Tooriku valimine
#61

Mul on sulle selliseid pakkuda 3 tk, automaatsed turvavööd ja muud vigurid.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#62

(15-11-2016, 00:15 AM)fanatt Kirjutas:  Mul on sulle selliseid pakkuda 3 tk, automaatsed turvavööd ja muud vigurid.

Niii, äkki täpsustad Wink
Vasta
#63

Kui märkad siis põhiline jutt käib siin paraku ikka mootoritest ja hp-dest. Kui eesmärk on disain, siis see ei ole õige paraku õige foorum. Siin paraku ei ole disaini inimesi. See ülal pool toodud mosse+bemmi kombo on tehnilise poole pealt väga ilus töö aga disaini mõttes... sry  täielik jama. Kas see tulemus on seda töömahtu väärt? 90% sellistest tuuningutest paraku ei küündi isegi sellise tulemuseni mitte. Sellise tulemuseni jõutakse tavaliselt siis kui alustatakse valest otsast.

Kvaliteetset autoporri tuleb jätkuvalt Excaliburist:
 https://en.wikipedia.org/wiki/Excalibur_(automobile)  , oi kuidas nad inimestele meeldivad, Leedu autoürril olid  eided nagu kärbsed kapoti peal.. 

Estfieldil on proportsioonid ikka  väga mööda, kui sa just picasso ei ole. (ma ei räägi sõidu omadustest)

Pigem guugelda mingi Inglise või Usa auto disaini teemaline foorum, kus inimesed kes elavad selles maailmas oskavad ka head nõu anda kust ja millest  alustada ja mis on oluline, mis mitte. 

Paar tähelepanekut veel: Fiero ja MR2 on vast parimad seni pakututest. Miks ? 60-nendatel olid disainerid juba omaarust kõik mis joonistada andis ara joonistanud aga üks pisike muudatus pani prototüüpe tulema nagu vädrast saelaudu..  Mootor viidi juhi selja taha. See andis disaineritele puhta lehe.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#64

Kui kere joonistamine pole probleemiks siis ma alustaks tehnika valikuga esimesena. Ja kuna pole mõtet teha kehvemini kui mujal maailmas juba tehtud on siis see tuleks valida maksimaalne millele tasub oma aega kulutada. Muidu teed autoüritustel kapoti lahti ja vaatad oma põlvi ja kinganinasid peaaegu nagu ferraarivälimusegatojootakaheliitrinesadakilovati kõrval.
Vasta
#65

celica, probe, calibra -  kõik ju parajad puukiilud millest auto vormimine päris keeruline kuna tehasest tulles need ju seda teps mitte pole?   
Ja kui saadki neist ilusa autu valmis siis vale ots jääb ju ikka vedama?  Eestis liigub nii celicat kui calibrat ka neliveolist kuid nende hinnad on kordades suuremad kui 1000 euri.  

1000€ eest saab äärmisel juhul mõne kolmese bummeri millele ei pea alustuseks uut tugiraami ja karke hakkama külge keevitama et koos püsiks. Ülejäänud masinad tuhande euro väärtusesse jõudes on tavaliselt läbi roostetanud juba...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#66

Kui niikunii kere tegemiseks läheb, tasub vast ka avariiliste autode oksjonitel silma peal hoida - neid meil päris mitu (weby jne) ja võib jopata isend, millel veermik, mootor jm projektiks vajalik suht korras võib olla.
Vasta
#67

(14-11-2016, 19:57 PM)olevtoom Kirjutas:  No minu kass on odomeetri järgi 250 Mm sõitnud ja mootor pole isegi õli võtma hakanud.

Ja kui mõistlikult hooldust saab, ega siis ei hakkagi. Ilma veeta ka sõita ei tohi, et pead kuuma ei saaks ja klapisääretih-d ei kõrbeks.
Pole sel Duratec`il häda midagi - ega see, et Porsche ja Cosworth`i insenerid sellele konele aluse panid ja siis Fordile maha ärisid, ei tee teda teistest viletsamaks.
Ameeriklased on teda isegi neli korda (!!!!) kümne maailma parima mootori  hulka valinud ning inglased arvasid, et kannatab täitsa ka turbotada.

Tehti ju sihuke selle mootoriga valmis, tõsi sel kasutati teisi kolbe, aga 2000ndendaks aastaks olid tehas ise need ka juba paremad teinud.
(vanemad vist kippusid jah rõngaid kinni taguma, kui mootri detoneerima lasid või süüde vale vms oli.)

Kuna teemaalgatajat, tundub, et veoskeem ja HP väga nr. 1 ei huvitagi, siis mina selle eelpoolmainitud Cougari võtakski.
Hea odav toorik proovida oma esimest katsetust.
Armatuur heleda nahaga (korralike "kõverate" õmblustega nagu käsitööautol ikka) üle ja keegi ei saagi aru, millega originaalis tegu oli.  Toungue

Calibrad on liiga ära aetud ilmselt ja korralikku V6-t sulle tonniga keegi ei anna. 4x4-st rääkimata. Lisaks on ta seest liiga "opel" ka, aga vblla tuleb see tunne mul sellest, et Vectra A ja B, Omega A ja B kõik endal läbi peetud. Minu probleem.

Probe? Selle loomisel olevat seltskonnas ka üks tibin olnud, kes pikkade küüntega kõik lingid-lülitid lasi kohandada ja kontrollis kas kõrge kontsaga saab gaasi vajutada või miniseelikuga sisse istuda. (kuna juba tollel pooled USA autojuhtidest olid naised, ma saan aru). Too feminine.

Celica on seest äge, aga kangemad koned maksavad, samuti korralikud kered. Originaaljupp on kallis.

Ja bemit pole üldse mõtet lõhkuma hakata, üle nelja püta küsitakse raha ka.

Noh, on veel Audi Coupe ja isegi veekuutega, aga selle kere vist ümberehituseks liiga ümmargune ja retro.

...........

Ma ei kujuta ainult ette, mis ülevaatusel saab, kui passis on Ford Cougar aga välja näeb nagu ufo.
ARK tehnoosakonnal ajas u. kuu tagasi juhtme kokku juba selline pisiasi, et Land Rover Classicul ei olnud tehasest taga allasõidutõkendit (nagu rekkadel) küljes ja nii ohtlikku autot ähvardati Eestisse mitte arvele võtta. LR tehase enda tehtud ja airbägide jaoks kohandatud kängururauast rääkimata.

.
Vasta
#68

(14-11-2016, 23:22 PM)Dexter Kirjutas:  
Tsitaat:No minu kass on odomeetri järgi 250 Mm sõitnud ja mootor pole isegi õli võtma hakanud.
Oled sa kindel et see orig. mootor?
Ei ole, sest mina ostsin selle auto siis, kui odomeetril oli umbes 100 Mm, aga pärast seda küll ühtki korda mootorit vahetatud ei ole Smile
Tsitaat:Teiseks oleneb vaatajast, kelle jaoks on õlivõtt siis kui tarbib liitritega ja vaheta hoolduse (kui seda üldse meeles peetakse) ajal ainult filter või siis kui juba vardal kontroll vahemikus 1/4 kadunud.
Palun mind mitte solvata Toungue ... aga sellega ma olen nõus, et ilma õlita sõitmine võib 2,5-liitrise Durateci maha tappa. Täpsustuseks olgu siiski öeldud, et see kehtib kõigi teiste mootorite kohta kah.
Vasta
#69

Jah, teil on õigus, kui oleksin kõva disainer ja tahaks kangesti oma joone lainega kuhugi esikaanele saada, siis võtaks mingi kõva tooriku ja laseks muudkui kogemustele toetudes fantaasial lennata, aga no pole ju selliseid kogemusi. See on enamasti nende, kes ise asju eriti ei tee maailmavaade, et olen kõva ja teen kohe kõvast asjast veel kõvema, ma ei ole kõva disainer ja kui võtan mingi korraliku auto ning selle pekki keeran, no mis tulemus siis on, siis rikun ka korraliku auto ka ära  Big Grin . Ma mõistan et head autot 1k eest ei saa, täitsa saan aru sellest, aga noh nii hästi mul ka ei lähe, et vbl mitu mitme kilost autot emexisse saadan. Esimeseks piloodiks, käe harjutamiseks sobib tonnine küll ja see ka põhjus miks tagaveolist ei aja taga, sest esimene laps kipub ikka aiataha minema  Rolleyes
Vasta
#70

Vägisi hakkab meenuma ühe saksa noobelmargi ja agraartehnika ristamiskatse...

Aga teemasse - kui teemaalgataja kardab hirmsasti, et esimene vasikas läheb aia taha ja vaja toorik emexisse saata, siis peaks see Estfieldi alge olema ju perfektseks toorikuks - kui läheb aia taha, siis kisud oma aretise sealt ümbert ära ja paned algsel kujul uuesti müüki või hakkad otsast peale... See järgiproovitud veermikuga toruraam on ju lausa selleks loodud, et sinna ise sobiv kere ümber aretada. Ja kui masin saab valmis, siis on võimalik sinna lihtsa vaevaga ka asjalikum mootor vahele istutada.
Vasta
#71

(15-11-2016, 12:11 PM)zazik Kirjutas:  Vägisi hakkab meenuma ühe saksa noobelmargi ja agraartehnika ristamiskatse...

Aga teemasse - kui teemaalgataja kardab hirmsasti, et esimene vasikas läheb aia taha ja vaja toorik emexisse saata, siis peaks see Estfieldi alge olema ju perfektseks toorikuks - kui läheb aia taha, siis kisud oma aretise sealt ümbert ära ja paned algsel kujul uuesti müüki või hakkad otsast peale... See järgiproovitud veermikuga toruraam on ju lausa selleks loodud, et sinna ise sobiv kere ümber aretada. Ja kui masin saab valmis, siis on võimalik sinna lihtsa vaevaga ka asjalikum mootor vahele istutada.

Mulle endale hakkab ka vaikselt nii tunduma, see nagu vahetatavate keredega auto  Big Grin , ainult kui sellele Estfieldile keegi sisse sõidab või ise kuhugi otsa sõidad, siis ellujäämine on suht ebatõenäoline. Erinevalt plekist tehtud autodes mis paugu puhul kortsu tõmbuvad, painduvad ja murdvad torud sellisteks mõnusateks piikideks mis kehast läbi minna tahavad, olen toruraami ja puuri paukude tulemusi näinud, ja seda isegi kui nad on fia reeglite ja korralike õmblustega tehtud.
Aga noh konstruktiivne kriitika on hea  Big Grin
Vasta
#72

Ma huviga loeks neist juhtudest, kui Eestis on avarii tulemusena FIA puuri tükid kellestki läbi läinud või puur nii deformeerunud, et mehed raskelt viga saanud. Senikauaks loen seda põhjuseta kõvatamiseks.

Ja üldiselt on mõistlik kodust väljas mitte käia: jääpurikas võib pähe kukkuda ja sada muud häda juhtuda.

Mootorratas on kordades ohtlikum liiklusvahend, kui auto.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#73

VW põrnika põhja peale tehakse ka ilisaid asju. See üks odavamaid. Kere on ka bolt on - bolt off.
Aga nüüd jah tuleb siis see jutt, et kamoon kus sa lähed sellise 1,6 litra konega silmad häbi täis..

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#74

Tsitaat:Palun mind mitte solvata 
Ei mõelnud seda muidugi teie solvamisena vaid tõin näite elust enesest millised võivad olla autoomanikud.

Vabandust teemast kõrvale kaldumisega.
Vasta
#75

(15-11-2016, 14:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Ma huviga loeks neist juhtudest, kui Eestis on avarii tulemusena FIA puuri tükid kellestki läbi läinud või puur nii deformeerunud, et mehed raskelt viga saanud. Senikauaks loen seda põhjuseta kõvatamiseks.

Ja üldiselt on mõistlik kodust väljas mitte käia: jääpurikas võib pähe kukkuda ja sada muud häda juhtuda.


A.

Mootorratas, jääpurikas, see ju demagoogia juba, sa ju ei lähe ka silmad kinni üle tee, valid võimalusel ikka turvalisema tee ehk teed silmad lahti, tsikliga paned ka kombe või mingigi varustuse selga ja jääpurikaga räästastest kõnnid eemal, või ma ei tea, äkki oledki nii kõva et trotsid saatust  Big Grin

Mis aga toruraamist, sisi ma ei ole väitnud et nad on kellestki läbi käinud, väitsin et torudest kerel võivad tekkida pauguga torudel murded, mis võivad kehasse tungida ja kõvatamisest on asi kaugel, ma ei ole siin selleks, mis muidugi ei tähenda, et mul oma arvamust ei peaks olema  Wink

Kahjuks pole ma pilte teinud nendest nähtud murdudest aga kui juba turvapuuri torud painduvad läbi, mis siis kere torudest rääkida. Kiire google päringuga mõningad murde pildid, näitamaks et ka turvapuuri torud ikkagi painduvad läbi.  



[Pilt: 19627d1408020407-factory-cage-failure-cage-fail3.jpg]

[Pilt: 7eqy7apu.jpg]

[Pilt: 7791394030_71f09d9375_o.jpg]
Vasta
#76

Oh, see vastus sobib heaks näiteks demagoogiaõpikusse. Nii tõupuhas kraam, et sellisega võiks kohe poliitikasse minna. 

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#77

No ma tahaks näha autot ilma puurita mis on samasuguse hooga/tingimustel vastu puid lennanud kui need piltidel nähtavad. Siis oleks nagu natuke argumenteeritum see jutt. Googelist leiab igasuguseid piltte.
Mina näiteks plaanin ühe auto ehituse käigus oma turvalisuse huvides tekitada sinna ka turvatorustikku(nii nähtavat kui ka natuke peidetuna konstruktsioonide sisse), kuna kuidagi ei taha 70 nendate jaapanlases kusagile vastu libiseda.
Sa plaanid ehitada kere osaliselt vahust? Mis maailma otsast see turvalisem on kui korralikult tehtud toruraam?
Aga eks igal inimesel ongi oma arvamus.
Igaljuhul jõudu ehitamises. Isiklikult pooldaksin korralikumat toorikut kuna võimalusel,et ei lähe peeti esimene kord kogu ehitus oleks vastavalt välimusele ka sobiliku iseloomuga(juhitavus/pidurid/võimsus/tagavedu) antud projekt.
Pärast võib masendus suur olla kui tuleb esimesel korral kena asi välja ja siis avastad,et pead hakkama kõikke ümber tegema.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#78

(15-11-2016, 15:55 PM)wagoneer Kirjutas:  No ma tahaks näha autot ilma puurita mis on samasuguse hooga/tingimustel vastu puid lennanud kui need piltidel nähtavad. Siis oleks nagu natuke argumenteeritum see jutt. Googelist leiab igasuguseid piltte.
Mina näiteks plaanin ühe auto ehituse käigus oma turvalisuse huvides tekitada sinna ka turvatorustikku(nii nähtavat kui ka natuke peidetuna konstruktsioonide sisse), kuna kuidagi ei taha 70 nendate jaapanlases kusagile vastu libiseda.
Sa plaanid ehitada kere osaliselt vahust? Mis maailma otsast see turvalisem on kui korralikult tehtud toruraam?
Aga eks igal inimesel ongi oma arvamus.
Igaljuhul jõudu ehitamises. Isiklikult pooldaksin korralikumat toorikut kuna võimalusel,et ei lähe peeti esimene kord kogu ehitus oleks vastavalt välimusele ka sobiliku iseloomuga(juhitavus/pidurid/võimsus/tagavedu) antud projekt.
Pärast võib masendus suur olla kui tuleb esimesel korral kena asi välja ja siis avastad,et pead hakkama kõikke ümber tegema.

Su jutus on iva sees muidugi aga turvapuuri ma ei tahaks küll sisse ehitada, nii sportautot ka ei tahaks aga tänud
Vasta
#79

Nendest näidispiltidest kaks ülemist paistavad olema mingid Hiina bagilaadsed asjad, ei taha isegi ennustada, mis torusid seal puuritarbeks kasutati. Rääkides sellest, kui ohtlikud on toruraamid, siis miskipärast ehitatakse seniajani päris mitmeid superautolaadseid asju just toruraamile ja mingit täiendavat turvapuuri need ei vaja.

A minnes tagasi auto kuju juurde, siis kõige odavam ja otstarbekam oleks omale meelepärane kuju ilma autota valmisvoolida. Lihtlabasest vahtplastist. Saab vajadusel teljevahet muuta lihtsasti vastavalt hüpoteetilisele veermikule jne.

Paremveel, mõõtkavas toorikujoonisele lihtsalt selgajoonistada. Kõige vähem aja- ja närvikulu.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#80

(15-11-2016, 16:50 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Nendest näidispiltidest kaks ülemist paistavad olema mingid Hiina bagilaadsed asjad, ei taha isegi ennustada, mis torusid seal puuritarbeks kasutati. Rääkides sellest, kui ohtlikud on toruraamid, siis miskipärast ehitatakse seniajani päris mitmeid superautolaadseid asju just toruraamile ja mingit täiendavat turvapuuri need ei vaja.

A minnes tagasi auto kuju juurde, siis kõige odavam ja otstarbekam oleks omale meelepärane kuju ilma autota valmisvoolida. Lihtlabasest vahtplastist. Saab vajadusel teljevahet muuta lihtsasti vastavalt hüpoteetilisele veermikule jne.

Paremveel, mõõtkavas toorikujoonisele lihtsalt selgajoonistada. Kõige vähem aja- ja närvikulu.

Hea küsimus, millest on tehtud toruraamil olevate superautode, millel pole turvapuuri katus, eeldan kas süsinikust, alumiiniumist või plekist, rohkem vist valikuid pole, tavaline vaik ja riie arvan, et seeriaauto jaoks liiga nõrk, aga ega ma ei tea ka seda. Samas mõtlesin selle toruraami peale, nagu siin keegi ennem ütles, saab algelise puuri peita konstruktsiooni sisse, vähemalt kaared ja kui 2 kohaline, siis ka vbl risti, niimoodi ma plaanisin ükskord ühe LJ73 -e tehasekaart jätkata, aga tookord jäi poolikuks teema.
See selga joonistamine ongi vist esialgne plaan ja ülejäävad kohad seibideks ning cnc -ga välja lõigata, kuid eks tegelikkus selgub siis kui toorik garaažis on Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne