Akudest tibake.
#21

(24-11-2016, 12:30 PM)linnuke Kirjutas:  Mina olen oma viimased akud ostnud tondi tn.vist akukeskus nimeks.Seal paneb A tangid ikka peale ,enne kui müüb.4..5 a.tagasi ostsin 2 Varta akut.Toimivad siiamaani , nii suvel kui talvel.Mõlemad disladega maasturile.(100 Ah)Vaatasin passi,ühel juba 6 es.aasta jooksmas.

Ja mida nad mõõdavad seal nende A tangidega?
Vasta
#22

(24-11-2016, 11:21 AM)Daff Kirjutas:  Enda Volvol pidasid akud vastu alla aasta siis üks aku lausa sulas üles. Pluss poole akul esimesed kolm purki lühistusid järsku ja purgid läksid ümmarguseks. Hea, et veel pauku ei teinud.

Ega seal pole mingit süsteemi aretatud 12V saamiseks ühelt (terveks jäänud) akult? See seletaks küll.
Vasta
#23

(24-11-2016, 12:39 PM)olli Kirjutas:  
(24-11-2016, 11:21 AM)Daff Kirjutas:  Enda Volvol pidasid akud vastu alla aasta siis üks aku lausa sulas üles. Pluss poole akul esimesed kolm purki lühistusid järsku ja purgid läksid ümmarguseks. Hea, et veel pauku ei teinud.

Ega seal pole mingit süsteemi aretatud 12V saamiseks ühelt (terveks jäänud) akult? See seletaks küll.

Ise pole siin midagi aretatud. Masin tehase "seades". Ja just eile saabus signaal kolleegilt kelle aasta vanadel akudel plusspoole akul kaks keskmist purkki kaputt. 

Kõlab küll plagiaadina aga viimasel ajal on märgata tendentsi, et kui Volvo mehed kokku saavad siis esimene küsimus on: "Kuidas sul akud kestavad?"

Aquila captas non muscas.
Vasta
#24

(24-11-2016, 12:35 PM)kass Kirjutas:  Ja mida nad mõõdavad seal nende A tangidega?

Vaata, igasugu kavalaid automeeste värke mõõdavad.  Toungue

[Pilt: New-arrival--12V-24V-Auto-font-b-battery...b-font.jpg]


Kui on korralik asi, laseb tulemused ka paberile välja. Ilmselt nad kaitsevad end nii lollide kundede vastu, sest neid on ka suht palju ja garantii peavad ju NEMAD andma.
Ja see, et test üldse toimuda saaks, peab aku eelnevalt laetud olema.
Mis on tubli, sest järelikult nad laevad neid riiulis ka.



.
Vasta
#25

Ksf Daff siin mainis veoka akusid. Mu ühe tuttava autoremondis tehakse ka rekkaid. Paari rekka firma omanikud on hakanud viimasel ajal kahtlustama juhte, et need äkki vahetavad akusid piiril vanemate akude vastu, et väheke pappi teenida, kuna liiga palju on vaja uusi akusid peale osta. Aastas korra läheb suur osa akudest rekka autopargis vahetamisele. Ja rekka akud ei ole just odav lõbu. Nüüd siis märgistatakse akud ära, et akusid ei saaks ära vahetada. Kahjuks aga pole juhtidel siin süüd ning akud lihtsalt surevad maha. Selline tendents aga pole kogu aeg nii olnud, vaid on juurdunud just viimastel aastatel. Enne pidasid akud rekka peal kauem vastu.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#26

(24-11-2016, 13:06 PM)stihl Kirjutas:  
(24-11-2016, 12:35 PM)kass Kirjutas:  Ja mida nad mõõdavad seal nende A tangidega?

Vaata, igasugu kavalaid automeeste värke mõõdavad.  Toungue





.

Tänan, vaatasin! Et siis Sohhi ja Sokki mõõdavad, pole paha, elu ja olu on läinud peeneks ja keeruliseks. El kujuta küll ette, mida tarka see teema oma akuasja lahkamisega siin meile annab, peale tõdemuse, et tänapäevased "poeakud" on sita kvaliteediga aga ju siis on vaja seda igas postituses üha uuesti üle korrata. Palun väga, mina akudest ei tea, neid ei osta ega kasuta (no mitte eriti), aga töökohas on ka diiseltõstuki akudega paari viimase aasta jooksul probleeme olnud, küll ka pilootide tegevuse(tuse) tõttu, kuid ka "heast-peast" kiireid lõppmänge.
Vasta
#27

Saan niipalju lisada et rekka akusi tuleb vähemalt kord aastas omavahel ringi tõsta. Üldiselt on nii et plussi poolne aku saab eriti talvel ära vägistatud. Korraga nad ju kunagi ära ei sure. Nii on vähekegi eluiga pikendada võimalik. Normaalne kodanik ei pane ju uut ja vana akut kõrvuti. Nagu amortegi ühe kaupa ei vahetata.
Vasta
#28

mullu juuli ostetud mopeedi aku andis talvel saba,esindus ütles kuluosa.mis kurat seal akus kulub?ja nii kiiresti?
Vasta
#29

(23-11-2016, 22:53 PM)h2rra Kirjutas:  Eestisse tulevad hapnud akud, mujal on korralikud.

Huvitav, et Inglismaal samasugust juttu räägitakse... Mis riigist siis peaks aku ostma, et ei satuks lõpnud laibale?
Vasta
#30

akudel on garantii 2 aastat ju ? kellel alla selle läbi läheb see nõutab poest omale õigust või selgitust
minul see toimis s.t. aku kannatas ühe käivitamise ja kui ei saanud piisavalt aega laadimiseks siis teist käivitamist enam ei kannatanud
tehti poes koormustest mille aku läbis ja kui läksin järgi ja taheti teha teine minu nähes siis ei läbinud - garantii ja vahetati.
lugege ka akude garantiitingimusi need on päris peenikesed jutud
alates sellest, et autole ei tohi peale paigaldada lisa tarbijaid nagu helitehnika ja vints jms. suured tarbijad
lähed autoga kohale jakui on ikka aku pealt veetud veel teine ja kolmas juhe siis saadetakse ilusti viisakalt ära
samuti kontrollige auto puhkeaja tarbimist mis võib olla vaid 0,01...0,03A minu puhul räägiti 0,03 st mis tuli jutuks kui autole oli paigaldatud GPS ja GSM põhine jälgimisseade
selle tarbimine oli aga liigne mis kokkuvõtteks viis tarbimise signa all seistes 0,1A-ni
ehk kui on rohkem kui 0,03 siis ei mingit garantiid jne. see jutt siis kõik Tallinnas Kadaka tee Varta müügi putkast.
see siis sõidukate teema mitte rekkad aga ka seal on omad tingimused

rekkal ju juht puhkab siis salong valge, läpakas laeb, muss mängib, telekas, kohvi keeb jne. jne.
selleks ikka teised akud geel ja süvatühjenemist kannatavad nn. paadi ja matkaauto akud
Vasta
#31

(24-11-2016, 16:22 PM)MeelisV Kirjutas:  rekkal ju juht puhkab siis salong valge, läpakas laeb, muss mängib, telekas, kohvi keeb jne. jne.
selleks ikka teised akud geel ja süvatühjenemist kannatavad nn. paadi ja matkaauto akud

Kui nii käituda, siis esimese 45 min pausi järel pead täkku andma. Juht ikka tahab palka teenida, tööd teha ehk sõita autoga. Aga see interneedus koormab rekka akusi sellise asjaga Cool
http://www.kuldnebors.ee/search/varuosad-ja-tarvikud/auto-lisaseadmed/auto-inverter-voolu-pingemuundur-hq-inv-1700w-24-24v-230v-garantii/search.mec?pob_post_id=57627317&pob_action=show_post&pob_cat_id=10717&pob_view_language_id=et
Vasta
#32

rekka akud kestaks kauem, kui rekkadele panna superkondensaator akude juurde lisaks. siis pole muret et autojuht öösel porri vaaedates hommikuks aku tühjaks kulutab või külm sul aku ära võtab. Ma ise küll rekkamees pole, aga töötan sarnases hinnaklassis seadmetega kui üks täisväärtuslik tutikas rekka ja seal tuhandeeurone investeering supoerkondensaatorile tasub ennast päris kiirelt ära. http://www.skeletontech.com/
Vasta
#33

Mulle kunagi üks vana hallipäine elektrik seletas: et aku on nagu rahakott. Selleks, et sealt võtta saaks, pead kogu aega ka sama palju (või natuke isegi rohkem) asemele panema.

Olen oma elus näinud vanaeite, kes tuli poodi karjuma, et temal auto 2a vana ja juba aku kottis. Ja et te ei vahetagi seda garantiiga, et mismõttes, autol ju läbisõidu garantii veel on???? 
Läbisõit kokku umbes 10000km.

Auto mootoriaju logi näitas, et ta oli masinat kasutanud a`la paar korda nädalas 2km kaugusele poodi sõitmiseks.
Mootor polnud eluski kordagi soojaks sõidetud.
Ja loomulikult, tehas vastas garantiitaotlusele viisakalt, et sry damid ja härrad, nii need asjad ei käi. (nad ju nägid auto andmeid kohe nagu see süsteemi ühendati)

Sama on nende lisatarbijatega, mille quality alati kõige parem pole ja mis tiksuvad oma 0,1A pidevalt maha. Selge see, et asi vajab siis lisalaadimist.

Ma ju rääkisin, MISMOODI peab akusid hoidma. Et mees käib seisval autol IGA päev pinget mõõtmas. Ja vajadusel lisa laadimas. 

No ei ole veel ideaalset akut leiutatud; kui oleks, siis paneks kõik juba ammu personaalsete elektrikopteritega ringi.
Katsume kuidagi hakkma saada. Tehnika ei ole tegelikult väga kõrgelt areneud.
Mobiilid meil on ja austraaliasse saab laksust helitstada, aga kui tahad poest omale uue kopsu osta, siis seda ikka ei saa. Lihtsalt pole me veel arenenud nii kaugele, et sea sees kasvatatakse sinu DNA-ga uus kops poole aastaga valmis, siga läheb rakverre ja kõik on häppid... Cool
Vasta
#34

Oma hobi pillidele olen ikka Varta peale pistnud. Ja ei ole põhjust olnud viriseda. Vanim neist saab kevadel 9. Eks siis näiss..
Ja ma ei ole neid ka talvel laadinud (tean, parem oleks), a kõik nad on kevadel võtmest käima läinud.

Sel suvel sai bemmile Maximast nõuneim aku ostetud, maksis 24.- euri. Järjekorda ei olnud. Seni funkkab.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#35

(24-11-2016, 17:10 PM)stihl Kirjutas:  Auto mootoriaju logi näitas, et ta oli masinat kasutanud a`la paar korda nädalas 2km kaugusele poodi sõitmiseks.
Mootor polnud eluski kordagi soojaks sõidetud.
Vabandust aga auto kasutajajuhendis pole vist sõnagi öeldud kuidas ja kuhu ma selle autoga sõita tohin. Kas seal on üldse kirjas vajadus akut laadida ja millal - ei hakka ju mingi maamammi ülepäeva multimeetriga või eelkirjeldet popi seadmega kindlaks tegema aku võimalikku lisalaadimise vajadust et garantii ikka kehtiks. Kindlasti ei keelduta mulle autot müümast kui ülalkirjeldet eeldatava sõidurežiimi müügimehele ette kannan ning kindlasti ei saada ta ju mind konkureeriva margi esindusse stiilis "vabandust aga meie pakutav auto ei sobi teie soovitud tingimustel kasutamiseks". Ikka müüakse mulle  see autoke (hoolimata et tal on peal taskulambipatarei suurusega 32Ah) hoolimata sellest et esimeste külmadega võib see lumehanges mitte käivituda kui soovin oma autot kasutada nagu nii nagu soovin eeldusel, et see pole vastuolus auto kasutajajuhendiga (ja kus pole keelu kohta sõita ainult 2km poodi ja tagasi tavaliselt midagi kirjas... Isegi auto soojendamine ei taga talvetingimustes sellisel juhul aku piisavat laetust). Kogu jama hakkab sellest peale, et esindused müüvad külma kõhuga meile meie kliimasse sobimatu varustatusega sobimatuid sõidukeid. Kui mammil oleks veidigi oidu või vähemalt loogilist mõtlemist omav järeltulija siis paigaldaks ta esimese asjana oma autole suurema aku aga mida teha kui suuremat ei saa füüsiliselt sinna paigaldada ja ka tehas ei näe sellist anarhiat ette (täiesti igapäevane probleem muide...)? Pakun et isegi Pavel saab siin hallid juuksed (kui ta juba pole Hondasse tööle läinud...Big Grin)
Õnneks on ka meil normaalse mõtlemisega akumüüjaid, kes annavad oma toodetele nõutava garantii isegi kui sa autot "mittesihipäraselt" julged kasutada (näit. sõidad taksot). 
Siseinfo räägib et aastat paarkümmend tagasi toimus aku maaletoojate ümarlaud, kus töötati välja suhteliselt kuulikindlad "garantiitingimused", mis välistaks võimalikud garantiijuhtumid juba eos. Nimetatud tulemit hämmastavalt sarnase sõnastusega garantiitingimuste näol sai nähtud hiljem rohkem kui ühe akumüüja poolt kaaskirjana nende akudega.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#36
Photo 

(24-11-2016, 22:36 PM)Walter Kirjutas:  
(24-11-2016, 17:10 PM)stihl Kirjutas:  Auto mootoriaju logi näitas, et ta oli masinat kasutanud a`la paar korda nädalas 2km kaugusele poodi sõitmiseks.
Mootor polnud eluski kordagi soojaks sõidetud.
Vabandust aga auto kasutajajuhendis pole vist sõnagi öeldud kuidas ja kuhu ma selle autoga sõita tohin. Kas seal on üldse kirjas vajadus akut laadida ja millal - ei hakka ju mingi maamammi ülepäeva multimeetriga või eelkirjeldet popi seadmega kindlaks tegema aku võimalikku lisalaadimise vajadust et garantii ikka kehtiks. Kindlasti ei keelduta mulle autot müümast kui ülalkirjeldet eeldatava sõidurežiimi müügimehele ette kannan ning kindlasti ei saada ta ju mind konkureeriva margi esindusse stiilis "vabandust aga meie pakutav auto ei sobi teie soovitud tingimustel kasutamiseks". Ikka müüakse mulle  see autoke (hoolimata et tal on peal taskulambipatarei suurusega 32Ah) hoolimata sellest et esimeste külmadega võib see lumehanges mitte käivituda kui soovin oma autot kasutada nagu nii nagu soovin eeldusel, et see pole vastuolus auto kasutajajuhendiga (ja kus pole keelu kohta sõita ainult 2km poodi ja tagasi tavaliselt midagi kirjas... Isegi auto soojendamine ei taga talvetingimustes sellisel juhul aku piisavat laetust). Kogu jama hakkab sellest peale, et esindused müüvad külma kõhuga meile meie kliimasse sobimatu varustatusega sobimatuid sõidukeid. Kui mammil oleks veidigi oidu või vähemalt loogilist mõtlemist omav järeltulija siis paigaldaks ta esimese asjana oma autole suurema aku aga mida teha kui suuremat ei saa füüsiliselt sinna paigaldada ja ka tehas ei näe sellist anarhiat ette (täiesti igapäevane probleem muide...)? Pakun et isegi Pavel saab siin hallid juuksed (kui ta juba pole Hondasse tööle läinud...Big Grin)
Õnneks on ka meil normaalse mõtlemisega akumüüjaid, kes annavad oma toodetele nõutava garantii isegi kui sa autot "mittesihipäraselt" julged kasutada (näit. sõidad taksot). 
Siseinfo räägib et aastat paarkümmend tagasi toimus aku maaletoojate ümarlaud, kus töötati välja suhteliselt kuulikindlad "garantiitingimused", mis välistaks võimalikud garantiijuhtumid juba eos. Nimetatud tulemit hämmastavalt sarnase sõnastusega garantiitingimuste näol sai nähtud hiljem rohkem kui ühe akumüüja poolt kaaskirjana nende akudega.
Tahad väita, et tegemist võis olla kartelli kokkuleppega ?
Samas mainin siinkohal kõigile ära, et garantii ei ole 2 aastat!!! Pigem vaid 1aasta ja teine aasta on vaidlustus aasta, mis muidugi ei tähenda, et teil 1 aasta vana aku vahetetakse kohe uue vastu! Vaid see 2 aasta on vaidlustus aasta ku enamus juhtudedel peab autoomanik ise tõestama, et ta ei teinud midagi valesti ja süüdi on aku!!!
Vasta
#37

See teise aasta nimetus on "pretensiooni esitamise aeg" ja see ei ole garantii aeg.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#38

OK.mõni mammi kasutab autot 2x nädalas,2 kilti ots.
Nüüd elust enesest.Uutel autodel ju start,stop peal.Sõidan mina hommikul ca.1 tunnises ummikus.(teokiirusel)Kõrval auto aina laksib mootorit jälle käima.Ja nii igal nommikusel,õhtusel tipptunnil.Kuidas need akud kestavad,laadimisaega ju eriti polegi. Rolleyes
Vasta
#39

(24-11-2016, 23:50 PM)linnuke Kirjutas:  OK.mõni mammi kasutab autot 2x nädalas,2 kilti ots.
Nüüd elust enesest.Uutel autodel ju start,stop peal.Sõidan mina hommikul ca.1 tunnises ummikus.(teokiirusel)Kõrval auto aina laksib mootorit jälle käima.Ja nii igal nommikusel,õhtusel tipptunnil.Kuidas need akud kestavad,laadimisaega ju eriti polegi. Rolleyes

Sa ära sõida hommikul, vaid ennelõunat siis pole ummikuid ja aku kestab vähe kauem ja laadimine on parem, eriti maal elavatel inimestel kuna nendel kodanikel on pikkemad otsad sõita, kuna pole pood majakõrval jne.
Vasta
#40

(24-11-2016, 23:58 PM)Qunts Kirjutas:  
(24-11-2016, 23:50 PM)linnuke Kirjutas:  OK.mõni mammi kasutab autot 2x nädalas,2 kilti ots.
Nüüd elust enesest.Uutel autodel ju start,stop peal.Sõidan mina hommikul ca.1 tunnises ummikus.(teokiirusel)Kõrval auto aina laksib mootorit jälle käima.Ja nii igal nommikusel,õhtusel tipptunnil.Kuidas need akud kestavad,laadimisaega ju eriti polegi. Rolleyes

Sa ära sõida hommikul, vaid ennelõunat siis pole ummikuid ja aku kestab vähe kauem ja laadimine on parem, eriti maal elavatel inimestel kuna nendel kodanikel on pikkemad otsad sõita, kuna pole pood majakõrval jne.

Küssa puht teoreetiline.Elust enesest näide pärit aga Stockist.
Samas,mis põhimõttel see start,stopp ka töötab.Mingi starter,pendiks ei peaks sellele valule vastu.Kas ehk hooratas ise rootoriks .vms.Lihtsalt jutujätkuks,pole olnud vaja teemasse eriti süveneda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: ridariass, 1 külali(st)ne