ARE DOLLAR
#1

Jõudsin ka Eesti rattani!Mõned värskemad pildid !


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                           
Vasta
#2

Ilus asi. Kriitikana võiks pilte olla rohkem ja suuremalt. Minul pole kaugel vaatama tulla aga mõned tüübid elavad pealinnast väljaspool ka Big Grin. Mis firma sadul on ja mis on raaminumber? Torpedod all?
Vasta
#3

Pidid on sellepärast nii väiksed,et sait ei lasknud suuremaid ülespanna ja siis tegin ilmselt liiga väiksed.Taga on Centrix,ees PWB,sadul Lpper,raaminumber peaks pildil olema 3128.
(16-09-2016, 11:57 AM)s2si Kirjutas:  Ilus asi. Kriitikana võiks pilte olla rohkem ja suuremalt. Minul pole kaugel vaatama tulla aga mõned tüübid elavad pealinnast väljaspool ka Big Grin. Mis firma sadul on ja mis on raaminumber? Torpedod all?
Vasta
#4

Veidi varasem - aga mitte väga palju varasem - Dollar, kui minu oma, mis meil muuseumis väljas. Raaminumbritel 169 vahet - 3218 versus 3387.

Tagarumm mõlemal sama (Centrix), üldtegumood sama, raami värvilahendus ka üsna sama. Erinevusi muidugi on. Minu rattal on millegipärast sisemuhvidega raam (rasketel aegadel polnud muud enam võtta?). Ja esirumm pole mul PWB, vaid EHB. Ning porilaudade kesktriip on mul sinine, siin varasemate AREde tüüpiline must. Ja minu omal pole ees enam ARE Dollarile traditsioonilist silti, vaid on punase viisnurgaga silt - arvatavasti nõukogude võimu nõue.

Minu 3387 Dollarit saab uudistada  Eesti Jalgrattamuuseumis Väätsal ja ka siinse foorumi ühes teemas - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=32057 Ja lisaks ka meie jalgrattamuuseumi virtuaalmuuseumis - http://www.velomuseum.ee/et/dollar_1941/

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

(17-09-2016, 21:04 PM)valdo Kirjutas:  Veidi varasem - aga mitte väga palju varasem - Dollar, kui minu oma, mis meil muuseumis väljas. Raaminumbritel 169 vahet - 3218 versus 3387.

. Ning porilaudade kesktriip on mul sinine, siin varasemate AREde tüüpiline must. 

Teema Dollaril paistaksesiporilaual olevat ka justkui sinise triibu jälgi, või paistab see ainult mulle nii? (mul on teised pildid, kui foorumis väljas)
Aga Valdole, ei maksa teha kergekäelisi üldistusi üksikute näidete põhjal. Panen ARE Spordi (ilmselt 1940) tagapor8ilauast pildi, sinise triibuga.  Ja vaata ka profiili, oled oma Dollari teemas ka porilaua profiilidest rääkinud, neid porilaudu oli siiski erinevaid, mida ARE kasutas.

[Pilt: 23ldtmp.jpg]
Vasta
#6

Tere Sten !
lisasin mõned värskemad pildid!
(16-09-2016, 11:57 AM)s2si Kirjutas:  Ilus asi. Kriitikana võiks pilte olla rohkem ja suuremalt. Minul pole kaugel vaatama tulla aga mõned tüübid elavad pealinnast väljaspool ka Big Grin. Mis firma sadul on ja mis on raaminumber? Torpedod all?
Vasta
#7

(20-09-2016, 13:30 PM)kram123 Kirjutas:  Tere Sten !
lisasin mõned värskemad pildid!
(16-09-2016, 11:57 AM)s2si Kirjutas:  Ilus asi. Kriitikana võiks pilte olla rohkem ja suuremalt. Minul pole kaugel vaatama tulla aga mõned tüübid elavad pealinnast väljaspool ka Big Grin. Mis firma sadul on ja mis on raaminumber? Torpedod all?

Kuna juba nimeliselt mind mainitet sai, siis viisakas inimene midagi vastab ka, kuigi midagi justkui öelda polekski. Pildid on praeguse seisuga juba hulka paremad ja eks see tegelikult ole foorumi viga, et postituse manusena on maht väga väike. Ma ise pole suurem asi fotograaf ja telefon on ka selline, mis suuremad asju pilte ei tee aga ma ise laen justnimelt selle foorumi mahupiirangu tõttu omi pilte mujale üles. Dollari osas jään omale arvamusele kindlaks- ilus asi on Big Grin
Vasta
#8

väike OT... ehk kindlasti on siin foorumis ka piltide lisamise õpetus, kuid seletan tiba oma kogemusi
Piltidega on jah nii, et see mahu kalibreerimine vs suurus (e. pikslite arv) on lihtsate programmide kasutamisega väga keeruline... mina ise kasutan fotopoodi programmi ning kaamerast (nikon D300s või siis telefonist Oneplus x)  tuleva pildi, suht mahuka ja suure. teen väiksemaks (lühim külg suurusega 1080px) ja salvestamisel määran kvaliteedi nii, et maht ei ületaks 400kb.
Mulle endale tundub, et saab foorumis ilusti vaadata küll ehk kuvari suuruse täidab ja detailid on kah OK-d.
Juhul kui on vaja suruemat pilti siis laen mujale ja lisan siia lingi...

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne