Juhan Tuhk küsib...
#61

(03-10-2016, 14:42 PM)karvik Kirjutas:  See väikemehekummiku lappimine pliidiraua kujul on tõesti tõsi, et ei pruugi eriti enam õnnestuda. Räni ja süsiniku osakesed on seal sees kuumuse tõttu oksiidiks muutunud ja malm läheb eriti rabedaks.
Antud juhul oli malm ikka õige poorseks muutunud, nägi välja nagu Kuu pind. Seal ei oleks vist issanda wägi ka enam servi koos hoidnud... Aga põnev on lugeda ikka, mida teoreetiliselt teha saaks. Iseasi kas majanduslikult tasub.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#62

Nii,huvi pärast.Oli vanasti ka selline nipp,et mähiti roostevaba elektroodile ümber tavaline Cu traat(ise pole proovinud)
Vasta
#63

Mul on ahju peal mingi punt vaskelektroode. Sellised nagu tavalised pealt ja osa ka nagu punase tellise värvi. Kunagi vahelduvvoolu aparaadiga proovisin aga siiamaani ei tea kuidas neid vanasti kasutati,mis voolud jne. Järsku keegi oskab õpetada? Ma näed ei teagi..... Big Grin
Igatahes Saksa väikse heinapressi siduja korpuse keevitasin kokku kuidagi.

Tänan.
Vasta
#64

Kui juba õpetamiseks läheb, tahan mina ka õppust. Mul on nimelt kapi all terve pakk nõukogude aegseid 2mm elektroode. Aga tuld sinna otsa ei saa. Proovisin vahelduv ja alalisvooluga. Päri ja vastupolaarsusega. Kuivatatult ja tulikuumadena. Omatehtud ja vabrikuaparaatidega. Mitte midagi ei tule välja. Noki nagu kana s**ta.  Iga pauk jääb elektrood materjali külge kinni. Ja siis läheb punaseks. Ja siis rebid kuidagi lahti. Uus katse lõpeb samamoodi. Leegi saab otsa seal kuskil 200 ampri ligiduses. Aga 2mm elektrood sealjuures aurustub lihtsalt ära. Lööd käega ja lükkad paki kapi alla tagasi. Nii paariks aastaks. Siis hakkab kõik jälle otsast peale. Tegelikult sobiks vist pigem naljanurka.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#65

Big Grin Big Grin Big Grin
Naljanurga punktid oled küll välja teeninud.
olen kasutanud tavlist telliskivi või jämedamat liivapaberit,krapsa enne sellest üle.
Toimib ka suurem mootorihari,sealt saad kontakti ja sujuvalt liigud sinna ,kuhu vaja.Väga hästi töötab  ka volframpulga puhul kui ei ole nn.käpast starti.
Tähelepanekud elust enesest.
Vasta
#66

(03-10-2016, 18:48 PM)Wiki432 Kirjutas:  Kui juba õpetmiseks läheb, tahan mina ka õppust. Mul on nimelt kapi all terve pakk nõukogude aegseid 2mm elektroode. Aga tuld sinna otsa ei saa. Proovisin vahelduv ja alalisvooluga. Päri ja vastupolaarsusega. Kuivatatult ja tulikuumadena. Omatehtud ja vabrikuaparaatidega. Mitte midagi ei tule välja. Noki nagu kana s**ta.  Iga pauk jääb elektrood materjali külge kinni. Ja siis läheb punaseks. Ja siis rebid kuidagi lahti. Uus katse lõpeb samamoodi. Leegi saab otsa seal kuskil 200 ampri ligiduses. Aga 2mm elektrood sealjuures aurustub lihtsalt ära. Lööd käega ja lükkad paki kapi alla tagasi. Nii paariks aastaks. Siis hakkab kõik jälle otsast peale. Tegelikult sobiks vist pigem naljanurka.
Paki peal ju tavaliselt keevitusreziimid kirjas?  Kas markeeringut googeldades miskit tarkust imterneedus välja ei aja?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#67

Walterile
Paljudel ju nurgas veneaegne un(M)former.pole tal kellasi ega midagi,tunde järgi vänt ainult.
Vasta
#68

(03-10-2016, 19:17 PM)Walter Kirjutas:  Paki peal ju tavaliselt keevitusreziimid kirjas?  Kas markeeringut googeldades miskit tarkust imterneedus välja ei aja?

Nojah. Pakk oli minu puhul kirjanduslik mõiste. Praktilises elus näeb see välja musta (õli)paberisse keeratud kompsuna. Sotsialismiaegsetes ladudes olid nad vahest miskipärast ka sellisel kaubanduslikul kujul. Tõenäoliselt on kunagi kuskil mingi sildike olnud, aga ma ei mäleta ennast kunagi seda sildikest näinuna.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#69

Siis endiselt..KATSE EKSITUS meetod
Vasta
#70

Mul on kõik eksimused juba ära proovitud, mis pähe on tulnud. Katsetused jätkuvad. Kunagi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#71

(03-10-2016, 21:40 PM)Wiki432 Kirjutas:  Mul on kõik eksimused juba ära proovitud, mis pähe on tulnud. Katsetused jätkuvad. Kunagi.

Kangesti sarnane sellega kui ma oma vuhvli inverteriga proovin 2,5se elektroodiga keevitada. Pakil kiri Elga.
Trikk selles, et lühiskaitse rakendub sel massinal alates sellisest voolust, mida kahepoolene hõõgudes ei tekita.
Seega kui leeki üles ei saa peab võtma järgmise elektroodi...
Seda ei juhtu küll nii tihti kui kirjeldatud katses aga peenemate asjade nikerdamine Elgadega kulutas elektroode liiga palju. Probleemile leidsin lahenduse korralike elektroodide soetamise läbi, vaevalt et Sinulgi muud üle jääb.
Päris elektroodide pakil on kirjutatud Lincoln Electric, need süttivad ise, telliskivil kraapida ei ole vaja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#72

Mina jäänud pidama  ESAB i kaubale.(Maitse asi ehk)
Vasta
#73

(03-10-2016, 21:24 PM)Wiki432 Kirjutas:  
(03-10-2016, 19:17 PM)Walter Kirjutas:  Paki peal ju tavaliselt keevitusreziimid kirjas?  Kas markeeringut googeldades miskit tarkust imterneedus välja ei aja?

Nojah. Pakk oli minu puhul kirjanduslik mõiste. Praktilises elus näeb see välja musta (õli)paberisse keeratud kompsuna. Sotsialismiaegsetes ladudes olid nad vehest miskipärast ka sellisel kaubanduslikul kujul. Tõenäoliselt on kunagi kuskil mingi sildike olnud, aga ma ei mäleta ennast kunagi seda sildikest näinuna.
Mälu ei petnud ja leidus mulgi pakk analoogilisi imevardaid - mark Nakal 2,0 US(või E?)2 E-430-R26 GOST 9466-75 (vene tähed). Pikkus ca. 35mm, ette nähtud süsinik- või madalalt legeeritud terasest õhukese lehtmaterjali käsikaarkeevituseks. Keevitus toimub koduste (bõtovõje) transformaatoritega (?). Smile
See viimane meenutab, et müüdi neid lisaks koos miskite helesiniste metallkastidega, millel peal käepide ja küljepeal miski ampermeeter ja lülitid - siis need kodused transformaatorid.
edit. miskid sellised masinad: http://www.emilmatei.com/russian-welding-transformers/
Keevitusreziimide osa kahjuks paki pealt lahkunud tundmatusse.
Ma ei tea kas sul võisid samad olla aga ehk Gost või markeering annab midagi. Samas kirjelduse järgi pole tegu mingi kosmosekraamiga.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne