ei vaja vähe lisandväärtust tootvaid inimesi ja ega see pööre kerge pole...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#6

## Me ei vaja vähe lisandväärtust tootvaid inimesi ja ega see pööre kerge pole...""

Miskipärast kohe peale lause lõppu liikus mõte  101 persooni  peale.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#7

## Me ei vaja vähe lisandväärtust tootvaid inimesi ja ega see pööre kerge pole...""
Mis sellistega siis teha? Saata maale... Silma alt ära. Big Grin
Vasta
#8

(25-08-2016, 22:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ## Me ei vaja vähe lisandväärtust tootvaid inimesi ja ega see pööre kerge pole...""
Mis sellistega siis teha? Saata maale...  Silma alt ära. Big Grin

Keegi lõikas selle sõnumiga kõvasti sõrme... presidendi valimiste eel veel... Sad Sad

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#9

Nujah, mul ka miski seisukoht. Täditütar elab koos mehega Viljandi külje all, teevad mingeid luuke, veavad põhjanaabritele. Viimase seitsme aasta jooksul on peresse siginenud kolm uut autot.
Nüüd ma raudselt solvan kedagi koos endaga muidugi aga kui ainuke mõte peas on kuskohast bellale odavamalt õli saada, siis paraku hääbubki.

Teeks uue teema? 13 palun appi!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

7 aasta jooksul 3 uut autot mingi eriline näitaja ei tundu olema. Või ladusid nad ostes tagataskust võetud sularahapakid letile ja ostsid autod kohe välja? Kui eluasemelaenu vms pole vaja maksta, siis võib vabalt ka maapiirkonnas palgatööd tehes kasvõi iga aasta uue auto liisingussse võtta kui uus auto just elus kõige tähtsam asi peab olema. Rolleyes
Vasta
#11

Pole harjunud võõrast raha lugema.
Väliselvaatlusel saavad nad hakkama.
Kuda see oligi, ära karda suuri väljaminekuid, karda pisikesi sissetulekuid?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#12

ilmselt Altsile
Sama siin.Paberite järgi elan Karu P....s Lasnamäel.Kui aga mahti on,siis ikka linnast välja.Isa kodu Lahemaal Kolgas .Naise maakodu Aravete kandis.Nädalavahetusel tihe programm..õunte korjamine,......jne mahlaks. Siis tavaline kardisõit.  Meil lähedal ju Aravete kardirada,kus tavaliselt paneme pojaga ajad paika(ka viimsi siserajal)Siis sõmeru lennupäevad (minu hobi) st.pühapäeval.Jne. Imesta siis, et naine loksub kogu selle aja minuga kaasas,ja ei hakka  jorisema Big Grin Big GrinAga maha krt rei jää läks meelest,28 .08 mul teha veel 2.e langevarju hüpe Nurmsi lennukal.Aeg ki10 .00,ehk saan kohe löögile.esimene andis elamuse
Vasta
#13

Nii mitmed tunnevad ennast kohe lisaväärtuse mittetootjate viitest puudutatuna? Kahju. Aga veel rohkem on kahju, kui selle peale nina kirtsutama hakatakse - laisk ja-või loll võib ju olla, aga kui seda veel ainuõigeks kuulutada ja nt reisisaatjatööd maailma tähtsaimaks kuulutada, on lollus juba tavarumalusest suurusjärgu võrra suurem.

(edit: poolitasin teema ja tõin sisse ka vähese lisandväärtuse aspekti - see on ju sotsialism. Ning jumal tänatud, et rahvasaadikud sellega ei tegele Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

Necro Kirjutas: Kirjutas:Siit ka veidi muret täis küsimus. See võib tunduda veider. Kohati isegi debiilne. 
Aga mille kuradi pärast mul on tunne, et varsti sellist asja enam ei ole nagu väiketu? On ainult mingid onud pealinnas, kes ei tea põllumajandusest halli aisugi ja siis loobivad seadusi kirjutada. 

Väiketalu on siin nähtavasti silmas peetud.


Aga nüüd on see siis käes.
Elasin kuus aastat eemal. No laias laastus kuus aastat, kui mitte hakata päevi ja kuid lugema.
Ja kirjutasin võõrsil olles ühel 2009.aasta novembrikuu päeval sedamoodi:

Kohalik rahvas oli peale teist ilmasõda täiesti tavaline maainimene. No midagi sellelaadset, milline oli keskmine Eestlane viimati 
paarkümmend aastat tagasi kui meie maal kihas veel maaelu ja omi viimaseid hingetõmbeid tegid vägisi pealesurutud kollektiivsed suurmajandid 
kolhoosi-sovhoosid. Suuremad linnad Bordeaux, Mont de Marsan, Bayonne, Biarritz, Dax jne... tuksusid vaikses rütmis ja kogu regiooni toitsid 
põllu-, piima- ja lihasaadustega maainimesed. 
Täna on olukord totaalselt muutunud. Külad, väikesed maalinnakesed ja kohati ka talumajapidamised on jäänud tühjaks, absoluutselt lagedaks, 
inimestest vabaks. Hingedekülad, nagu suvel mainisin. 
Majade hoovides pole näha kedagi askeldamas, uksed-aknad on luukidega suletud, hoonete ümbruses lokkab korratus, niitmata on kole umbmalts, 
pügamata hekid ja puud-põõsad... Väga kurb vaatepilt ja sugugi mitte võõras neile, kes käinud näiteks Kagu-Eesti maadel.
Inimesed on põgenenud. Lahkunud oma põlistest kodukohtadest, kus nad sündisid ja kasvasid ning tänu tehnika arengule suundusid suureks saades 
parema elu otsingule - linnadesse, kus töökäsi ootasid suured tehased ja vabrikud: Peugeot, Renault, Airbus jne. Vaid nädalavahetustel naasevad 
mõned pered isamajja, et nautida vaikust, kõpitseda netuke siit-sealt lagunemakippuvat....
Täpselt samamoodi nagu nüüd Eestimaal suretatakse jätkuvalt välja väiketootjat, on siin kogu maamajandus koondunud üksikute suurte 
farmipidajate ühise mütsi alla ning tavaline maakast kuuelehmapidaja võib tänu napakatele euronõuetele ja dumpingkokkuostuhindadele 
oma piima vabalt kasvõi maanteekraavi kallata.... 
Poehindu uurides tundub lausa müstiline fakt, et näiteks kohalik viinamari maksab tips üle nelja euri per'kilo(!) samal ajal, kui Itaaliast eksporditu 
olen kätte saanud ka 99 sendi eest. Tomat, kartul, kurk ja muu söödav aiajuurikas mis ometi siinset kliimat ja kasvutingimusi arvestades peaks 
olema pea pool aastat jutti omalt põllult nopitav, on võrreldes kodueestiga samuti tükk maad kallim. 
On's see Eestimaa tulevikupeegel? Mine sa tea .....

Muidugi käisin ka vahepeal kodus, Eestis. Ja kui siin olles mõnes seltskonnas julgesin suust välja lasta lause, et pimedad olete, et miskit enese ümber ei märka, siis sain vaid sarjata. Sest see tundus kuulajale rumal. Jah, oleks vist mullegi rumal tundunud, asja sees olles. Aga kui oled harjunud jõge kogu elu vaid kaldalt vaatama ning ühel päeval õnnestub näha kaldaid jõelt vaadatuna, saavutab nähtu teistmoodi värvingu. 
Rohkem kui kuus aastat tagasi hoiatasin sõpru, et te ei saa arugi, kuidas algul laskute kummargile, siis kükakile, siis panete ühe põlve maha ning seejärel teise...
Aru saate alles siis, kui teil vaip jalge alt ära on tõmmatud ning maa jahe rõskus konte kobamas, aga siis on juba kuradima hilja. 
Ja nii on see läinud. Nüüd on see siis käes.
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthrea...725&page=2
Vasta
#15

Paraku jah, Eesti on praegu otsesel hävinguteel. Praegustele poliitikutele meeldib jah Tallinnat näidata, mis hoolimata Keskerakonna ikkest sammub arenenud riikidega ühte sammu. Aga väljaspool tallinnat kõik hääbub -- rahvaarv väheneb, kõik pannakse kinni, reaalset elu asendab internet, kinnisvara maksab sente jne. Mul on Valgas päris palju kinnisvara -- rahalises mõttes on see mõttetu väärtusetu rämps -- veneaegne räämas paneelkorter Lasnamäel on kordades väärtuslikum kinnisvara.

Sisuliselt toimub ju jälle Eesti okupeerimine -- venemaa asemel on USA ja EU ning karl vaino ja rein ristlaane asemel on uute Peremeeste kannupoisid ilves ja rõigas (vaadake kui sarnased nad on eelmainit koerapoistega). Rõigas ja Merkel musutasid täpselt samamoodi nagu brežnev ja honecker omal ajal.

 Eesti ettevõtted ja mets on läinud välismaalaste omandisse, võõrväed marsivad hoogsalt sisse ning NATO lennukid näitavad kui väga nad eesti rahvast hoolivad ja kaitsevad. Rätipeadega mustpersete arv on viimasel ajal kiiresti kasvanud -- selle eest sai rõigas ka euroopa pruunistamine esileedilt kiita. Rõigase imal truualamlik naeratus näitas , et nad on Merkeliga ühel lainel. Eesti digiedust jutlustamine ja venemaa sõimamine oli šõu kohustuslik element. Tegutseme selle nimel, et Euroopat juhiksid hololeitaolised seamoodiinimesed, kallasetaolised libedad ja närvilised suurvargad, rõigasetaolised harimatud kannupoisid, merkelitaolised vastutustundetud madalalaubalised DDRivanaeided jne jne.

Seega ma ei näe Eestil küll tulevikul mingit erilist perspektiivi -- Schengeniga pandi rahvusriikide hävingule kindel alus ja mustad kasutavad seda kohe ära -- tuleviku Eesti on ingliskeelne pruun riik, kus paiknevad NATO baasid. Samas , EU laguneb täpselt samamoodi nagu lagunes N Liit, viimase üks põhieesmärke oli samuti rahvusriikide hävitamine, see jäi küll pooleli, aga selle rolli võttis EU elegantselt üle.
Vasta
#16

Miks igalpool maal ringi sõites näeme oma silmadega,et hoonete katustel on sammaldunud eterniit,kõik on kipakil nagu vajuksid kohe ümber... Miks elanikud peavad minema teise riiki tööle....? Miks peale katuse lagunemist hukkub ka hoone... Peale võõrasse õue sattudes võid karjuda hääle kähedaks aga kedagi pole.....  Kõigile küsimustele on vastused olemas. Aga maaelanik pole selles süüdi,et ta oma töö eest saadud rahaga ei suuda isegi esivanemate tehtut korras hoida,saati siis veel lisaväärtust toota. Kui süsteem ei lase lihtinimesel kes elab maal, areneda siis pole see tema viga. Laiskusega pole siin tegu. Kas terve riigi maainimesed on laisad? Big Grin 
Minu arvamus on selline,kui tellite omale nutumuusika,siis selle ka saate. Asi jõuab kunagi ka latva. Wink
Eks meie elu on seatud nii,et noorena oleme edukad,vanemana veame jalgu järel... tulevik võiks olla selline,et me ei peaks oma esivanemate loodut müüma võõrastele,sest ei tule omadega välja. Nooremat põlve tuleks ka nii kasvatada,et neile saaks maaelu armsaks ja ei põgeneks võõrasse ilma paremat elu otsima. Selleks tuleks meie riigil teha algust ja näidata oma kodanikele,et hoolib neist aga mitte taguda jalaga ettevõtlikule noorele perss.e  Lase inimesel ennem kosuda,kui kõri kinni pitsitad! Ärge tehke selliseid seadusi,mis peedistavad maaelu!

T.
Vasta
#17

Siin eespool kisub jutt päris nukraks. Eks ta ole õige küll, aga ega see pisarate valamine asja vist eriti ei muuda. Ajaratas käib omasoodu.
Mul endal on juba nii palju vanust, et minu poisipõlve ajal sain veel maal vanaema juures lehmi-lambaid karjamaale ja tagasi koju ajada, vikatiga heina niita ja kartulivagude vahel maltsasid kiskuda sigadele ette. Ja meenutan neid aegu kui midagi unikaalset. Tänapäeval puudub lõviosal inimestest selline kogemus.
Seda aega enam tagasi ei pööra, kui väga ka ei tahaks. Mõnikord räägin oma lastele enda lapsepõlvest, nende jaoks on see nagu muinasjutufilm. Ma olen oma elus kogenud midagi väga-väga erilist ja ilusat...
Vasta
#18

Hakkab siis jälle pihta.... Jah, kõik on halvasti! Kuigi mõni paistab rahul ka olema, näiteks ksf! Linnuke, Marko täditütar, ilmselt ka eelpool mainitud keegi Rõigas. Kuigi elu pole siin mail kunagi nii hea olnud. Mida see hea tähendab, ei hakka selgitama, vb ei oskakski seda teha.
Mõned on rahul mõned ei ole kunagi ega saagi kunagi rahul olema! Samas ei paku keegi siin mingit konkreetset programmi otse välja. Seadused on halvad, juhid lollid, valitsus rahvavaenulik, see on elementaarne, algajate jutt. Ise olen seda madalamal tasemel aastakümneid juba korrutanud - ülemused on lollid, töö on raske ja palk väike!
Aga oleks vaja konkreetset tegevuskava, et asja parandada ja Eesti riik, rahvas ja kultuur/keel päästa! Pakun mõned juhised, mis ma ise olen välja mõelnud, lihtsalt mõtisklemiseks...
1. Maa peab kuuluma neile, kes seda ise konkreetselt harivad!
2. Tehased peavad kuuluma nendes töötavatele töölistele!
3. Piirid tuleb sulgeda, et keegi ei tuleks sisse ega läheks välja!
4. Koostada ja vastu võtta õiged, sõbralikud seadused, kindlam oleks üldse seadused kaotada.
5. Olemas olevad valitsus- ja võimuorganid likvideerida (ei hakka konkreetselt kirjeldama, kuidas seda täpsemalt tuleks teha)
6. Võõrväed välja viia, Kaitsevägi ja Kaitseliit likvideerida ja kahjutuks teha!
Rohkem ei tule praegu meelde, no surmanuhtlus muidugi taastada ja võõrapäraste nimedega tegelased saata kuhugi, kest enam tagasi ei tulda!
Samas on mul siinsetele asjatundjatele ka 2 kontrollküsimust, milledele ma arvan küll vastuseid teadvat, aga tahaksin näha kaasamõtlejate taset,st tedmisi ja ajupotensiaali. Ja et saaksite aru, et tegelete vale asjaga ning valel tasemel, tuleks tegeleda tõsisemate teemadega!

1. Teatavasti inimhinged rändavad ja asuvad teatud aja pärast peale keha surma uude kehasse, nn sünnivad uuesti. Ja teatavasti on Maa elankikond tublisti suurenenud. Küsimus on, et kust kohast tuleb juurde vajalik kogus uusi hingi?
2. Teine küsimus on mõneti keerulisem, samas vb aga isegi lihtsam. Kuhu lähevad hinged siis, kui nad on saavutanud piisava arengutaseme ja ei vaja enam arenemiseks uuestisünde?
Vasta
#19

Ühe pere toidu tootmiseks vajalik robot, koos päiksepaneelidega, maksab 4K$ ja vajab lisaks vett. Töötab, külvab, kastab ja rohib ise ei virise väikse palga ja suure töökoormuse üle ning tuleb iga päev tööle. Natuke veel ja inimesi on vaja ainult et nad tarbiks.
Vasta
#20

(26-08-2016, 09:40 AM)kass Kirjutas:  1. Teatavasti inimhinged rändavad ja asuvad teatud aja pärast peale keha surma uude kehasse, nn sünnivad uuesti. Ja teatavasti on Maa elankikond tublisti suurenenud. Küsimus on, et kust kohast tuleb juurde vajalik kogus uusi hingi?
2. Teine küsimus on mõneti keerulisem, samas vb aga isegi lihtsam. Kuhu lähevad hinged siis, kui nad on saavutanud piisava arengutaseme ja ei vaja enam arenemiseks uuestisünde?

1. Uus kogus hingi tuleb juurde loomade arvelt keda inimesed ära söövad, võtame näiteks kasvõi Kassi kes teatavlt sööb päevas 3 kala ja siit kohe 3 ühikut hingesid. Ega muidu Baltimeri kaladest tühi ei ole.
2. Kui hing on piisavalt arenenud ja ei vaja enam hetkel uuestisündi läheb ta riiulisse puhkama seniks kuni maailm areneb temaga samale tasndile või natuke isegi ettepoole. Siis võetakse riiulist oma arengus mahajäänud hing, ning lastakse tal uuesti sündida seni kuni ta on jõudnud jälle väheke areneda.
Kes seda kõike juhib oleks loogiline Kassi ärgmine küsimus ja sellele on mul ka vastus "UFO" Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne