Tehnoülevaatusel käimise kord muutub
#81

(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  Passi ehk registreerimistunnistusele ei lähe midagi kirja, olen ühe korra saanud. Küll aga saab internetist taustakontrollist seda näha.
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. Ja võib õnnestuda ka nii, et kui lähed justkui "proovi"ülevaatust tegema ja kõik ok on, siis märgitakse ka ülevaatus tehtuks kui see soov on. Wink
Kui on soov mõni auto osta ja saab omanikuga kokkuleppele, siis see prooviülevaatus on hea variant autost mingi ettekujutuse saamiseks.
Prooviülevaatust tehes ei panda auto andmeid arvutisse, see punkt kes pärast täidab, isegi juhul kui kõik korras oli riskib paljuga. Kaamerad üleval.
Vasta
#82

Mitte ei saa aru mis neist inspektoritest niiväga karta, oled ise normaalne on ka politseinik normaalne. Muidugi on olemas üks teatud seltskond kellel on alati mingi jama..

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#83

(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  ... Ja võib õnnestuda ka nii, et kui lähed justkui "proovi"ülevaatust tegema ja kõik ok on, siis märgitakse ka ülevaatus tehtuks kui see soov on. ...

Ikka õnnestub, ainult auto sõidab punktist välja, teeb tiiru ümber ülevaatuspunkti ja ülevaatus võib alata. Nagu Pat ütles, peab ennem ülevaatust andmed sisestama, mida tagasi võtta ei saa.
Vasta
#84

(11-10-2018, 23:42 PM)Laurts Kirjutas:  Mitte ei saa aru mis neist inspektoritest niiväga karta, oled ise normaalne on ka politseinik normaalne. Muidugi on olemas üks teatud seltskond kellel on alati mingi jama..

Reeglina see nii on. Aga usu mind, päriselt on ka olemas peast mente, kes lihtsalt ongi nii mendid, et nendega üldse inimkeeli suhelda polegi võimalik.

Umbes aastal 2008 või 2009 oli Tallinna Lennujaamas üks selline emasest soost tegelane. Tema on ka õigupoolest ainus tõeliselt negatiivne kogemus mis mul Eesti Politseiga olnud on. Valdavalt on tõesti inimesed ja kõik on laabunud, aga vot see üks kogemus on selline, mis eluks ajaks meelde jääb.


Ja teine asi, mida kartma peab, on igasugused kampaaniad. Need on siis need olukorrad, kus pole objektiivset põhjust trahvida, inspektoril pole ka tahet trahvida, aga kõrgemalt on käsk just selle asja eest kampaania korras kõigile ära kirjutada. Sellised kampaaniad on kõige halvemad, õõnestavad politsei autoriteeti, õõnestavad seaduse autoriteeti ja lõppkokkuvõttes ei anna ka liiklusohutuse seisukohast mingit tulemust.
Vasta
#85

(11-10-2018, 18:56 PM)v6sa Kirjutas:  ... Mul on mõned korrad tulnud üleläinud ülevaatuse teemal vestelda - iga kord on asi lõppenud meeldetuletusega ülevaatusele kobida. Big Grin Viimane kord kulus lausa 5 kuud enne, kui esimene kord vestelda tuli. ... Kusjuures Harjumaa, peatrassidel, mitte kuskil pärakülas. ...

Tsitaat:Meil C1 arvel kaubikuna ja kuna neil ÜV igal aastal, siis trehvas auto number nii, et juba 4-5 kuud tutika auto ostust oli ÜV läbi. Seda muidugi tähele ei osanud panna ja saime vist väikse laksu ikka ära.
Mul oli 1,5 aastat ülevaatuseta, uuena ostetud kastikas ja ei tulnud pähe et veoauto, mil peab iga aasta ülevaatsuel käima, mitte esimesed 3 aastat vabad. Ükskord paberivabas ARKis käies juhuslikult avastasin. Aga sõitsin järjekindlalt Võrumaalt Lahemaale tööasjus, kärugi sabas ja ei teinud keegi välja sellest ülevaatusest, isegi vestelda ei tulnud ja üldse polnud mitu aastat mingit suhtlust politseiga.
Aga sain kiiruse eest märgi külge nii järgmine nädal peeti juba suvalt kinni, küll tulemusteta.
Vasta
#86

(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  
(11-10-2018, 19:17 PM)meli666 Kirjutas:  Tean, et mõnel on hirmus suur katastroof oma tehnilisse passi saada korduv. Samas ei ole see häbiasi, selleks ju tehnoülevaatus ongi, vigade tuvastamiseks. Pealegi korduv ju tasuta....

...
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. ...
Kus see korduv tasuta on? Võrus on korduv ca 75% esmakordse hinnast. Proooviülevaatust ka teha ei saa, kupatatakse sama firma remonditöökotta linna teises servas, seal vaatavad teised mehed ja teistel seadmetel, nii et tulemuse samasuses ma kindel pole.
On ju avalik saladus, et osades ülevaatuspunktides saab läbi, sealjuures ilma mingi "ostmiseta" ja teises ei saa sama autoga. Korra on mul isegi palutud peale ülevaatuse läbimist (kas Teil aega on?) teisele piduristendile sõita selle näitude testimiseks ...
Vasta
#87

(12-10-2018, 07:42 AM)honkomees Kirjutas:  
(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  
(11-10-2018, 19:17 PM)meli666 Kirjutas:  Tean, et mõnel on hirmus suur katastroof oma tehnilisse passi saada korduv. Samas ei ole see häbiasi, selleks ju tehnoülevaatus ongi, vigade tuvastamiseks. Pealegi korduv ju tasuta....

...
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. ...
Kus see korduv tasuta on? Võrus on korduv ca 75% esmakordse hinnast. Proooviülevaatust ka teha ei saa, kupatatakse sama firma remonditöökotta linna teises servas, seal vaatavad teised mehed ja teistel seadmetel, nii et tulemuse samasuses ma kindel pole.
On ju avalik saladus, et osades ülevaatuspunktides saab läbi, sealjuures ilma mingi "ostmiseta" ja teises ei saa sama autoga. Korra on mul isegi palutud peale ülevaatuse läbimist (kas Teil aega on?) teisele piduristendile sõita selle näitude testimiseks ...

Aeg oleks ülevaatuse kohta vahetada. On ikka palju normaalsemaid kohti olemas. Küll Võru kohta ma ei tea. Aga Tartu piires on erinevus ka ikka päris suur - mõnes kohas hakatakse supleriga pidurikettaid mõõtma täiesti lambist.
Vasta
#88

(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  ...
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. Ja võib õnnestuda ka nii, et kui lähed justkui "proovi"ülevaatust tegema ja kõik ok on, siis märgitakse ka ülevaatus tehtuks kui see soov on. Wink
...

See pole enam legaalselt võimalik, kuna LRB on asunud otsustavalt võitlusesse "tehnoülevaatuse kvaliteedi tõstmise eest".

Mõni normaalsem kiosk küll võtvat sama auto küll uuesti letti, kui "sõlmede kontroll" või mis nime all too mitteametlik üle vaatamine ka nimekirjas on, tähelepanekuteta läheb.
Vasta
#89

(12-10-2018, 07:42 AM)honkomees Kirjutas:  Kus see korduv tasuta on?
...

Saku E-tehno kioskis on sõiduautole küll tasuta, korduvalt kasutatud seda võimalust. Neil on kioskid ka mujal: http://www.etehno.ee/ee/

Võrus ei ole, Põlvas ja Tartus on. Tartu Turu tänava kioskis oli jummalast normaalne säga, kes küll hoolikalt, kuid sõbralikult ostetava auto üle vaatas ja kohe ka korduva vormistas. Kuna auto regtunnistusel enam lahtrit ei olnud. LRB büroos kiigati korra arvutisse ja väljastati uus paber ilma tasu küsimata. Mulle meeldis.

Ning jah, auto oli korrasWink

Samas Kohilas on säärane kiosk, nagu Kohila Tehno, kes peab nii ülevaatuspunkti kui töökoda. Kui töökoja suhtes paha sõna pole, siis ülevaatuspunktis on neil nüüd üks noor säga, kes end jumalaks peab ning vähegi eeskujulikust erineva auto järgmise ukse taha saadab, lüües enne romutempli otsaette. Varem selliseid probleeme väiekste asjade pärast ei olnud.
Vasta
#90

(12-10-2018, 08:32 AM)v6sa Kirjutas:  
(12-10-2018, 07:42 AM)honkomees Kirjutas:  Kus see korduv tasuta on?
...

Saku E-tehno kioskis on sõiduautole küll tasuta, korduvalt kasutatud seda võimalust. Neil on kioskid ka mujal: http://www.etehno.ee/ee/

Võrus ei ole, Põlvas ja Tartus on. Tartu Turu tänava kioskis oli jummalast normaalne säga, kes küll hoolikalt, kuid sõbralikult ostetava auto üle vaatas ja kohe ka korduva vormistas. Kuna auto regtunnistusel enam lahtrit ei olnud. LRB büroos kiigati korra arvutisse ja väljastati uus paber ilma tasu küsimata. Mulle meeldis.

Ning jah, auto oli korrasWink

Samas Kohilas on säärane kiosk, nagu Kohila Tehno, kes peab nii ülevaatuspunkti kui töökoda. Kui töökoja suhtes paha sõna pole, siis ülevaatuspunktis on neil nüüd üks noor säga, kes end jumalaks peab ning vähegi eeskujulikust erineva auto järgmise ukse taha saadab, lüües enne romutempli otsaette. Varem selliseid probleeme väiekste asjade pärast ei olnud.

Etehno butiiki võin ka Tartus soovitada, Sõbra Maxima juures. Asjalik koht - kui saad korduva, siis põhjusega, ütleb minu kogemus. Küll on ka seal mehel ja mehel vahe sees. Üks norib väikseid asju rohkem kui teine (A'la led pirnid numbrituledes - olid autol ostes juba sees ja mina vahetama ei vaevunud, aga pandi kirja ikka). Aga üks asjalikumaid ja normaalsemaid kohti minu arvates.
Puuduliku autoga pole küll samas mõtet sinna minna, päris niisama näpp ninas nad seal ei vahi. Aga eks auto peabki korras olema ülevaatusel.
Vasta
#91

(12-10-2018, 07:42 AM)honkomees Kirjutas:  
(11-10-2018, 21:13 PM)veix__ Kirjutas:  
(11-10-2018, 19:17 PM)meli666 Kirjutas:  Tean, et mõnel on hirmus suur katastroof oma tehnilisse passi saada korduv. Samas ei ole see häbiasi, selleks ju tehnoülevaatus ongi, vigade tuvastamiseks. Pealegi korduv ju tasuta....

...
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. ...
Kus see korduv tasuta on? Võrus on korduv ca 75% esmakordse hinnast. Proooviülevaatust ka teha ei saa, kupatatakse sama firma remonditöökotta linna teises servas, seal vaatavad teised mehed ja teistel seadmetel, nii et tulemuse samasuses ma kindel pole.
On ju avalik saladus, et osades ülevaatuspunktides saab läbi, sealjuures ilma mingi "ostmiseta" ja teises ei saa sama autoga. Korra on mul isegi palutud peale ülevaatuse läbimist (kas Teil aega on?) teisele piduristendile sõita selle näitude testimiseks ...
Võrus Roopa tänava punktis on korduv tasuta. 
Üldiselt on seal suhtumine küll väga ülbe ja ebameeldiv, aga vähemalt korduv on tasuta. Ja senine mulje on, et väga koman**simisega nad seal ka ei tegele, hinnatakse üsna objektiivselt. 

Kui Pika tänava punktis (Võrus vist ainult need 2 ongi?) niimoodi nöögitakse, siis soovitan igal juhul Roopa tänavale minna.


Minu meelest oleks TÜV-punkti poolt üsna adekvaatne näidata autoomanikule näpuga ära, mis ja kus vajab tähelepanu, eriti kui omanik ise huvi tunneb. Seal Roopa tänaval kupatati omanik ootealale, pärast anti paberid tagasi lihtsalt. Ja alles siis sai näha kas läbis või sai korduva. Paberilt siis näha, mis vead on. Samas on vanematel autodel ju tihti selliseid asju, mis otseselt veana kirja ei lähe, kuid tähelepanu vajavad ikka.
Näiteks Rae A-Ülevaatus on küll keskmisest kallim, kuid see-eest väga mõistliku suhtumisega. Ise külastan igal võimalusel just seda punkti.
Vasta
#92

(12-10-2018, 11:50 AM)zazik Kirjutas:  ...Minu meelest oleks TÜV-punkti poolt üsna adekvaatne näidata autoomanikule näpuga ära, mis ja kus vajab tähelepanu, eriti kui omanik ise huvi tunneb...

Kuressaares on Meelis Tehnoteenused ülevaatuspunkt just selline. Kui midagi nässus, saad korduva, aga meeleldi loetakse sulle ette leitud vead. Ka sellised, mis ülevaatusest läbi ei kukuta. Korduv on tasuta. Pooldan väga sellist täpset kontrolli, siis on ka auto korras ja julge sõita.
Vanasti, kui autoremondiga tegelesin, käisin ka Meelise juures kontrollis. See oli nagu garantii kundele, kvaliteetselt teostatud remondi kohta.
Vasta
#93

Üks  hea lugu ka seoses ülevaatusega. Kuulsin kuskil reisil olles.

Kuskil suuremas linnas üks ülevaatuspunkt mis asub ühe remondifirma kõrval. Härra läks pidureid remontima enne TÜV-d. Lasi uued klotsid panna ja kõike muudki teha. Kui asi korras,läks ümber nurga ja kohe lahingusse. Ülevaatuspunktis tunnistati pidurid vigasteks ja leiti ka muid vigu.  Autoomanik võttis taskust kopsaka remondiarve ja esitas ülevaatajale. Alles just käisin teie firmas remondis,kas tõesti nii sitta tööd tehakse teil? Big Grin  Vennike oli siis kuhugile paberitega ära kadunud ja mõne aja pärast oli ülevaatus kenasti vormistatud. Big Grin

Ärge nüüd seda ometi keegi jummalapärast järgi tehke. Big Grin

PS. See järsku sobiks isegi naljanurka?
Vasta
#94

Tuttuued klotsid polegi algul head pidama, vaja ikka kümmekond korda kasutada.
Vasta
#95

(12-10-2018, 19:45 PM)pen.skar Kirjutas:  Tuttuued klotsid polegi algul head pidama, vaja ikka kümmekond korda kasutada.

Lause esimene pool on sulatõsi, teisel poolel on variante. Panin kunagi ühe naisterahva mossele uued klotsid taha, aasta hiljem polnud veel täistallaga sisse töötanud.
Vasta
#96

Panin kevadel kaubikule uued klotsid. Eelmine nädal käisin ülevaatusel. Vahepeal läbitud 4000km. Piduristendist läks puhtalt läbi, aga kui põhja alt vaatama asuti, saadeti pidurikettaid vahetama. Põhjuseks see, et ainult umbes 1-2 cm laiune riba oli ketta peal haljas, ülejäänud roostes. Kevadel klotse vahetades lootsin, et küll kulub uus klots kettaga kokku, aga ei midagi. Mu teooria on, et roostes ketta osa kulutab klotsi tolle koha pealt kiiremini ära ja seepärast jääb "kandma" ikka ainult see osa kus ketas pole roostes. Liugurid kontrollisin nüüd üle, need liikusid täiesti vabalt.
Vasta
#97

(13-10-2018, 08:29 AM)olli Kirjutas:  Panin kevadel kaubikule uued klotsid. Eelmine nädal käisin ülevaatusel. Vahepeal läbitud 4000km. Piduristendist läks puhtalt läbi, aga kui põhja alt vaatama asuti, saadeti pidurikettaid vahetama. Põhjuseks see, et ainult umbes 1-2 cm laiune riba oli ketta peal haljas, ülejäänud roostes. Kevadel klotse vahetades lootsin, et küll kulub uus klots kettaga kokku, aga ei midagi. Mu teooria on, et roostes ketta osa kulutab klotsi tolle koha pealt kiiremini ära ja seepärast jääb "kandma" ikka ainult see osa kus ketas pole roostes. Liugurid kontrollisin nüüd üle, need liikusid täiesti vabalt.
Endal oli mõni aasta tagasi täpselt sama olukord. Klotsiandur andis teada, et klotsid liiga kulunud. Ketas tundus veel hea ning sai ainult klotsid vahetatud. Tehnoülevaatusel tahtis ülevaataja esimese hooga liikumiskeeldu panna et kettad nii persses kui üldse olla saavad, kuidagi sain loa "otse töökotta" sõita.
Kodus asja lähemalt uurides leidsin et on jah perses, kodus tungraua peal sisemist ketta poolt ei näinud ja ei osanud ka eraldi sellise eesmärgiga vaadata. Sisemine klots oli ilusti kulunud ka selliseks et töötas ainult see paar cm osa.

       
Vasta
#98

Täna ülevaatusel pandi veaks huvitav rike, üks aknatõstuk ei töötanud. Smile

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#99

(13-10-2018, 22:35 PM)weix1 Kirjutas:  Täna ülevaatusel pandi veaks huvitav rike, üks aknatõstuk ei töötanud. Smile

Täpselt nii ongi kuna kaamerad jälgivad ülevaataja tööd. Teadmiseks ka seda et kui juhi akna tõstuk ei tööta on korduv. Tean juhtumit puhumisreidilt kui juhil aken ei avanenud ning saadeti uuesti ülevaatusele. See oli selle aasta kevadel.
Vasta

Kui juhiaken ei tööta, siis tõepoolest korduv. Seda nõuet tean juba pikemat aega aga algul tuli mullegi üllatusena. Eks praegu nad on olude sunnil hullemini nokima hakkanud, varem pigistati mõne väiksema asja puhul silm kinni. Viimasel ajal on isegi igal autol toonklaaside % mõõtma hakatud, mida varem ei tehtud.
Piduriketaste kohta küsiks seda, et paljud teevad uutele ketastele sissesõidu? See nõue on muuseas enamus korralikema ketaste tootjate manualis rasvaselt kirjas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne