Erenpreis/ Sarkana Zvaigzne?
#1

Peale Kurtna laata lootsin leida palju teemasid erinevatest leidudest aga tundub, et ma olen ainuke kellel seal müts silmini tõmmati ja kallist kraami koju lasti tarida.

Igatahes Kurtnast tõin ära ühe ilmselt Läti meesteratta. Raaminumber 214708 asub kaelamuhvil. Ratas olnud musta värvi ja rohelise triibutusega. Lenks on allapoole kõverusega. Kell on vast Union küljes. Rattad pole originaalsed ja ilmselt ka ketiratas. Porikad ja tagatuli ehk võiksid rattale sobida. Sadul on ka ehk originaal aga pealt midagi välja ei loe. Küljes oli ka ilus Dürkoppi kott, mis on hiljem lisatud. Alumine pumbaklamber on raami külge joodetud/keevitatud. Eks siin ideid on kuhu suunas vaadata aga ehk keegi kinnitab?Sõjaaegne Erenpreis võiks ehk nii suure raaminumbriga olla ja Kurtna laadal visati mingi seos Oryxiga ka õhku aga.....

[Pilt: r0gIYfnD-t8xPuUawAxE23UQiiubBXfeW4v6V_Ua...96-h279-no]

ALBUM
Vasta
#2

(03-10-2016, 09:25 AM)s2si Kirjutas:  Peale Kurtna laata lootsin leida palju teemasid erinevatest leidudest aga tundub, et ma olen ainuke kellel seal müts silmini tõmmati ja kallist kraami koju lasti tarida.

Igatahes Kurtnast tõin ära ühe ilmselt Läti meesteratta. Raaminumber 214708 asub kaelamuhvil. Ratas olnud musta värvi ja rohelise triibutusega.Sõjaaegne Erenpreis võiks ehk nii suure raaminumbriga olla ja Kurtna laadal visati mingi seos Oryxiga ka õhku aga.....

Jah, Sa oled ainuke! Ja palun mine vii see jalgratas kohe tagasi sinna, kust Sa ta võtsid!
 Märkasin ise ka, et Kurtnas mitmesuguseid asju õhku ja maha loobiti ja Oryxiga muidugi seos on, Oryxid olid ka jalgrattad, tõsi küll, sisemuhvidega raamidega.
Aga selle 2xxxxx numbriga Erenpreisi-Sarkana Zvaigzne ainetel on siin foorumis eelnevalt heietusi olnud, Valdo nn "miilitsajalgratas" ja sealt edasi ning tagasi...
Vasta
#3

Ei lähe tagasi ja ei vii tagasi  Big Grin  Ja isegi kui läheks tagasi viima seda, siis juhtub lõpuks ikka nii, et tassiks rattaid juurde kuigi tegelikult neid asju juba üleliia on ja tuleb hakata hoopis kvaliteedile rõhku pöörama...
Nende SZ heietustega olen kursis ja endal ka mõtted sinna suunas liikusid. Ilmselt tulebki leppida sellega, et määratlen selle ratta nende heietuste põhjal ja olen asjaga rahul.
Vasta
#4

Kui oled kursis ja rahul, siis on hea! Ja igal juhul - tänan jagamast! Kena jalgratas, ketiratas on ka õige, võib sadulgi olla, pead ei julge küll anda, aga selle saab kindlaks teha või mõni tarkpea jooksult määrata. Ja arvan, et see on ikkagi sõjajärgne, st peale 1944 aasta toodang. Lisaks selline väike nüans - Janis on väitnud, et 1941-se aasta SZ raamid olid peamiselt (enamus või kõik?) punase triibutusega, kas see väide päris õige on, mina ei tea. On mul üks 1941 aasta sport/turismi SZ raam, sellel triibutust säilinud pole või pole olnudki, raami nr 184xxx.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne