1975 Toyota Corolla Coupe KE35
#21

(10-11-2016, 14:16 PM)Marko Kirjutas:  Kilohinnaga saab Sierra/Scorpa sildasid, blokeeruvaid ka hea õnne korral. Eeldab muidugi põhja modimist. Ja ülevaatuseonud riidlevad rohkem kui Lada silla puhul, seda nad tõenäoliselt ei märkagi.

Nii heas ja uhkes korras autole ei tohiks kindlasti sellist koledust alla lisada. See tähendab tohutut kere modifikatsiooni ja lõikumist. Kogu istmealune kaob kuhugi ära ja asendub raske rauahunnikuga. 

Kunagi tegin nimekirja:
Rekord E - 1410
Kadett - 1299
Omega A - 1460
Senator - 1480
Sierra - 1465
E30 - 1415 -
Volvo 240 - 1360mm 


Mingid andmed ütlevad Corolla KE35 tagasilla laiuseks 1340. Ehk 240 volvode sillad peaksid hästi passima. Sealt leiab ka suuremaid ning väiksemaid diffreid Lisaks on Dana sisud Volvo foorumites läbinämmutatud teema. Sulle peaks ka see väiksem variant sobima, kuna väänet on oluliselt vähem, kui 2 liitristel Volvodel seda oli. Soomest/Rootsist saab ka rahapaki eest sisusid.

Jõudu
Vasta
#22

Sinu tabelis on viga

Volvo. 240 sild on 1410mm , flantsist flantsini

Lada 1380mm

Toyota Ke20/25 -1320mm
Vasta
#23

Tänud Astross

Siis võib ka otsida Kadett/Manta/Ascona tagasilda, 1,9/2,0 alt
siingi foorumis althõlma liikunud
Vasta
#24

(10-11-2016, 21:49 PM)kaarelj Kirjutas:  Nii heas ja uhkes korras autole ei tohiks kindlasti sellist koledust alla lisada. 
Ma pakkusin soodsamat versiooni, mitte musta numbri auto rüvetamist, nagunii on jutt silla vahetusest.
Erineva skeemiga (sõltuv/sõltumatu) sildade vahetamise nüanssidega olen kursis.
Samas sellega sõitmine on hoopis teine maailm, ma siiani meenutan kuidas andsin kundele Volvo 740 üle ja pärast seda sõitsin oma Ford Granadaga koju. Distants oli u viis - kuus kilti aga mul oli tunne, et Granada on tee külge liimitud.
Palun volvomeestelt ennetavalt vabandust Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#25

Sellel autol jah jääb kindlasti talasild. Põhjus lihtne. Pole plaanis tast mingit tänavapüssi ehitada. Ehk sõltumatul tagasillal pole lihtsalt mõtet. See juhtub teise, sinist värvi projektiga kunagi kauges tulevikus. Kui teha sõltumatu tagasild peaks ka esisilla üle vaatama. Asendama näiteks roolikarbi latiga jne. See aga tähendaks minu väärastunud mõtlemise juures juba ka paraja pangega hobujõude,et kogu seda nalja täie raha eest nautida. Ehk ehituse eelarve on x??
Sinna plaanis korralikult korda tehtud 4age milles natuke paremad jupid. Juhib seda siis pritsung või karpad.
Tagasilla vahetus on vajalik vaid selleks,et originaal sild on õnnetus kuubis ja ei võimalda ka mõlema ratta võrdõiguslikku libisemisevastast seadet.
Laiusega saab natuke mängida kuna külge tulevad ka TE37 tiivalaiendid.
Aga tänud mõõtude tabeli eest.
Tea kas nende asconate ja kaatedite tagasillale lukkusid ka leidub? Või on need ainult hirmsa raha eest soetatavad.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#26

Lukkusid saab igale difrile. Kodumaalgi tegija olemas: http://elbe.ee/products/drivetrain/

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#27

Metallurgide manu vedeles täna selline tagasild. Kuue poldiga velje kinnitus?

                   

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#28

See on liiga raju sild. Ilmselt kaalub pool corollast. Ma üritaks hobujõude suht otstarbekalt kasutada.
Aga rohelise lammutamis käigus mõõtsin oma tagasilla laiuse ära.
KE35 corillal see siis 1360mm. Kuna tiivalaiendid lisavad ilmselt mingi +5cm mõlemale poole siis jääb mäguruumi piisavalt.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#29

Kuna ka endal üks tagavedune Carina projekt pooleli, siis jälgin seda siin suure huviga. Ka ise vaevasin kaua pead mille alt saaks sobiliku LSD-ga tagasilla. Hetkel on plaan alla panna Pajero MK1 tagasild millel Lsd ja 4.77 ülekanne, mis peaks olema suht hea linnavahel paugutamiseks. Miinuseks on kaal, mis orig 57kg asemel kaalub 77kg. Tegelikult ma kaalu pärast väga ei muretse, kuna siis ongi tagaratastel rohkem pidamist ja pealegi talasilla puhul ei ole kaal nii sure mõjuga, kui sõltumatu vedrustuse puhul.. Hetkel jääb endal üle orig Toyota 6.7 tagasild mis pm sama mis ae86 zenki mudel trummelpiduritega. Sinna sisse maksb Kaazi lukk u700 eur ja peaks mingi 200hj ära kannatama küll.
Vasta
#30

Kas sul õnnestub see Carina sild ära mõõta?
Vasta
#31

1420mm on laiuseks.
Vasta
#32

Sai siis vaikselt rohelise kallal nokitsetud mille tulemusel on nüüdseks kere küljest kõik eemaldatav eemaldatud.
Aga täna hommikul töid lõpetades tuli kummaline mõte. Kuna see auto on plaanis ehitada just selliseks nagu ta tehasest tulnuna oli, siis miks mitte teha ta kohe nii,et saaks minna ka musti numbreid taotlema. Loomulikult suurendab see tööde mahtu aga no kurat temaga. Ega oma aeg ei maksa ju midagi  Big Grin
Vanust sellel isendil ka juba kena 41 aastat. No ja auto on esmaregistreeritud üks kuu peale seda kui mina ise ilmavalgust nägin Rolleyes .  Ehk ei pea ma vähemalt viisakalt vanuri ees kummardama kogu aeg, sest teoreetiliselt olen ma vanem.

Seoses selle mustanumbri mõttega siis kohe ka paar küsimust tarkadele.

Teise auto(valge) peal on lisavarustusena paigaldatud esitulede pesusüsteem. Samuti on seal tagaistujatele mõeldud õhukanalid(no,et varbad ei külmetaks tagaistujatel).
Kui nüüd need paigaldada rohelisele millel originaalis neid ei olnud, siis kuidas suhtub sellesse hiljem musta numbri kõlblikkuse komitee?
Samas olid nad lisavarustusena saadaval ja kenasti ka ojoota kirjad peal.
Kas enne ehitamist peab ka oma kavatsustest teada andma organisatsioonile või pole see oluline?
Et teen auto valmis ja siis lähen ja näitan ette?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#33

(17-11-2016, 13:43 PM)wagoneer Kirjutas:  Teise auto(valge) peal on lisavarustusena paigaldatud esitulede pesusüsteem. Samuti on seal tagaistujatele mõeldud õhukanalid(no,et varbad ei külmetaks tagaistujatel).
Kui nüüd need paigaldada rohelisele millel originaalis neid ei olnud, siis kuidas suhtub sellesse hiljem musta numbri kõlblikkuse komitee?
Samas olid nad lisavarustusena saadaval ja kenasti ka ojoota kirjad peal.
Kas enne ehitamist peab ka oma kavatsustest teada andma organisatsioonile või pole see oluline?
Et teen auto valmis ja siis lähen ja näitan ette?

Tark ei ole, aga foorumis vastamiseks seega sobin.  Cool

Täitsa savilt suhtub (asjad peavad töötama, muidugi) ja VIN-i järgi päringut lisavarustuse kohta ei hakka keegi tegema. (kuigi, teoreetiliselt see on võimalik; ma ühe 1974a Alfa kohta kunagi tegin ja sain teada, et sütkar peab olema ja värvid on need ja need.)

Aga alati on ju võimalik (ka tänapäeval), et tellid auto ära ja siis alles lased diileri juures kulkskuugen Touaregile elektrilise tagaluugi ja keylessi (mida originaalis jäi tellimata) paigaldada. 
Siis ka VIN ei hakka näitama, et see peaks olema. Lihtsalt saab proovida/jälgida, kas töötab ja kuidas paigaldatud.

Tee valmis kõigepealt. 

P.S. Kusjuures, ega Sa ise ka praegu kindlaks ei tee, kas tulepesu on tehase oma või ntx. aasta pärast ostu oskuslikult paigaldada lastud.
P.S.2. Kas teisel oli vaip (+ vastavalt õhukanalid) sama tooni...? Aga noh, see on kah savi, sest plasti saab edukalt värvida.



.
Vasta
#34

Ega tegelikult ei oska tõesti öelda kas need lisad olid ostes või pandi hiljem. Lihtsalt nad on suure tõenäosusega esinduses paigaldatud ja originaalsete tojoota kirjetega.
Sama on näiteks ka Soomlaste väittel tagumiste turvavöödega. Tehases standard varustuses neid polnud tollal. Pidid lisana juurde võtma mis oli aga suht kallis. Lihtsam oli auto ära osta ja lasta vajadusel hiljem kohalikul diileril need paigaldada. Kinnituste kohad kõik kenasti olemas ja keermestatud.

Õhukanalid jah vaibaga samat tooni on teisel. Aga see vist jah suht lahendatav probleem.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#35

See wronic metallikruvi muidugi seal õhukanali küljes (põrandakinnitus) unusta ära. (ükski esindus ei paigaldanud selliseid)
Minuarust 40a tagasi algelist wronicut kasutas ainult Ford.
Toyotsil vast ikka DIN 17670 seib (kas must või kroomitud) + läätspea plekikruvi.
Vasta
#36

Big Grin  ju see on ära tulnud ja värskega asendatud. Teisel pool samat kanalit ning kaasistuja pool on kasutatud kraega(krae siis pöörleb ümber kruvi aga ära sealt ei tule) tavalist kuuskant kruvi. Mis tunduvad suht loogilised ja samalaadsed kui igal pool armatuuri alustes ja muudes kohtades kinnitamiseks kasutatud.
Eks paras peotäis tuli ka mitte autonduse moodi poltte/mutreid.
Kuna enamus poldid/mutrid tundub,et on kollaka tooniga, siis kas meite maal keegi ka kollase tsingi teenust pakub?
Või on veel mingit moodust neid kenasti kollakaks saada.
Mingite poltidega olen orki lennanud nende roostekindluse osas. Nii USA-st tellitud mustad poldid GTO jaoks ja ühele sõbrale tellitud kollakad poldid olid kenasti peale 12+ kuud kaetud rooste täpikestega ja nüüd mul GTO-l peale 2+ aastat ikka päris jubedad juba on.
Ehk töötlus peaks ikka tagama pikkadeks aastateks rahulolu ka siis kui autot sihtotstarbeliselt kasutatakse(GTO-d küll suvel ainult)

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#37

(17-11-2016, 14:50 PM)wagoneer Kirjutas:  Big Grin  ju see on ära tulnud ja värskega asendatud. Teisel pool samat kanalit ning kaasistuja pool on kasutatud kraega(krae siis pöörleb ümber kruvi aga ära sealt ei tule) tavalist kuuskant kruvi. Mis tunduvad suht loogilised ja samalaadsed kui igal pool armatuuri alustes ja muudes kohtades kinnitamiseks kasutatud.
Eks paras peotäis tuli ka mitte autonduse moodi poltte/mutreid.
Kuna enamus poldid/mutrid tundub,et on kollaka tooniga, siis kas meite maal keegi ka kollase tsingi teenust pakub?
Või on veel mingit moodust neid kenasti kollakaks saada.
Mingite poltidega olen orki lennanud nende roostekindluse osas. Nii USA-st tellitud mustad poldid GTO jaoks ja ühele sõbrale tellitud kollakad poldid olid kenasti peale 12+ kuud kaetud rooste täpikestega ja nüüd mul GTO-l peale 2+ aastat ikka päris jubedad juba on.
Ehk töötlus peaks ikka tagama pikkadeks aastateks rahulolu ka siis kui autot sihtotstarbeliselt kasutatakse(GTO-d küll suvel ainult)

Ok, siis see kraega poltide/kruvide värk oli neil juba siis. Kuni tänaseni. Need ilmselt selle pärast, et kiirem paigaldus.

Aga kollast ikka teevad, nii Volta kui VG, lihtsalt peab mammidele palju koffi ja shokot rahale lisaks viima, et kihid ikka paksud saaksid.
Ja enda eeltöö on jube oluline.

See, mis USAst tellid, on hiinas ja üliodavalt ja ülikiirelt tehtud, need läevadki rooste.
Nagu ka ehituspoest ostetud kinnitusvahendid.

.
Vasta
#38

Vaatasin uuesti Võru Galvaanika kodulehte.

Pinnakatte keemiline vastupidavus soolakambris, tunnid kuni valge korrosiooni ilmumiseni:
valge passivatsioon > 50 h
kollane passivatsioon > 50 h
must passivatsioon+sealer > 260 h

Kusjuures ma raudselt mäletan, et paar aastat tagasi veel oli neil OLULINE vahe kollase ja valge passiveeringu vastupidamisel soolakambris????
Mis toimub? Kas üks on langenud või teine tõusnud? Taastajad ehk kommenteerivad.
Vasta
#39

Need soojenduskanalid võivad kuuluda ka vaiba alla, mitte vaiba peale ?

Kaheksakümnendate Crownidel olen kohanud nii soojendustorudega  varianti ("põhjamaade pakett" ehk Soomest tulnud masin) kui ka ilma (import Hollandi, Jaapani, Malaisia järelturult). Vastavalt sellele, kui kanalid on paigaldatud, siis on ka vaiba sisse vastav profiil pressitud, mitte ei ole toru lihtsalt sileda vaiba alla tsurgatud. 
Antud juhul Corolla toru vaibaga sobiva värvi järgi võiks muidugi vabalt arvata ka et ikka ongi mõeldud pealepoole. Crowni vaibaalused olid lihtsalt musta värvi.
Vasta
#40

hea mõte - 40a vana kordatehtud jaapanlane on IMHO igati eriline ja musta numbrit väärt. Kindlasti rohkem, kui nt 50a vana põrnikas Wink
selliste detailide osas, nagu pärid, oled Sa lõppkokkuvõttes masina valmimise järel kahtlemata Eesti kompetentseim ekspert. Edasi pole just raske järeldada Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne