Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

Ei sure tavaliselt. Pole veel sp ära surnud kuuske näinud. Isegi tormi poolt keskelt pooldunud kuused elavad edasi
Vasta

(15-02-2024, 11:16 AM)olli Kirjutas:  Aga mis samasuguse pügamata hekiga peale hakata kui oleks soov nüüd "natuke pügada", aga mitte maha võtta? Ca 10-15 meetrit elujõulised kuused. Mis juhtub kui ca poole pealt tüvi pooleks saagida ja alt oksi ka lühemaks? Surevad ära?
 

10-15  meetrine hekipuu on veel noor puu ja elab pooleks lõigatuna selle vandaalitsemise kenasti üle.  Suvega palsameerib oma lõikekoha vaiguga ära ja elu läheb edasi. Üks oks võtab peavõrse kohustused enda kanda ja puu jätkab oma eksistentsi. 
Kui nüüd mitte sekkuda võib saafa väga omapäraseid mitmikladvalisi puid.

Kui aga on tegu murdmisega siis  murtud koht ei kipu nii edukalt  paranema ja "finale carnevale" saabub üpris ruttu.

Aga üldiselt allub kuusk väga edukalt erinevatele arboristilistele lähenemiskatsetele ja elab kõik pügamised üle.
Üks enimlevinud hekitaim mis talub võra kujundamist.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(14-02-2024, 23:17 PM)Mahno Kirjutas:  Enda kogemusest võin öelda, et ülbeks ei tohi minna ja hoolas peab olema. Siis on lootust, et puu langeb sinna kuhu mõeldud on. Ärge küsige, miks ma tean.
....
Kui tõstukit ei raatsi või ei saa tuua (pole sobivat vedurit, maa pehme jne), siis saab rendist tali ka võtta. Tõmme on hoopis midagi muud kui rihmaga. Võrreldes tõstukiga on päevarent ka odav.
Ei küsi aga "saame aru" Wink 

Tõstuk: seda optsiooni kirjelduse ja olemasolevate oskuste puhul isegi ei ole et tõstukit MITTE tuua! Mõne Sõbra lubade ja veduriga peaks ikka IGA Inimene leidma, pehme maa vastu aitavad tõstukitel imehästi plangud  ja "ülekasvanud heki mil poel kuhugi  kukkuda" puhul on mistahes rendihind imeodav! Ma tuletan meelde et ka haiglapäevade eest esitatakse "magamise eest arve"!
Seukse heki jaoks sobiliku tõstuki päevarent on 100-110 eurot eraisikule, mingi Sõber ikka on kel on maksukohuslasest firma, edasi "mõtle ise". Põhimõtteliselt kõlab "Sõpradega talgupäev", mille Kallistaja lihtsalt kinni maksab. Isegi kui natukene oskad ja oled seda õppinud, siis vähemalt mina kasutan alati tõstukit! Ei ole mõtet lolli mängida!!!
Vasta

Tõstukiga kaob põnevus ära. Midagi väga valesti ei saa minna*. Natukese nööri ja mõistusega võtad ka katuse kohalt kõik nii ära, et katus ka terveks jääb. Ainus häda on see, et päris igaüks pole nõus 20+ meetri peal korvis saagima. See ikka törts kõigub ka.



*kui hoolas oled ja ülbeks ei lähe.
Vasta

(19-02-2024, 00:05 AM)Mahno Kirjutas:  Tõstukiga kaob põnevus ära. Midagi väga valesti ei saa minna*. Natukese nööri ja mõistusega võtad ka katuse kohalt kõik nii ära, et katus ka terveks jääb. Ainus häda on see, et päris igaüks pole nõus 20+ meetri peal korvis saagima. See ikka törts kõigub ka.

*kui hoolas oled ja ülbeks ei lähe.

Ma pigem olen eos hoolas ja jätan selliste üüratute aga seest tühjaks mädanenud ja poolduvate jalakatega, sauna ja Eesti vanuselt teise puitmõisa vahel, "põnevuse" ära. Puhtas metsas saab põnevust piisavalt Big Grin 

[Pilt: ABLVV86Omd7SZJ66dNHlrbH_OrzkLK1K_P3L8EQB...authuser=0]
Vasta

Abiks algajale arboristile:
https://www.youtube.com/watch?v=eFtpAnIkl9g
Vasta

(19-02-2024, 19:52 PM)tcumen Kirjutas:  Abiks algajale arboristile:
https://www.youtube.com/watch?v=eFtpAnIkl9g
See sobib rohkem naljanurka...
Vasta

(20-02-2024, 10:59 AM)muska71 Kirjutas:  See sobib rohkem naljanurka...
 Noh ma olen mõnigi kord siinset teemat lugedes lehe algusesse kerinud, kontrollimaks, ega ma kogemata naljanurka pole end klõpsand ..... Big Grin
Vasta

(20-02-2024, 10:59 AM)muska71 Kirjutas:  
(19-02-2024, 19:52 PM)tcumen Kirjutas:  Abiks algajale arboristile:
https://www.youtube.com/watch?v=eFtpAnIkl9g
See sobib rohkem naljanurka...
Ei ole siin midagi nalja! Seal kinopildis langetati üks puu möödasõitvale autole. Mul õnnestus ka nädalapäevad tagasi üks vaher riigimaanteele langetada vaatamata esmastele ettevaatusabinõudele. Õnneks on minu karupees liiklus harv ja esimesena lähenes võõrutuslaagri matkajate grupp, selleks hetkeks oli ka tee põhiliselt vaba. Eks see tee vabastamine käis ka ahvikiirusel ...
Vasta

Sai kah esimene töö tehtud.
Käru on aus aga jah 5m võiks kaugemale ulatuda ja rohkem tõsta aga ega neid põlispuid pole väga tihti plaanis tõsta, oli ühel külamehel puukraana järgne korsitus.
Oksi ja hunnikust harutamist ikka mugavam teha kui käsitsi.
Hunnikusse läksid läbisegi palgid ja järgatud oksad erinevate pikkustega selleks näebki selline haraka pesa välja.
Vasta

(24-02-2024, 23:22 PM)Apt Kirjutas:  Sai kah esimene töö tehtud.
Käru on aus aga jah 5m võiks kaugemale ulatuda ja rohkem tõsta aga ega neid põlispuid pole väga tihti plaanis tõsta, oli ühel külamehel puukraana järgne korsitus.
Oksi ja hunnikust harutamist ikka mugavam teha kui käsitsi.
Hunnikusse läksid läbisegi palgid ja järgatud oksad erinevate pikkustega selleks näebki selline haraka pesa välja.
oot, räägi ikka millest jutt! Ma ei leidnud sult ühtegi postitust mingi käru valiku või ehitamise kohta ...
Vasta

(24-02-2024, 23:22 PM)Apt Kirjutas:  Sai kah esimene töö tehtud.
Käru on aus aga jah 5m võiks kaugemale ulatuda ja rohkem tõsta aga ega neid põlispuid pole väga tihti plaanis tõsta, oli ühel külamehel puukraana järgne korsitus.
Oksi ja hunnikust harutamist ikka mugavam teha kui käsitsi.
Hunnikusse läksid läbisegi palgid ja järgatud oksad erinevate pikkustega selleks näebki selline haraka pesa välja.

Hei Apt

Käru oskab iga mees teha kuid tee parem leivast redel meile ja ära enne tagasi tule kui see valmis on.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne