Saunaahju kohta paar küsimust.
#21

Ei saanud hästi aru,kas küssa minule või TeeTL ile,aga Sinu arusaam mõnest asjast suht kummaline(tehnika jne foorumis)
PS.Tundub,et tegeled suts elektriga jne.Pane nüüd rida erinevaid takke ritta ja lase vool peale.Kärssab ära ikka lahjem,sama lugu erinevate metallidega,paraku.
Vasta
#22

saun on nii külm ja niiske, et elektriradikate ja väikese tulega sussutades üritan segu kuivatada Big Grin

Omaette nokitseja.
Vasta
#23

(09-11-2016, 01:05 AM)Tsistern Kirjutas:  saun on nii külm ja niiske, et elektriradikate ja väikese tulega sussutades üritan segu kuivatada Big Grin

Kas naine vahepeal Sind tuppa sooja ei lasegi enne kui segu kuiv Rolleyes Rolleyes
Vasta
#24

(09-11-2016, 01:41 AM)linnuke Kirjutas:  
(09-11-2016, 01:05 AM)Tsistern Kirjutas:  saun on nii külm ja niiske, et elektriradikate ja väikese tulega sussutades üritan segu kuivatada Big Grin

Kas naine vahepeal Sind tuppa sooja ei lasegi enne kui segu kuiv Rolleyes Rolleyes

pigem kardan segu külmumist...  Kui see juhtuma peaks mida hullu see teeb `?

Omaette nokitseja.
Vasta
#25

(09-11-2016, 01:52 AM)Tsistern Kirjutas:  
(09-11-2016, 01:41 AM)linnuke Kirjutas:  
(09-11-2016, 01:05 AM)Tsistern Kirjutas:  saun on nii külm ja niiske, et elektriradikate ja väikese tulega sussutades üritan segu kuivatada Big Grin

Kas naine vahepeal Sind tuppa sooja ei lasegi enne kui segu kuiv Rolleyes Rolleyes

pigem kardan segu külmumist...  Kui see juhtuma peaks mida hullu see teeb `?

Siis asi p...s.Sama nagu vene kroonus pandi telefoniposte(ilmselt igal pool)Sügisel jää auku ja kallati vasi peale.Dembel oli lähedal ju.Kes taipab ,see taipab.
Vasta
#26

Kaua see segu kuivamis aega umbkaudu on ?  Pakendil seda kirjas pole. pole ennem mässanud ka nende segudega..

Omaette nokitseja.
Vasta
#27

(09-11-2016, 02:04 AM)Tsistern Kirjutas:  Kaua see segu kuivamis aega umbkaudu on ?  Pakendil seda kirjas pole. pole ennem mässanud ka nende segudega..

Ilmselt peaks pakil kirjas oledma,massinad kallavad kõvendi enne "tarvitamist" sisse
Vasta
#28

(08-11-2016, 23:58 PM)linnuke Kirjutas:  Ei saanud hästi aru,kas küssa minule või TeeTL ile,aga Sinu arusaam mõnest asjast suht kummaline(tehnika jne foorumis)
PS.Tundub,et tegeled suts elektriga jne.Pane nüüd rida erinevaid takke ritta ja lase vool peale.Kärssab ära ikka lahjem,sama lugu erinevate metallidega,paraku.

Mul on hea meel, et ma ei ole ainus kes sellest aru on saanud, et ma suht kummaline. Big Grin

Sinu väljend :"kui vasktoru, siis vaata ette.....", tekitas minu pisikeses peakesest ohutunde, et kui vask ja tuli ilma veeta kokku saab, siis on midagi väga koledat juhtumas.
 Ei tulnud tõesti selle peale, et vase sulamine võiks kuidagimoodi antud olukorras kedagi rohkem kahjustada kui teratoru läbi põlemine, kuna mõlemal juhul on algsoovid samad, ehk omanikul ei ole vaja seda soojusvahetit.
Tekis tibatillukene mõte, et kas tekib mingi mürgine asi sellest, et on vaja hoiatada ja seepärast ka küsisin, et selgust saada.
Nii lihtne see ongi.

Ma loodan, et kui sellest teemast veel mingeid asju vaja ajada, siis saame sellega privas hakkama. Eks saad vast ise ka aru miks.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#29

Kus see segu/betoon Sul on? Põrandal? Oled ikka kindel, et seal temperatuuri üle nulli said?
Palju keerulisi küsimusi aga proovi nüüd aru saada, et miinuskraadide juures tsemendiga ei toimetata Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

(09-11-2016, 02:04 AM)Tsistern Kirjutas:  Kaua see segu kuivamis aega umbkaudu on ?  Pakendil seda kirjas pole. pole ennem mässanud ka nende segudega..

Betoon kuivab 28 päeva. Segu kuivamis aeg on suhteline, oleneb segust. Ja kuivamis ajad on enamustel märgitud +20° juures.
Näiteks plaatimis segu millel märgitud 24 tundi kuivab +5-ga  4-5 päeva ja pole ka päris õige. Vuugi seguga mis tavaliselt ka järgmiseks päevaks kuivanud läks mul kunagi paari soojakraadiga üle nädala.  Ühesõnaga külmakindlad segud on +5° ja see peab olema koht kuhu paned, põrand, sein, lagi. Betooni valatakse ka väikse miinusega kui õige on tellitud, selliseljuhul toimub õige kivistumine kevadel.

Ja selleajaga mis sa siin kirjutad ja vastust ootad oleks ammu googlist järgi vaadatud ☺
Vasta
#31

(09-11-2016, 02:49 AM)Marko Kirjutas:  Kus see segu/betoon Sul on? Põrandal? Oled ikka kindel, et seal temperatuuri üle nulli said?
Palju keerulisi küsimusi aga proovi nüüd aru saada, et miinuskraadide juures tsemendiga ei toimetata Big Grin

Tänaseks oli igastahes ära kuivanud, betooni ma pole valanud, ahju ja korstna vaheline toru sai natuke parandustööd. Minupoolt teema vist lõppenud rohkem polegi nagu küsimusi . Tänud Kaasaelajatele!

Omaette nokitseja.
Vasta
#32

üks küsimus on ka, täna sai sauna tehtud ja leil jääb kuidagi lahjaks, kas peaks kõik kohad üle vaatama kust soe välja võiks, pääseda ? ja palju see kerisekivide asetus seda mõjutada võib?

Omaette nokitseja.
Vasta
#33

(09-11-2016, 22:56 PM)Tsistern Kirjutas:  üks küsimus on ka, täna sai sauna tehtud ja leil jääb kuidagi lahjaks, kas peaks kõik kohad üle vaatama kust soe välja võiks, pääseda ? ja palju see kerisekivide asetus seda mõjutada võib?

Minu poolest pole küll  vaja midagi vaadata!
Vasta
#34

(09-11-2016, 16:42 PM)Tsistern Kirjutas:  
(09-11-2016, 02:49 AM)Marko Kirjutas:  Kus see segu/betoon Sul on? Põrandal? Oled ikka kindel, et seal temperatuuri üle nulli said?
Palju keerulisi küsimusi aga proovi nüüd aru saada, et miinuskraadide juures tsemendiga ei toimetata Big Grin

Tänaseks oli igastahes ära kuivanud, betooni ma pole valanud, ahju ja korstna vaheline toru sai natuke parandustööd. Minupoolt teema vist lõppenud rohkem polegi nagu küsimusi . Tänud Kaasaelajatele!

Betooni puhul on kaks mõistet, mida ei tohi segamini ajada, kuivamine ja kivistumine. Pealispind võib ju käega katsudes paari tunniga kuiv olla, aga kivistumine võtab ikka nädalaid.

Kui leil lahja tundub, siis varu kannatust. Ruum ju pikalt kütmata, rõskust täis, kuniks ükskord rõskuse välja saad, ruumi sisse kütad ja seinad leili omaks võtavad.


Vasta
#35

(09-11-2016, 22:56 PM)Tsistern Kirjutas:  üks küsimus on ka, täna sai sauna tehtud ja leil jääb kuidagi lahjaks, kas peaks kõik kohad üle vaatama kust soe välja võiks, pääseda ? ja palju see kerisekivide asetus seda mõjutada võib?
Puud märjad?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#36

Betoon ei tohigi kuivada vaid peab kivistuma. Aga tasub proovida kerisekive istumise alla panna, kui leil lahja tundub.
Vasta
#37

Teema lukku! Kõigile küsimustele vastused saanud!

Omaette nokitseja.
Vasta
#38

ooda nüüd, sauna es kutsugi?    Poisid meil siin raske vaeva nägijad, aidanud hüva nõuga aga leili eh saagi?  Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

Kui saunas sooja vähe siis tasub ka ahjust korstnasse suubuv raudtoru kividega vooderdada, Selleks sobib aiavõrk...mille sisse siis oskuslikult laduda munakive.... aitab kõvasti juurde. Ja üldse mida rohkem ümber ahju kive,seda kauem hoiab sooja. Tsingitud aiavõrgu võiks ennem lõkkest läbi lasta. Hääd leili!
Vasta
#40

(09-11-2016, 23:13 PM)kass Kirjutas:  Minu poolest pole küll  vaja midagi vaadata!
No siis on küll kõik selge - kassiaugud on betoneerimata jäänud ja külm pääseb sisse! Cool
Aga ventilatsioon peab olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne