Opel Ascona Irmscher 1988
#41

(17-06-2017, 13:48 PM)otipoiss Kirjutas:  Ei oska ise midagi lisada...

Mis seal ikka lisada, väga ilus põhi on ju.
Need kaks auku lapid ära ja asi korras. Kui viitsid, siis vahetad need paar varasemat lappi ka välja.

Aga ei midagi hullu. Kõige aeganõudvam töö on ju tehtud Sul juba. (sihukest tööd vaadates paremasse kätte tekib mingi imelik surin)
Vasta
#42

Tänan julgustamast. Imelik surin tuleb rellaka tegevusele mõeldes või kehva plekitööd vaadates? Kui juba näitamiseks läks siis eks ma näitan kõik oma kätetöö siiani ausalt ära. 

Klaasipuru puhus küll rooste minema, kuid mastiksile peale ei hakanud ning see tuleb tõesti siis igalt poolt endal eemaldada. Haljale plekile lasin kohe roostesurma peale, sellepärast see auto nii sinine on igalt poolt. 

Tulemüürist ma üldse alustasin töödega, õnneks ei jää seda jama pärast eriti näha. 
[Pilt: IMG_3349.JPG]

[Pilt: IMG_3457.JPG]

[Pilt: IMG_3456.JPG]


Ma kujutan ette, et  tagumiste "poolraamide" juures veel alles hakkab aega kuluma. Mida silmas pidada kindlasti? Peale selle, et mõlemad pooled võrdse kõrgusega saaksid.

[Pilt: poolraamid.jpg]
[Pilt: IMG_3454.JPG]

Lisaks veel hulgaliselt pisiauke, tagumised sisemised tiivakaared, küljekarbid jne.

Olen hakanud ka iseendale aru andma, et sellise kvaliteediga lappimist tulevikus mingiks taastamiseks nimetada on tõenäoliselt liiast.
Vasta
#43

Võimas töö ja ettevõtmine igaljuhul. Masin nagu pilvik - pealtnäha ilus, aga alt- ja seestpoolt uskumatul määral läbiussitanud.

Parandustööde nimetamise ja liigtamise pärast ei maksa üle mõelda - olgu või lapitekk, aga seegi võib olla korralikult tehtud, isegi kui ei ole täiesti märkamatuks lihvitud Smile
Vasta
#44

Natuke jälle tehtud. Nende tükkide tegemine on ikka tohutu ajakulu. Minu austus kõigile plekkseppadele, kes selle tööga omale leiva lauale toovad.
[Pilt: pohi1.jpg]
[Pilt: IMG_3637p.jpg]
[Pilt: karp.jpg]
[Pilt: nurk.jpg]
[Pilt: kaar.jpg]
Nagu näha olen siiski ka omaloominguga tegelenud. Küljelaiendid on tehases kinnitatud vist lihtsalt plast tüüblitega vastavatesse aukudesse. Minul on aukudes neetmutrid või tõmbmutrid, kuidas keegi neid nimetab. Saan tulevikus küljelaiendid külge poltida, peaks nagu parem lahendus olema võrreldes tehase omaga, originaalsuses küll andsin järele.
Vasta
#45

(19-06-2017, 11:32 AM)otipoiss Kirjutas:  Tänan julgustamast. Imelik surin tuleb rellaka tegevusele mõeldes või kehva plekitööd vaadates? 

Ei ma mõtsin ikka heas mõttes; noh, et kui sellist auklikku kohta näed, siis ise ju tead, et saab vabalt selle ära teha, aga surinat ja sädemeid pead taluma... Toungue
Siis polnud seda torpeedot ja tagaosa veel näha ka, need on jah, juba keerulisem teema.
Aga edeneb küll ju.

Tõmbemutter on hea lahendus, see ei lähe ju reeglina katki. Lihtsalt poldi määrid vasega ära ja käib paremini kui plastik. 
Lihtsalt hirmkallid tangid peavad käepärast olema, et neid paigaldada... Cool

.

.
Vasta
#46

Ei pea kalleid tange olema https://www.youtube.com/watch?v=xwSzoDyjWA8
Vasta
#47

Tangid ei pea überkallid olema, ise kasutan selliseid:
http://www.ebay.de/itm/Hebel-Nietmuttern...SwWv5Z74Hi

Mitu aastat juba kestavad, vöimalik tömmata ka 12st, mis ntx würthi neli korda kallimatel tangidel puudub.

See kas 50 on kallis vöi mitte, söltub juba inimesest ja vajadustest

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#48

(03-11-2017, 18:16 PM)stihl Kirjutas:  Lihtsalt hirmkallid tangid peavad käepärast olema, et neid paigaldada... 

Hea küll, saite nüüd jälle pisut selle "hirmkalli" kallal keelt teritada ja tõestada, et ma olen just mitte kõige arukam inime.  Toungue
Aga minu jaoks on ka 50€ kallis, kui ma aastas panen keskmiselt 2,1 tõmbemutrit. (25€ per tk)

Siis ongi lihtsam minna ntx Baltic Bolti tööriistalaenutusse, maksta 200€ tagatisraha + 5€ tööriistarenti, tuua, paigaldada oma mutrid, tagastada, kokku 2h minu tööaega + auto + kütus + 5€ raha rendi eest + x€ mutri eest (mis vist maksab mingid sendid).
Aga seda jama kokku pidasingi hirmkalli all silmas.

Loomulikult, kui ma panen hulgim kokku vanu alumiiniumist Land Rovereid, siis ma lähen ja hangingi endale ntx tõmbeneedi suruõhupüstoli.
Sellise:

[Pilt: puss.jpg]

Kui ei paneks, siis poleks pointi.

(03-11-2017, 20:46 PM)Kodanik2 Kirjutas:  Ei pea kalleid tange olema https://www.youtube.com/watch?v=xwSzoDyjWA8

Kodanik paneb nüüd oma lingi töötamise kinnituseks ka mõned teised lingid, kust saab neid thrust washer`eid eestist osta, ntx 5, 6, 8 ja 10mm...
Võimalik, et saab, aga peast ei tea. Siis oleks kodaniku postitusel isegi mingi mõte, neid laagreid peab ju igast mõõdust vaid 1 ostma...

.
Vasta
#49

Minu mõte oli see, et saab kasutada samas mõõdus polti, mutrit ja seibe, et neid paigaldad. Ise olen paigaldanud selliselt üle 30 neetmutri. Kuna seda on olnu vaja teha tavaliselt 3-4 kaupa siis ei ole tangide ostmisele veel mõtlema hakanudks. Laagrit asendab ka kaks seibi.
Vasta
#50

Minu tangid maksid ka 50 euri kandis, kuid saab paigaldada M3-M8. 90Deville poolt näidatud lingil oleva komplekt tundub veelgi asjalikum. Hulga mutreid ka veel kaasas. Minujaoks oli saavutatav tulemus seda investeeringut väärt. Tegelikult oleks oma töö kvaliteedi tõstmiseks vajalik veelgi rohkem investeeringuid teha, heameelega ostaks kahandaja/kasvataja ja ka sikemasina, kuid tundub, et niipalju raha mul pole. Olen ka hakanud aru saama, et säästuprojekt ei saa valmides olla perfektne, sellega on minu iseloomu juures olnud raske rahu teha.
Vasta
#51

Visalt...
[Pilt: kaar2.jpg]
[Pilt: nurk2.jpg]
[Pilt: nurk3.jpg]
[Pilt: kaar3.jpg]
[Pilt: kaar4.jpg]
[Pilt: kaar5.jpg]

Mingi aeg sai igasugustest euroopa e-poodidest päritud tagumisi poolraame, kellelgi enam pole. Soperdan siis ise midagi kokku, pole veel millimeetrist plekki üritanud vormida, kuid siin peab seda tegema. 
[Pilt: poolraam.jpg]
Vasta
#52

Ilmselge, et sellistest õuduspiltidest saia tegemine ei ole nõrkadele.
Jaksu ja viitsimist - pärast hakkab hea! Smile
Vasta
#53

Need poolraami tagumised kannud on Klokkerholmi valikus saadaval , puurid vana junni lahti ja uus peale Cool
Katuseluugi äravoolu võiks ka ikka pikemaks teha ja lõpuni välja viia .
Kui talve ei näe , siis nii hull ei ole aga liigset niiskust kereõõnsusse ka vaja pole .
Aga see auto ise võiks vähemalt 4 vedu olla , ideaalis üldse tagaveoline , nagu eelmine mudel oli .
Vasta
#54

Katuseluugi äravoolusid pole minuarust kuhugi pikendada, pagasnikusse ma ka seda vett ei taha ju. Praegu voolab idee järgi vesi resti vahelt ja mööda külge maha. Tõsi, eesmised voolikud suubuvad lõpuks lihtsalt küljekarbis. Kui sa mõtled, et klokkerholmist saab osta neid ümmargusi vedrukandureid mis sinna poolraami peale lähevad siis on sul õigus, kuid poolraami kõverikku ennast küll ei saa enam.
Vasta
#55

kadettE-l (luukpära) voolas luugi tagaosa vist samasse kohta, eest aga läbi A-piilari küljekarpi. Ma viisin enda GSi-l esimesed voolud logari taha rattakoopasse: tundus mõistlikum Smile

kas ka sisemist tiivakaart ei pakuta? Kui edeneb rahulikult ja paari kuu pärast huvitab, võin maale sattudes liigsetele kadettE kaartele mõõdulindi peale lüüa ja sobivusel pühaks ettevõtmiseks ära kinkida Smile

Jõudu,
Teet

Edit: pildid viitavad siiski, et oled juba mõlema koopa ära teinud. Eks siis järgmine kord vaatame seda asjaSmile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#56

kena ettevõtmine! Aga lihtsalt üks konkreetne küsimus!!! Miks kõik järgivad seda lolli malli,et võtavad pakist välja uue tiivakaare ja topivad selle põhimõtteliselt ka sedasi külge? Miks? seda võiks julgelt tagasi lõigata ja samuti poolkaarjase kujuga.Ei pea jätma kandiliseks! Tehke oma elu lihtsamaks...
Vasta
#57

Konkreetne vastus - ise loll ja sinu eelmisele noomitusele piisavalt tähelepanu ei pööranud. 

A-piilari äravoolu peaks tõesti karbist välja suunama, hoian seda kindlasti meeles!
Vasta
#58

Karpide täielik välja lõikamine oli minu hinnangul siiski vajalik. 
[Pilt: roostekarp.jpg]
Natuke edusamme ka. 
[Pilt: kaar22.jpg]
[Pilt: karp22.jpg]
Ei õnnestunud vältida pagasiruumi sisse puurimist, enda kaitseks niipalju, et ega see plekk seal poolraami all väga tugev polnud ka.
[Pilt: puru.jpg]

Lõpetuseks pilt täiesti ebavajalikust tegevusest antud staadiumis, kuid kuidagi peab iseendal tuju tõstma. Õnnestus saada jooks Irmscheri velgi, mida olen juba ammu tahtnud. Kapslid küll puudu, kuid hind oli vastav. 
[Pilt: velg.jpg]
Vasta
#59

(23-03-2018, 10:16 AM)otipoiss Kirjutas:  Lõpetuseks pilt täiesti ebavajalikust tegevusest antud staadiumis, kuid kuidagi peab iseendal tuju tõstma.


Miks ebavajalik? Pigem ikka väga ajastatud.

Just selles staadiumis ongi õige tulevast ratast alla proovida. Ja see omaaegne velg on isegi tänapäeva kõverate kodaratega velgede kõrval (vaatasin ükspäev Genfi 2018 autonäituse pilte) ikka väga ilus.

Ja mul hakkab tekkima tunne, et see Irmscheri Askonn hakkab üsna varsti juba sõitma. Keretöö on sellise projekti puhul kõige hullem, aga hakkab looma...
.
Vasta
#60

Tagumine poolraam on kahtlaselt Opel Vectra A kujuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne