Tehnoülevaatusel käimise kord muutub
#21

(04-10-2016, 19:48 PM)v6sa Kirjutas:   

Mis aga kohustuse äraunustamisse puutub, siis juba mitmendat aastat potsatab mu postkasti teade selle kohta, et peaks minema ülevaatusele. Seda nii autodel kui haagistel. Väidetavalt pidi ka SMS tulema riigi kulul...

Kust sa selle välja oled võlunud?Ma pole isegi kuulnud mitte sellisest asjast.
Vasta
#22

Ka mulle saadetakse nii emailile kui SMS teade,kui TÜV hakkab lõppema. 
Selle saab seadistada eesti.ee portaali kaudu ID-kaartiga. Ja ilmselt ka MNT kodulehelt.


Vasta
#23

Just nii, ülevaatuse kehtimise viimase kuu esimesel päeval tuleb sõnum.
Vasta
#24

Siiani said ülevaatusele minna 3 kuud enne tähtaega. Viimasel veebruaril käisin ülevaatusel ja sain järgmise aasta aprillini (k.a.), numbrimärgil viimane number siis 2.
Pole veel kusagilt välja lugenud, mis ajast uus eeskiri kehtima hakkab?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#25

Vara veel kehtima hakkamisest rääkida kui pole veel ametlikult vastu võetud.
Väikesaarte elanikele see muudatus meeldib- sõiduk millega sõidetakse ainult väikesaarel, ei pea ülevaatusel üldse käima. Cool
Vasta
#26

(04-10-2016, 21:12 PM)kopraonu Kirjutas:  Ka mulle saadetakse nii emailile kui SMS teade,kui TÜV hakkab lõppema. 
Selle saab seadistada eesti.ee portaali kaudu ID-kaartiga. Ja ilmselt ka MNT kodulehelt.

huvitav, pole midagi sellest kuulnud. Korra olen teadmatusest 1,5 aastat sõitnud ülevaatuseta (ei teadnud et uue auto 3 a ülevaatuseta ei kehti kastika kohta). Ega mitmete sõidukite puhul ei püsi üldse meeles, millal mingil asjal see ülevaatus on. Kindlustusega on lihtne, ise saadavad uue pakkumise. Kui ülevaatus ka selliselt käiks. Aga mismoodi see eesti.ee toimib? Pole kordagi sinna igaks juhuks nina pistnud.
Vasta
#27

eesti.ee teab Sinust rohkem, kui Sa ise Smile
Vasta
#28

Teab tõesti palju: sinu sõidukid, kinnistud, juhiload, relvaload, likluskindlustuse ajalugu, põhjustatud liikluskahjud, kaitseväega seonduv info (auaste ja selle saamise aeg, sõjaaja ametikoht, aadress kuhu mobilisatsiooni korral pead minema...), perekonna info (vanemad, abikaasa, lapsed), arsti poolt määratud retseptid (ajalugu), perearst, haigushüvitiste maksmised...
Vasta
#29

Ma saan asjast ikkagi nii aru, et ülevaatuse kuu määrab ära esmane ülevaaatusel käik. Ehk siis kui auto esimest korda Eestis arvele võeti ja sellega esimest korda TÜV läbiti, määrab ära auto edasise TÜV-i kuu ? 
Ilmselt see võimalus TÜV 2 kuud varem läbida jääb vast ikka kehtima. Ma saan sellest nii aru.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#30

Loen ja imestan, et paljud mehed ei tea tegelikult, millal on paras aeg oma auto numbripõhiselt TÜV punktis ette näidata. Arvatakse, et viimane number+2 on õige aeg ja külvatakse siin segadust mõttega, et nii peabki olema.
Ja ei ole päris nii, et aasta alguses ülevaatuspunktis käppa imetakse, aga kui uus kord põhja alla saab ja kehtima hakkab, siis võib nii minna küll.
http://www.abctehno.ee/?id=23&lang=est
Vasta
#31

Aga ongi ju nii praegu, et jaanuaris ja veebruaris ülevaatusel eriti ei käida, sest kohustuslikku ülevaatuse aega numbri põhjal ei ole? Kes see nii väga ikka varem käib (miks peaks? ma pole kunagi käinud), ikka üldreeglina käiakse sel kuul mis viimane ülevaatuse kehtimise aeg on.
Vasta
#32

No ei viitsiks ju kahte või enamat korda jamada, ikka auto ja haagis korraga, kui vähegi ajapiiresse mahub.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#33

Tundub, et nüüd saab sõiduautodega ka seda "alles järgmisel kuul ülevaatusele" minekut praktiseerima hakata. See mida praegu usinasti veokamehed kasutavad. Ülevaatus lõpeb kuu lõpuga ära, aga sina lähed hoopis järgmise kuu alguses (sõidad otse ülevaatusele ilma kehtiva ülevaatuseta). Pead minema näiteks oktoobri jooksul, aga lähed hoopis 1 november. Järgmine aasta lähed 1 detsember jne. Iga aasta võidad 1 kuu juurde, 12 aastaga võidad ühe aasta juurde.
Vasta
#34

(05-10-2016, 07:19 AM)veix__ Kirjutas:  Aga ongi ju nii praegu, et jaanuaris ja veebruaris ülevaatusel eriti ei käida, sest kohustuslikku ülevaatuse aega numbri põhjal ei ole? Kes see nii väga ikka varem käib (miks peaks? ma pole kunagi käinud), ikka üldreeglina käiakse sel kuul mis viimane ülevaatuse kehtimise aeg on.

Oma 9-lõpuga Transitiga läbisin ülevaatuse augusti alguses. Järgmine viimane ettenäitamise kuu seisab passis november 2017.
Null-lõpuga Polol olen samuti viimastel aastatel teinud juba septembris ära, kuigi tähtaeg kukub detsembris.
Ma ei näe selles midagi veidrat. Pigem vastupidi - saab suveilmadega rahulikult pilli üle vaadata, vajadusel väliestakaadil kohendada ilma, et peaks kuskil mõnd soojemat (tasulist) varjualust kasutama.
Vasta
#35

(04-10-2016, 21:09 PM)muska71 Kirjutas:  Kust sa selle välja oled võlunud?Ma pole isegi kuulnud mitte sellisest asjast.

Selleks tuleb sedapalju mune omada, et enda kontaktid riigile avaldada. Mitte iga ankeedi täitmisel end järjekordse tädi postkasti külge kinnitada.

Minu kontaktid liikusid eesti.ee pealt automaagiliselt muu hulgas LRB andmete külge.

Paha asi kontaktandmete sisestamise ja isikukood@eesti.ee aadressi edasisuunamise juures on see, et eesti.ee peal kontaktandmete sisestamisega loetakse koheselt kättetoimetatuks ka sellele aadressile saadetud teavitus/nõue koos sellest tulenevate tagajärgedega. Vingerdistele see aga ei sobi, kuna ei saa enam teadmatust väita.
Vasta
#36

(04-10-2016, 18:55 PM)linnuke Kirjutas:  Muska kirjutas.
Ei kaota jah,aga vaesed +ülevaatajad talvel istuvad hauvad mune ja suvel jooksevad jalad rakkus.

Numbrite järgi ju märtsist detsembrini.(ka siis sügavad...)

 No aga ehk ei peaks sügama, ehk tasuks aru pidada, kuidas talvel ka raha teenida.
Talvekuudel soodsam hind võibolla?
Mingeid lisateenuseid osutada, reguleerimised, diagnostika ....
Puhkuse saab välja võtta.
End koolitada kliendiga suhtlemise ja tehnika vallas ....
Talvise vaikelu ajal võiks ülevaatuspunktid endale broneerimiskeskonnad tekitada netti.
Alles oli, kui passisin pea tund aega sabas, mootor tiksumas. Paneks aja kinni ja tuleks õigel ajal.

Teine aspekt selle talvekuude kiunu juures, mis mulle vastumeelt on: kuidagi suureks hakkab see kaader kasvama, kes on veendunud, et tavakodaniku arvelt peab nende sissetulek igal ajal garanteeritud olema. Romulad, korstnapühkijad, prügivedajad jne., nüüd ülevaatajad.
Vasta
#37

Pisut veel eesti.ee-st
Mul üks töökaaslane sihuke loll ja uudishimulik ning logis end eesti.ee peale sisse. Kohe sai trahviteate ja veel kümmekond mingisugust kurja nõuet seoses kunagi sõbraga kahaasse  tehtud firma eest, mis nüüdseks juba aastaid enam ei tegutse. Eks siis maksis ja mässas paberitega, et asjad korda saada (õige kah ju!). Nimetatud sõber sügab aga rahulikult mune ja naudib elu, sest pole eesti.ee aadressi kunagi näppinud. Pärast seda lugu ei julge ükski töökaaslane kah nimetatud aadressi peale minna.
Vasta
#38

(05-10-2016, 07:43 AM)Romka Kirjutas:  Tundub, et nüüd saab sõiduautodega ka seda "alles järgmisel kuul ülevaatusele" minekut praktiseerima hakata. See mida praegu usinasti veokamehed kasutavad. Ülevaatus lõpeb kuu lõpuga ära, aga sina lähed hoopis järgmise kuu alguses (sõidad otse ülevaatusele ilma kehtiva ülevaatuseta). Pead minema näiteks oktoobri jooksul, aga lähed hoopis 1 november. Järgmine aasta lähed 1 detsember jne. Iga aasta võidad 1 kuu juurde, 12 aastaga võidad ühe aasta juurde.

Seda saand ju kogu aeg teha - viimased 10 aastat olen tsiklitega nii käinud.
Vasta
#39

(05-10-2016, 17:31 PM)tcumen Kirjutas:   No aga ehk ei peaks sügama, ehk tasuks aru pidada, kuidas talvel ka raha teenida.
Talvekuudel soodsam hind võibolla?


Mis raha teenimine see oleks kui hinda alla lastakse ja kokkuvüttes aasta lõikes vähem raha saadakse? Ajaline nihe ei muuda selles suhtes midagi. Kokkuvõttes ju sama arv masinaid kõik käivad ikka ülevaatusel ära kord aastas. Rolleyes
Vasta
#40

(06-10-2016, 23:36 PM)veix__ Kirjutas:  Mis raha teenimine see oleks kui hinda alla lastakse ja kokkuvüttes aasta lõikes vähem raha saadakse? Ajaline nihe ei muuda selles suhtes midagi. Kokkuvõttes ju sama arv masinaid kõik käivad ikka ülevaatusel ära kord aastas. Rolleyes

Tõstame kontrollimise kvaliteeti ja sellega ka kordusülevaatuste teel käivet Wink.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne