Tehnoülevaatusel käimise kord muutub
#1

Harva aga siiski, midagi muutub ka paremaks kodaniku jaoks Smile

http://tarbija24.postimees.ee/v2/3860195...ord-muutub

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#2

(04-10-2016, 14:37 PM)viplala Kirjutas:  Harva aga siiski, midagi muutub ka paremaks kodaniku jaoks Smile

http://tarbija24.postimees.ee/v2/3860195...ord-muutub

Ausaltöeldes ma ei ütleks, et hetkel toimiv süsteem ka kuidagi halb oleks olnud. Niikuinii peetis sõidukiga ringi ei sõidaks. Aga tõsi, vähemalt uuendus ei lisa kodanike õlule üleliigseid koormusi juurde....  Cool

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#3

Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?
Vasta
#4

(04-10-2016, 16:47 PM)pat1 Kirjutas:  Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?

Nii seal kirjas on. Ehk siis osade hobiautide / hooajamasinate omanikud näevad ilmselt muutuvat korda neid natuke ahistavat. Mind natuke ahistab - kaks üldiselt talvel mittepruugitavat masinat omavad reg numbri lõpus 8 ja 9 ning talvesõiduk omab 2. Teen suvekukguritele TÜV varem (mida ma tihti teen), kahaneb kehtivus. Talvekulguri naastudega on kah uue korra järgi mõistlik igal juhul aprillini klõbistada. Või vähemasti TÜV-l aprillis käia Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#5

Mis mujal euroopas mõeldakse:

Both Great Britain and European Union look to scrap inspections for older cars, but can’t agree on cutoff years
Vasta
#6

Keegi on vist aru saanud,et seisev auto ei too riigile sisse ja seda oksa millel istud,ei tohi saagida. Wink 
Juba ammu oleks tulnud selle peale mõelda. Hea et niigi läks.
T.
Vasta
#7

(04-10-2016, 16:47 PM)pat1 Kirjutas:  Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?

Jah, aga ülevaatus kehtib aasta aega ikka. Kui sulle mingil põhjusel see 2 kuud varasem kuu rohkem meeldib, siis võidki hakata iga aasta sel ajal käima, kokkuvõttes ei kaota ju midagi?
Vasta
#8

(04-10-2016, 18:15 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-10-2016, 16:47 PM)pat1 Kirjutas:  Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?

Jah, aga ülevaatus kehtib aasta aega ikka. Kui sulle mingil põhjusel see 2 kuud varasem kuu rohkem meeldib, siis võidki hakata iga aasta sel ajal käima, kokkuvõttes ei kaota ju midagi?

Ei kaota jah,aga vaesed +ülevaatajad talvel istuvad hauvad mune ja suvel jooksevad jalad rakkus.
Vasta
#9

(04-10-2016, 18:15 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-10-2016, 16:47 PM)pat1 Kirjutas:  Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?

Jah, aga ülevaatus kehtib aasta aega ikka. Kui sulle mingil põhjusel see 2 kuud varasem kuu rohkem meeldib, siis võidki hakata iga aasta sel ajal käima, kokkuvõttes ei kaota ju midagi?

Vana süsteemi võlu oli selles, et 7 ja 8-ga lõppeva reg. numbri puhul sai suvisele hobisõidukile 2 aasta ülevaatuse ühe korraga (ja ühe hinnaga) tehtud. Näiteks teed aprillis ülevaatuse ja kuna tähtaeg on septembris, siis TÜV kehtib järgmise aasta septembrini. Nii saabki uhkelt 2 suve sõita ühe ülevaatusega.
Vasta
#10

St. kasvatatakse käivet. Tõstetakse kaudset maksukoormust Sad
Vasta
#11

Muska kirjutas.
Ei kaota jah,aga vaesed +ülevaatajad talvel istuvad hauvad mune ja suvel jooksevad jalad rakkus.

Numbrite järgi ju märtsist detsembrini.(ka siis sügavad...)
Vasta
#12

Linnuke tabas naelapead praegu. Mait Millert kirjutas oma portaalis täpselt sama muide ja tema teab neid asju sügavuti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

(04-10-2016, 18:46 PM)zazik Kirjutas:  
(04-10-2016, 18:15 PM)veix__ Kirjutas:  
(04-10-2016, 16:47 PM)pat1 Kirjutas:  Naruke kehvemaks tundub süsteem minema küll. Kui minna 2 kuud kehtivast varem ülevaatusele siis nihkub kuupäev ka varasemaks, mitte ei jää nagu ennist numbri järgi paika. Või saan ma valesti aru?

Jah, aga ülevaatus kehtib aasta aega ikka. Kui sulle mingil põhjusel see 2 kuud varasem kuu rohkem meeldib, siis võidki hakata iga aasta sel ajal käima, kokkuvõttes ei kaota ju midagi?

Vana süsteemi võlu oli selles, et 7 ja 8-ga lõppeva reg. numbri puhul sai suvisele hobisõidukile 2 aasta ülevaatuse ühe korraga (ja ühe hinnaga) tehtud. Näiteks teed aprillis ülevaatuse ja kuna tähtaeg on septembris, siis TÜV kehtib järgmise aasta septembrini. Nii saabki uhkelt 2 suve sõita ühe ülevaatusega.

Selline kord kehtis väga ammu. Juba aastaid ei saanud rohkem kui 2 kuud varem ülevaatust teha. Tehes varem, said ainult kuni korralise ülevaatuseni
Vasta
#14

Tuleb au anda riigiisadele, nupp neil nokib. Juhul kui miskil põhjusel käib inimene mingil põhjusel igal aastal üks kuu varem siis pikema aja jooksul tuleb kukkurt kergendada kenasti. Ja mis veel kõige lollakam selle asja juures on see, et omanikul ei seisa ülevaatuse aeg enam meeles ( praegu ju pilk numbrile ja asi enda autopargi puhul selge), trahv ülevaatuseta sõidust ei ole mitte väga väike.
Vasta
#15

(04-10-2016, 19:43 PM)pat1 Kirjutas:  ...
Ja mis veel kõige lollakam selle asja juures on see, et omanikul ei seisa ülevaatuse aeg enam meeles ( praegu ju pilk numbrile ja asi enda autopargi puhul selge), trahv ülevaatuseta sõidust ei ole mitte väga väike.

Natuke vara ei ole soiguda ja riiki kiruda? Pole veel isegi seletuskirja mustandit nähtud, aga juba arutatakse nüansse Toungue

Mis aga kohustuse äraunustamisse puutub, siis juba mitmendat aastat potsatab mu postkasti teade selle kohta, et peaks minema ülevaatusele. Seda nii autodel kui haagistel. Väidetavalt pidi ka SMS tulema riigi kulul...
Vasta
#16

Tere.Vahva.Veokad,bussid ja motikad on ka sama moodi ülevaatus.Millal tahad,siis lähed ja saad aasta.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#17

(04-10-2016, 19:43 PM)pat1 Kirjutas:   Ja mis veel kõige lollakam selle asja juures on see, et omanikul ei seisa ülevaatuse aeg enam meeles ( praegu ju pilk numbrile ja asi enda autopargi puhul selge), trahv ülevaatuseta sõidust ei ole mitte väga väike.

Kui suur see trahv siis on? Ise olen viimase 5a jooksul erinevate sõidukitega rohkem vist ilma sõitnud kui ülevaatusega. Tulemuseks 3x suuline hoiatus ja ühe korra 12€ trahv. Kusjuures konkreetselt TÜV puudumise pärast on kinni peetud 2x, neist ühel korral vormistati ta see 12€.

Ei taha küll kedagi romudega liiklusesse julgustada, aga selle trahvisaamise pärast praegu küll muretsema ei pea. Soodsam on ilma sõita.

Ja 15 kuud ülevaatust tehti kindlasti veel 2015., ma ei ütleks, et see väga ammu oli. Sellest pikemat on vist tõesti praegu keerulisem saada.
Vasta
#18

Lõuna-osariikides ei ole liikluspolitseinikud nii leebed,et sind lasevad hoiatusega minema. Enamasti väänatakse trahv ära ja see on soolasem kui 12EUR. 

Jutt,et odavam on trahvi maksta....jaa see väide kehtib vist vaid mingis kindlas piirkonnas.


Vasta
#19

Maali maalt ei ole nii rikas Sad
§ 207.  Tehnonõuetele vastavuse kontrolli mitteläbinud mootorsõiduki või trammi juhtimine

  Tehnonõuetele vastavuse kontrolli mitteläbinud mootorsõiduki või trammi juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.
Vasta
#20

Mis nüüd selles nii imelikku on?
Minul oli "suur õnn" omada ZIL - kallajat. Kuni 2008a sügiseni. Ülevaatusel käisin siis, kui mul teda vaja läks. Alates ülevaatuse läbimisest hakkas aasta tiksuma. Vahest jäi mõni aasta vahele ja läksin jälle siis, kui tarvis oli. Siis hakkas uuesti aasta lugema. S.t. veokatel on küll kogu aeg nii olnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne